Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Издирвам лечение на астма, хрема и мигрена  (Прочетена 34512 пъти)

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Здравейте!
Някой има ли идея или опит как може да се повлияе на дългогодишна астма, ежедневна хрема и мигрена.
Омръзна ми от синтетичните лекарства, ползвам ги вече около 15 години.
Пробвах с хомеопатия, една година беше експеримента ми, но за жалост крайно неуспешен.
Може и да не съм случила на хомеопат, знам ли. Просто толкова много се влоших, че в един момент най разумното беше да спра.
Не знам дали състоянието ми се дължи на алергия или хормонален проблем или друг,
но традиционните лекари единствено ми изписват потискащ пристъпите медикамент и това е.
Ако някой е минал по този път или има идея моля да сподели, ще бъда безкрайно благодарна. :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вероника, щяло е да бъде добре още отдавна да попаднеш на читав лекар-натуропат, който без да те будалка, да ти каже, че Монополната Медицина ( чудя се и аз какви нови терминологии да измисля :) )   това заболяване не го лекува. И да не губиш време с токсични лекарства ,които само замазват нещата , докато болестта в това време се окопава , и става  все по-трудно да бъде ликвидирана.
 Тук във форума имаме "колежка" , която отдавна забрави , че е била болна от астма ( немалко години) .
 Сега обикаля по света и изкачва разни върхове-многохилядници  :whistling2 - emotloader: Опитай да се свържеш с нея( отдавна не ни е навестявала) , тя е любезна и ще ти разкаже за нейният подход. Дарби Мак й е ника.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=329.0
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Върху астмата влияят негативно неща като алергени (полени, прахоляк, цигарен дим, кемтрейлс), сухият въздух, студът също действа зле.
Нормално тези състояния се изострят когато през зимата започне да нахлува хладен сух въздух от изток-североизток.
Зимно време най-добрият вариант за отопление е парно с влажно пране (за сушене) върху радиатора.
Помагат и ароматите на някои плодове (опитай с портокалова кора).
Ако белия дроб е много задръстен трябва да се ходи на йога и да се правят пранаями.

За хремата - едното от нещата, които много ми помогнаха е корен от хрян натърган с лимонов сок. Това би трябвало да помогне и за астмата.
Ако хремата упорства може да се наложи промивки на носната кухина с урина.

Мигрената може да има много възможни причинители включително и това, че понякога едната ноздра на човек е по-запушена и той диша продължително време през другата. Затова като се пооправиш с хремата пиши има ли промяна с мигрената.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Спираш мечните завинаги и всичко ще се оправи, астма , мигрена и хрема .Ще забравиш за тях.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Много ви благодаря за отговорите.
Бате Бино в действителност при мен нещата са затлачени от лекарствата,
на времето лечението ми зависеше от родителите ми и те  решаваха.
Сега писах на Дарби Мак, дано ми отговори.

Zloqd благодаря! Само не ми стана ясно хряна с лимоновия сок как точно се приготвя и приема.
Аз съм си правила настърган хрян с брашно на каша върху синусите, когато се задръстя много и ми се запуши носа за дълго. И за мигрената май си прав. Моята е малко особена, не ме боли глава, а получавам зрителни смущения и светкавици в зрителното поле за около 15-20 минути. Често се проявява след консумация на определени храни, шоколад, вино, ако съм изморена, ако ми блесне слънцето в очите. След като отмине зрителното смущение имам неистово желание за сън и тогава ме заболява главата. Ще пробвам всичко което ми предложи, само не знам с урината ще се престраша ли ...:) Макар че по тоя начин като бях малка излекувах ечемик на едното око за много кратко време.

Titan благодаря за предложението. Аз наистина имам непоносимост към прясното мляко, не го консумирам.
Но други млечни продукти определено присъстват в менюто ми. Но никак няма да ми е трудно напълно да ги изключа.

