Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76917 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Хехе! Аксим, знам един клуб, който много го хвалят, но още не съм го посетила. Не знам дали ще ти е много близо, но тъй като различни хора го хвалеха, явно е добър и затова ще оставя линкче:

http://www.yogamandala.net/
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Настроен съм скептично към този клуб...дано да греша. На ваше място бих пробвал с Ани Павлова - http://www.yoga-sitaram.org/node/8 , или с Вера Захариева-Чакова - http://www.sk-viara-yoga.dir.bg/index_1.htm ;) Не, че искам да им правя реклама, но все пак се стремя да ви помогна и затова от тези няма да се разочаровате :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Приятели комаи неме разбрахте.Аз все още водя титенична воина със своя мързел и поради ред други причини бих искал клубът да е в Люлин.Жк Люлин където ми е леговището в момента..........спасиба
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахаххахахахах,axim,теб хем те боли,хем те мързи.Ти искаш,ако може и на твоя етаж да е студиото :D ;)...Не знам как може да ти се помогне в случая,ако сам не се напънеш ???
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free

Vasilena исках само да те предупредя, че съм с лека контузия и ще ми се наложи да отложа йогата за днес. Ще видя кога е следващата тренировка и тогава ще дойда. Само да се пооправя. А само да добавя, че това още повече ме стимулира да започна отново с йогата, защото очевидно имам нужда да заздравя ставите си  :D до скоро
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

ДОбре,Талита,аз имам твърдото намерение да отида....,но с тия 2 деца докато не се озова в студиото,нищо не се знае ;D
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free

Пожелавам ти приятна тренировка ;D ;D ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

17.06.09г.
Тъй,на йога днес не успях да отида въпреки голямото си желание,заради малките-ето признавам си без бой.Няма значение, пак ще отида ;)
Днес е ден 4ти от плодово-чаената одисея.Забелязвам,че лятото се понася по-лесно този режим.Всъшност аз съм го правила толкова много пъти,че има вероятност и затова по-лесно да го понасям вече.Не ми е гладно,просто ми се дояжда като гледам на Марулка произведенията,но това не е глад.Продължавам само да се притеснявам за захранването понеже никога не съм го правила само със сурови неща,ако някой ми каже по дни как се захранва само със сурово,ще го целуна в устата от благодарност ;D.
Езикът ми днес беше ужасно много обложен,много ме дразни този налеп,но няма как да се избегне.Менюто няма да си го публикувам по разбираеми причини,за да не ви подяждам :D.
Това е за днес :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ами аз мислех да ти кажа как да се захраниш, ама щом ще ме целуваш с тая ацетонена уста - забрави! :D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Кажи,кажи,Марулке,аз ще си я измия хахахаххаах специално за случая ;D.Ама като не искате,няма да ви напъвам сега,просто предложих ;D ;D ;D.
 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василенке, ето ти аз как си го представям твоето захранване:
1ви ден: закусваш с квото и дося плодове , чай... на обяд вкарваш някой зеленчук, на вечеря още... прави си салатка, ма без заливки...
2ри ден: продължаваш с плодовете, вкарваш още зеленчуци, следобед или вечерта като ядеш можеш вече и със зехтин да наръсиш, също вкарваш и някви ядки
3ти ден: продължаваш на плодове, зеленчуци, ядки, вечерта вкарваш примерно кълнове от ръж, киноа или квито зърнени харесваш...

...и си готова -захранена за 3 дена, даже и по-бързо може понеже последните дни се включват животински работи, които ние и без друго не ядем... ма 3 дена е екстра според мен, някой ако има по-добро предложение да казва!

