Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: професионален спорт и суровоядство?  (Прочетена 51819 пъти)

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #60 -: 09-11-2010, 14:20:19 »

Ето го шампионът в UFC 116( Brock Lesnar).
Похапва яко кълнове, ленено семе и конопено мляко. Не докосва животински продукти.


този така наречен шампион изглежда меко казано гротескно;)) Или аз имам странни разбирания за красота и хармония, или другите имат някакви изкривени критерии...да си прецакаш здравето, за да изглеждаш по подобен начин си е чисто и просто мазохизъм...в случая този "супермен" го е постигнал уж само с растителна храна, но не изглежда по-различно от останалите смехурковци;)))
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #61 -: 10-11-2010, 00:00:04 »

Да като го гледам на снимката действително е като ходеща реклама на антиздравословен начин на живот (ама хората не могат да отделят формата от съдържанието за да разберат, че е така)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #62 -: 10-11-2010, 02:36:34 »

изглежда като добитък, който са угоявали, но в някакъв калъп и се е получило едно мишелинче с гигантски размери...едвали го е постигнал само със суровоядство, убеден съм че взима съмнителни добавки. Все пак здравословната храна едва ли може да произведе такова чудо!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #63 -: 10-11-2010, 08:33:47 »

Радо това беше по-скоро проява на саркастичен хумор. Естествено че това животно не е суровояд. ;)
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #64 -: 10-11-2010, 16:43:16 »

хаха, да, рабрах, но не се сдържах да си кажа мнението;))
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #65 -: 22-11-2010, 11:55:22 »

Радо, ако може прати  линк със свои снимки да видя, че ми стана любопитно..
Активен

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #66 -: 16-12-2010, 21:20:02 »

Какво тренираш ?

Спорта не го разбирам,само погубва като тръгнеш да ставаш як и да се съзтезаваш, спорт ли е да караш се биеш,и кво ли още не рисково. за мен спорт значи,не да седиш пасивно,ами да боравиш с тялото си активно, с цел да  го развиеш за да е  здраво и неподаливо към износване и повреди, не да  се вманиачиш да ми  ставаш като тези по снимката или да си най-добрия в даден стил и да ми печелиш пари.


про спорта пожрежда износва тялото.

Йога,бягане,плуване,туризъм и обща физическа подготовка за цялото тяло.

а да дигаш тежести и да се биеш е мн лошо за тялото.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #67 -: 17-12-2010, 01:01:04 »

еее, тук май не сме стигнали до такива крайности;) не знам към кой беше зададен въпроса, но аз си тренирам съвсем спокойно и нормално...колоездене, малко плуване и редовни упражнения на лостовете в парка(но сега е малко невъзможно поради ниските температури). Едва ли някой от форумците тук е супер напреднал в спорта или вманиачен на тази тема...при мой опит да си кажа мнението във форум за културизъм, имах чувството, че ако им бях на живо, щаха да ме разкъсат заради това, което казвам;))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #68 -: 17-12-2010, 07:51:10 »

Напълно съм съгласна с Радо! Умерените силови тренировки укрепват мускулите и ни поддържат млади. Само помисли: слаби мускули - слабо сърце, силни мускули - силно сърце. :)
Активен

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #69 -: 19-12-2010, 01:43:50 »

Радо,аз  карам байка  и зимата
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #70 -: 19-12-2010, 01:58:46 »

Радо,аз  карам байка  и зимата

е, моя байк е малко по-фин и за зима много не става, но и аз го карах днес;))като е по-сухо си го карам
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #71 -: 25-02-2011, 18:22:32 »

Чудно ми е как съм изпуснал тази тема досега. ЕСТЕСТВЕНО, че суровоядство и професионален спорт са напълно съвместими. Когато фактите говорят и боговете мълчат. Ако някой има нещо напротив,да го каже на Тим Ван Орден. Човека на 40 години се готви за олимпиада. На този сайт www.runningraw.com са поместени всички негови професионални успехи откакто е 100% суров веган. Има много интересни откъси от негови семинари качени в youtube. На мен лично ми е най-приятен от всички "гурута" на суровоядството.  А, и още нещо: този човек разби на практика мита за необходимостта на много протенини при спортистите.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #72 -: 25-02-2011, 21:30:38 »

Чудно ми е как съм изпуснал тази тема досега. ЕСТЕСТВЕНО, че суровоядство и професионален спорт са напълно съвместими. Когато фактите говорят и боговете мълчат. Ако някой има нещо напротив,да го каже на Тим Ван Орден. Човека на 40 години се готви за олимпиада. На този сайт www.runningraw.com са поместени всички негови професионални успехи откакто е 100% суров веган. Има много интересни откъси от негови семинари качени в youtube. На мен лично ми е най-приятен от всички "гурута" на суровоядството.  А, и още нещо: този човек разби на практика мита за необходимостта на много протенини при спортистите.

