Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82831 пъти)

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Манек
« Отговор #40 -: 17-08-2010, 21:39:24 »

 Като си толкова надъхана защо не пробваш да караш на слънце и вода някъде сред природата и после да споделиш резултатите.А пенсията си,която няма да ти трябва вече може на мен да я даваш .Ето така и двамата доволни и ще има мир и съгласие и много любов(слънчева!).
 Договорихме ли се? :angel:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #41 -: 31-08-2010, 09:14:36 »

 :kisss:Цъ... не сме...и няма...То аз ,че ще я карам повеке на слънце отколкото на пенсия е ясно!Работата е там, че съм все още доста далече и от Манек и от мнооооооого преди него , които ги умеят тия нещица!Аз все още съм в забавачницата на природата, сине, в забавачницата....
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Манек
« Отговор #42 -: 31-08-2010, 13:43:10 »


Как Манек и заобикалящите го клошари се вписват в термина еволюция?  Брат му на Манек може да прокара звездоядството, или EON-ядство ( пулене в улична лампа нощем ) 
Няма значение дали яде и какво яде, не изглежда добре и не излъчва нищо.
 


хаха, разбира се че има значение какво 'яде' .. във всеки случай не е енергиен вампир като теб!

И по-добре човек да не излъчва нищо, отколкото само агресия!  ;)

//

Интересно ми е предимно с месо ли се храниш, ма нямам желание да ти чета старите постове, щот от думите ти се носи голяма смрааад ..
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Манек
« Отговор #43 -: 01-09-2010, 06:23:38 »

Гал, и да ги прочетеш няма нищо да разбереш, щот' не става ясно.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #44 -: 01-09-2010, 08:41:28 »

Орто , братле , женските се разделиха на два лагера вече - едните са ти фенки , другите те недолюбват  tooth  tooth  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Манек
« Отговор #45 -: 01-09-2010, 09:22:14 »

Тъй е то в живота. Разделяй и владей. :))))))))))))
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Манек
« Отговор #46 -: 02-09-2010, 09:31:52 »

Малко ме разочарова това, мислех че аноректика е над тия неща. Естествено, всеки иска да се установи, да има дом, където спокойно да практикува заниманията си, да създаде семейство и т.н.
Аз също се стремя към това, но без излишна грандомания. Къщата ми с изглед към планината е почти готова и да, ще направя така, че да разполагам с надежден автомобил, за да се придвижвам когато му дойде времето да живея там.
Няма по-прекрасно нещо от това да се чучна боса на тревичката пред къщата ми и да гледам слънцето докато отива към заник! Това ми е любимото време от деня (това е и времето, по което съм родена), никой не ми е говорил, но от дете го зяпам. После нека еди-кой си да е шарлатанин, изборът е бил само мой!

Къщата, колата са не повече от средство за водене на нормален живот, както и парите.
Относно високия клас био храни, аз вярвам че земята ни може да ми осигури абсолютно всичко, особено ако са гледани с любов и по методите на Анастасия.

С 2 думи, всичко е въпрос на интерпретация - за някои здравословният живот е хармония с обществото (къщата, колата, лъскавите "био" опаковки), за други е хармония с природата - мотичката, горичката, деренцето, билките. Който както го разбира...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Манек
« Отговор #47 -: 02-09-2010, 23:13:03 »

Историята не ми е силна наука но по времето на странстващите лечители, когато и Исус си е пробвал късмета за популяризиране, контингент на гуруто са били, бедни, болнави, хора без образование, безработни, скитници и навлеци. В наши дни е трудно да се заблди някой, поради напредналата наука и наличие на интернет.  Манек  е закъснял с 2000 години  ако мисли да пожъне небивал успех в Европа или където и да е.
Никой не е над разходите си !  СЪвременният живот има точна и ясна финансова страна.  Хора неосъзнаващи сериозността на парите със сигурност паразитират и черпят финанси от роднини или познати. Всеки пълнолетен нормален жител на този свят знае цената  на живота.
Старец като всеки друг, обича излетите сред природата и е намерил начин да привлече наивните вярващи в  приказни светове и магия.
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #48 -: 03-09-2010, 09:36:22 »

  Изаура , ти рядко ни навестяваш, но този път не се разбира какво точно искаш да кажеш.. ( и то си е майсторлък, да му се не види :) )

Ти видя ли лично Манек? поприказва ли си с него?  Успя ли да го "почувстваш" ?   Той може да е всякакъв, но най-малко е от онези , които "жадуват да пожънат успех".
  Както знаем, лекциите са му безплатни . Освен това , човекът не е издал дори и книга ,доколкото знам. 
 ЗА разлика от друг "гуру"  Дийпак Чопра, който избълва към стотина книжлета , информацията от които може да се събере в едно по-обемно томче. (Другото е типичната размита американска сапунка. )
    Една приятелка ,специалист по Аюрведа , направи връзка с него, поиска да го покани да изнесе тук лекция . "гуруто " постави обаче такива умопомрачителни финансови условия , че  желанието й се изпари на момента.
Също за  сравнение , нашият уважаван сладур Петърнишки  , вземаше по 50 лв за вход на семинарите си за ТЕС ( техника за емоционална свобода )  а книжлето му се появи за 17 лв по книжарниците. (Преди няколко години , когато се появи , за тази цена се купуваха 4 книжки със същия обем страници)
 Не знам , аз лично свързвам "жъненето на успех"  с по-големи тарифи , не знам за вас.. :)

