Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: професионален спорт и суровоядство?  (Прочетена 51815 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #20 -: 22-06-2010, 21:05:45 »

В професионалният спорт най-важен е спонсора. Ако има такъв и съответно спортен диетолог, нещата вървят винаги напред към победата. Ако започне спортиста да си задава много въпроси, като например дали не си вреди от претрениране или от преяждане със стимуланти, то със сигурност ще загуби на състезанието. Конопен протеин звучи като  съмнителен заместител лансиран на мода  последните 10 години. Не е зле да го опитам някъде някога но пари за него категорично не давам. В шкафа имам конопено семе/белено-небелено/ с вкус на повърната пица (смляно и блендирано  с вода )!
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #21 -: 23-06-2010, 06:36:18 »

Цитат
Колев05, освен на  суровоядство наблягай и на граматиката  ухилен.

Титане, неприятно ми е да го кажа, но отдавна на доста хора у нас, включително и тук, бая им куца родният език  :-\ :(.

Колев, менюто ми се струва супер - вярно, че твърдите храни са малко, но това се компенсира от фрешовете, които се усвояват на 100%. По принцип бих ги препоръчала за поддържане на теглото и повече витамини, но ти пиеш доста, а и с това не бива да се прекалява. Наблягай на повече ядки, бобови, зърнени (ако нямаш глутенова непоносимост, или нещо такова), ако искаш пий сурови пъдпъдъчи яйца (ако не клониш към 100% веганизъм)... За добавките - много е деликатна тая тема. Право казва Бате ни Бино, че професионалните спортисти масово не са пример за особено здравословен живот, особено сега, когато паразът е толкова наситен с боклуци, предлагащи ни примамливо да станем Мистър/Мис Мускул за по 10 дена, или да задържим въпросния мускул без особени усилия, ама на огромна цена (най-вече за черния дроб)... От друга страна защо пък непременно това да остава така? Нали идеята е да търпим развитие в много отношения. Едно време се смяташе, че спорт без купища месо (не просто да го има в менюто, а купища) е изключено - сега мнозина активно спортуващи (включително и аз) и без тая крайност се радват на добро здраве и нелоши спортни постижения... Едно време се смяташе и че учителската професия е равносилна на ниски доходи и човек трябва да избере едно от двете - от няколко години вече не е така (лично се убедих  :whistling2 - emotloader:). Така че, защо да не се опитаме да намерим баланса и тук?
Наистина, повечето добавки са си боклучави, или в най-добрия случай, несигурни. Човек за съжаление няма как да се застрахова и цената отдавна вече не е гаранция за качество :(. Колев, ако имаш възможност и не се притесняваш, пробвай конопените или другите протеини, може и да са добри... Но ако искаш нещо наистина гарантирано и 100% натурално (и не подхождаш със скептицизъм), мога да ти препоръчам ето това http://kramil.hit.bg/menu2.htm. Тоя човек е надежден, страхотен професионалист - има билкови формули за всяко нещо, за всякакви ситуации, включително и за хора с високо и екстремно натоварване; едната формула я използват професионални летци, дето прекарват 10 часа на ден във въздуха! От години си купувам неща от него и никога не ме е излъгал - всичките му продутки вършат работа, нямат подобрители (на медена основа са - дано нямаш алергия към пчелни продукти) и дори са по-евтини от повечето несигурни стоки на пазара. Ако се интересуваш, пиши ми на лично и ще ти дам координатите му, със сигурност ще останеш доволен.
Успех! :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #22 -: 23-06-2010, 08:13:12 »

Добре , много съм любопитен  някой ( от тези дето си мислят че знаят, но въпреки това - питат .. )   да ми покаже боксьор-суровоядец. Искам да се запозная със спортните му постижения.  Ама не   " един познат от съседния квартал  май че е такъв... ", 
 а искам   име и хронология на спортните му постижения.
Също :   тежкоатлет-суровоядец , борец-суровоядец, гюлетласкач-суровоядец, силов трибоец-суровоядец, а също и  участник в състезанията " Най-силен мъж"  ( където се изявява  Митьо-Крика) .
Наградата ви е талон за покупка на стоки от здравословен магазин на стойност 200 лв.
  Условие за получаване на наградата : Убедителни спортни постижения ( медали на национални и наднационални първенства) .
Ако намерите такъв  от последния изброен профил ( "най-силен мъж" ) наградата е целият здравословен магазин барабар с помещението
(ако не успея да купя, ще ви подаря моят)
 Е ? Дерзайте !   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #23 -: 23-06-2010, 09:31:55 »

Eто един доста добър сайт в тая насоченост http://www.extreme-adventure-sports.com/raw-food.html. Още един http://www.watzzupsport.com/. И други има... Горе-долу това имах предвид, че все повече спортисти напоследък гледат да си пазят и здравето и да го съчетават със спортните постижения.

