Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: орторексия  (Прочетена 35530 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:орторексия
« Отговор #80 -: 07-09-2010, 22:16:27 »

А какъв беше резултата?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:орторексия
« Отговор #81 -: 08-09-2010, 10:35:09 »

А какъв беше резултата?
бързо остаряване само за година и половина
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:орторексия
« Отговор #82 -: 08-09-2010, 11:02:04 »

Тя само месото ли е включила или е започнала да яде като средностатистическа жена?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:орторексия
« Отговор #83 -: 08-09-2010, 15:43:56 »

Всичко , сирена , млека , сладко :))
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:орторексия
« Отговор #84 -: 21-11-2010, 22:38:36 »

Здравейте на всички!Тук влизам в тема ,която отдавна е коментирана ,но ми направи впечетление и исках и аз да кажа нещо видяно през мен..напълно съм съгласна с мнението и изпитаното от Petko относно ефекта от спирането на млечните и месото. при мен се получи подобно нещо,не съм ги спряла защото съм имала сериозен здравословен проблем,а защото в един прекрасен ден с малко повече информация просто се отвратих за часове.промених изцяло нагласата и мисленето си,за ден минах през вегетарианство,веганство и суровоядство.сега от 6мес. съм пълен веган и се стремя да бада поне на 80-дори 100% сурово.ефекта и не закъсня.кожа,коса,чравца,липса на постоянното главоболие и умора без видима причина,тревожност и куп други се изпариха.имам много да уча,но за сега никой не може да ме убеди мен самата че проблемите не са в храненето.за мен никакво месо,млечни и подобни не могат да заменят пълноценната растителна сурова храна в нейното изобилие и комбинации.надявам се че битовизмите и социалните ситуации с времето няма да ме сломят,но за сега съм склонна да се боря със зъби и нокти за идеиите в които вярвам защото имам резултат :kisss: :heart_2:
Активен
:)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:орторексия
« Отговор #85 -: 22-11-2010, 17:12:45 »

Браво, Габи! Ти си достойна колежка орторексичка tooth ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:орторексия
« Отговор #86 -: 23-11-2010, 09:13:33 »

Мерси Petko  :surpris_25: :Content_4 - emotloader:
и така да е ,предпочитам да съм орторексичка ако това въобще е лошо отколкото наркоманка или алкохоличка,геймърка или подобно защото това също си е мания и болест,но с абсолютна вреда за тялото и близките.Поне орторексията ако въобще има нещо такова за мен не се различава от манията за пазаруване на червила ,гащи,бижута !Ако ти носи удоволствие и го правиш с кеф а не по криворазбрани модели на подражание значи всащонст орторексията е полезна!! :Confus_3:
Активен
:)))

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:орторексия
« Отговор #87 -: 23-11-2010, 12:26:23 »

 :pensif_29:
По същата логика ако всичко което по-остро ни интересува се определя от някой като маниакалност която води до болестно състояние - то тогава,лятото когато баба ми прекарва по 10ч в градината защото иска хубави домати,краставици....значи тя е една ГРАДИНОМАНКА !Оле колко е опасно това и до какви психо последствия може да доведе нейното усърдие ! :fun_096: !
Активен
:)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:орторексия
« Отговор #88 -: 23-11-2010, 18:10:34 »

Баба ти направо плаче за усмирителна риза tooth
Що й са истински зеленчуци като има и пластмасови на пазара tooth
Важното е да сме като овчици, да не мислим много-много. Нали има Макдоналдс. Щом го има, значи са го направили за доброто на хората.
Само тъпаците си приготвят храната, ентелигентните я ручат у Макдоналдса tooth
Сега и една кампания има за богатото на антиоксиданти и полифеноли кафе :Content_14: Всеки с основно образование в БГ знае, че в кафето е абсолютно невъзможно да ги има тея вещества. Реално погледнато, в месото е доста по-вероятно да ги има, но в кафето.... :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Content_14: tooth
Народът обаче вярва, щото пред името има д-р, доц., проф. ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:орторексия
« Отговор #89 -: 23-11-2010, 18:50:26 »

ха ха ха ,казах го образно но и че нея я гони шаро  ;D от време на време не е лъжа
а това за кафете-знам че не е полезно,но толкова ли е вредно все пак,защото ми е много трудно да го игнорирам съвсем..мого съм го намалила,но понякога ми се случва да си го пийна с голям кеф  :whistling2 - emotloader:  :bleh
Активен
:)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:орторексия
« Отговор #90 -: 23-11-2010, 22:51:59 »

