Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133597 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #80 -: 28-11-2010, 00:57:51 »

Моето кофти меню вчера и днес:
26.11.2010 г. - петък
10 ч. – 1/2 баничка с ориз и сирене - беше ужасно мазна и ми стана доста гадно като я нагънах  :(, ама го направих уж да доказвам, че нямам проблем да си хапна и баничка, ако ми се прияде...
11:40 ч. – чай лайка с мед
16 ч. – 4 листа китайско зеле, намазани с маслинова паста от зелени маслини, босилек и сусам
19 ч. – ориз с яйца и зеленчуци+бамбук с китайски гъби - бррр, в китайски ресторант с всичките му там пърженета в не знам каква мазнина и пр. Правихме нещо като изпращане на другарчето и един наш колега, които заминават на експедиция и тъъъй...китайско, какво да правя  :surpris_23: :Confus_3:
      Билков чай с 2 медчета

27.11.2010 г. - събота
9 ч. – смути 2 банана, спанак, целина, магданоз, мака, джинджифил, спирулина
11 ч. – чай жълт кантарион с мед
12:20 ч. – салата китайско зеле, цвекло, репички, маслинова паста от зелени маслини, босилек и сусам, зехтин, лимонов сок
   Малко варен ориз с моркови, лук и краве масло
19:40 ч. – картофена салата с оцет, зехтин и хималайска сол

Утре ще си хапна вече покълналите жито и ръж  :Appetit_17: и като оставам сама, се надявам да е по-добре работата :weight_lift:



Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #81 -: 28-11-2010, 07:34:36 »

 Баница с ориз за пръв път чувам ;)къде я изкопа :) иначе да знаеш, че в китайския пише ориз със зеленчуци, а слагат и яйце, аз така бях вдигнала лек скандал преди доста месеци, откога яйцето е зеленчук и защо не пише в менюто. Като цяло китайските ресторанти в България(а и предполагам и на други места) са доста мизерни и всичко е запържено и безвкусно и ако не сложиш от соления им соев сос ще преглъщащ със затворени очи :) Но не се вини, смело напред, замисли се над яйцата и кравето масло, сиренето си го остави накрая да го изключиш. Недей да доказваш на никой нищо, но с времето ще я придобиеш тази увереност. На мен сега ми предстои 7 и 8ми декември, но не смятам да им ям от менюто, само ако имам някой примамлив зеленчук и той не е залят със сирене, също и да давам обяснение на който и да е било. Ако ти се яде ориз си прави самичка с нерафиниран. Първо го сваряваш и  вече като е минало повече време от варенето му прибавяш зеленчуците, а след като изключиш от котлона овкусяваш с зехтин, сол, черен пипер, лимон даже съм си слагала. Хубав неделен ден  :peperudi:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #82 -: 28-11-2010, 16:00:07 »

Да, Симонче, права си за ориза в китайските ресторанти. Моят не правеше изключения с яйцата...По принцип животинските продукти са ми по веднъж в седмицата, не, че имам график за по веднъж в седмицата, ама така се случва...Сега като съм самичка 3 седмици, мисля да поработя над добрите навици и...други неща  :peperudi:. Иначе, когато споменавам ядене на готвени неща като ориза вчера, обикновено готвя заради другарчето и той поиска да му сложа масло, което не знам как му хрумна :surpris_23:.
Днес започнах деня с чаша топла вода с лимон и изпращане приятеля ми на далечна експедиция  :Content_22: и продължих с около литър смути от бадемово мляко и банан. Към 15 ч. хапнах салата от карфиол, цвекло, морков, спанак, ръжени и житни кълнове, смлян сусам, зехтин и лимонов сок.
Много се радвам, че въпреки шегите за вегетарианството/суровоядството, доста познати всъщност харесват суровите неща...като например маслиновата паста, част от смутитата (ако не съм прекалила със спирулината  tooth и спанака), суровите бонбони и др.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #83 -: 29-11-2010, 21:07:51 »

Днес Пловдивско денче  :peperudi:
6 ч. - топла вода с лимон
10 ч. - сок цвекло, морков, магданоз, портокал, грейпфрут
12 ч. - салата маруля, царевица, домат и малко картофена салата
19 ч. - сок цвекло, морков, магданоз, портокал, грейпфрут
20 ч. - салата домати, краставици, пиперки, лук, маслини

Утре - Софийски приключения  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #84 -: 04-12-2010, 15:53:10 »