А по въпроса с шапмионите: http://ecovege.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=30 . Засега е веган 3 години. Ще видим как ще продължи. Но ако беше по-едър щеше да види голям зор, голям.
Ето и един списък с вегетарианци или вегани спортисти http://al.godsdirectcontact.org.tw/vg-vip/query/index.php?Page=1&nation=All&category=sport&keyword=.
Доколкото знам и Шварценегер е бил вегетарианец, и то през най-популярния си период (но е ял млечни - четох за нещо от сорта на 6 литра мляко на ден). И други примери за вегетарианци има, но повечето май не са сред най-челните позиции...

Други по-фрапиращи случаи засега не се сещам...

Но не за такива феномени става въпрос. Мисълта ми беше не толкова, че можеш да станеш Мистър Олимпия със суровоядство и здравословен живот, или че можеш да се изправиш срещу N-брой спортисти, тъпкани като животни с всевъзможната химия и само с плодове и зеленчуци да ги победиш. Нали колкото и да са полезни зеленчуците, те не правят невъзможното, наистина ми е трудно да го обясня, само спортист би ме разбрал, но те ще ти помагат само в границите на възможното. А всички суплементи се произвеждат с една цел - да преминеш границите на възможното и нормалното.
Става дума, че това твърдение - "Спортистите (професионалните такива) не водят здравословен начин на живот, но това е цената, която плащат за успеха." - е донякъде основателно, но е все пак поредният етикет, който ние сами сме сложили, а не е ли по-добре да опитаме полека-лека да ги махаме, един по един?
Наскоро трябваше да превеждам нещо във връзка с професионалните готвачи и направо се учудих колко много обръщат внимание и те на здравето в кухнята (холестерол, наситени транс-мазнини, и т.н.) напоследък... А нали доскоро представата за готвача беше за дебеланко, който освен да приготви (и изяде  :essen:) нещо вкусно и натъпкано с мазнини и вредности, нищо друго не умее - поне у нас, където "готвач" = "Ути Бъчваров"  tooth. Е, оказа се, че това е далеч от истината...
Та защо да не се окаже възможно и с професионалния спорт? Лично аз бих се радвала ако точно някой от форума стане пример за такова нещо  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #24 -: 23-06-2010, 09:48:39 »

Суровоядството и въобще вегетарианството са свързани със съвсем друг тип мислене от този на хората, които харесват тежка атлетика. Абсолютно нормално е да не търсим вегетарианци в тези среди, но в леката атлетика е по-вероятно. Сред древногръцките атлети вероятно също е имало вегетарианци. Главният проблем при силовите спортове е огромния енергиен разход, който много трудно се наваксва само с растителна храна. Отрицателният калориен прием влияе зле на мускулатурата. За лактововегетарианците не е толкова невъзможно, но ако си веган проблемите са повече.

За Шварценегер и аз чух, че не ядял месо, но се съмнявам пък и той не е добър пример за човек водил здравословен начин на живот - има маса проблеми със сърцето най-вече от добавки.
Жан Клод Ван Дам е вегетарианец доколкото знам. Наблягал на различни видове боб.

Малко от професионалните готвачи имат култура на готвене. Там важното е да е вкусно. Понякога гледам Fiesta, където готвачите са наистина професионалисти (не като Ути) и ми правят впечатление лошите и тежки хранителни комбинации, както и пърженето в смес от екстра върджин зехтин + масло. Е, не можем да очакваме от всички да се хранят здравословно, но поне някои "похвати" в кухнята може и да се забравят.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #25 -: 23-06-2010, 12:25:03 »

Цитат
Колев05, освен на  суровоядство наблягай и на граматиката  ухилен.

Титане, неприятно ми е да го кажа, но отдавна на доста хора у нас, включително и тук, бая им куца родният език  :-\ :(.

