Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76905 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

vasilena, ти и всички тука правим толкова много за себе си, за своето здраве и своето щастие...-10, 20% не прави разлика откъм положителните резултати :)...по-скоро може да го обърне в нежелана и неочаквана за нас посока, ако сме на 100% дълго време...
Радвай се, че си открила начина, но недей му става "роб" :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Ами да кажа и аз нещо,ама първо да се похваля,че днес на задушница не се изкуших от сладките неща(фафли и т.н.).Обикнавенно изяждам всичко за минути,а сега дори не се почудих.Просто си обрах черешките и си ги хапнах.
Петко е много прав,че небива да има насилие над душата.Тя не търпи такова.На мен преди година някъде постоянно взеха да ми се ядат странженки(принцеси),а аз не ям месо от вече 4 години.Просто не спираше да ми се яде странженка и тогава отидох и си купих една.На следващият ден пак,само че,тогава ми дадоха една бонус(имало промоция)и ги изядох:))Няма да ги хвърля я.3 ден,пак 2 странженки ,но този път си викам,така и така.....дай и 2 кебапчета...хахаха!И...от тогава месо не съм кусал!!Никакво,дори и риба,а преди си хапвах,макар и рядко.Та това е.Послушах организмът си и не съжалявам.Много е важно също,човек да не изпитва чувство за вина.Казах си...какво толкова я,голяма работа,малко месо.
Но днес съм победител!Странното е,че не изпитах никаква нужда да ям тези неща.
« Последна редакция: 06-06-2009, 19:37:31 от Svetlio »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

П.С. Може би трябва да поясня, какво имам предвид, че да не излезе така, че проповядвам мъдрост ;D

Когато бях в Щатите няколко пъти съгрешавах, и то не само с  варени зеленчуци ( не бях ги яла и тях 2 месеца ;D), а с тестени и сладки неща...Дори не ми се ядаха наистина, но усетих, че ако не опитам тези нови неща за мен в NY, нещо в мен  тихичко ще се надигне против суровоядството...Затова си реших, че ще си ги изям с най-голямо удоволствие без да мисля, осъждам или оценявам...По-късно осъзнах, че така наистина съм се почувствала/била по-силна, отколкото ако бях решила да доказвам, пред себе си, че мога и без тези неща...Защото аз наистина знам, че мога и чувствам, че самото ми тяло желае суровоядството...И си давам сметка, че ако по продължително време бях 100% суровояд, нямаше да мога да съгреша от страх да не ми стане осезаемо физически дискомфортно... Искам да избирам храната, а не тя да ме избира...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Svetlio, не ти ли се доповръща от месото... ::)
2007 г. - това беше 7-8 год.откакто не бях яла друго месо освен пилешко и риба...Бях на гости, но те не знаеха, че наистина не ям друго месо освен тези двете...Бяха смесили пържолите- пилешки и телешки..Още в устата ми усетих един ужасен и отвратителен  вкус (не мога да го опиша), всичко ми изтръпна...Преглътнах...усетих, че почва да ми се повдига...Казах им, че това не е пилешко и да ми кажат веднага какво е, защото иначе не знам какво ми става...Всичко ми се повдигаше...Те признаха, че са били смесили пържолите...И веднага отидох в тоалетната...2 дена след това усещах ужасния дъх на това нещо... А все пак тогава съм яла месо- пилешко, а ми стана лошо от телешкото още от вкуса му,  затова се чудя как така ти нищо не си усетил...

Оттогава не ям и пилешко, но и на мен и без това, ми се въртяха мисли да го спирам и него... :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

