Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76899 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Здравейте,другарчета ;)
Искам да ви споделя нещо лично и съкровенно ,и то е,че малкото ми момче-Славянката ,днес става на 2 години ;).......Поради това изядох 2 шоколадови бонбона,но мисля,че във връзка с повода не е болка за умиране.Не ми е много приятно сега в устата,но ще го преживея ;).Сега даже ще си направя крекери за довечера,че и аз трябва да хапна нещо,другите не ги мисля(месояди :D ;)),те ще се нахранят подобаващо.
Не знам вие как сте с храненето,обаче аз честно си признавам,че от 2 седмици сигурно клоня повече към 80/10/10,ама не защото се изумявам нещо,ами просто ми е АДСКИ горещо и предимно плодове ми се ядат,дини,пъпеши и други,и ям и по малко ядки да не е без хич,ама....просто ми е жежко и много,много друго не ми се яде.
Айде,целувки от мен ;)
 :-*
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Честит празник! Да ти е жив и здрав, много да те радва и да те глези!
Какво ли ще е да им спретнеш едно raw парти?  ;D Мисля че ще бъдат доста приятно изненадани, но доста подготовка си трябва за да направиш изкушения за много хора :) :) :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Василенче,да ти е жив и здрав,много да те радва и да папа сурово,като мама! :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

честит рожден ден на малкия дзвер, пожелавам му големия дзвер (мама) да му прави много сурови вкусотии, да е жив, че ще е здрав то е ясно... да те слуша повече, ма не прекалено... ;D като порасне много гаджета-суровоядки, купони по екзотични места... хаха, отнесох се... :D

Васке, в тая връзка още чакам колета от Варна... ;) Фани се запретни и врътни на детето една сурова торта, много бързо стават... Аз сега съм се захванала да прая пица, ама много време отнема това сушене, иначе работата намирисва много обещаващо, че и голяма ще стане, имаше да ядете с дечурлигата ако се беше сетила отрано :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Благодаря ви момчета и момичета :-* :-* :-*.
Марулиуме,как да им направя сурово?-има реална опасност да се грабнат всички и да отидат да празнуват на несурово,пък мен със суровото да ме оставят вкъщи....да си го ям :D.Малкия пъъъъък,точно той.....ще видим как ще процедирам с него занапред,че винаги като доближи хладилника и почва да вика:"Какааааааааааам,какааааааааааам"(салам),сякаш от утре спират производството на какама >:(....Ама ще я видим тая,брат му поне не налита на Какам >:(
Айде  ;) :-*
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Василенче,да ти е жив и здрав малкия сладур! На теб пожелавам търпение! Малееее, колко ще ти трябва :) Цевулки от леля ви Дарби
Активен
Намасте :)

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Честит рожденик,Василенка!!! Да ви е жив и здрав и да стане гордостта на мама!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Да ти е жив и здрав рожденика, Васе! Пожелавам му да тръгне по пътя на raw или йога...поне едно от двете ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Мерси,другариуми,мерси :-* :-* :-*.
По-късно ще се присъединя към вас ;)
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

4естит рожден ден на Славян и от мен! да ти е жив и здрав и палав  ;D, много да те радва  :-*
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Василена, да ти е живо и здраво детенцето! Много да те радва и по-малко да слуша  ;D
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Васе, жив и здрав малкият Славян!! Много да ви радва и много светъл път да има в живота!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

За n-ти път ви благодаря много :-* :-* :-*
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Василенче, такива хубави неща искам да ви пожелая, но малкото коте не ме оставя. За 5-ти път започвам и все различно :D
Да ти е жив и здрав рожденика; весело и безгрижно детство да има, на много любов да се радва!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Василенче, честит празник на малкото ти съкровище! Да е жив и здрав, пълен с енергия и сила, да ви е гордост и радост!  :-*
Малко със закъснение се включвам, но тези дни нещо не ми остава време.
Сега за сурово парти, нашето беше такова. Някои знаят, гледали са снимките. Е, имаше мЯсо и печени картофи, ама не можеше хептен да ги държим на "диета" месоядните хахахаха.  ;) Бяхме бая народ и въпреки наличието на месо, всичко много се хареса. Пицата я вдишаха за нула време, тортата също. Суровояди бяхме само 2 семейства от 9.
Пица правим за трети път. Верно отнема време сушенето. Но после е такава приказка...:)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Сега с тия пици .......само ме разяждате,откога ви я гледам пицата(в сайта),вчера и Марулка направила една,ще взема и аз да си направя ;)
 :-*-за честитките
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Еха....комаи всички сме се пръснали за лятото...като се съберем на есен да споделяте еиииииииииии.....аз сега се върнах от морето и живот и здраве след известно време отивам на планина.....страхотно е по морето и стопът отново върви особено ако си с малко дете.....така че успех на всички  ;D
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ден за равносметка ;):27.07.09г.
Към днешна дата имам 2 големи постижения в битката със себе си :D.Първо от скоро не пуша цигари ;) и 2ро(особево важно за мен)-не усещам сърцето си да прескача...Предполагам,че все още не съм успяла да се прочистя кои знае колко(все пак са минали само 3 месеца) щом успях да хвана някакъв вирус- имам температура,по4ти не съм излизала от 00 днес и ме боли корем......,но явно съм на прав път ;)!Вече не пиша тук често,но мен ме интересуваше здравословния проблем,който имах и описвах предимно това си състояние,интересно ми е да чета "чуждите" менюта,но ми е адски скучо да публикувам своето,което в общи линии откъм съставките не се различава съществено от вашите.....За мен е важно,че сърцето ми бие ритмично и ,че не пуша цигари......щом съм здрава вече мога да преследвам и други свои целички и цели.
Това е :-*
Малко движение има из форума напоследък.....Къде си Марулиумеее?........сигурно е заради топлото време ???
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Писвай повече, да не ти дърпам ушите аз ;D :D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Няма бреее,не са за дърпане,мЯсо,мляко и другите там не съм яла.....имам 1-2 отклонения,ама те са  с 2 вафли и 2 топки сладолед и са към фонда "и аз съм човек" ;).Пък  и даже не ме притесняват,понеже,аз промяната  в режима вече съм я направила,взето е решение за генерална промяна...преди около 3 месеца,няма връщане назад-раиш ли? ;).За утре съм накиснала едно житце, да си правя салата..."Табули"-добре става,един път си правих....семки покълнали за крекери съм си направила също.....,авокадо и сега ми се яде даже гуакомоле,ама има сериозна вероятност да го "изкарам" обратно малко след като го изям,тъй че-утре.Виж,не съм  за бой......Малко повече кълнове искам да си правя,ама нещо ги прецаквам,особено сега в топлпто,пък не ми се купуват-не заради паричките,просто искам аз да си ги направя.Искам да станат такива със зеленинка отгоре,ама дотогава се вмирисват.....и не знам.Вече 1 път говорихме за кълновете,ама я пак ми кажи как се оправяш сега в това топлото с тях >:(
 :D ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.