Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133627 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #180 -: 06-03-2011, 19:11:34 »

защото някои хора питат за съвет за нещо тук и дни наред никой не се появява да каже ако знае нещо по въпроса...
Аз преглеждам форума всеки ден, само веднъж имах един период, когато не влезнах седмица...Та винаги съм отговаряла, стига да знам и да имам опит. Не се обаждам, ако нямам такъв. Това го подчертавам, за да не остана неразбрана пак от някои.

Аз пък забелязвам, че дори и да се даде съвет, искащият си кара по старому. И се получава ти си говори, аз си знам....
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #181 -: 06-03-2011, 21:13:46 »

Марулке, добре дошла отново, аз не съм влизала много тия дни да чета и не знаех, че си се завърнала! Много се радвам!  :flowers2:
Вери, аз се опитвам да взимам предвид съветите, което не значи че ги прилагам веднага или на 100 %, в момента ми е малко трудно, но така или иначе са много полезни неща, които дори "цитирам" пред познати  :bleh
Та, тия дни:

28.2.2011 г. – Понеделник
7 ч. – 400 мл. сок от лимон
12 ч. – кафе
10 ч. – орехи
18 ч. – задушени картофи, карфиол, морков, лук, пиперка
21 ч. – 1 чаша червено вино, малко салата от цвекло, моркови и ябълки и няколко броколчета

1.3.2011 г. – Вторник
8 ч. – 1 чаша топла вода с лимон
Орехи
13 ч. – 1 парче пица вегетариана
20 ч . – 1 ябълка
22 ч. - крекери

2.3.2011 г. – Сряда
14 ч. – 1 билков чай с 2 медчета
крекери
16 ч. – малко ориз със зеленчуци
крекери
19 ч. – салата от корен от целина на спирали, спанак, магданоз, лук, лимонов сок, зехтин, морска сол
01 ч. - ½ портокал

3.3.2011 г. – Четвъртък
12 ч. – 800 мл. смути от бадемово мляко, банани, сусамов тахан, мака, мед
14 ч. – салата от цвекло, магданоз, листа от целина, сусам, зехтин, лимонов сок, морска сол
Крекери
22 ч. – салата от спанак, магданоз, морков, пресен лук, паста от маслини, слънчоглед, лимонов сок, зехтин, морска сол

4.3.2011 г. – Петък
12 ч. – 600 мл. смути от банан, тахан, мед, мака
14 ч. -  салата от ½ тиквичка, листа от целина, маслини, лимонов сок, хималайска сол
16 ч. – 4-5 канелени бисквитки с овесени ядки и стафиди
17:30 ч. – 400 мл. – сок от портокал
19:30 ч. – салата от тиквичка, магданоз, морков, лук, зехтин, лимонов сок, марска сол

5.3.2011 г. – Събота
9 ч. – 600 мл. смути смути от банан, тахан, мед, мака
   Овесени ядки, овесени трици и мед
14 ч. – салата зеле, моркови, магданоз, лимонов сок, зехтин, морска сол
21 ч. – ориз със зеленчуци

6.3.2011 г. – Неделя
9 ч. – 600 мл. смути смути от банан, тахан, мед, мака
   Овесени ядки, овесени трици и мед
Бадеми, крекери от овесени ядки, босилек и риган
20 ч . – кремсупа от броколи
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #182 -: 06-03-2011, 21:58:30 »

Цвете, сега видях , че слагаш и тахан във смутито от банан, ще опитам и аз  :)...На мен ми свърши сусама преди два дни и тогава реших да променя малко рецептата- сложих две лъжици ленено семе с вода в блендера и след като ги смелих добавих два банана и вода  :Appetit_17: стана много вкусно
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #183 -: 08-03-2011, 17:00:34 »

Вери, аз се опитвам да взимам предвид съветите, което не значи че ги прилагам веднага или на 100 %, в момента ми е малко трудно, но така или иначе са много полезни неща, които дори "цитирам" пред познати  :bleh

тя Вери едва ли е имала предвид точно теб (както и аз нямах предвид Вери в предния ми пост)... само така стана, че го пишем в твоя дневник...

а ся да ти тегля критиката, че знам, че нямаш търпение да чуеш tooth из менюто ти рядко се виждат ядки (овесените ядки не са ядки..), вкарвай повече от тях, че си доста слабичка, да не вземеш съвсем да се затриеш....  всъщност тези "крекери" дето се виждат първите дни какви крекери са?
« Последна редакция: 08-03-2011, 17:05:25 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #184 -: 08-03-2011, 17:02:01 »

междудругото, дай някоя снимка на тия манджи да зяпаме тука, особено спирализираните :laugh:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #185 -: 08-03-2011, 17:12:56 »

Марулке, крекерите си ги поръчах от Доброхран, бяха от елда и лен; нахутени; домати и целина; жито, кимион и лук. Всичките бяха много хубави.
Вчера и днес съм в София, та хапването:

