Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: професионален спорт и суровоядство?  (Прочетена 51818 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #80 -: 28-02-2011, 22:29:27 »

Напълно съм съгласна с Радо! Умерените силови тренировки укрепват мускулите и ни поддържат млади. Само помисли: слаби мускули - слабо сърце, силни мускули - силно сърце. :)

Арнолд Шварценегер представлява комбинация от уникално силни едри мускупи и разсипано сърце с операция на камерата, следствие на големите мускули, получени от неестествени натоварвания.
Нещата са сложни за да генерализираме. В  някой спортове като бягането на дълги разстояния посочват по слаби резултати при ядене на телешко и свинско. Обаче пак не може да генерализираме, защото с агнешко или еленско може да се обърне резултата. А може още веднъж да се преобърне от тигрови скариди с лангуста, стриди и тн.  Спряганите като столетници, неболедуващи от нищо жители на остров Окинава, папкат свинско ежедневно. Не съм бил там  но ми става банално като прочета този факт във всяко книжле по сергиите.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #81 -: 28-02-2011, 22:42:10 »

Орто, забелязал ли си, че човека е най-мръсното месоядно животно. Когато лъвовете гътнат някое животно те бързат да погълнат вътрешностите му със сдъвканата и полупреработена тревна маса и съответните ензими и чак тогава минават към рагуто и бутовете (т.е. менюто им е по-балансирано отколкото се предполага), а хората ядат само несмилаемото - мускулната маса и тлъстината за да не хванат чревна острица.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #82 -: 28-02-2011, 23:16:33 »

Най-добрия пример са монасите от Шаолин.Те не се хранят с месо.Издръжливоста,гъвкавоста и уменията им са известни на всички,предполагам.(въпреки,че не се хранят с миди, скариди и лангусти).
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #83 -: 01-03-2011, 00:15:39 »

Най-добрия пример са монасите от Шаолин.Те не се хранят с месо.Издръжливоста,гъвкавоста и уменията им са известни на всички,предполагам.(въпреки,че не се хранят с миди, скариди и лангусти).
Ако имаха от къде да ги вземат ежедневно а и ако издрусат един супермаркет пред тях ще видим с какво ще се хранят. Точно след една седмица ще лежат пияни по пейките пред чиния с колбаси  :)
Много е сложно да оценим и сравним здравето на шаолински монах и това на някой друг с природо съобразен режим.  Първата роля на JET LI e главната роля във филма Манастирът Шао Лин.
Монасите до такава степен се бяха издухали от ориза, видяха  една змия, изпекоха си я и с кеф я изядоха. Забравил съм кучето ли изядоха или змията, минаха 20 години откак го гледах.
Както и да е, хората можем да си направим салата, да задушим спанака с мазнина, да бланшираме зеленчуците и да ги изядем с месото. Няма нужда да ядем червалаците на тревопасното . След термоядрената зима като спре тока и водата ще умиваме какви да ги вършим.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #84 -: 01-03-2011, 08:40:42 »

Напълно съм съгласна с Радо! Умерените силови тренировки укрепват мускулите и ни поддържат млади. Само помисли: слаби мускули - слабо сърце, силни мускули - силно сърце. :)

Арнолд Шварценегер представлява комбинация от уникално силни едри мускупи и разсипано сърце с операция на камерата, следствие на големите мускули, получени от неестествени натоварвания.
Нещата са сложни за да генерализираме. В  някой спортове като бягането на дълги разстояния посочват по слаби резултати при ядене на телешко и свинско. Обаче пак не може да генерализираме, защото с агнешко или еленско може да се обърне резултата. А може още веднъж да се преобърне от тигрови скариди с лангуста, стриди и тн.  Спряганите като столетници, неболедуващи от нищо жители на остров Окинава, папкат свинско ежедневно. Не съм бил там  но ми става банално като прочета този факт във всяко книжле по сергиите.

Аз пък не мисля, че Арнолд е пример за хубави мускули. Въобще не ми харесва дори такава едра мускулна маса. Говоря за умерени силови тренировки!
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #85 -: 01-03-2011, 19:22:12 »



Аз пък не мисля, че Арнолд е пример за хубави мускули. Въобще не ми харесва дори такава едра мускулна маса. Говоря за умерени силови тренировки!

Неговите мускули все пак са красиви. Ти да видиш сегашните каква отврат са .
Да се върнем на монасите. Снощи влезнах в Замунда и дръпнах
The Shaolin Temple / Манастирът Шао-Лин (1982)
http://www.zamunda.net/details.php?id=33661&hit=1
на 23-тата минута вече ядат кучето на чеверме, жабата я изядоха на десетата минута от филма.


