Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82857 пъти)

kambanka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Манек
« Отговор #20 -: 03-08-2010, 15:16:55 »

На мен Манек много ми хареса. А доста ме мързеше да отида на лекцията и за малко да я изпусна. Специално за мен това беше една от онези срещи, които променят живота ти към по-добро. Отдавна не съм била толкова ентусиазирана на върша нещо просто, което се повтаря всеки ден и не ти коства почти нищо.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Манек
« Отговор #21 -: 03-08-2010, 18:00:06 »

Хората имат различно виждане за еволюция. И освен това хората виждат и възприемат  заобикалящата среда различно. Еволюция за мен означава перфектно здраве, достигнато със скъпо платена професия и неограничени пари за био храни и напитки. Медицината също е на ниво за богаташите. Идеална еднофамилна къща с изглед към морето и огромна тераса, на която да се правят упражнения или друго. Луксозна кола или няколко такива за всеки член на семейството, за безопасно и комфортно придвижване. 

Ква еволюция е това, бе?!? Спри да се оправдаваш. За такива като теб е тоя лаф - "На крива ракета и космосът й пречи!"
Неограничени пари, луксозни коли, къщи... :Content_14: Ти наред ли си? :surpris_23: Воля се иска, не друго! Моят учител по йога дълги години са се събирали в разни неотоплени и неприветливи помещения, само и само да практикуват. Иска се силна воля, не мангизи.
Цял живот ли ще се оправдаваш с липсата на средства?!? Я се стегни малко :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Манек
« Отговор #22 -: 03-08-2010, 18:02:26 »

На мен Манек много ми хареса. А доста ме мързеше да отида на лекцията и за малко да я изпусна. Специално за мен това беше една от онези срещи, които променят живота ти към по-добро. Отдавна не съм била толкова ентусиазирана на върша нещо просто, което се повтаря всеки ден и не ти коства почти нищо.
Камбанка, хубавите неща в живота обикновено не костват нищо. Успех в практиката :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #23 -: 03-08-2010, 22:21:33 »

Даа, има различни "еволюции"..
Наш   Ортодоксален Крум    има предвид американската  "еволюция"  -
 хищническо-материалистичната.( Защото според източната ценностна система критериите са съвсем други. )
 За да се сдобием с изредените благинки , трябват сериозни средства. Които обаче почти няма начин да се придобият с чиста съвест. Още Балзак е забелязал  : " Зад всяко голямо богатство се крие престъпление" .  А това вече е далеч от еволюция...
Изводът е - да си изберем една от двете гледни точки , защото и двете заедно
( материална+духовна еволюция )  просто не вървят :)   
И дори на пръв поглед почтено забогателите хора по Европа или Америка , също не заслужават  кой знае какви  аплодисменти , защото те не биха забогатели така , ако се бяха родили в по-бедни държави. Щат не щат , те носят кармата на прегрешенията на своите държави, изсмуквали ( и продължаващи да изсмукват) дълги години благата на колонии , а в сегашно време - на хората от "третия свят" .

Изследователят Уилям Блум има 300 страници изложение в пътеводителя си за единствената световна суперсила – факти и свидетелства за огромното страдание, жертви, лишения, съсипана природа, изпепелени култури от империята САЩ чрез – използване на пряка и косвена сила, открита(Пентагона) и прикрита(ЦРУ), с откритата или прикрита помощ на американските съюзници. Резултатът е достигане на международна класова структура с все по-увеличаващи се пропасти между богати и бедни страни, между богати и бедни хора.Цитираната книга на Блум представя само от 1945 г. до 2000 г. пълен списък на:
• Интервенциите на империята САЩ, представящ 67 случая
• Бомбардировки на 25 суверенни държави
• Намеса в изборите или провалени избори в 23 суверенни държави
• Политически убийства(или опити) в 35 държави
• Прилагани изтезания в 11 държави
Според статистиката на Блум това прави общо 167 случая на тежко политическо насилие извършено от империята по света, след Втората световна война. При което империята САЩ е убила
между 12 и 16 милиона души.
Това е малко встрани от моето лично разбиране за еволюция..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #24 -: 03-08-2010, 23:41:53 »

Хората имат различно виждане за еволюция. И освен това хората виждат и възприемат  заобикалящата среда различно. Еволюция за мен означава перфектно здраве, достигнато със скъпо платена професия и неограничени пари за био храни и напитки. Медицината също е на ниво за богаташите. Идеална еднофамилна къща с изглед към морето и огромна тераса, на която да се правят упражнения или друго. Луксозна кола или няколко такива за всеки член на семейството, за безопасно и комфортно придвижване. 