А по отношение на науката .. струва ми се ,че има още доста да се информираш за нея. Само че моля те , не го прави  от телевизията, или вестниците..
Науката напредна , но  елитът допусна само малка част от научните открития  да намерят приложение в практиката.  (Само тези , които му носят печалби. )
 ПРочети "Изгубените открития " на Джери Василатос. Също и "прокудените гении "  от сайта на антиглобалиста. 
Освен това , науката напредна , но моралът изостана..  Което в крайна сметка май се оказа по-определящо ..:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Манек
« Отговор #49 -: 03-09-2010, 10:16:29 »

Еволюция, еволюция... Бавно, постепенно изменение. Как? Защо? Към какво? Аз, пък, винаги съм била по-склонна да вярвам в теориите за катастрофалното изменение на света, но това е друг въпрос. Нали уж отричаме Дарвин? Или го отричаме за това, което ни изнася? Както и да е. И да има еволюция, то тя не се наблюдава особено в близките 10 000 години. Не бих нарекла закърняването на някои мозъчни функции еволюция. Дори и да има еволюционно развитие, мисля че поддръжниците на идеите на слънцеядството изпускат няколко стъпала, равняващи се на хиляди години.
Така е лесно - родил си се в града, спрял си да ядеш повечето хранителни продукти, правиш някакви упражнения, четеш определени книги, имаш си задължително няколко кльощави и благи гурута и после хоп - слънцеяд! Издигаш се 100 нива над средностатистическото население хранещо се с хидрогенизирана растителна мазнина, от което произлизаш. Браво! Може и да дочакаш стотния юбилей, да те дават по телевизията. Но въпреки всичко нещо там се губи. Слънцеядство, бретарианство - добре, да приемем че са стъпка напред. Трябва ли, обаче, да подчиняваме целия си живот на храненето или по-точно опитите да се откажем от храна?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Манек
« Отговор #50 -: 03-09-2010, 10:42:49 »

След като направих първото си водно гладуване за първи път усетих живителната сила на слънцето. В моментите , когато чувствах слабост излизах да постоя на слънце и веднага чувствах прилив на сили....
И  ми е много тъжно да чета тука  повечето коментари, само критики чета в тоя форум в последно време, и честно казано направо не ми се включва в никоя дискуския....
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #51 -: 03-09-2010, 11:00:05 »

 :kisss: Belee, браво!Скъпа Изаура, не Манек е закъснял, а ние сме я закъсали и то здравата!!!И затова се налага хора като Манек да ни побутнат, да ни пораздрусат, та дано някой поне успее да се събуди!!!
Бино Браво- дръж все така здраво!!!!
   Орто, Орто...не тие леко, кът все търсиш леко и меко...Е, аз 60 години го търсих- цъ- не го открих...дано ти да успееш  tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Манек
« Отговор #52 -: 03-09-2010, 12:45:50 »

Трябва ли, обаче, да подчиняваме целия си живот на храненето или по-точно опитите да се откажем от храна?
М, не, мисля, че поставяме нещата на погрешна плоскост. Всеки според силите и желанията му! Мисля, че по-скоро отказът от определена храна или храна изобщо има своята духовна предистория. Преди да се случат нещата напрактика, те се случват в умовете ни.
Ти смяташ, че не си готова да станеш бретарианка на този етап. Аз съм по-зле - дори не съм готова за преминаване към суровоядство. Това не значи да заклеймяваме тенденцията, защото след няколко поколения хората могат да са достатъчно напреднали духовно и всякак, за да не си губят времето и енергията за храносмилане, разбираш ли? Все от някъде, от някого се започва ...
Четох една книжка на стрецът Паисий, зная, че не си ортодоксална, но примерът е показателен. Станало дума сред архиереите дали да не вземат да се отменят постите, понеже и без друго малцина ги спазвали, а още повече измежду мирияните. И тогава дядо Паисий станал и казал нещо от рода на: - Ама как ще ги отменяте, помислете за тези, които ги спазват, колкото и малко да са, помислете какво ще завещаете на бъдещите поколения, помислете за това от какво ще ги лишите!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Манек
« Отговор #53 -: 03-09-2010, 13:10:35 »

Въпросът е: може ли да напреднеш достатъчно духовно като не ядеш или трябва да си напреднал духовно преди да спреш да ядеш? И какво като идните поколения спрат да ядат? С какво това ще ги направи по-добри и няма ли по този начин да възникнат нови, засега непонятни проблеми? Много по-велики цивилизации от нас са изчезнали, въпреки че в днешно време гледаме на тях като на "съвършени"  Светът е динамична структура. Едно нещо замира за да отстъпи място на друго, което на свой ред замира. Дали има някаква универсална Истина или това е само относително понятие, чието вечно търсене служи като пламък, поддържащ колелото на Живота и Времето?
Религиозните пости в "историческата" тема обясних как ги приемам. Нищо повече от поредното вмешателство на църквата в личния живот и избор на човека. Няма нищо духовно в религията, проповядвана на масите. Посвещението в истинските тайнства е запазено за малцина.