Реално вече година хранителния ми режим се промени коренно, макар че бавно става и наистина усещам някакво подобрение. Лекарството за астма ползвам минимално, винаги се боря да изтърпя пристъпа на задух, но не винаги се получава. А в носа от година нищо не слагам, а търпя хремата или запушването. Те са всеки ден до към 2 часа и после се поуспокоява, но никога не са ми отпушени двете ноздри, или едната или другата. Налага се все да дишам през устата, много е мъчително. Иначе доказана алергия имам единствено към аспирин, аналгин... тогава става много страшно. Поради това съм стигнала до извода, че някой от преработените храни и консерванти в които има салицилати не са за мен и съм ги изключила от менюто си.
Винаги съм се чудила в кое бъркам, че да търпя тези състояния. Не пия изобщо, не пуша, не съм изложена на химии и отрови.
Може би за период от време прекалявах със сладките храни, които я ясно че са боклуци.
Има една теория, че това състояние се дължи на гъби кандида, но не знам как да разбера дали при мен е това проблема. Отказала съм се да се занимавам с лекарите и да се надявам да ми помогнат, за тях просто не е важно какъв е проблема.


Много ви благодаря за вниманието, ще пиша как се получават при мен нещата.  :fluretaa:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

изложена си на химии, естествено - кемтрейлите, както и всеки жител на страна, член на НАТО!
яж повече чесън, ако смяташ, че може да имаш някаква микоза!

но, най - важното, покай се за греховете си, иначе пълното изцеление е под въпрос.
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Veronikay, докъм 14-15тата си година полвината от годините прекарвах по болници с диагноза бронхиална астма. Сега мога да тупам, мета и чистя из вкъщи без притеснение. На мнение съм, че за да си отиде заболяването в основата е здравословното хранене и положителното мислене. Доколкото за първото ти можеш да имаш активно отношение, то за второто следва да направиш максималното да се обградиш с добронамерени приятели и да отстраниш негативизма около теб. Когато съзрявах като съмостоятелен човек почнах да правя избори и определено тези двата ме доведоха до резултат. Предимно сурова жива храна - както са ти казали и останалите. От време на време правих житни режими и се чувствах разкошно, както и гладуване по Брег, обаче него не го препоръчвам ако дисциплината не е голяма.
Както ти е казал и Zloqd сок от хрян с мед определено помага за извличане на слузта, която се натрупва в дробовете. Не съм го правила с лимонов сок, но ще опитам. Наред с това правя и физически упражнения, на 100 процента съм убедена, че поддържаните мускули помагат на организма да е здрав и в кондиция. От този форум има доста здравословни навици, които можеш да усвоиш и да прилагаш. Желая ти успех! :Content_22:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

 Моята астма започна когато бях на 15-16, като преди това имах постоянна водниста хрема, а преди нея от бебе бях цялата в обриви.
Изложена съм на химии да, но имах предвид, че не работя в някой завод или нещо подобно.
Не чистя вкъщи с агресивни препарати и т.н.
Живея във Велико Търново в район, които е по спокоен и по нависоко.
Като цяло живея в спокойна среда, без стресове на работа и в личния живот.
Въпреки това пристъпите са ежедневни.
НО не беше така, когато се прояви болестта. Тогава бяха лоши времена в много отношения.
Лошото е че съм от хората, който сдържат емоциите си надълбоко, а привидно остават
спокойни. Така е дори и с положителните емоции. Сякаш винаги гледам да се удържам.

Знам го това и ми е трудно да се отпусна, сякаш винаги нещо ми стяга в гърлото и се сдържам във всичко.
Даже за първи път се отпускам и във форум да пиша за себе си и проблемите си.
Обикновено поемам на другите проблемите. И някак си доста добре се чувствам.
Отдавна съм осъзнала много неща, само че ми е трудно да се променя.