Ква еволюция е това, бе?!? Спри да се оправдаваш. За такива като теб е тоя лаф - "На крива ракета и космосът й пречи!"
Неограничени пари, луксозни коли, къщи... :Content_14: Ти наред ли си? :surpris_23: Воля се иска, не друго! Моят учител по йога дълги години са се събирали в разни неотоплени и неприветливи помещения, само и само да практикуват. Иска се силна воля, не мангизи.
Цял живот ли ще се оправдаваш с липсата на средства?!? Я се стегни малко :pensif_29:

Наред съм и още как.  Изопачил си написаното ама здраве да е. Някой ден може да съберереш кинти малко да походиш по света, включително циганската Индия.
Воля се иска и за успешен бизнес не само за разчекване по училища и мазета  :)
Утре слънцето ще бълва сочна прана повече от очакваното. Ядящите може да преядат  :)

ВКУСЪТ НА СЛЪНЦЕТО
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Манек
« Отговор #25 -: 04-08-2010, 00:42:54 »

:kisss:Здрасти!!!Първо - цената за билета отива за музея!!!И второ- Хоспи , баба ти първо опитай, изпробвай, пък виж до какви СТЕПИНИ на физика и духовност ще стигнеш!!!ееееееее, ако успееш де!!!Тва си еволюция, сине, еволюция...не става от ден до пладне!!!
Ми ,Бабенце кво да опитам кажи ми и ще го опитам и барем с твоя благословия ще стигна някоя ,,степинка,,на духовност барем се приближа мъничко до тези висоти достигнати от слънцеядите...ако за теб духовна еволюция е да си аноректик и да зяпаш слънцето като изоглавен и после ползвайки солиден финансов гръбсамодоволно  да обикляш света и да изнасяш лекции как си превъзмогнал глада- общо взето Бабе си близичко до Истината.
 Слънцето е много древен символ и присъства в симовликата на много култури от древноста .Има го и в българската народна митология.Но никъде не са му придавала фукнция на източник на алтернативна (заместваща храната)енергия.Да то е източник но на духовна енергия.
 Освен всичко друго съм забелязал че от слънце и чист въздух -се увеличава апетита.Това е нормалната физиологична реакция поне при повечето хора.Да човек има нужа от по малко храна и се наспива по бързо но все пак повишения апетит(при нормално телесно тегло) е индикация за добро здраве а не обратното.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Манек
« Отговор #26 -: 04-08-2010, 18:26:10 »

Hospitalier, първо пробвай съответния метод и тогава описвай резултатите ;)

Да човек има нужа от по малко храна и се наспива по бързо но все пак повишения апетит(при нормално телесно тегло) е индикация за добро здраве а не обратното.
В тая връзка да ти кажа нещо. Когато бях малък бях слабичък и много блед. Бях си абсолютно здрав - висок хемоглобин, никакви сериозни заболявания. Но бабите ми и изобщо роднините все ми даваха за пример моите връстници и приятели, които имат добре очертани руменини по бузките. Казваха ми, че това означавало крепко здраве, сила и мъжество, едва ли не. Сега тези мои приятели са с високо кръвно, проблеми с бъбреците и т.н...., а аз съм здрав, без никакви проблеми в органите и системите на организма.
Та, питам се кое ли точно е индикация за добро здраве. Най-добре да намерим сами индикацията, посредством опита ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #27 -: 04-08-2010, 20:51:58 »

Hospitalier, първо пробвай съответния метод и тогава описвай резултатите ;)