Аз пък ще ти кажа друг лаф - Една птичка пролет не прави. Неможеш да наречеш факти резултатите на един човек. Никъде по света не съм чул някой да е направил научно заключение по даден въпрос, базирано на резултатите на един човек. Плюс това е много вероятно той да зоба странично хранителни добавки, които да му допълват диетата. Аз освен в шаха и стрелбата не виждам с какъв друг спорт би било съвместимо суровоядството .
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #73 -: 25-02-2011, 22:33:23 »

Долита втора птичка - Брендън Брейзър  :whistling2 - emotloader:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #74 -: 25-02-2011, 22:42:12 »

със сигурност има и други птички за които не знаем;) Не всеки се рекламира, тоест е известен като веган с големи спортни успехи, а както всички знаем професионалният спорт по-скоро отрича веганството и всеки здравословен начин на хранене или живот, но е хубаво че има подобни птички;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #75 -: 25-02-2011, 23:00:19 »

със сигурност има и други птички за които не знаем;) Не всеки се рекламира, тоест е известен като веган с големи спортни успехи
Точно така!

Весо може би говори от богат опит в професионалния спорт и суровоядството. ;)
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #76 -: 26-02-2011, 18:06:11 »

със сигурност има и други птички за които не знаем;) Не всеки се рекламира, тоест е известен като веган с големи спортни успехи
Точно така!

Весо може би говори от богат опит в професионалния спорт и суровоядството. ;)

Ами не, всъщност нямам богат опит нито в професионания спорт нито в суроводатвото. Използвам спорта и суровоядството за подобряване на здравето си. Аз незнам вие какво разбирате под съвместимо. За мен съвместимо би било, ако не всички спортисти, то поне 80% от тях да могат да го съчетават без проблем, а то процента е много различен. Или вие мислите, че всеки може ?
Опитвам се да гледам на нещата непредубедено, затова и чета информация от много източници, а не само от личните постижения на няколко човека. Щом го могат нека го могат, ама за масата спортисти се съмнявам много. Защото едно е да се каже 'комбинацията от суровоядство и професионален спорт е възможна', а съвсем друго е 'суровоядство и професионален спорт са съвместими'.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #77 -: 26-02-2011, 18:37:23 »

Просто мисля, че не бива да се правят генерални изводи за всички хора, щом за нещо си си мислим, че ние самите не можем. Това забелязвам тук във форума често се случва.

Би трябвало масата да е спряла да те интересува, Весо. Още повече, когато групата на суровоядците е малцинство, а ти се опитваш да се причислиш към нея. Пък какво остава на сериозните спортисти вегани и суровоядци.
« Последна редакция: 26-02-2011, 18:39:17 от Вери »
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #78 -: 26-02-2011, 23:30:54 »

Просто мисля, че не бива да се правят генерални изводи за всички хора, щом за нещо си си мислим, че ние самите не можем. Това забелязвам тук във форума често се случва.

Би трябвало масата да е спряла да те интересува, Весо. Още повече, когато групата на суровоядците е малцинство, а ти се опитваш да се причислиш към нея. Пък какво остава на сериозните спортисти вегани и суровоядци.

Да съгласен съм с това, което казваш, генералните изводи по принцип са нежелателни и неточни. Аз не говорех само от мое име, но това сега няма значение.

Определено не се причислявам към групата на суровоядците, макар много да ми се иска да беше така. На този етап от живота ми поне на мен ми изглежда невъзможно. Правя си периодични суровоядски постове по месец два за здраве. Може би мякой ден и това ще стане. А се регистрирах във форума, защото тук пишат интересни за мен хора по интересни за мен въпроси, и смятам че това е един от малкото форуми в интернет, където качествената информация надделява над плявата. И се надявам тази тенденция да се запази.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #79 -: 27-02-2011, 00:22:53 »

И аз се надявам да ти кажа. ;)

"Определено не се причислявам към групата на суровоядците"

аз затова писах "опитваш".
:)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.182 секунди с 24 запитвания.