Учителю...
{18984}{19068}Благодаря ви.|- Не говори сега.
{19137}{19260}Учителю, жабешка супа!|- Бляскав Нефрит прати и две яйца.
{19297}{19368}Това момиче е много състрадателно.
{19601}{19669}Учителю, какъв вкус има?
{19669}{19756}Вие сигурно знаете.

---------
{33352}{33436}В тази гора има хубав дивеч.
{33577}{33644}Горките монаси,|карат само на ориз.
{33644}{33714}Чу Юен!
{33779}{33903}Учителю!|- Още си слаб. Месото ще те подсили.
{33903}{33966}Ами, аз...
{33966}{34032}Разбирам. Ти не си монах.
{34032}{34129}Не е нужно да спазваш|правилата ни. Яж.
{34230}{34317}Учителю,|опитвали ли сте такова нещо?
{34317}{34412}Спомням си, че така готвехме|в дома ми, на север.
{34412}{34498}Много е вкусно с черен боб.
{34498}{34584}Но не съм виждал|да се приготвя така.
{34584}{34714}Вие сте се трудили цял ден|и също имате нужда от силна храна.
{34748}{34872}Аз съм будистки монах.|Грях е за мен да ям месо.
{34872}{34942}Не мога да приема.
{34942}{35012}Не се безпокойте,|никой няма да узнае.
{35162}{35224}Хей, учителю!
{35338}{35443}Учителю, от толкова години|живеем в манастира.
{35443}{35530}Трудим се усърдно, но храната е лоша.
{35530}{35634}Само ориз и вода.|Искаме по-добра храна!
{35665}{35776}Дай и на мен!|- Ето, вземи си.
{35846}{35895}Учителю, вземете си и вие.
{35940}{35987}Те са мои ученици.
{35987}{36098}Дошли са да се поразтушат,|тъй че в този случай им е простено.
{36133}{36181}Вкусно е, нали?
{36230}{36333}Учителю,|нарушихме ли правилата?
{36333}{36442}Месото и виното не вредят,|стига Буда да е в сърцето ви.

Филмчето ме забавлява много
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #86 -: 01-03-2011, 21:10:26 »

На Арни и аз му бях фен когато блъсках навремето.
Филма Манастирът Шао Лин отразява времето в което започва упадъка в уменията на монасите  - 13 монаси качиха на престола нов император и поставиха началото на династия. Той от своя страна им позволи да ядат месо и да пият вино(дотук със свръхестествените им умения). Единственото добро нещо от това е създаването на множество пияни стилове.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #87 -: 01-03-2011, 21:36:29 »

много намясто го каза, упадъка на хората е силно застъпен в много филми, книги, учебници и какво ли още не...този филм не може да се дава за пример, или поне не на сериозно. Няма нищо в сферата на "професионалното" от която и да е сфера което да може да се нарече полезно или здравословно. Ама няма смисъл да дъвчим едно и също.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #88 -: 02-03-2011, 00:15:13 »

Ама няма смисъл да дъвчим едно и също.

Все за нещо трябва да драскаме за да става шоу. Арнолд ще се връща на сцената, в политиката му доскучало а и изгубил 200 милиона в пропуснати роли .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #89 -: 02-03-2011, 00:36:18 »

Ама няма смисъл да дъвчим едно и също.

Все за нещо трябва да драскаме за да става шоу. Арнолд ще се връща на сцената, в политиката му доскучало а и изгубил 200 милиона в пропуснати роли .

поредната идиотщина на хората! Не мисля че е забавно да драскаме за простотиите на хората, на мен такива неща отдавна не са ми забавни...шоу може да става с много по-изискани неща.
Колкото до това колко бил "загубил" Арнолд...че кой е казал че трябва да печели? И колко милиона още му трябват на този палячо за да "навакса" каквото мисли че му дължат хората!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #90 -: 07-04-2011, 07:51:38 »

Попаднах на интересна статия по темата :
http://muscle4hardgainers.com/building-muscle-on-a-vegan-diet/
Този пич е веган и доста добре се справя със поддържането а мускулите си.

Robert-Cheeke vegan body building natural competition 2009
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #91 -: 07-04-2011, 10:11:30 »

Попаднах на интересна статия по темата :
http://muscle4hardgainers.com/building-muscle-on-a-vegan-diet/
Този пич е веган и доста добре се справя със поддържането а мускулите си.

