Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76919 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да кажа,ако иска някой да си прави прочистващ ден през седмицата-утре е днят,от 14 и 30 до вдругиден в 14 и 3о(има нарастваща луна).Аз ще го спазя.
 ;)
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110

тъкмо вчера изнамерих две интересни рецепти с авокадао

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=308.0

« Последна редакция: 28-06-2009, 19:05:46 от kremamel »
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 Василена, утре от 14 до други ден в 14 часа, трябва да се пие само вода ли? има ли ефект тази лунна диета?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Тъй като Василенчето е от Варна, а и не знаех къде да го пльокна:

http://moreto.net/varna-gid2.php?n=44417

Био и еко ресторант във Варна.  ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Вери,знам го това местенце,но 2-3 пъти съм минавала от там и познай.......винаги съм го виждала абсолютно празно.За съжаление хората като нас все още са рядкост...явно :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Имало и меса и алкохоли. Даже май месцата били в повече.
По-скоро явно е био отколкото веге.  ;)

http://www.naturel.bg/files/Menu_Naturel_bg.pdf
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

29.06.09г.
 Менюто ми днес:
много хаотично беше и затова няма да го пиша по часове.Понеже като изляза някъде и аз не знам кви ги върша и така се отплесвам,че половината ми ден минава без да разбера как ???.Днес съм яла до 14 и 30 понеже,както казах ще пия само чай и вода до утре в 14 и 30.До 9 сутринта:гореща вода,след 15 мин.-1 лъжица сусамово олио,след 15 мин.цветен прашец/разтворен във вода/.Към обяд:солидно количество пъпеш,2-3 праскови,а последно беше....:кашу,2 кракера(тип Кюфте ;D),отгоре с домат-много вкусно стана и маслини.....,и после глад :D.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Освен сусамово, друго масло(олио) опитвала ли си?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

 ;D Пробвай с тиквено, конопено или ленено ;) Те реално не само са полезни откъм съставки, а са с балансирани ИН и ЯН енергии ;) :) Нали си йога и ти, влизай в тея неща ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ок,ок ,ще си взема.
На йога....от неделя до неделя-както се получава >:(.Трябва да измисля нещо по въпроса ???
Да се отчета още малко:
забравих да кажа,че днес по обяд си правих и гуакамоле-по рецептата на Вери(сърдечни благодарности :-*),много вкусно стана!И още(нали казах,че ще водя дневникът честно),не съм само на чай до утре.Сега ядох праскови и пъпеш,а малко по-късно и шепа лешници и кашу......Само от 3 дни ям нормално,нали се захранвах и реших да не се насилвам-нямах стимул.Другата седмица ще го направя гладния ден.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Само да добавя за маслата - взимай само от тези на "Булдара" :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

02.07.09г.
Прави ми впечатление,че изобщо не се изморявам напоследък.А вървя страшно много,наистина ужасно много.....4 км. си ги взимам "от воле",това ми е минимума.Онзи ден излязох от нас в 8.00 сутринта и се прибрах в 11 и 30-12 ч.трябваше да свърша нещо и реших да ходя пеш...почти 4 часа само вървях(освен това беше и много горещо),без прекъсване.Накрая като се прибрах установих,че не съм изобщо уморена,ама изобщо.
Сърцето си (да чукам на дърво) не го усещам,не ми е правило проблеми,аритмии,прескачания и т.н.Даже започнах да не се притеснявам да излизам в най-голямата жега(щото по едно вереме от тези прескачания ме беше хванало шубето и гледах много,много да не излизам в жегите).Това много ме радва,понеже покрай здравословните си неудачи си бях изградила доста бариери(чисто психологически,като това,че гледах да не излизам,когато е горещо),които започнаха да падат.Дано всичко да продължава в този дух-тези промени много ме радват и ме правят щастлива :).
Много ми се яде тези дни,много.Май  е ПМС,но е "нещо страшно"-сурови неща ям,ама......крекери,салати,сладки,вчера изядох много неща >:(.Днес май е по-добре работата.Сутринта пак много вървях,не знам колко точно,видях се с най-любимата си приятелка,имах достатъчно социални контакти за деня,значи програмата е изпълнена :D.
Меню:
11 и 30–кайсии,парче пъпеш
12-салата с хумус от тиквички+2 кракера(от тези дато им казваме кюфтета ;))
14- кашу и лешници
Купих си едни ръжени ядки,като овесените са,но ръжени.За вечеря смятам да си направя салата от пъпеш,2-3 лъжици ръжени ядки,половин шепа накиснати стафиди и малко житни кълнове.Тази салата може да се прави и с други плодове,много я обичам :P.
Тука една царевица им варя,може да хапна малко от нея,ако усетя такъв порив....ще видя,обаче,не е съвсем сигурно.Както дойде. ;)
За крекерите искам да пипитам.На вас една тава за колко време ви стига???????Когато си ги правя използвам за мярка една чаша,която е малка,може би е на  половината на една 250 милилитрова.И така накрая се получават 6 кракера,които имат формата на кюфтета ;D(дори ленено-чесновите направих като кюфтета)....и свършват за 2 дни.И затова исках да се сверя по вас колко време ги ядете.Щото аз така хубавко не съм си хапвала не знам от кога.Когато ядях нормално се хранех супер разпокъсано,по 2 пъти дневно-не повече.Пък сега.......абе съвсем различно е ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

На мен ми излязоха 9 кюфтета последния път, с големина на стандартно кюфте става дума... Ма аз тия продукти съвсем на гьотере ги слагам, въобще не замервам чаши, лъжици... ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ххахахаххахах,за колко време ги изпапа питам ;D ;D ;D Даааа за наденицата питаме ;) :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

наденицата вече ти казах в моя дневник, че не съм я папала... ;) кюфтетата май за 3 дена ми стига една партида...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

За крекерите искам да пипитам....
Ех, пак за мен си мислиш....знам те аз :D :D :D :D :D :D :D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ххахаахаххахахахах не си много деликатен и ти,Петко Тайната. Тихо поне другите да не разбират :D ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Мисля, че е време вече целия свят да разбере за нас ;D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Пиши,пиши ти хаххахахха.Той моя човек,ако вземе да прочете хич няма да ме остави да му се обяснявам майтапи ли,не майтапи ли ;D ;D ;D.Направо ще ме прати с бързия.Тъй,че както ти е смешно вземи подреди(смеейки се :D) една детска стая за 2 деца.Аз знам ,че ще се справиш,още си в ремонтно настроение,нали оправяхте кухнята :D :D :D....И завивките,спя на шоколадови с егитетски пирамиди ;D ;D ;D ;D.
Сапуна.....щях да забравя,трябва да мирише на смокини,ако се сетя друго ще пиша пак ;D ;D ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.