Еййййй много сте лоши,то не може и спорт по два пъти дневно и граматика и всичко.Нали трябваше тук да сме толерантни и добри хора.Аз виждам,че тук студенти допускат правописни грешки,но какво от това, и те са хора.
Ама той Титан е опасна работа,нищо не му убягва и не пропуска да си го каже :laugh: :laugh: :laugh:.
Така,така, и такива трябва да има.
Извинете,че съм бая извън темата!!!
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #26 -: 23-06-2010, 12:26:33 »

И аз съм  от неграмотните,пак нещо не направих както трябва
 :laugh:
Активен

kolev05

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #27 -: 23-06-2010, 12:40:02 »

Съжалявам за неграмотноста си, но не мога като някои да седя по цял ден и да пиша ту в един форум, ту в друг:)
И все пак мерси, получих доста ценна информация и естествено бях зарит с простотии, но не е ли нормалното да е така?:)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #28 -: 23-06-2010, 13:26:31 »

Аз имам извинение за граматиката - инжИнер съм tooth
В училище българският език ми беше от най-безинтересните предмети. Е, по литература бях що-годе добра.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #29 -: 23-06-2010, 15:34:23 »

Една българска граматика е 5 лв на пл. Славейков, за никой не е извинение липсата на време да бъде добър в родния си език ..все пак се стремим към съвършенството. И аз се ограмотявам непрекъснато , на ден поне по 3 часа чета.
Аз като човек с опит в професионалният спорт , макар и кратко , мога да заявя,че в професионалният спорт сериозно се използва хай-напреднала химия, затова  и няма да видите професионален спортист, който да бъде в това състояние. Както се изразиха милите ми съфорумници тези хора са се прежалили в името на постиженията.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #30 -: 23-06-2010, 15:55:50 »

Една българска граматика е 5 лв на пл. Славейков, за никой не е извинение липсата на време да бъде добър в родния си език ..все пак се стремим към съвършенството. И аз се ограмотявам непрекъснато , на ден поне по 3 часа чета.

"За никоЙ", или "за никоГО"? :whistling2 - emotloader: Падежите? :bleh
Не се засягайте, аз пък имам оправдание да издребнявам по отношение на правописа - даскал съм, и съм наследствено обременена с учителството  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

kolev05

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #31 -: 23-06-2010, 16:07:23 »

Не някой а НЯКОИ:)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #32 -: 23-06-2010, 16:33:48 »

 tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #33 -: 23-06-2010, 23:59:34 »

Вики, изпуснала си на Титан още 2 грешки.  ;)
в професионалният спорт.
В едно изречение има и тафтология.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #34 -: 24-06-2010, 01:36:01 »

Вери, ако седна да гледам на всички, ще намеря още бая - не изключвам и себе си от това число ;). Затова се задоволих да дам и само един пример, като (понеже знам, че на всеки се случва) не направих заядлив коментар, а само сложих подсвиркваща иконка  :whistling2 - emotloader: ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #35 -: 24-06-2010, 01:46:21 »

В крайна сметка аз не виждам пречка в това кой как пише в един форум. Не се пишат научни трудове.
Не е важно как се пише, а какво се пише.  ;)
Хайде и аз да сложа  :whistling2 - emotloader:. Не се заяждам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #36 -: 24-06-2010, 07:04:49 »

Стараем се бе хехех :))А  и вие трябва да внимавате и да коригирате :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #37 -: 24-06-2010, 09:32:05 »

Тук има една интересна статия, основана на някои изследвания по въпроса:
http://www.sportsci.org/jour/0201/cf-e.htm (за тези, които разбират английски)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #38 -: 24-06-2010, 11:36:06 »

E то няма такъв цирк .....
Мак Данциг петоразряден шампион  в UFC. Следя редовно боевете от 1996 година насам. Този изобщо не съм го забелязал!!!  Освен това е цинизъм да се бие в гърдите че не яде месо а да дрънчи с шепата, креатин, коензим, рибни масла, коластра, и още поне 10 изолата в капсули  от месо и мляко и черен дроб.

В профи спортовете се разиграват милиони долари и здравето е на заден план. Изобщо за какво здраве може да се говори при натрошени ребра, зъби, счупени кости, мозъчни кръвоизливи и ултра натоварвания?
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #39 -: 24-06-2010, 11:55:47 »

Днешният спорт е и съревнование между фармацевтичните компании.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.343 секунди с 22 запитвания.