ха ха ха ,казах го образно но и че нея я гони шаро  ;D от време на време не е лъжа
а това за кафете-знам че не е полезно,но толкова ли е вредно все пак,защото ми е много трудно да го игнорирам съвсем..мого съм го намалила,но понякога ми се случва да си го пийна с голям кеф  :whistling2 - emotloader:  :bleh
Е, не е толкова вредно, но не е и полезно, както се опитват да го рекламират :)

...толкова ли е вредно все пак,защото ми е много трудно да го игнорирам съвсем..мого съм го намалила,но понякога ми се случва да си го пийна с голям кеф  :whistling2 - emotloader:  :bleh
Е, щом е с любов, може ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:орторексия
« Отговор #91 -: 23-11-2010, 23:17:02 »

ммммммммм да, с голяма любов и то!  :Appetit_17:
та нали любовта е в основата на всичко  :heart_2: дори и в кафеджийството  :Content_4 - emotloader:
Активен
:)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:орторексия
« Отговор #92 -: 23-11-2010, 23:24:19 »

И отровата може да неустрализираме с голяма любов, а и най-полезната храна може да ни отрови, ако сме жлъчни. Така че - обичайте :peperudi: :Content_22: :heart_2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:орторексия
« Отговор #93 -: 24-11-2010, 07:11:38 »

И отровата може да неустрализираме с голяма любов, а и най-полезната храна може да ни отрови, ако сме жлъчни. Така че - обичайте :peperudi: :Content_22: :heart_2:

Напълно съгласна съм :) :Content_22: :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:орторексия
« Отговор #94 -: 24-11-2010, 09:19:10 »

 :kisss:И аз съм тука...с двата крака!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:орторексия
« Отговор #95 -: 24-11-2010, 13:22:34 »

Ми почвайте тогава месо да ядете с любов.  ;)  tooth
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:орторексия
« Отговор #96 -: 24-11-2010, 14:04:42 »

 :kisss:Цъ...ни ма разбра...нема...убийство от любов...нема!!!Така, че ще се опитвам да я карам на зелено...щот за зеленото е по-добре да е добре консуме, отколкото изгниле!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:орторексия
« Отговор #97 -: 24-11-2010, 14:51:58 »

Аз теб те разбрах, Мари. :)
Така е като не слагам цитати.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:орторексия
« Отговор #98 -: 25-11-2010, 01:12:38 »

Аз теб те разбрах, Мари. :)
Така е като не слагам цитати.
Вери, недей се хващай така за думата ;)
Естествено, че месото е вредно и не го рекламирам.... В подобни случаи най-обичам да разказвам онази случка на Петър Дънов и учениците му, които оглозгали цяло агне, само и само да не обидят селянин, подслонил ги :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

михаела

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:орторексия
« Отговор #99 -: 14-12-2010, 10:14:55 »

Добре де..дори реално да имаше такава болест, сравнявайки начина на хранене на един "орторексик" с начина на хранене на един средностатистически човек (имайки предвид какво пропагандират медиите като нормален начин на хранене) .. кое е по опасно? Преди година за пръв път прочетох за тази "болест" в някакви брошури, които ни раздаваха в училище. Лесно беше да се усетиш, имайки предвид че неяденето на месо се описва като симптом, и че брошурите вървяха в комплект с някакви други, които пропагандираха местото и яйцата  tooth  :Confus_3:
 Пък и то ефектът беше моментален.. хората ме започнаха "ти защо това, защо онова.." . Според мен един човек, реално заинтересован от здравословното хранене (каквито са много от вас) е много по-информиран за необходимите на тялото вещества и откъде може да си ги набави, отколкото (отново) "средностатистическия човек". А пък ако цялото нещо се прави за диетата.. то проблемът е съвсем друг. От едната страна ти е цялата рекламна индустрия, натякваща ти, че можеш да бъдеш пълноценен само изглеждайки по определен начин (два метра и 40кг), от другата страна ти казват, че ако си слаб си болен. Не всички са като вас(нас), хората гледат телевизия, четат глупави списания и попадат или в едната крайност, или в другата. Ако никой не ни натякваше какво е добре за тялото ни (да не говорим, че хората вярват и си мислят че на някой му пука) може би щяхме все пак да се постараем да се вслушаме в него и щяхме да сме способни да изберем най-подходящия за нас начин на хранене :surpris_23:  Проблемът е в масовата манипулация  :pensif_29: медицина, медии дъра бъра..всички са един дол дренки-въобще не им е от полза да сме здрави и щастливи.
 
В Япония на лекарите им плащат когато нямат пациенти! :love_028:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.