Иначе от към здравословно хранене последната година направих много, но не съм на етап още в който съм пробвала гладни дни.
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Цитат
Лошото е че съм от хората, който сдържат емоциите си надълбоко, а привидно остават
спокойни.
Знам го това и ми е трудно да се отпусна, сякаш винаги нещо ми стяга в гърлото и се сдържам във всичко.
Обикновено поемам на другите проблемите.
И аз бях така, затова и го отбелязох, защото считам, че е от особена важност. ТИ си достатъчно значима и стойностна, за да заслужаваш внимание и обич. Лошо разбрано християнство е да поставяш другите преди себе си, по-скоро е казано "обичай другите КАТО себе си". Ако обърнеш любовта към себе си и се опитваш да напълниш съществото си с нея, като игнорираш неприятните неща (не да ги променяш, а да не им отдаваш повече внимание) ще видиш, че нещата ще почнат да се променят.  :)
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодаря Shine. Има още един двама познати с такива проблеми и те са точно такъв типаж.
Аз не, че поставям другите пред себе си и им отдавам по голямо значение за моя сметка,
просто имах лошо детство и израснах по затворена и с по мрачни мисли. По песимистично настроена,
с по ниска себеоценка. И някак доста притеснителна. Затова се изолирах и не давах израз на чувствата си каквито и да бяха. Просто такъв се оформи характера ми за жалост.
Сега се промених до някаква степен и живея по коренно различен начин.
Но явно има още какво да се желае, затова реших, че трябва да почна да се изразявам и да не задържам нищо в себе си.
Дори писането тук ми действа доста добре:)
Решила да се боря и да се справя с тези здравословни проблеми веднъж завинаги:)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

за. да обърне любовта към себе си, първо трябва да има такава, а за да има такава, трябва да се свърже с Източника на любов, като първо открие Кой е Той, разбира се!
иначе, сам по себе си, човек няма любов в себе си, не и истинска такава.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

. ТИ си достатъчно значима и стойностна, за да заслужаваш внимание и обич. Лошо разбрано християнство е да поставяш другите преди себе си, по-скоро е казано "обичай другите КАТО себе си". Ако обърнеш любовта към себе си и се опитваш да напълниш съществото си с нея, като игнорираш неприятните неща (не да ги променяш, а да не им отдаваш повече внимание) ще видиш, че нещата ще почнат да се променят.  :)

Определено е така ! Подкрепям това мнение във връзка с решаването на проблема/и/. :)

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Искрена, точно така е както казваш. Нужно е да намериш Източника. Вероника и моето детство беше песимистично, но не искам да влизам в поза на Горкия аз повече, защото не печеля нищо, само временно открадната енергия. Не знам, но аз се зареждам дори само като погледна слънчевите лъчи, проникващи през листата.  :love_006 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

е, явно бая яко се зареждам тогава, щото сега се пека в момента, повече от час  ;D
поне днес още не са освинили небето, та слънцето си е силно.
« Последна редакция: 10-10-2013, 11:18:19 от iskrena »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодаря ви за съветите, много сте мили.  :love_007:
Ще се опитам да следвам съветите ви.
Вярвам, че ще имат ефект в даден момент.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

ще има, който търси, намира!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Вероника, тази мигрена от слънчевата светлина ми е позната. Причинява се от запушване на синусите, които са зад и над очното дъно и с това се нарушава циркулацията на кръв, лимфа и слъзна течност в очните ябълки. Като  оправиш хремата и отпушиш трайно синусите проблема ще изчезне. Когато се получеше при мен след като закусех с някакъв сочен и сладък плод проблема се нормализираше (това е когато болката идва от очното дъно).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Не знам как да го отпуша този нос, някакъв кошмар е.
Точно в момента ми е тотално запушен.
Никакъв въздух не минава през него,
направо откачам и това е всеки ден.
Като изобщо не съм консумирала в близко време млечни, местни и всякакви вредни храни.
Но явно нещата не стават бързо :)
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Лошото е, че имам и полипи, които съм махала досега 2 пъти,
обаче те бързо порастват отново.
Най вероятно и сега имам полипи, дори не ми се ходи на лекар.
Репертоара ми е до болка познат.
Чак ми е странно, сякаш съм задръстена от боклуци,
а не разбирам защо. Никога не съм живяла нездравословно
и не съм прекалявала с нищо,
Активен

lema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравей Вероника, аз също се боря, вече 5 години, с астмата на моя син, който в момента е на 12 год.Какво ли не сме опитвали- хомеопатия, билки, екстрактите на Хлебаров, биорезонансна терапия и т. н, но винаги стигаме до вентолина и кортикостероидния шпрей. Аз съм напълно убедена, че единственото спасение е детоксикация и здравословно хранене с възможно най-голям процент сурови храни- без никакви млечни и житни / заради глутена /. Но с едно дете трудно се постига това, поне с мойто е така. Сега съм му записала час при д-р Гайдурков, за да му направи режим на хранене, като се надявам да бъде респектиран от доктора  и да го спазва.Желая ти успех.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.