Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133616 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #20 -: 18-10-2010, 22:10:08 »

Хаха, ми на мен само такива ми хрумваха...нали исках естественик и изследовател да ставам  :peperudi: Правех много експерименти, особено в градината на баба ми!  tooth
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #21 -: 19-10-2010, 20:55:43 »

Ето го и днешното меню, пак дължащо се на лек мързел да приготвям нещо:

19.10.2010 г. – Вторник
10:40 ч. – лъжица хрян с лимонов сок
11:15 ч. – смути 2 ябълки и ½ връзка магданоз, мака
12 ч. – чай лайка, Утро, мед
14 ч. – салата маруля, броколи, карфиол, тиквени семки, лимонов сок, зехтин, сол
18 ч. – орехи към 100-140 гр.
19:30 ч. – лъжица хрян с лимонов сок
20:30 ч. – салата марули, карфиол, ряпа, корен целина, 1 ябълка, лимонов сок, зехтин и няколко лъжички от ориза с броколи на другарчето  :whistling2 - emotloader:
Вероятно по-късно ще хапна от бонбоните, които правих днес-смес от лен, сусам, тиквено семе, слънчогледово, чиа, мед, отгоре с кокосови стърготини. От тях смятам да си взема и за София сутринта, да си хапвам през деня, а и да почерпя  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #22 -: 19-10-2010, 21:01:45 »

е къв човек си такъв, правиш тия готини бонбони и не си яла още от тях :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #23 -: 20-10-2010, 20:20:27 »

Здравейте!
Снощи имах голямо приключение...нездравословно....в 2 ч. посред нощ ме обхванаха ужасни болки в гърдите, долната част на хранопровода, стомаха, корема, яйчници и бъбреци...Държа ме около час и половина, през което време едвам успявах да стигна тоалетната, повръщане...и другото... :( Страшна болка беше, по едно време мислех, че получавам инфаркт, ама къде ти бъбреци и яйчници ще ме болят даже....Всички вътрешности! Не знам какво беше това! Днес все още като вървя ме боли ниско долу коремът и усещам нещо като опъване в тази област, както и на моменти долната част на хранопровода...  ??? В следствие на това не съм яла през деня кой знае колко, само орехи и ябълки. Но вечерта вече се поосвестих и си хапнах доста стабилно, дори повече, отколкото трябваше, защото ходих в Дрийм Хаус с една дружка и се полакомих да и предлагам да опита разни неща  ;)

20.10.2010 г. – Сряда
14 ч. – 150 грама орехи
17 ч. – 1 ябълка
20:30  ч. – 3 нахутени кюфтенца с маслиново песто, 1 елдена палачинка със салатена плънка и песто, кълнове, вегетарианско суши с киноа (4 бр.)

Дано няма такива случки повече, много гадно беше. Според майка ми е било на нервна почва, но аз до сега не съм имала такива симптоми, провокирани от невротични състояния, доста съм спокойна... :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #24 -: 20-10-2010, 20:56:48 »

Ето го и днешното меню, пак дължащо се на лек мързел да приготвям нещо:

19.10.2010 г. – Вторник
10:40 ч. – лъжица хрян с лимонов сок
11:15 ч. – смути 2 ябълки и ½ връзка магданоз, мака
12 ч. – чай лайка, Утро, мед
14 ч. – салата маруля, броколи, карфиол, тиквени семки, лимонов сок, зехтин, сол
18 ч. – орехи към 100-140 гр.
19:30 ч. – лъжица хрян с лимонов сок
20:30 ч. – салата марули, карфиол, ряпа, корен целина, 1 ябълка, лимонов сок, зехтин и няколко лъжички от ориза с броколи на другарчето  :whistling2 - emotloader:
Вероятно по-късно ще хапна от бонбоните, които правих днес-смес от лен, сусам, тиквено семе, слънчогледово, чиа, мед, отгоре с кокосови стърготини. От тях смятам да си взема и за София сутринта, да си хапвам през деня, а и да почерпя  ;)

С това меню си въздействала на черния дроб, а когато той изхвърля повечко материал пък било и жлъчен сок усещането е все едно имаш глина в червата - бодежи,тежест и почти никаква перисталтика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #25 -: 20-10-2010, 21:31:59 »

Охх, звучи доста логично, така подчертано... :love_028:
Аз все се каня да направя шанката, но не идва моментът...почти не оставам сама на спокойствие. Купих си и иригатор, но за това пък съвсем....За сега го карам само на хрян с лимонов сок.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #26 -: 21-10-2010, 20:09:02 »