Robert-Cheeke vegan body building natural competition 2009


чак доста добре да се справя не бих казал...тялото му е съвсем обикновено и естествено, не казвам че не изглежда добре, но това е много лесна форма за поддържане с подобен начин на хранене...в крайна сметка важно е как тренираш, а не толкова с какво се тъпчеш.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #92 -: 07-04-2011, 14:18:10 »

"важно е как тренираш, а не толкова с какво се тъпчеш"
Точно!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #93 -: 07-04-2011, 14:29:26 »

"важно е как тренираш, а не толкова с какво се тъпчеш"
Точно!
и що да е точно ? аз пък си мислех, че храненето е по-важно  :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #94 -: 07-04-2011, 14:38:47 »

Там на снимката към статията не е той. Ето го тук:

http://www.robertcheeke.com/robertcheeke_2008/RobertCheeke6.jpg
 
Просто добро фитнес тяло. За без химия и с неговата доша - това е максимума.
Като го гледам по снимките - той е с преобладаваща "вата". Тоест и тези мускули са му много. Не е случайно и това, че се е случил тъкмо вата или вата-пита. :)  Пита-кафа и кафа-пита ( които са с най-многото тестостерон и качват маса)  рядко са състрадателни. (Не случайно и почти всички ловци и касапи са комбинация от пита и  кафа )

Само да напомня , че има съществено разминаване между понастоящем използваните  обозначения - културист и бодибилдър. Културист идва от френското "култура" ( не знам как беше на френски точно)  и означава "култура на тялото". Тоест  в този смисъл културист и медалист може да бъде мъж и с 82 кг състезателно тегло , както е бил великия Франк Зейн ( два пъти Мр. Олимпия)
Докато "бодибилдър" вече отива към "хормонален бройлер" , тоест - "телостроене".  Комерсът обхвана и тази дисциплина и затова е немислимо с 85-95 кг да попаднеш в десятката ( тоест, печелиш само в категорията си )  на Мр.Оллимпия да кажем, дори да си с най-красивото тяло на света. Защото няма да си изкупил и изял 2-3 тона препарати и протеини.  Всеки следващ Олимпия е все по-масивен от предишния.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #95 -: 07-04-2011, 18:52:43 »

"важно е как тренираш, а не толкова с какво се тъпчеш"
Точно!
и що да е точно ? аз пък си мислех, че храненето е по-важно  :surpris_22:

не мисля, аз съм живо доказателство че не е толкова важно храненето...разбира се че е важно, но дотолкова доколкото се храниш поне по 2 пъти на ден...а аз понякога се храня и по-малко, а миналото лято дори бях на черешова диета за 10 дни...Но да не се отдалечавам от темата...храня се по един и същи начин от много години, но откакто започнах да тренирам редовно и сериозно, тялото ми започна да се променя и понаедрях малко. Но със здравослобния начин на хранене си има граници, които не могат да бъдат преминати...а и има значение какъв тип телосложение си както поясни Бате Бино
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #96 -: 07-04-2011, 19:35:15 »

Ето за разсейване - от културист към билдър. В случая първият никога не може да стане като третият, но и третият не може да бъде като първият.



http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://whatthehellis.files.wordpress.com/2006/07/68zane.jpg&imgrefurl=http://www.nationalgeographic.bg/phpBB2/viewtopic.php%3Fp%3D31567%26sid%3D586c46e5feedc908142edf7d11d91ea5&usg=__5C6SOXQKO_HAwiqe3VbZ1BpgbMw=&h=595&w=309&sz=62&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=FplXFU55jJqCbM:&tbnh=201&tbnw=103&ei=nvKdTcbxOdGQswaz1KSfBA&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2584%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25BA%2B%25D0%25B7%25D0%25B5%25D0%25B9%25D0%25BD%26hl%3Dbg%26sa%3DX%26biw%3D910%26bih%3D1364%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=477&vpy=52&dur=684&hovh=312&hovw=162&tx=107&ty=178&oei=nvKdTcbxOdGQswaz1KSfBA&page=1&ndsp=34&ved=1t:429,r:3,s:0   


http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.bodybuilding-pics.com/168/images/Serge_NUBRET_49.jpg&imgrefurl=http://www.bodybuilding-pics.com/view/21628/168/Serge-Nubret.html&usg=__3oimeBaQJlgGYiTnCD2ME_DR0Rw=&h=788&w=392&sz=39&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=JkB9DTU8UbU-xM:&tbnh=191&tbnw=111&ei=I_KdTY2_Jc_RsgaltvmpBA&prev=/search%3Fq%3Dnubret%26hl%3Dbg%26sa%3DG%26biw%3D910%26bih%3D1364%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns0%2C238&itbs=1&iact=rc&dur=407&oei=I_KdTY2_Jc_RsgaltvmpBA&page=1&ndsp=33&ved=1t:429,r:15,s:0&tx=53&ty=99&biw=910&bih=1364 

