Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82866 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Манек
« -: 20-07-2010, 09:11:05 »

 :kisss:Ехооооооооооооооо, бия тупаня /нали съм на село  tooth/ Манек ще бъде у Софияяяяяяя на 27 тогова месеца!!!В музея на Земята и хората от 18.30 ч.Блазяяяяяяяяя виииииииии!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Манек
« Отговор #1 -: 20-07-2010, 09:36:58 »

Пак ли, да не би инфото да е за 2009та? Пак по това време беше  :surpris_23:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #2 -: 20-07-2010, 10:19:56 »

Активен
Мисълта е там, където ни боли!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Манек
« Отговор #3 -: 27-07-2010, 10:37:24 »

Някой ще ходи ли днес?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #4 -: 27-07-2010, 12:54:49 »

аз и бате Бино
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Манек
« Отговор #5 -: 27-07-2010, 15:22:54 »

Уф, аз сега си влизам и имам работа, така че няма да успея. Жалко исках да отида, а и да се запозная с бате Бино.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Манек
« Отговор #6 -: 28-07-2010, 10:29:42 »

И кво, за 1 ден ли ви изпуснах...жалко, можеше да се запознаем :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #7 -: 29-07-2010, 07:12:56 »

Оформихме нов клуб на аудиофилите  tooth
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Манек
« Отговор #8 -: 29-07-2010, 13:41:03 »

именно де  tooth The raw audiophile society :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #9 -: 31-07-2010, 00:24:06 »

Този път го хванахме този Манек .  Имам даже и мнение по темата :)
 Аз нарочно отидох да го "усетя"  лично , нищо че лекциите му могат да се изтеглят от нета или да се купят на диск. ( някакво мушмороче не пропусна да  изпродаде една торба копийца по 5 лв парчето. Следващият път ще се наредя до него и ще ги пусна по 4 .. :)  )
Като цяло ми направи добро впечатление. Има излъчване на скромен и отговорен човек. От тези, дето по-малко приказват, но наистина "казват" . Скромно облечен, много сдържан от към емоции - нито веднъж не се усмихна. На излизане беше застанал прав на изхода и сякаш отдаваше почит на всички , които го бяха удостоили с вниманието си. Всички минаха покрай него и  който го заговореше , Манек му отговаряше вежливо, макар и кратко. А не беше длъжен, защото вече беше отговорил на зададените въпроси още в залата. Това лично за мен е много показателно. Говори за човещина и за чисто сърце.
Освен това ,аз отдавна съм проверил на практика заветите на чичко Шопенхауер и наистина те работят поне на 99% :  "Необщителен почти винаги означава способен"  и   " Негодниците са винаги общителни"    (може  да го проверите и за вас - тези , които наистина ще ви свършат работа или ще ви помогнат безрезервно , не са така приятни в разговора. Изключенията са единици. )   , така че даже е по-добре ,че не се усмихна или пък да ми се стори забавен.  Щях по-малко да му вярвам :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #10 -: 31-07-2010, 00:48:10 »

А. Сетих се и още нещо.
 В залата присъстваше някакъв негов почитател,  съвсем обикновен човечец ( Иван Стойчев) ,  който една година сериозно практикувал метода. Увери всички ,  че методът наистина "работи" . Изчезнали му много болежки и нуждата му от храна силно намаляла , просто така , спонтанно, без да си го е налагал. Променило му се мисленето. Даже каза дословно (имам го на запис)  ,че  " Храненето е изключително вредно за човека. Човек се унищожава чрез храненето "  ??? 
Ясно е ,че това твърдение е  екстремистко , но можем да си представим , че за да каже нещо такова , този Иван явно е достигнал до сериозни резултати .
Някой ако иска ,би могъл да говори с него , взех телефона на приятеля му. ( И той се оказа някакъв лауреат , по 30 дни на вода гладувал и какво още ..забравих, но ще го търсим.Били цяла групичка и експериментирали .Ще взема да ги поканя да споделят тук във форума, ако има интерес. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Манек
« Отговор #11 -: 31-07-2010, 09:28:42 »

Здрасти бате Бино, аз бях на лекцията в Пловдив. Тук също се появи един човек от Сопот, който една година гледа слънцето. Каза , че се занимава с пчеларство и по цял ден ходи бос, но от тежката работа получавал схващане на гърба. От както започнал да гледа слънцето болките изчезнали, на 3 -ят месец спрял месото(без да е имал такива намерения в началото) и кожата му била като на бебе........ :) Най-важното е (както каза и Манек), че терапията е напълно безплатна, нищо не пречи да се пробва :pensif_29:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #12 -: 01-08-2010, 11:51:49 »

Интересно ми е само кой финансира  лекциите на Манек . Някой ако знае , да каже. Не ми беше удобно да го питам , а и не се сетих ,честно казано. Не че е толкова важно, но все пак според мен е редно да се знае. Не е срамно или незаконно да се каже - "  Тук съм по покана на еди-кой си, както и на негова издръжка.."    И понеже спонсорът е предпочел да остане в сянка , въпреки ,че това е една добра възможност да се саморекламира ,и която той не е използвал, ми гъделичка въображението .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Манек
« Отговор #13 -: 01-08-2010, 18:51:21 »

Разбрах за клуб Космос, специално за Пловдив . За другите градове не знам .

Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #14 -: 01-08-2010, 20:05:56 »

 Аз също бях на лекцията, доста е сдържан откъм емоции. При мен обаче не подейства зареждащо срещата, нищо ново като чели не каза, а може би и няма какво, той е казал каквото трябва спрямо метода. Случайно разбрах, че е спал при приятелка на учителката ми по английски. Имаше един човек, който каза, че веднага след миналогодишната среща е спрял да яде и започнал да гледа слънцето.. което е повече от абсурдно изведнъж да се направи такъв скок.. не знам защо на моя въпрос каза, че е веган,а пие цвик от мляко. Направи ми впечатление, че първата чашка с вода я изпи на екс, но той сега  каза че отвреме навреме яде плодове и ядки. Друго, друго нз.. ама дядо ми изглежда по-добре,а е на 75
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #15 -: 01-08-2010, 21:24:37 »

Аз също бях на лекцията, доста е сдържан откъм емоции. При мен обаче не подейства зареждащо срещата,  друго нз.. ама дядо ми изглежда по-добре,а е на 75

Дядо ти със сигурност е трудолюбив човек и  върти някакво стопанство, не като тоя сбръчкан индийски лентяй, дошъл в Европа да продава надежда на  наивници.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Манек
« Отговор #16 -: 01-08-2010, 23:38:54 »

 Има начин да се провери дали човек е консумирал каквото и да е перорално и дали е приемал някакви калории под формата на храна за месеци назад.Основателката на това движение оная смахната австралийка Jasmuheen я разкриха че е хапвала супер добре докато много от нейните последователи се озоваха в болница следствие на малнутриция.Тази новина някак си потъна в забвение...ЗАЩО?Тя обяснила че храната била за мъжа и  :Content_14:даже се съгласила да докаже възможностите си пред австралийска тв програма.Към четвъртия ден на теста тя е толкова дехидратирана че е австралийската медицинска асоцияция я призовава да спре да експериментира заради опасност от развитие на бъбречна недостатъчност....
 Наскоро попаднах в един индийски сайт където твърдят и показват немалко доказателства че всички ,,слънчеви йоги,, не са никак слънчеви а си похапват...е вярно че по рядко и в по малки количества от нормалния обикновен човек но все пак го правят.Другото нещо което е ,че за да се докаже че си такъв трябва 24 наблюдение за няколко месеца наред а не както го направиха за десетина дни с престарелия йога Prahlad където се оказа в последствие че самия йога не е бул непрекъснато под наблюдение а има бели петна във видеозаписите.Последното изследване е през 2010г. в продължение на 15 дни.Индийската асоциация на рационалистите изнесе данни че резултатите са манипулирани и йогата е имал,,влиятелни предпазни средства за защита,,.Има се предвид че на йогата се е давало право да прави слънчеви бани и гъргари с подсолена вода след 5ия ден а тези процедури не са следени стриктно.И обърнете внимание -въпросната асоциация е поискала да вземе участие в теста но не е била допусната!!!
 Относно този иначе благ човечец Манек на него са правени 3 изследвания.Второто и третото изследване са от медицински екипи.Второто е продължило 411 дни. Документа на проучването което е под ръководствто на Индийската медицинска асоцияция няма юридическа и научна стойност защото е подписан еднолично само от председателя на асоцияцията.Третото проучване също няма научна стойност защото е тестван мозъка му по време на медитация а не способноста му да оцелява без храна.То е проведено във Филаделфия (университет Томас Джефърсън и Пенсилвански университет).
 Така че като резюме във връзка с въпроса на Бате Бино за финансирането и на мен ми е интересно  кой и защо плащада се разпространяват подобен вид идеи.Защото който плаща той поръчва музиката!!!И в самата идея не виждам нещо привлекателно или нещо което води до духовно усъвършенстване.За оцеляване дълго време без храна и вода говорят много учения...например нинджите в Япония са били обучавани в подобен вид умение,монасите от Тибет,различни шпиони и воини от разни затворени общества но всичко това при екстермни ситуации...а тука имаме нещо доста по различно...
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #17 -: 02-08-2010, 08:49:22 »

 На лекцията имаше няколко реда от бялото братство. Иначе цената беше символична 1 лв. и ни казаха, че се събира, за да може да си купува билети до другите места :)))
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #18 -: 02-08-2010, 08:54:28 »

 :kisss:Здрасти!!!Първо - цената за билета отива за музея!!!И второ- Хоспи , баба ти първо опитай, изпробвай, пък виж до какви СТЕПИНИ на физика и духовност ще стигнеш!!!ееееееее, ако успееш де!!!Тва си еволюция, сине, еволюция...не става от ден до пладне!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #19 -: 02-08-2010, 10:49:41 »

Хората имат различно виждане за еволюция.  И освен това хората виждат и възприемат  заобикалящата среда различно. Еволюция за мен означава перфектно здраве, достигнато със скъпо платена професия и неограничени пари за био храни и напитки. Медицината също е на ниво за богаташите.  Идеална еднофамилна къща с изглед към морето и огромна тераса, на която да се правят упражнения или друго. Луксозна кола или няколко такива за всеки член на семейството, за безопасно и комфортно придвижване. 
Как Манек и заобикалящите го клошари се вписват в термина еволюция?  Брат му на Манек може да прокара звездоядството, или EON-ядство ( пулене в улична лампа нощем ) 
Няма значение дали яде и какво яде, не изглежда добре и не излъчва нищо. В Индия  е фраш с подобни създания и никой не им обръща внимание. Обикновени проскубани  просяци, станали такива заради индийския поп. В религията им е застъпено неправенето на нищо като средство за медитация и с мързела вървят ръка за ръка. Всяка миризма си привлича контингента :)


 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.