междудругото, никви целувки преди да се захраниш ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Марулке,благодарско......добре ,няма да та целувам с ацетонената уста ;D
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Не е ли рано от втория ден зехтин и ядки..?  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ще видим как ще стане,ще го измисля ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Не е ли рано от втория ден зехтин и ядки..?  :-\

ами чак втория ден вечерта, тя все пак е правила само 5-дневно гладуване, а не 21 дена като теб... при теб зехтина идва на 5тия ден от захранването, значи при нея идва на 2рия по средата ;) Мер е обяснила тук по четвъртини как се захранва тя: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=131.msg962#msg962 , обаче не е споменала зехтин, а и е разменила ядките и бобовите/зърната, може аз да съм се объркала и да са в обратен ред, демек ядките идват чак 3тия ден, а зърнените са накрая на 2рия, понеже гледам и Василена в захранването за несуровоядци е писала първо хлебни да се включат, а после ядки...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

20.06.09г.
Продължавам с плодовете и чая.Днес така като смятах,щом от неделя/предната седмица/ съм започнала ...трябва да ми е 7 ден.Пак не съм гладна,ама много ми се яде сладко,гледах рецептите за сладките неща в сайта и още повече ми се дояде :).
Сутринта езикът ми както обикновенно беше много обложен,но за 1 път ми прави впечатление,че когато си го изстъргвах освен слюнката успях да изстържа и нещата,с които беше обложен...някакво неприятно, мъртво, бяло покритие,почти цялото се отдели от езика ми.
Още ми прави впечатление,че усещам от време на време нещо като леки иглички в ляво.Във връзка с това се сетих,че в книгата на Л.Ковачева пише,че по време на гладуването човек може да има дискомфортни усещания в някоя част от тялото,които отшумяват за ден,два.
Това е за днес по сериозната част.
А сега по нашему:Много сте заспали бряяяяяяяяяяяя,никой ли не влиза в този форум през почивните дни ;D ;D?!?
Ще извадя сопата :D  :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

то по тебе също тряя заиграе сопата, че и ти са губиш последните дни >:(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахаххахахахха,аз не да се губя,ами може и тотално да се затрия,ако малкия не започне да посещава редово яслата......подозирам,че съм родила Перпетуум мобиле >:( ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Това е причината да се губя ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

21.06.09г.
Днес е 8 ден от режима....утре мисля да се захранвам и без това днес изядох четвърт краставица.
Бях на йога сутринта,все пак успях да се добера до там и пак ми се отрази  много добре,ще продължавам да ходя винаги,когато мога.
Един друг проблем имам:продължавам да пуша по 2-3 цигари на ден.Осъзнавам,че няма абсолютно никакъв смисъл и си викам:"ти целия хранителен режим си коригира из основи,от толкова неща се отказа(от ужасно много ,аз съм от хората тип чревоугодник),тука с  цигарите още се моткаш-к'во чакаш??"Ама ето сега честно си признавам,не ми е проблем да не ги пуша и тях,те и без това не са 1 кутия,ми 2-3 на ден,демек случая не е трагичен ;),ама много ми е странно:Не пия,не ям,по мъже не ходя,тежа 53-54 кг., ;)значи започвам да се чувствам така,все едно 2-3 цигари ме делят от това да стана идеалния човек ;D ;D ;D.Плюс това не бях пушила 2 години и нещо,ама преди Нова година бях в режим пак,нещо се ядосах,доскуча ми ...и я да си пална една цигарка и тъй >:(.После имах изпити,там вече не издържах,вярвайте ми хора бабите не са тук във Варна и дори и понякога за някой друг изпит да вземат малкия,големия е тук......и с деца,учене до посреднощ......направо "разбирах от добрина"-супер стрес е това за мен,явявала съм се на по 2 изпита в един ден.....лягане супер късно,ставане супер рано,пътуване до университета/Шумен/,напрежение...после няма да ми се пуши ли!?
Ама ще заставя Козирога да ги игнорира съвсем и без това не са много :(Аз воля имам,трябва само да си "навия" нещо.Ето днес бях на един детски рожден ден:много добро изпълнение-народ,клоуни/Живко Драгостинов от "Танцувай с мен2" беше клоуна/,ядене,пиене.....нищо не съм хапнала/заради режима,иначе една салатка можех да "вкарам"/....нищичко,даже и чай не пих,пък хората се пръснаха от ядене.Само си помислих накрая на кого му е по-добре: на мен  не ми е тежко,пък те са адски много преяли :D.
И като "тегля чертата" в 23 и 30ч.: добре ми е,свежичко ми е,лекичко,добре си е нашия начин на хранене(живот ;)).Сега и с цигарките ще се простя и съвсем всичко ще си дойде на мястото :)
 :-*
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.