Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: професионален спорт и суровоядство?  (Прочетена 51802 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #100 -: 07-11-2011, 17:16:38 »

Не мога да не се отбележа в тази тема!  tooth Спортувам много - тичам всчка сутрин, ходя на капоейра, акробатика, танци, йога... и какво ли още не. Истината е, че просто трябва да си набавяме аминокиселини (аз ям пчелен прашец, водорасли, много зеленолистни, кълнове и т.н.) В противен случай тялото ни започва да изяжда мускулите вместо сланината. Била съм на какви ли не протеинови диети и това което правеше с мен месото, бе, да ми осигури един плътен подкожен слой мазнина, който не можех да махна и с по 2 часа кардио на ден. От както го спрях, станах по-жилава и жизнената ми сила се увеличи значително.
Активен
Psychonaut

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #101 -: 07-11-2011, 17:36:05 »

От както го спрях, станах по-жилава и жизнената ми сила се увеличи значително.
Теодорче, то е хубаво това, ама трябва да видим, да пипнем, да се уверим..защото така само на доверие  :surpris_23: ;D :P
Активен

getready

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #102 -: 07-11-2011, 18:38:17 »

Благодаря на Теодора и Радо за бързите отговори   :love_026:

@Радо:
Аз явно не се вписвам във "всички мъже, които ходят на фитнес", защото съм приемал само два пъти протеинов шейк и то инцидентно, щото трябваше да излизам, а нямаше какво да ям иначе.

 :weight_lift:

От утре-другиден почвам пак с тренировките и ще видим к'во ще се получи :)
Активен

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #103 -: 31-07-2013, 14:51:45 »

Здравейте! Точно такава тема търсех от много време... Наскоро може би от февруари месец започнах да ограничавам месото и млечните продукти и вече мога да кажа, че от средата на юни месец минах изцяло на сурова храна. Та имам въпроси понеже се занимавам, а се оказа, че ще и продължа да се занимавам с лека атлетика и по-точно спринтовите дисциплини до 400 метра. Мога да се похваля, че след преминаването ми на сурова храна направих и най-добрите си постижения, като подобрих предишните с близо 40 стотни, което е много в спринта. Притеснява ме, обаче това, че леката атлетика не щади организма и всъщност е необходимо качествено възстановяване, а не съм сигурна дали ще мога да си набавям всички необходими вещества само чрез суровата храна. Много ще съм ви благодарна, ако ми отделите време.
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #104 -: 31-07-2013, 21:48:33 »

само със сурова храна можеш да си набавяш каквито и да било вещества! Друг начин няма...е, в професионалния спорт го знаем начина, но той докарва до ранна смърт или в по-добрия случай инфаркт, счупени кости и други инвалидизиращи травми.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #105 -: 01-08-2013, 07:51:21 »

Към сурова, добавяш определението разнообразна и получаваш отговора на въпроса ти.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #106 -: 01-08-2013, 09:49:04 »

Теодора, загледай постовете на "другата Теодора"  :)  ,както и на Весо.  И двамата, активно спортуващи, направиха цели собствени научни изследвания  в това направление и достигнаха до ценни изводи! 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #107 -: 01-08-2013, 20:44:40 »

Благодаря ви много, за отговорите! Продължавам на сурово пък през сезона ще си проличи мога ли да ги съчетая.
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #108 -: 02-08-2013, 23:40:15 »

Доста интересна тема, а съм е пропуснал някак си.  ;D

Теодора, моля те, споделяй с нас по-нататък колко успешно съчетаваш суровата храна и спорта. Ще е интересно за повечето хора тук.

Аз мисля, че ползите от суровата храна са за в по-дългосрочен план, а за това каква ще е тренировката утре, този месец или тази година няма почти никакво значение как се храниш, поне дакато си млад. И все пак, все ми се иска да вярвам, че суровата храна ми помага и за утрешната тренировка... незнам :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #109 -: 07-08-2013, 12:02:36 »

salvaje може би да храната няма значение в някои спортове докато си млад, но в спринтовете има огромно значение, защото идва един момент, в който треньорът ти седи с хронометъра и гледа всяка стотна и ти казва, че примерно пет стотни са огромна разлика и тогава идва ред на храната. И тази година просто си доказах на себе си, че храната е от голямо значение особено в моя спорт, защото ми трябва лека храна без излишни мазнини, но в същото време богата на витамини, протеини и други ценни вещества. Така че за мен е много важна на този етап храната, храна, която да ми поддържа идеално тегло, а в същото врем да ми доставя необходимите вещества.
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #110 -: 09-11-2013, 09:53:43 »

