Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76895 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

20.05.09г.
Здрасти :).Сега май от известно време не съм се отчитала тук,ама .......нямам какво ново да пиша.Продължавам си пак със 100%-товото суровоядство.Ям череши,мереши- :D,ягоди,банани,кивита,кълнове-пшенични,ръжени,слънчогледови и др.,зеленчуци също....всичко това разбира се под формата на ястия (сурови) разни.Правих си гранола барчетата на Деси(пак),но ги направих като топчета -мънички отгоре със сусам.Понеже ми се ядеше сладко и все едно са бонбонки затова кръгли :)......Щях от днес малко да съм на чай и ябълки,но реших да започна утре-да се настроя по добре психически......Друго...мисля си дали дехидрататора дето си го е взела Кате развива 50 градуса максимум....Мер ще каже и ако е така, и аз ще си взема по-нанатък.....ИИИИИИИИИИИИИ най-вайното от 3-4 дни сърцето ми не прескача,I can't belive:))))))))),наистина съм мноооого,мноого доволна.Ще го изчакам 2 месеца преди да тръгна на фитнес( нали здрав дух в здраво тяло е поговорката ;)),за да съм сигурна,че се е укротило завинаги.Също и ще започна пак да тичам-това много ми липсваше,отдавна не ми се е случвало даже......И така....Еми ....тва е ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Фитнесът е добър избор, но може йогата повече да ти допадне...особено щом си суровоядка...мисля, че тва с йогата е най-добрата комбинация ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хаахахаха,чакай,че само се гоним с теб из дневниците ;D.Сега,ако трябва да съм откровенна,фитнеса ми е малко скучен,примитивен такъв,да,да,еднообразен е точната дума(това си е само мое мнемие).Но е единственият ефективен начин за сериозно стягане,за който се сещам. ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ами да, важното е да има повече движение, че само с правилно ядене не става. Трябва и повече движение, стягане и така. Успех с фитнеса ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ходила ли си на силова йога? :D Ела в събота и ще се стегнеш,та даже едвам ще станеш от релаксацията ;D И аз преди да опитам,не знаех колко е хубаво и доста натоварващо,докато свикнеш ще се лее пот :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз съм много доволна от фитнеса. Много добре се оформя тялото!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

benato, разкажи, моля те за силовата йога. Гледала съм видео клипове, но си мислех, че е някаква америанска истерия, бегло подобие на йога  :) Но от твоите уста вече звучи сериозно  :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

benato,ако не  бъркам,ти си от Пловдив,аз пък от Варна....няма как да се присъединя към твоите йога занимания....не знам дали във Варна има такава силова йога.Всъшност веднъж попаднах на нещо такова,но.....абе направо нямаше нищо общо с йогата,там предимно мятахме някакви гири от от време на време имаше йога елементи,ама в общи линии нищо общо ;D.Какво представлява силовата йога ,на която ходиш ти?
Деси,ти от колко време ходиш на фитнес?....Аз тепърва ще си оправям тялото,понеже заради сърдечните ми истории ме беше страх и 2-3 години някъде с нищо не съм се занимавала,въпреки,че за 2 деца не е зле,хич даже,ама що пък да не е по-добре,жени сме все пак ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

От година и половина ходя на фитнес. Миналата зима /т.е2007/заради хормонални проблеми качих до 60кг и ходех 3пъти в седмицата като правех и по 40мин.кардио, през останалите дни всеки ден пак по толкова само че на моя кростренажор. До лятото бях станала 53кг. Тази година нямам повече хормонални проблеми и затова ходя 1-2пъти седмично като намалих и кардиото. И според мен ваобще не е скучен фитнеса, важна е настройката. Представяш си как се оформят и стягат мускулите по цялото тяло, гърба и костите се укрепват и след години няма да страдаш от болки и остеопороза както повечето възрастни.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Бенато, дано да нямаш против аз да им разясня малко за йогата, на която ходим ние. :)
Йогата не е някаква силова, а е класическа. Той Бенато така ви казва, понеже доста пот пада и няма нищо общо със седене и някакви елементарни неща. Сигурен съм, че ще ви е по-добре с йогата, отколкото с фитнеса. Не исках да спорим и затова и спрях с рекламата в горните ми постове. И Бенато тва ви го казва като се има предвид, че той е фитнес-фен! А ако аз сега ви разкрия едно нещо за мен може би няма да повярвате - това, че "блъсках" яко във фитнеса 2 години и бях станал много голям...хах...но тва беше като бях на 19. Ама няма да разказвам и тая история, щото пак ще се отклоня от темата. Та, значи при тази класичска йога дето ходим се заздравява доста тялото - стави, връзки, мускули; огъвкавяваш се; и най-важното - влияе пряко на психиката адски благотворно!!!
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Petko,това за положителното влияние върху психиката е вярно и аз го усетих  като ходих(въпреки,че ходих малко време) ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