п.с. Тогава усетих истинския вкус на месото...Отвратителен!  Даже си мисля, че няма точна дума да го опише...защото това не беше вкус, а чувство...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Radosti,да ти кажа,беше ми много вкусно :DРазбира се,това е заради подправките.
Аз имам и дриги 2 случая.Веднъж докато правех подавките за задушница,саламчето така хубаво ми замириса.Нали знаеш...носталгия.Казах си...какво толкова и си хапнах едно резенче.Леле такъв ужасен вкус имаше.Не си спомням добре,но мисля че го изплюх.Беше просто ужасно.
А за другият случай си спомням,че не спираше да ми се яде петроханче ;D ;DОтидох до магазина,дадох левче и получих парченце.Като почнах да го ям,вътре беше пълно с някакви гадни работи.Хрускаше по едно време ??? ;DУжас...но се радвам,че го изядох(пари съм дал ;D).От тогава,вече не съм се сещал за петроханче.Тези случай са през голям период от време,през годините от както бях лакто-ово вегетарианец.Та такива неща за мен.Само като си спомня,че мазничкото от страни на пържолката ми беше любимо!С месото нямам проблем аз,а със сладкото,но до сега вече почти месец не съм ял от боклуците дето ги продават.Хапвам си медец с плодове и се чувствам прекрасно.Вече 2 пъти си правя:ръжени ядки - накиснати.Обърквам ги с мед,стафиди,орехи - леко счукани,малко ванилия или канела и ги заливам с орехово мляко.Мисля,следващият път,да си сложа и ягодка вътре.Става прекрасно просто.Ще ви хареса.Опитаите го,ако не сте.
« Последна редакция: 06-06-2009, 18:04:10 от Svetlio »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василена днес не сколаса да публикува менюто си, затова реших аз да ви го пусна вместо нея:

Закуска - тъй като от скоро е запалена по здравословния начин на живот, реши да започне деня си с нещо съвсем леко, затова просто си направи чаша чай... отпи първата глътка и нещо сякаш липсваше вътре... отиде до шкафа и след кратко търсене откри липсващата съставка - преполовената вчера бутилка коняк! Сега вече Василена изпи чайчето с наслада и то даже така й се услади, че довърши бутилката с коняк, оказа се, че можело и без чай да се пие. Умница си ни е тя!

Втора закуска - след като започна деня си с нещо леко преди 15 минути, реши че е дошло време за нещо по-хранително. Извади от хладилника тенджерата със запържен боб и си затопи сладко-сладко с бел хлебец, докато мазно примляскваше с премрежен от щастие поглед.

Обяд - Обядът е основното ядене на човека, затова нашият човек нареди богато софрата за обяд:
1-во: топла шкембе чорбица да затопли бедна й душица
2-ро: 2 пушени свински бута, бял хляб и разбира се паничка бобец да си затопва
3-то: ароматна свинска пача и малко пръжки с лук (те никога не са излишни)
десерт: възбуждащи небцето масленки (правят се от сочна свинска мас и се поръсват с пудра захар отгоре, ммммм!)
за пиене: е, сега, такава богата софра с какво може да върви освен с 90-градусова гроздовица!

Следобедна закуска - пропусната по технически причини (задрямала бе невинно под масата)

Вечеря - Стана таман навреме за да успее да си пръжне още една тенджерка бобец за вечеря, жадно затопи залък в гозбата, но някак й се стори постна и затова си отряза и едно парче ланска свинска мас, поръси го с червен пипер и с охота го заръфа, като същевременно отпиваше блажени глътки гръцка мастика.

След вечеря много искаше да влезе във форума и да се отчете за прекрасния суровоядски ден, който бе преживяла, но някак си все не успяваше да уцели нито един от четирите дневника, които ѝ се привиждаше, че носят нейното име. Но ние знаем, че тя въпреки всичко ни обича и ни е изцяло отдадена, както и на суровоядството и на здравословния начин на живот и много се радваме, че е помежду ни! ;D ;) :-* :-* :-*
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

хахахахаахахахах, ооо не....................... не мога да опиша колко ме разсмива тая наша хитруша-марулка!!!!! Мер, моля ти сложи повече емотикони, и задължително трябва да има (rofl)

Марулче, толкова си прекрасна просто!! имаш уникално чувство за хумор!!!
хахахахахааххаах
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

 Тъкмо ставам от обедната дрямка,виждам,че Tab-a ми се е отбелязал на челото,а Shift-a под носа-като мустачки тип Чарли Чаплин .Единствената ми надежда е да пиша в правилния дневник,дано съм в правилния сайт изобщо,но на първо място трябва да проверя дали не съм седнала в бързината пред телевизора  и да чаткам върху дистанционното ??? ХАХАХХАХХАХАХХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХА Марулкее,ти си напълно луда ХАХАХАХАХХАХАХХА Можем да си направим суровоядско шоу по "Nova" ще го пуснем,ти ще водиш екипа на сценаристите ;D ;D ;D.
Сега си наливам едно коняче пак,че виждам,че съм укъсняла.....почти 3 часа е,аз кво се моткам ??? ???Така и така се събудих от зварски зъбобол.....сега ше я оправя аз тая работа
Наздраве :-*
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Много е весело тука!  :)Само да си призная, че и аз съм козирог, така, че се заформяме голяма групичка.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