Да човек има нужа от по малко храна и се наспива по бързо но все пак повишения апетит(при нормално телесно тегло) е индикация за добро здраве а не обратното.
В тая връзка да ти кажа нещо. Когато бях малък бях слабичък и много блед. Бях си абсолютно здрав - висок хемоглобин, никакви сериозни заболявания. Но бабите ми и изобщо роднините все ми даваха за пример моите връстници и приятели, които имат добре очертани руменини по бузките. Казваха ми, че това означавало крепко здраве, сила и мъжество, едва ли не. Сега тези мои приятели са с високо кръвно, проблеми с бъбреците и т.н...., а аз съм здрав, без никакви проблеми в органите и системите на организма.
Та, питам се кое ли точно е индикация за добро здраве. Най-добре да намерим сами индикацията, посредством опита ;) :)

Интересен момент е това със здравето. А какво ще кажеш, ако твоите хипертонични и урологични приятели започнат да хапват здравословно и да спортуват. Тогава пак ще са по здрави румени и силни от теб. И не на последно място здравето е променлива константа и няма особено значение какво ядем, кого чукаме, и по колко пъти на ден се разчекваме на индийския поп.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Манек
« Отговор #28 -: 04-08-2010, 22:06:47 »

И не на последно място здравето е променлива константа и няма особено значение какво ядем, кого чукаме, и по колко пъти на ден се разчекваме на индийския поп.
Прав си... здравето зависи само от парите и материалните блага :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth tooth :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #29 -: 05-08-2010, 08:49:35 »

Едно въпросче имам към тези , които са слушали внимателно лекцията на МАнек : Какво ви направи най-силно впечателение от лекцията и какво е посланието и ? Е станаха 2 въпроса , но ми е интересно да разбера мнението ви.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #30 -: 05-08-2010, 09:41:35 »

 На мен ми е трудно да изкоментирам, но ми направи впечатление неговата смиреност през цялото време и това, че казва например: ' практикувайки сънгейзинг вие ще излекувате всички болести' не звучеше натрапчиво незабавно да бъде изпробвано, рекламно, пропагандиращо метода. Като цяло съм забелязала, че има лекции на които присъствам, но после като изляза от залата и ми е трудно да обобщя, просто част от думите са се забили в главата ми като усещания след време и не мога да им дам гласност. Другото е че всеки трябва да подходи с вяра и желание към това,което ще прави. Имаше човек, който каза, че обича да стои под дъжда повече отколкото да гледа слънцето, Манек много хубаво му отвърна, но ето, че пак не мога да изразя това, което беше.. но тук идва на помощ една мисъл ' Нищо не е добро или лошо, само умът го прави такова.'
 
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #31 -: 05-08-2010, 09:54:02 »

  И пак да кажа, тонът му беше абсолютно равен. Даже като се снимах до него, няма нищо, което да трепне и да покаже, че го прави с желание или му е досадно. Все едно не изпитва никакви емоции или по-скоро се е освободил. Хората трябва да достигнат вътрешен мир, пътища много
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #32 -: 05-08-2010, 12:13:15 »

На мен ми направи също впечатление,че човекът Манек , каза ,че препоръчва метода за лечение , за здраве , а загубата на апетита е функция от усвояването на слънчевата енергия.
Активен

SanAntonio

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Манек
« Отговор #33 -: 05-08-2010, 14:01:29 »

kvo pliuete choveka we babi 
jiveiti si jivota i ne se zanimavaite s drugite
kogato vie prilojite neshto hubavo koeto moje da pomogne na horata togava prikazvaite
praktikuvam metoda na Hira ot 2004 godina vidql sum stotici hora na koito slunchevata energiq e pomognala polojitelno i tova promeni jivota im
a vie se namerihte da kritikuvate tova s malkite si mozaci

"Срамът е предшественик и предпазител на най-малкия грях."
hubavo e da se zasrami chovek dokato e vreme

 :essen:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #34 -: 05-08-2010, 21:14:40 »

моля те пиши на кирилица , че едва схванах значението на писаното от теб , поради явно малкия ми мозък и кажи кой го критикува ,че иначе всички се чувстваме засегнати.Но по-интересно е да споделиш резултатите от твоята практика , какво усещаш ,осезаемо ли е въобще.Аз нямам късмет тук да гледам , където живея , всичко около мен в тия две посоки е по-високо :(
Активен