Днес пак полугладен ден...сутринта пих зелен чай с мед и половин лъжичка спирулина, разтворена в топла вода, защото нямам пасатор тук в София (това към 9 ч.). Цял ден голямо обикаляне, 1/2 вегански шоколад натурален 72%, с тръстикова захар и бла-бла, без млечни...някакъв немски Vivani?! Цял ден се каня да си изям пакетчето със суровите бразилски орехи  :Appetit_17:
Чак към 17-18 ч. на вечеря за РД на леля ми хапнах салата от магданоз и моркови, с кедрови ядки, басамико, зехтин и сол
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #27 -: 21-10-2010, 21:29:48 »

бразилските орехи ако са белени, едва ли са сурови (и защо само се каниш, а не ги изядеш?)... колко дена ще си в София и ще хапваш толкоз малко... то жив резил да си на РД и да рупаш магданоз и моркови... защо не си отпусна малко душата, така или иначе не си яла сурово през деня, да беше хапнала от тортата малко барем, вероятно и друго веганско е имало, ако не сурово... така по-скоро си вредиш, отколкото да си правиш добро като седиш, гледаш и гладуваш... :surpris_23:

а, беше правила сурови сладки каза, от тях не хапна ли?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #28 -: 21-10-2010, 21:47:31 »

....тъъй, предния пост го пратих без да искам и после се зашматках....пробвах малко на РД-то и от едно малиново тирамису и половин чаша червено вино.
Орехите не са белени, пак забравих да ги нагъна, много се разсейвам.
Бонбоните ги оставих на другарчето вкъщи, че то горкото, ако нещо не му е под носа, все едно го няма и ще стои гладно...Хубавото е, че като ме няма превключва на суровоядство, защото го мързи да си готви, кухнята е стаята, в която не влиза...там дебнат "лошите"-чинии, вилици...некъв странен уред, а?!, май хладилник му викат  tooth. Та, като остане сам, все пак се престрашава да пристъпи в кухнята и от немай къде завлича една чиния домати, моркови, китайско зеле, ябълки...абе, квото има, и почва да хрупа ей така, че да не губи време :surpris_23:
Сега пред компа изядох малко грозде, че това има в офиса дето спя. Може и да налазя едни круши, ама не знам на кой са!
Утре, за щастие, се махам от Сф и потеглям към Варна, да посетя майка ми, че от три месеца не сме се виждали! :peperudi: Там ще е по-хранителна работата  :essen:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #29 -: 21-10-2010, 22:22:49 »

а така иди при мама да те нахрани :kisss:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #30 -: 21-10-2010, 22:30:07 »

Ох, тя мама е една готвачка...с нея не месото, ми яденето ще откаже човек  :Content_4 - emotloader:, ама нейсе!
Днес, между другото, на тоя РД обяснявах на дълго и на широко на едни дами за суровоядството! Те са вегетарианци по-принцип, от Братството са и са доста отворени!  :D Беше ми много приятно да разказвам на някого, който не ме критикува и не ми обяснява как без месо и готвенко ще погина! Впуснах се в едни оди за кълновете, та ме хвана съвестта, че са такава благинка, а аз само ги пренебрегвам!
Напоследък като ми дуднат за суровоядството и веганството, привеждам примера за Западноевропейците и хората от Северна Америка, който от туй "полезно" месо (и не само), направо са цъфнали и вързали-то не било затлъстяване, не било рак, не било сърдечни болести! А иначе горките вегетарианци, живи да ги оплачеш-живеят си и се усмихват благо! Ама им е зле-щото нямат налепи по съдовете и отрови в тялото! Пък и аргументът за етичното и екологичното при мен е много силен! Не само здравословното и личната полза! Ако нямаше толкоз домашни животни да ни хранят, нямаше да има толкова обработваеми площи и щеше да има повече място за дивите животни  :love_028:! Може да е смешно, ама това за мен е важно!  :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #31 -: 21-10-2010, 22:31:25 »

Уф, написала съм "по принцип" с тире, ама че съм  :Confus_3:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #32 -: 21-10-2010, 22:57:44 »

Аз даже не видях къде си употребила "по принцип", ама щом казваш, че е било с тире tooth