Доста дни не съм писала...
в момента съм в София и менюто до вчера беше подвластно на това, което предлагаха на шведската маса в един хотел...Бях на конференция три дни и общо взето карах на салати (домати, краставици, марули, чушки, маслини...ъъъ, май е това). Бях писала в заявката, че съм вегетарианец, но малкото веге ястия (картофи соте и някакви задушени грах, моркови и царевица свършваха изключително бързо, а и не ми се ядеше готвено...пък и грах не ям). Хапвах си и по малко сирене и слагах кафява захар в чая, защото нямаше мед, а още не мога да пия неподсладен чай. Забелязах как месоядците първо се нахвърлят на веге-ястията, изяждат всичко (не, че аз много държах да ги ям готвени) и после ти обясняват колко си прецакан като си вегетарианец, а като чуят за суровоядството, направо жив те оплакват  tooth. На конференцията бяхме само трима вегетарианци, но само аз се придържах към някакъв по-голям процент сурово. Другите двама просто не ядяха месо. Едната вечер ни водиха на боулинг (много скучно нещо  :Confus_3:) и имаше само пици по бара. Имаше и два подноса с вегетариански пици, но явно храната беше малко като цяло и останалите двама вегетарианци останаха гладни като мен, защото не успяха да се доберат до пиците, а аз пък не ги исках  tooth! Общо взето забелязах, че хората с логистиката не са склонни да се ангажират с менюто на някой вегетарианец, пък ако е веган или още "по-лошо" суровоядец....направо гладен ще си остане... :surpris_23:
Вчера най-накрая си се нанесох в любимия офис  :bleh и вечерях маслинова паста върху пълнозърнесто хлебче и соеви кълнове.
Днес:
чаша топла вода
зелен чай БЕЗ мед :weight_lift:
овесени ядки с топла вода
маслинова паста върху пълнозърнесто хлебче и соеви кълнове.
Ще ходя на "лов" за плодове, че забравих какво е това плод, ама много вали вън  :-\
Липсват ми смутитата и сокчетата  :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #85 -: 04-12-2010, 16:26:32 »

 ее, като имаш такива визити си вземай ядки, сушени фурми, сливи, смокини, че няма как да мъкнеш кила плодове. За изпът може плод, маслинена паста също може в едно бурканче и кълнове в кутия :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #86 -: 04-12-2010, 16:27:43 »

 щом често пътуваш си приспособи храненето към този начин на живот :) в началото е трудно, но гледай всеки път да си го правиш по-лесно
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #87 -: 04-12-2010, 17:31:40 »

Права си :)! Просто често тръгвам в последния момента, защото не е планирано...или пък е по-дълъг престой или трябва да мина през няколко места...Още по-сложно е март-септември, когато активно работя "на терен", както се казва на нашия жаргон и просто няма време за ядене, нито за съхраняване на храна, често сме по 10 и повече дни непрекъснато на терен...
Трябва повече планиране, де, и всичко се получава ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #88 -: 04-12-2010, 18:57:45 »

ех, сложно е на терен и без хладилник :) но ядки и сушени плодове не ти пречат, също и хлебчета, лютеница може да си направиш в едно бурканче, хреновка, пастети :) мисля, че няма да се развалят до 3-4 дни, а и вече е студено ;) Успех и ще те следя как се справяш  :Content_22:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #89 -: 04-12-2010, 20:45:03 »

На терен - с хладилна чанта.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #90 -: 04-12-2010, 21:17:37 »

Ох, Вери...донесе ми страхотна усмивка с този коментар...Би било прекрасно, но просто си представих как натиквам една хладилна чанта в багажник, пълен с въжета, катерачна екипировка, раници, шалтета, спални чували, каски, торбички с кости от умрели животни (не питай  :Content_4 - emotloader:) и един куп други неща....Та, ако това стане, хмм....ще ме пратят сама с хладилната ми чантичка да си ходя по баира...То на нас ни е проблем и че през деня нямаме време да ядем, все бързаме и Шефчето  tooth не мисли кой знае колко за ядене и ние си траем като сме гладни, ама това е друга тема  tooth...нямаме си книга с оплаквания  :surpris_25:
Днес си довечерях със салата от маруля, соеви кълнове и маслинова паста.
Сега ядох и 1 банан, бадеми, лешници, кашу и сушени сливи. Имаше и стафиди, ама аз на обичам. Нещо се понаядох бая  :D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #91 -: 05-12-2010, 22:16:34 »

Днес:
9 ч. - чаша топла вода и 1/2 чаша зелен чай
12 ч. - 2 чаши фреш от портокал
16 ч. - ръжено хлебче и салата айсберг, домати, краставици, лук, маслини, малко варена царевица, люта чушка и кисела краставичка
19:30 ч. - салата маруля и сол
              сурови бадеми, лешници, сушени сливи и кашу
Днес ужасно ме боли вратът, сутринта чистачката дойде в офиса изненадващо  toothи аз се стреснах и скокнах като заек  :Content_4 - emotloader:! Май си "сецнах" врата, ако може така да се каже, едвам го накланям.... :Confus_3:. След малко дишане и асани се чувствам по-добре като цяло... :Dама аз винаги си се чувствам добре след това  :peperudi:!
Мисля един банан да изям сега  :Appetit_4:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #92 -: 06-12-2010, 10:36:24 »

