Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76902 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

 ;D Ами слагам семенцата в чиния, от малко по-дълбоките. Заливам с вода. Минава необходимото време(за пшеница - 10-на часа, за нахут 12, ръж - 10, соя -15, киноа - 4, слънчоглед - 4). Слагам ръка и накланям над мивката. Те повечето семена си остават(в най-лошия случай да паднат 4-5), не падат в канала. Само киноата е проблемна в това отношение, но и на нея й намерих цаката. При нея наливаш вода, изчакваш да се утаи, и след това изливаш внимателно водата. Загниване и лоша миризма не могат да хванат, защото в чиния вентилацията е перфектна, особено за тая жега. Пък и семената може да ги разстилаш равномерно...не е като в буркан, всички да са едно въху друго и да се спарват. Като останат капки по дъното на чинията, те се изпаряват бързо и няма загниване. С чиния на мен ми е 100 пъти по-лесно, отколкото да си играя с буркан и да се занимавам с марли и други такива неща ;D :D ;D Единствено в жегата ще внимаваш да не ги оставяш сухи, че както са почнали да набъбват, да не ги убиеш, когато кълнчетата са още бебенца ;D Така че действай отговорно ;D По 4-5 пъти дневно ми се налага да промивам някои семена. Докато зимата с 2 промивки минаваш за цял ден. Но не отнема време. Освен това качеството и свежестта на кълновете, които си произведем, са много по-добри от купешките. А за тва, че излизат супер евтино да не говорим. 86 стотинки е половин кило пшеница. Същата е и цената на ръжта. Нахутът е 1,80 лв. А с половин кило ще караме седмици наред, някои даже и месеци. Така че, Васе, захващай се с кълнопроизводство ;D ;)
« Последна редакция: 28-07-2009, 00:02:19 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Петруци,супер си ми полезен :-*.....Утре щи кажа каква съм я свършила с кълновете ;)
Айде лека сега ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

По същата логика може и в тавичка, нали, Петко? Не за друго, защото ще се произведат повече кълнове, отколкото в чинията  ;D Така де, да има за повече...  ;D ;D Иначе по 5 чинии кълнове трябва да заредиш, хихи.

Трябва и аз да пробвам твоя метод! Досега в буркан само съм слагала и нямах проблем, но експериментите са хубаво нещо :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Няма бреее,не са за дърпане,мЯсо,мляко и другите там не съм яла.....имам 1-2 отклонения,ама те са  с 2 вафли и 2 топки сладолед и са към фонда "и аз съм човек" ;).
 :D ;)
ми то фафлите и сладоледът нямат ли мляко в тях бе, муцка...


аз не пиша много напоследък и аз, имам си други приоритети в момента, а и нали от вчера съм на режим, ся като отпадна и почна да плюя пяна хептен няма да имам настроение за нищо ;D

за кълновете, правете квото правите, само не се ръсете 30 лева за тоя уред за покълване, щото Марулка се прецака да си го купи и в него квото покълвах все муалясва >:(
« Последна редакция: 28-07-2009, 07:05:33 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Има един пост на Вери някъде из форума за нейния уред за покълване - перфорирана пластмасова кутия. Аз си направих такава и сега много лесно прецеждам кълнчетата, дори на люцерната. Много добре се получава.
При мен единствения проблем е, че като изляза в 8 сутринта понякога се прибирам в 19 и те миличките вече са позасъхнали от жегите и пак не мога да ги докарам до листенца. Няма кого да впрегна в поливането за съжаление, мъжа ми си хапва кълнчета но да не го занимавам с други работи, то не че се застоява повече от мен у дома...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

за кълновете, правете квото правите, само не се ръсете 30 лева за тоя уред за покълване, щото Марулка се прецака да си го купи и в него квото покълвах все муалясва >:(
хахаххх...той истинския уред е 500 лв. и там мухлясване казват нямало. Има евтин вариант, български за 160 лв., ама ти пък съвсем си се изтарикатила за 30 лв. :D :D :D За тея пари тва е. Ти да не очакваш и кълнове да стават :D :D :D :D :D
аз не пиша много напоследък и аз, имам си други приоритети в момента
Месни ли? ;D :D :D :D :D :D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

е, ся... прибор за покълване, а не уред... е за тва чудо става дума http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=2&products_id=2

приоритетите са ми финансови, а не месни, майна... ся съм на пост и въздържание от храна и други грехове ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Марулче, колко време ще откараш на пост и молитва?  ;D
И ще се ограничаваш ли в грамажа диня или? Че аз никога не съм пречиствала на диня и ще почна и аз по някое време, че се позадръстих в тоя Пловдив  >:(
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Обявявам си дневникът за завършен.Целта е постигната,нямам проблем със сърцето.Ям здравословно ,ходя на йога,не съм критично настроена към себе си и околните,и мисля,че това е достатъчно за да поддържам това си ново  здраво състояние ;).
Благодаря ви,че бяхте с мен :-*
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Василенче, много се радвам за теб!!  :-*

Ама ще липсва твоя дневник...  :-[ От време на време споделяй по някоя блага дума  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Браво, Васе! Редовно ли ходиш на йога вече?
Писвай по малко тука, де...не го оставяй така ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахаххааха ....малко в стил "Аня Пенчева"-ще пиша,няма да пиша ;)....Може да пиша от време на време....,ако ме впечатли нещо или просто искам да споделя нещо с вас...не знам,или може да си отворя един нов,който да не се казва вече "Дневник към изгубеното здраве" ;)Както и да е,важното е ,че целта е постигната,пък дневниците ще ги оправим ;).
Петьофи,утре,вдругиден направо смятам да си взема карта даже ;).Ама аз нали ти казах,че не е от мързел да не ходя,ами поради липса на време,ама взех да ги понамествам нещата,тъй че- става работата  ;)
 :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Васке, можеш да си го преименуваш просто, редактирай си най-първия коментар в темата... Ако искаш да ти го заключа с препратка към новия ти дневник, който предлагам да се казва "На по гроздова с Василена-бобеца в новия й дневник"? ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хаххахахаххахахахха Марулиумееее,по добре го заключи,ама в заглавието не пропускай и конякаааа,не помниш ли онзи серия дето заспах под масата ли ,къде го беше измислила :D :D :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

ама взех да ги понамествам нещата,тъй че- става работата  ;)
 :-*
Видя ли...нещата почват да се наместват и си идват на мястото! Много се радвам за теб :-*
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Малко off от темата,
Василенка, как се усети заметресението при вас, разбрах че било в Шабла?

Иначе за дневника, мили хора не спирайте, вие сте ни пример и ни давате кураж. Аз още не съм спретнала дневник, щото ме е срам че много дърпане на уши ще падне, но скоро трябва да се мобилизирам и да започна.
Но редовно чета вашите и си открадвам по някое дневно меню я от теб Василенка, я от Петко ...ще извините но така е доста по-лесно понякога...javascript:void(0);

Та преименувай ако искаш и продължавай в следващия. А аз обещавам скоро да си направя мой
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

нищо де, Петко и тебе ше пляска, той обича :bleh

пс: пак offtopic, ама да си кажа, че това езиче ме побърква като го видя ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Васе, много се радвам за теб, мила!  :fluretaa:
И да не си посмяла да ходиш никъде! С тези пътешествия така ми е домъчняло за форума   :love_007:

Мер, Марулче, новите емотикони са супер!  :flowers2: Май ще прекалявам с тях.  :D

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

2ра част на дневника може да намерите ето тук http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=458.0
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.