30.05.09г.
Продължавам с пълното суровоядство,не съм имала отклонения :).Консумирам само храни от растителен произход,пчелен прашец и пия топла вода сутрин и понякога вечер.Исках да направя един разтоварващ режим,но гледах лунния календар и видях,че луната сега се увеличава,пък аз искам при намаляваща и затова го оставям за след 7 юни.Днес си правих за обяд(то в 5 вече клони към вчеря,но както и да е)нещо като сърми:в листа от зелена салата завих пасирана смес от:домат,маслини,спанак,сусам,магданоз-стана като кьополу,но беше вкусно.
Многго ме гложди един въпрос:когато вече не стават за ядене спанакът ,копривата и др. зеленолистни  какво трябва да ядем вместо тях?Ако някой ми отговори ще съм му благодарна :)
Днес ходих до здравословното магазинче от което пазарувам,за да си взема някои неща( там си говоря с мацката(много приятна) и даже съм ѝ казала за сърдечните си неволи) и ѝ се похвалих,че вече нямам проблем ;D.И тя такова простичко,но съдържателно ми вика:"Добре,дошла" :)....почувствах се сякаш съм открила някаква голяма истина,с която някой хора са наясно,но явно всеки сам трябва да стигне до нея.......Стигам до извода,че суровоядствоо е не само начин на хранене,но и начин на живот-така ги виждам за себе си нещата :-*
  ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Отде тръгна, докъде стигна, Василенке! ;D Целият свят се променя заедно с начинът ни на хранене, толкова невероятно е всичко! :)

И аз се чудех зимата какво ще правя без марулки... :-\ Но има други зелени неща като зеле, праз, растат в оранжерии и парници... Ще избутаме зимата, няма страшно, важното е душата да ни е зелена и чиста! :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да бе,Марулке,чак се учудвам на себе си ;D ;D ;D.Да-зеле и праз,благодаря за пояснението :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василенке, какво става с дневника, беше редовна в него преди... да не се криеш у некое кьоше и да нагъваш мръвки и боб с бел леб? :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

 ;D ;D
Нагъвам да,ама кълнове,плодове и зеленчуци 8).Не съм се отчитала известно време,защото нещо не съм в настоение и не ми се пише като съм така.Чакам да ми дойде power-a и се мятам наново с писанията ;D.Пък и това,че не пиша не значи,че не мисля за вас и не ви обичам ;D :-*.....  В никакъв слушай не седя с 2 мазни пилешки бута в двете ръце,с мазна устата, да чета тука,да кимам с разбиране и от време на време да пиша:"да,да и на мен малко ми се пристъргва корема от тия ябълки" ;D.Чета ви с интерес публикациите и специално твоите  Марулке,чак ми се иска и аз да дойда в Родопите с мотиката(нали се разбрахме,че тренирам даже)....Скоро ще се включа по-обстойно.
 ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Много ме гложди един въпрос:когато вече не стават за ядене спанакът ,копривата и др. зеленолистни  какво трябва да ядем вместо тях?Ако някой ми отговори ще съм му благодарна

Аз всеки ден слагам по връзка магданоз в соса към салатата си  и после с пасатора :) Броколите също спадат към зеленината ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

radosti,благодаря ти,ще потърся броколи,магданоз ям всеки ден,освен 2та мазни бута ;D ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Радостче, направо не знам какво ще ядем. Копривено брашно в зелените нектари става ли? Ако някой е пробвал, да дава рецепта.

Василенче, какво става с теб? Аз ли се изгубих... ти ли...  :)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Влади, зеленината трябва да е прясна...така, че не мисля, че копривеното брашно е подходящо...Аз пак да кажа, че според мен магданозът   ;D е най-достъпен и ми харесва как се съчетава с плодовете на смути...Ментата също е универсална според мен за всички смутита ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.