Здравейте преди няколко дни се сетих че бях писала тук за суровоядството и професионалния спорт, та реших да ви кажа как вървят неща при мен. Мога да кажа, че на този етап спорта ми и суровоядството са напълно съвместими, дори мога да твърдя, че суровоядството ми помага доста (надявам се да не си внушавам). Карам по принципа 80/10/10 и за сега нямам абсолютно никакъв проблем.  :weight_lift:
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #111 -: 09-11-2013, 10:59:03 »

Карам по принципа 80/10/10 и за сега нямам абсолютно никакъв проблем.  :weight_lift:
Тежко над глава може ли да се вдига с този режим? :weight_lift:
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #112 -: 09-11-2013, 20:19:52 »

Карам по принципа 80/10/10 и за сега нямам абсолютно никакъв проблем.  :weight_lift:
Тежко над глава може ли да се вдига с този режим? :weight_lift:
зависи....най-вече от желанието!
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #113 -: 09-11-2013, 20:49:48 »

Здравей, Теодора! Радвам се, че успешно съчетаваш спорта и суровоядството.  ;D

И аз преди много си мислех за това доколко е внушение, ползата от суровата храна. Сега по-рядко, но пак го правя. В крайна сметка...важното е, че има полза. В най-лошия случай (не мисля, че наистина е така), просто сме намерили нещо удобно за самовнушение, което пак е ценно. Даже положителното самовнушение не е толкова лесна работа и всякакви помощни средства са добре дошли. :surpris_23:

Как смяташ да продължиш с 80/10/10 през зимата? Аз мисля, че доста се доближих до този режим лятото и есента, но сега почнах да се отклонявам от него, защото вече не ми харесват толкова плодовете, че да се наяждам само с тях. 
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Teoddora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #114 -: 09-11-2013, 21:39:11 »

Ами за зимата както и до сега на плодове, защото на мен няма как да ми омръзнат. Пък и залагам повече на по-сладките плодове, защото много обичам сладко ;D .
Активен
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #115 -: 09-11-2013, 22:41:32 »

Една българска граматика е 5 лв на пл. Славейков, за никой не е извинение липсата на време да бъде добър в родния си език ..все пак се стремим към съвършенството. И аз се ограмотявам непрекъснато , на ден поне по 3 часа чета.
Аз като човек с опит в професионалният спорт , макар и кратко , мога да заявя,че в професионалният спорт сериозно се използва хай-напреднала химия, затова  и няма да видите професионален спортист, който да бъде в това състояние.

хахахах, Титан, явно не са ти достатъчни тия три часа четене, ве човек    tooth
я, веднага бЕгай на пл. "Славейков" / ти си пропуснал даже кавичките на площада!   ;D / за граматика  :police:

1) след "аз" трябва да има запетая!
2) и на двете места думата "професионален" не трябва да се членува с пълен член "ят", а с кратък такъв, защото не характеризира извършителя на действието!
3) химията, колкото и да е напреднала, едва ли е баш "хай"   tooth
последното е майтап, ясно е, че е компютърописна грешка    tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #116 -: 09-11-2013, 23:21:53 »

Искрена , с това инициираш дълга поредица от ОФтопик постове  :police: Сега ще довтаса  Титан да се защити и пак се почна.. И в крайна сметка ми отваряте работа на мен   :pensif_29:  ;D
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #117 -: 09-11-2013, 23:32:32 »

ааа, ма аз няма да му отговарям на заяжданията по другата тема, спокойно!
а  и това си беше майтап, в крайна сметка - човечецът пише бая грамотно!   tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #118 -: 12-11-2013, 16:53:27 »

Най-лошото е,че имам много пропуснати часове в училище и не съм бил на тези уроци ,но ще се поправя , купих си аз граматика именно от пл. " Славейков" искрена
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #119 -: 12-11-2013, 18:11:30 »

не е имало нужда!
справяш си се добре.... Титан   :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.