Бретарианка, слънцеядка, нищоядка и т.н. така или иначе не смятам да ставам и не ме интересува дали съм готова или не. На този етап искам да съм здрава и в добра физическа форма, която да отговаря на представите ми. За духовното тяло си има други грижи и други храни. Трябва да има хармония между вътрешния и външния Аз, иначе нищо не може да се постигне. Най-малкото - няма да можем да търсим пълноценно нашата собствена "Истина".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Манек
« Отговор #54 -: 03-09-2010, 13:43:30 »

Въпросът е: може ли да напреднеш достатъчно духовно като не ядеш или трябва да си напреднал духовно преди да спреш да ядеш? И какво като идните поколения спрат да ядат?
Мисля, че нещата се случват паралелно и че не може да се спре храненето изведнъж, особено ако нямаш желание за това. Мисля, че е логично да е постепенен процес, съдейки по себе си.
Доколкото помня, месото винаги ми е било противно, след известен период на вегетарианство развих непоносимост към яйца, напоследък започнах да изпитвам отвращение към млякото и повечето млечни продукти, затова не изключвам да има хора, които да са редуцирали доста повече нуждите си и на даден етап да изпитват отвращение към храна като цяло.
Менталното и физическото тяло са в много тясно взимодействие. По правило замърсяването на физическото тяло се отразява и на менталното и обратно. Но, в духовно отношение аз съм низка твар и нямам моралното право да говоря.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Манек
« Отговор #55 -: 03-09-2010, 14:18:24 »

Ако става за въпрос, мен за момента ме отвращава всичко, включително 90% от плодовете и зеленчуците на пазара. Но не смятам, че е защото организмът ми не се нуждае от "материални" вещества за да съществува.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Манек
« Отговор #56 -: 03-09-2010, 19:42:59 »

Гал, и да ги прочетеш няма нищо да разбереш, щот' не става ясно.

хаха .. :D Ма то като се има предвид помията, която бълва, не е кой знае колко трудно да се досети човек..  ;)


Цитат на: titan
Орто , братле , женските се разделиха на два лагера вече - едните са ти фенки , другите те недолюбват

Ее, язък за любовните флуиди на фенките, те органичните портали не могат да я усвояват тая енергия - високи им идвали вибрациите.  tooth

Цитат на: Даниела
След като направих първото си водно гладуване за първи път усетих живителната сила на слънцето. В моментите , когато чувствах слабост излизах да постоя на слънце и веднага чувствах прилив на сили....
И  ми е много тъжно да чета тука  повечето коментари, само критики чета в тоя форум в последно време, и честно казано направо не ми се включва в никоя дискуския...

Да, много тъжно наистина. Аз съм отскоро тук, но също я забелязвам тази тенденция. Много философи са се навъдили напоследък, и не е като да не ги разбират нещата.  ;) А хората, които наистина практикуват, не смеят да се обадят във форума, щот 'разбирачите' веднага ще ги осмеят публично и ще ги определят като наивни баламурковци, доверяващи се на съмнителни и проскубани клошари от Индия.
Добре, че съм с овенски стелиум, та хич не се обиждам от подобни квалификации, даже напротив, кеф ми е да ме смятат за наивна и смахната.    :Confus_3:   :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:

Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #57 -: 03-09-2010, 19:50:44 »

Ее, язък за любовните флуиди на фенките, те органичните портали не могат да я усвояват тая енергия - високи им идвали вибрациите.  tooth
Интересна е темата за органичните портали. Много е трудна за смилане, обаче. Gal, от къде ти е информацията за тях?
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Манек
« Отговор #58 -: 03-09-2010, 21:07:26 »

Интересна е темата за органичните портали. Много е трудна за смилане, обаче. Gal, от къде ти е информацията за тях?

xnet, Еленко Ангелов, матрицата 5 / автора ги нарича любимци /.

Хм, кое по-точно е трудно за смилане ?!  ::)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #59 -: 03-09-2010, 21:38:06 »

Още не съм я чел нея. Ами трудно е да проумееш, че порталите са три милиарда! Питаш се, кои от приятелите ти и роднините ти, са такива. И какво е редно да направиш, след като, това са същества създадени за да точат енергия от теб. Въобще, трябва доста да отвориш съзнанието си и да си по-навътре в тези неща, за да ги осмислиш. Това имам в предвид! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 24 запитвания.