Тва американците не само месото им е проблема, има много вегани, но ядат също така нездравословно, заместват всичко с някви заместители от незнаен произход (от соев или друг вид), отделно пържат като за световно... Та те не са особено добър пример, и да ядат и да не ядат месо, все е зле работата :(

Тя мойта майка по-зле и от твоята, изобщо не се занимава да готви, отваря хладилника и квото има вътре - кашкавал, сирене, разни полуфабрикати... Ужас... :-[ Утре пристига на гости, та аз нея ще я гледам 1 седмица, поне не е претенциозна - сурово, готвено, стига да има кой да й го направи, всичко яде :P
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #33 -: 21-10-2010, 23:32:32 »

А, писала е, писала е по-принцип.  :D
Този път ще и простим, но само ако не почне да пише по-вече.  tooth
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #34 -: 22-10-2010, 19:35:09 »

Здравейте! Днес беше ден за пътуване, менюто:
8:30 ч. - спирулина с топла вода, глях, кофти комбинация
             зелен чай с 1 бучка кафява захар, че нямаше мед в офиса-спалня
11:30 ч. - салата цвекло, ябълка, орехи, ементал, зехтин, балсамико
             зелен чай с 2 фалшиви медчета
14 ч. - 5-6 бразилски ореха
16:15 ч. - 70-80 гр. микс от бадеми, кашу и стафиди
20 ч. - салата домати, краставици, пипер
           1/2 картофено кюфте и 1/2 препечена филийка
            1 шоколадов бонбон
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #35 -: 23-10-2010, 23:02:25 »

Осъзнах, че в последния месец и на мен ми е скучно менюто ми...Трябва да го разнообразя, преди освен скучно, за стане леко вредящо ми с тези малки и нееднообразни хранения...
Днес пак до 17 ч. нищо не бях яла. Ходих на йога и после за блендера и нямах време....
След 17 ч. - 1 литър зелено смути (спанак, магданоз, 2 банана, босилек)
2 домата с хималайска сол и ленено олио (успях да изям може би единия, защото нещо горчаха, не знам защо)
22 ч. - салата домат, 1/2 краставица, 1 зелена пиперка, сирене...дело на майка ми, няма как, при всичкото ми мрънкане през годините, че е кофти готвачка, сега трябваше да приема салатата, която тя направи от уважение към суровоядството  tooth .
Проблемът тук е, че не знам колко ще остана тук, а и обеднях, та не мога да си купя моите си неща, а ми е кофти да искам и от майка ми. 
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #36 -: 24-10-2010, 14:46:47 »

е, ти ако от майка си не искаш пари, та от кой tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #37 -: 24-10-2010, 15:41:29 »

Ами, да си ги изкарвам...както и правя  :Content_22:
Вчера се сдобих с блендер и сокоизстисквачка и съм мн. доволна! Сутринта си правих сок от моркови и ябълки, после пих два чая, малк ориз със зулунчуци за обяд.
Ходих до Пикадили за кълнове и авокадо и довечера ще мисля нещо...сега ще разровя гуакамоле как се правеше, а утре ще пробвам и маслиновата паста на Петко  :Appetit_17:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #38 -: 24-10-2010, 19:04:01 »

Днес хапвах много хубаво след обяд-пак литър смути (част от него пия сега)-спанак, магданоз, банан, пулпата от морковите и ябълките от сутрешния сок. Стана страхотно!
Вечерях също много добре-салата от 1 авокадо, 1 домат, 1 глава лук, кълнове от алфа-алфа, ряпа, броколи, моркови и карфиол, листа босилек, ленено олио и лимонов сок. Стана една огромна салата, "тлъста"  :essen:
Утре вече ще имам средства и се мятам в Пикадили и до пазара, че днес се набелязах един тон неща...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #39 -: 25-10-2010, 19:15:29 »

Менюто днес:
10 ч. - сок от грозде, моркови и ябълки
11 ч. - билков чай с мед
13 ч. - салата домат, кълнове от алфа и ряпа, ленено олио, лимонов сок
16 ч. - билков чай с мед
17 ч. - 2 филии ръжено хлебче с маслинова паста и отгоре кълнове от алфа и ряпа
19 ч. - картофена салата и 1 филия ръжено хлебче с маслинова паста и отгоре кълнове от алфа и ряпа
Благодаря на Петко за рецептата за маслиновата паста  :Appetit_17:, стана ми любима! :peperudi: Вече съм и измислила някои модификации  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.