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://men.hotnews.bg/uploads/tinymce/2_markus_ruel.jpg&imgrefurl=http://men.hotnews.bg/n/najgolemite-bodibilduri-v-sveta.10271.html%26page%3D2&usg=__VAVSW2tRq7_oMNx6s3e7Nw5vmZ0=&h=586&w=450&sz=46&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=oIVJ_SVImThUCM:&tbnh=170&tbnw=134&ei=p_OdTaSSIYf5sgaAlNGkBA&prev=/search%3Fq%3D%25D0%25BC%25D1%2580%2B%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BF%25D0%25B8%25D1%258F%26hl%3Dbg%26sa%3DG%26biw%3D910%26bih%3D1364%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=137&vpy=259&dur=1413&hovh=256&hovw=197&tx=115&ty=199&oei=OvOdTd3VEsfHsgbw2ti0BA&page=1&ndsp=28&ved=1t:429,r:4,s:0
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #97 -: 08-04-2011, 14:14:21 »

"важно е как тренираш, а не толкова с какво се тъпчеш"
Точно!

И аз съм напълно съгласна! Тренировките са много важни и лично се убедих!
Активен

getready

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #98 -: 07-11-2011, 11:53:12 »

Здравейте:)

От няколко години ходя на фитнес, като от 1 година ходя по-сериозно - 3-4 пъти в седмицата. Не съм спазвал никакви диети и хранителни режими преди, но в тази година бях увеличил консумацията на месо, дотолкова, че гледах преди и след тренировка да ям пилешко, и определено имаше ефект.

От доста време се канех да спра месото, но нещото, което ме притесняваше, беше, че ще сваля маса. После прочетох разни неща за веганството и суровоядството и се реших да опитам. От 10 дни съм спрял всякакви животински продукти, като гледам да ги замествам с тофу и соеви продукти (взимам само такива, на които пише, че са естествени, без ГМО).

Изобщо нямам амбицията да ставам Мистър Олимпия или с тяло на мутра, искам просто добре офоремно тяло с мускули и релеф. Мисля, че отчасти съм постигнал нужния ефект, но се притеснявам от това, което е написал Колев за отслабването и четейки из коментарите по темата никъде не видях отговор на въпроса "как да запазя сегашното си тегло и да не губя мускулна маса?".

Това е нещото, което ме смущава. Аз смятам да пробвам със соевите продукти, но ми направи впечатление това, че според повечето от вас, тези неща са пълни с боклуци.

Дайте нещо по-конкретно, като съвет без да се разисква българската граматика и постиженията на притеснително изглеждащи интелектуални великани ;)

 :Confus_34:

 :Cherries :essen: :Appetit_4:
« Последна редакция: 07-11-2011, 11:55:56 от getready »
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:професионален спорт и суровоядство?
« Отговор #99 -: 07-11-2011, 15:37:03 »

Здрасти,
Промяната на храненето винаги внася някаква промяна във външния вид, но това е в зависимост от възраста ти и от субективни причини, които никой не може да ти каже. Спирането на месото определено не означава губене на мускулна маса, по-скоро е психологичен момент на настройка. Аз спрях месото преди 17 години и отслабнах с 10 кг, но тогава бях на 21 и промених много други хранителни навици, от което дойде и тази рязка промяна...с годините всичко си идва на мястото, и аз съм изпитвал твоите страхове преди време, особено когато започнах да тренирам тялото си, всички познати и приятели ме наплашиха че като вегетарианец няма никога да кача маса и да имам мечтаното тяло...е, аз орповергах всички подобни твърдения...преди около 5-6 години започнах да тренирам по-сериозно и редовно и резултатите не закъсняха, всичко е въпрос на редовно трениране. Когато тренираме по естествен начин без месо и други вредни добавки(протеини, каротини и други простотийки които всеки мъж ходещ на фитнес взима) резултатите идват малко по-бавно, но идват, просто бъди търпелив и следвай собствените си убеждения. Аз имам(надявам се) добре оформено тяло с мускули и релеф и нито ям, месо(а от доста време съм изключил почти всички животински продукти), нито соя, нито тофу...наблягай на по-редовно приемане на бобови растения като боб, грах и леща...също задължително по 100 грама сурови ядки(микс по твое желание и вкус),зеленолистни зеленчуци(когато има), овесени ядки и си накисвай от време на време жито. Нямам специална диета и тренирам редовно, доволен съм от тялото си!

Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.