И аз се включвам към групата на козите.На 31декември съм.Можем да си заформим цяло стадо. ;D ;D ;D
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Малеееее,може да си празнуваме рожденния ден всички заедно ;D ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Аксим, не е ли кофти да си роден баш на Нова Година? Аз съм чак последния ден на козирога, може да изчакаме именно до последните дни да празнуваме заедно, да дадем шанс на Василена да изтрезнее след коледните и новогодишни празненства, Атанасовден, Ивановден, Йордановден и кво ли не беше още през януари... ;D Хаха, това с менюто ти го бях замислила от едно известно време, снощи таман се запретнах да го напиша да ти го пусна за лека нощ, пък ти взе че си легна точно преди това... (защо спиш само по 3 часа?) Представяш ли си ако беше изяла всичката тая животинска мас и пържен боб, и беше изпила всичкия този алкохол... Сега щеше да си най-малкото с инфаркт :o :D

А каква е поуката от тази история? - Попълвайте си редовно дневниците да не мине Марулка да ви ги попълни тя! ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахахахха,абе Марулке,много готино меню си ми измислила.....
Не спя по 3 часа,ами наистина ме заболя зъб и то зверски,чак се събудих през нощта и не можах да заспя докато не ме поотпусна малко >:(......и гледам тя наш'та писала ли писала хахахххахахахахаха.
Попълвайте си редовно дневниците,че Марулка не спи,само дебне да направи пробив в системама ;)
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

При болки в зъбът аз ползвам карамфилче.Слага се до венеца и след 10м си готов.Нищо ти нема.Но редовно требва да се ходи на забар.
Аз съм за общото празнуване на рождените дни.Да се качим неиде на хижа по балкана и да си спретнем един купон.
Кофтие ама много кофти.Един подарак.Никога немога да викна всичките си приятели защото все някои е тръгнал за новата година я по роднини я на туризъм.Но съм истръпнал.Преди когато пиех започвах да пия от 8декември защото съм вечният студент и завършвах към средата на яноари.Тогава вече изглеждах и се чувствах като въмпир........със запек....... :( :( :(
Но сега е друго.Нали вече съм от силите на доброто.....хехеххехехехе....така поне се надявам...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Изводът: Напускайте ОЧЗ и идвайте при нас :D :D :D :D :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахахаххаха един подарк ли бе axim,на мен ли ми говориш за един подарък ;).Коледа е на 25 ;)ти,Рожденният ми ден на 28ми,именният ми ден на 1 ви-това са 3 празника в разстояние на няколко дни.Да не мислиш,че ми подаряват по 100 подаръка,по един,най-много 2  ;)
Пък за карамфила,не мисля,че щеше да подейства,работата била за антибиотик направо >:(,ама нямах друг избор просто в случая,че направо ме болеше гърлото чак,че и ухото :(
Ясно е ,че при такава екстраординарна ситуация нито ми е било до разходка,нито до други ,зеленритуали(пречиствания).Така,че ...менюто ми за днес:
сутринта не пропуснах чашата си с гореща вода и лимон,а също пих и чаша чай;
закуска:череши-бели
обяд:салата от тиквички,домати лук,копър,магданоз,целина,джоджен и маслини
вечеря:предстои

Днес не съм консумирала ядки,семена или кълнове....поради невъзможност да ги сдъвча,дори и горепосочените неща от менюто ми ме затрудниха,но....случват се и такива неща ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Васи... ако идеш на лекар винаги ще ти кажат, че работата е за антибиотик... :-\ същата работа върши и чесънът (примерно) - хем облекчава болката, хем действа като естествен антибиотик...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Марулкеее,пред свършен факт вече :(,направо до рев стигнах от болка единственото,което исках беше да мине.Ама както и да е :-*
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Ще стискаме пръсти да ти мине.Наи мразя да ме болят зъбите то кома и мен ме е замъчил един.Аз за това си хрускам само череши и за сега си свиркам......всъщност какси????...бях свикнал с постояното ти присъствие в форома... ??? ???
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.