SanAntonio

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Манек
« Отговор #35 -: 06-08-2010, 00:18:48 »

moje da se gleda dori prez klonite na darvetata
ne e problem

predi godini imashe forum s hilqdi hora vutre koito pisheha i praktikuvaha sungaizng povecheto v usa
sushto i Hira pishshe no zakriha saita

http://web.archive.org/web/20060613070321/lifemysteries.com/html/forums.html

tuk ima malak arhiv koito e star

imashe vsqkakvi koito jiveeha i v canada namiraha nachin da gledat slunceto i zimata dori

nqmam kirilica sujalqvam

a tova za kritikite
go zabravi
koi sme nie che da kritikuvame kakvoto idae v prirodata :)
\/ PEACE :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Манек
« Отговор #36 -: 06-08-2010, 09:50:58 »

nqmam kirilica sujalqvam

Тук има сравнително лесна за използване онлайн кирилица.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Манек
« Отговор #37 -: 07-08-2010, 22:06:21 »

Хората имат различно виждане за еволюция.  И освен това хората виждат и възприемат  заобикалящата среда различно. Еволюция за мен означава перфектно здраве, достигнато със скъпо платена професия и неограничени пари за био храни и напитки. Медицината също е на ниво за богаташите.  Идеална еднофамилна къща с изглед към морето и огромна тераса, на която да се правят упражнения или друго. Луксозна кола или няколко такива за всеки член на семейството, за безопасно и комфортно придвижване. 

Нямам нищо против такова "богаташко" виждане за живота, но това е един от вариантите. В света на високо платените професии за всичко си има цена, включително и за това да си "високо платен". Ако това е нечия мечта, бих казала, че не е много разумна и не се гради на добра основа. Даже и в книжките за забогатяване на американците пише, че трябва да се стремиш не към самите пари, а да реализираш идеите си, покрай което да получиш пари. Това не е критика, защото всеки има право на избор, но въпросната "еволюция" не е единственият път.

А на лекцията на Манек не отидох. В някой момент обаче ще се пробвам с "гледането", пък да видим какво ще излезе  :Content_22:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #38 -: 08-08-2010, 08:05:47 »

Даже и в книжките за забогатяване на американците пише, че трябва да се стремиш не към самите пари, а да реализираш идеите си, покрай което да получиш пари.
Много,много точно. Парите са следствие. Вдъхновен ли е човек, работи ли от сърце, развива ли се, те парите сами ще си дойдат, в точното време, на точното място!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #39 -: 17-08-2010, 09:59:44 »

:kisss:Здрасти!!!Първо - цената за билета отива за музея!!!И второ- Хоспи , баба ти първо опитай, изпробвай, пък виж до какви СТЕПИНИ на физика и духовност ще стигнеш!!!ееееееее, ако успееш де!!!Тва си еволюция, сине, еволюция...не става от ден до пладне!!!
Ми ,Бабенце кво да опитам кажи ми и ще го опитам и барем с твоя благословия ще стигна някоя ,,степинка,,на духовност барем се приближа мъничко до тези висоти достигнати от слънцеядите...ако за теб духовна еволюция е да си аноректик и да зяпаш слънцето като изоглавен и после ползвайки солиден финансов гръбсамодоволно  да обикляш света и да изнасяш лекции как си превъзмогнал глада- общо взето Бабе си близичко до Истината.
 Слънцето е много древен символ и присъства в симовликата на много култури от древноста .Има го и в българската народна митология.Но никъде не са му придавала фукнция на източник на алтернативна (заместваща храната)енергия.Да то е източник но на духовна енергия.

 :kisss:Златен бабин, ха здрасти!!!Че си чел, чел , ама хайде попрочети още малко за траките...И  виж там те какви ритуали са имали, къде са ги провеждали и открий смилът им!!!
 Освен всичко друго съм забелязал че от слънце и чист въздух -се увеличава апетита.Това е нормалната физиологична реакция поне при повечето хора.Да човек има нужа от по малко храна и се наспива по бързо но все пак повишения апетит(при нормално телесно тегло) е индикация за добро здраве а не обратното.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.