Цветенце аз ти препоръчвам миксове сурови ядки със стафиди като си на терен. Пъхаш пликчето в джоба и ако огладнееш са супер практични. Мен много пъти са ме спасявали от глад. Супер полезни са и засищат за дълго.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #93 -: 06-12-2010, 22:00:12 »

Да, Деси...май това е най-успешното...ядки и сушени плодове...аз най-обичам сушени кайсии и сливи  :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #94 -: 10-12-2010, 22:19:08 »

Здравейте! Тия дни съм болна пак, едни температури, гърла, хреми...Още във вторник като ме втресе и за половин час се сдухах напълно  :surpris_23:
Малко ядох тия дни, нищо не ми се яде...
Днес:
9 ч. – зелен чай с 2 бучки кафява захар
13 ч. – смути банан, бадемово мляко и мляко от кашу, спанак, магданоз
6 зелени пиперки, намазани с остатъка от ядковото мляко, маслинова паста, босилек и зехтин
22:30 ч. – чай от шипки и липа с мед
След като се наобядвах, кръвното ми така падна, че леко загубих съзнание за няколко секунди, ама на безопасно място, Слава Богу  :whistling2 - emotloader:....Днес не мога да дишам от хрема, пари ми брутално на очите и на лицето...
Най-накрая се прибрах и пробвах да си накапя малко ментово масло в носа и после с тампончета. Помага, но за кратко...
Мисля утре да се престраша и да правя шанкх пракшалана, но се чудя удачно ли е, като съм болна?  ??? Направих предварителната подготовка  :bleh тази вечер....да видим утре как ще мине цялата процедура!  :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #95 -: 10-12-2010, 22:42:59 »

Малко ядох тия дни, нищо не ми се яде...
Нормално е - организма е зает с друго. По-добре не го насилвай.

За хремата - пробвай джала-нети с урина - може и да не я спреш напълно, но поне паренето ще изчезне.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #96 -: 11-12-2010, 12:10:16 »

Цветенце по-добре изчакай да се пооправиш и тогава направи шанката, защото след нея ти става много студено и направо те втриса. Аз миналата седмица като я направих и малко се простудих и в крайна сметка на чернодробното ми пречистване бях болна. Пак се получават нещата, но все пак е по-добре да си здрава като правиш подобни процедури.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #97 -: 11-12-2010, 12:37:26 »

Здравейте!
Да, отложих я, и без това едвам се вдигнах от леглото в 8:30 днес (а нали трябва по-раничко  :P) и се чувствам като....парцалче  :-\
Просто сега беше подходящо, защото съм сама вкъщи по-дълго време. Но все пак, ще намеря време като се пооправя. За сега днес се наливам с чай от шипки и липа (брани от баба  :laugh:) и нищо не ми се яде :surpris_23:. То как и да ми се яде, като не мога да дишам и да гледам  :surpris_25:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #98 -: 12-12-2010, 16:35:57 »

Към настинката днес се прибави и неприятен зъбобол, който лекувах първоначално с карамфил, но действаше за кратко, а впоследствие, уви, и с Нурофен, защото болката е мн. силна. Ще трябва да се ходи на зъболекар, но докато стане това, най-рано след седмица, да му мисля  :o
Вчера оправих главоболието с малко асани, самомасаж, етерични масла, чайчета и визуализации...
Днес, така както не ми се ядеше, взех та поогладнях и сутринта хапнах 3-4 ябълки, а преди малко една салата от зеле с дресинг от смляно ленено семе, смлян слънчоглед и елда, зехтин, лимонов сок, хималайска сол, поръсена със спирулина :peperudi:. Все пак салатата беше малко, всички ми звънят с огромното желание да ме убедят как тлъста пилешка супа, например, е универсалният лек :Content_4 - emotloader:, а аз си слушам тялото...Като огладнее, ще го храня, като не е гладно, да се лекува и да се оправя  :weight_lift:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #99 -: 12-12-2010, 18:43:40 »

Съчувствия за грипа  :(. В момента куцо и сакато се оплаква от разни настинки и грипове и всевъзможни телесни неразположения. При тия резки промени нищо чудно - в четвъртък беше 20 градуса, днес - минус 20! "Нормално"  :-\. Наистина е добре да си слушаш тялото и ако имаш нужда - подсилвай го... но не и с мазни меса  ;). По принцип е добре като сме болни да не ядем много много. Лично аз в такива случаи го карам на пълен глад, но това е малко радикално и не на всеки му понася  ;D.
За шанкхата - да отбележа, че не е задъллжително да се прави рано сутрин. Препоръчително е (тогава е времето на активност на дебелото черво), но не е крайно необходимо - важно е да е веднага след ставане и на абсолютно празен стомах.
Ако обичаш чай, пий много билкови - страшно помагат  :). Сок от прясноизцеден лимон пък трепе бациллите в гърлото като "Райд" хлебарките  ;D.
Поздрави и бързо се оправяй! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.