7.3.2011 г. – Понеделник
6:30 ч. – 400 мл. сок от портокал
   Овесени ядки, овесени трици, мед
13 ч. – салата домати, моцарела (гадна), зехтин, босилек
   Зелен чай с 2 медчета
17 ч. – вегански бургер (домат, краставица, люцернови кълнове, песто от ядки и спанак) в Зоя-та  :Content_22:
   Шейк от мака, коноп, банан
18 ч. – шепа бадеми
20 ч. – ориз с леща, домати, гхи и копър в Братя Грийн

Днес чай с джинджифил и хибискус
На обяд нахутено руло, вътре с тофу, краставичка и морков+салатена гарнитура и пастет от сушени домати и маслини; 1 елдена палачинка; торта от чиа  :peperudi:. Направо се разбих на обяд в Дрийм Хаус. Като не мога да си приготвям и щъкам цял ден и се засилих да обикалям веге-местата  tooth
Сега маам една огромна купа с чиа в офиса  ;), мисля да открадна един банан и да го бухна и него вътре  :Appetit_4:

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #186 -: 08-03-2011, 17:37:05 »

Демек и в кракерите няма ядки... :pensif_29: трябва да консумираш повече мазнини, при жените доколкото знам е по-важно да се консумират заради хормоналния баланс :Confus_3: честит 8ми март, междудругото! :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #187 -: 08-03-2011, 20:26:50 »

Вери, аз се опитвам да взимам предвид съветите, което не значи че ги прилагам веднага или на 100 %, в момента ми е малко трудно, но така или иначе са много полезни неща, които дори "цитирам" пред познати  :bleh

тя Вери едва ли е имала предвид точно теб (както и аз нямах предвид Вери в предния ми пост)... само така стана, че го пишем в твоя дневник...
Аха, така е....:)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #188 -: 09-03-2011, 00:49:07 »

Съгласна съм, че ми трябват повече ядки, но от друга страна, ако е до мазнините, мисля че с тоновете зехтин, сусам и сусамов тахан, слънчоглед и маслини си ги набавям  ;). Аз след едно ходене в Турция се научих буквално да поливам салатата със зехтин  :peperudi:
Да се похваля, че утре ми идват семената от всякакви зеленчуци и плодове от gradinarstvo.hit.bg, да видим какво ще излезе....
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #189 -: 09-03-2011, 10:35:48 »

Цвете, кажи какво ще засаждаш...аз вече също мисля тази година какво да посадя...на село при моята баба мисля да засадя сусам, а при свекърите повече магданоз и сладка царевица...
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #190 -: 09-03-2011, 10:36:24 »

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #191 -: 09-03-2011, 10:40:26 »

Eeee, стана снимката...
Дани, ще засаждам следните неща:
Марули, лук, чушки, краставици, картофи, цвекло, ряпа...ала-бала....Нещата, които си поръчах от сайта са следните (някои като доматите, например, са по няколко различни сорта, но не съм ги изброявала):
Агастаче (Лофант)
Амарант, сорт Алегрия (Amaranthus spp.)
Басела (Basella alba)
Босилек
Диня
Домати
Ерука (Аругула, Рукола, Рокет (Ракетна салата))
Кратуни Фроги
Листно зеле
Моркови
Полски сминдух (Trigonella caerulea)
Гръцки риган
Сладък корен (Sium sisarum)
Тиква
Тревистолистен чесън (Allium tuberosum)
Черен корен
Ядлив слез (Malva verticillata var. crispa)
Ядлива хризантема, сорт Тигрово ухо
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #192 -: 09-03-2011, 10:56:54 »

Не знам дали тук или в Биоземеделие е моментът да споделя нещо за тая градинка и да поискам съвет за някои неща...Вече се консултирах с някои хора по въпроса, но все пак още малко акъл не е излишен....
Целият двор е покрит с ниска изпасана от крави трева. Та се чудим от къде да подхванем нещата....НЕ искаме да орем почвата. Наскоро си купих "Въведение в пермакултурата" на Бил Молисън и книгата ми даде страхотни идеи и насоки, но в крайна сметка не можах да измисля какво, аджеба   :surpris_23:, да го правим тоя двор?!
Дали можеш да ми дадеш някакви съвети за обработката на бъдещата градинка? Закъснели ли сме вече с обработката на помвата и засяването на някои растения?!
Синева ме посъветва да мулчирам почвата с картони, което мисля да направя за част от градината, но при положение, че сега искам да сея разни неща...???  :surpris_23:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #193 -: 09-03-2011, 11:05:15 »

Цвете, аз нищо не разбирам от земеделие, до сега съм слушала съветите на моята баба, но те нямат нищо общо с пермакултурата  ;)....миналата година за първи път опитах и засадих някои неща . Не успяха да поникнат ригана, мената и целината  :Confus_3: но поне имах добра реколта от сладка царевица и много магданоз  tooth
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #194 -: 09-03-2011, 14:21:52 »

Цвете, верно си писала, че слагаш зехтин, ама аз отде да знам, че ливваш яко.. Всъщност имах предвид мазнините в ядките, сусам не знам колко ядеш, като е сложен в салата си представям, че е примерно половин лъжица за поръсване отгоре, а и сусамът ако не е смлян май нищо не извличаме от него, как си влиза, така си и излиза цял :Confus_3

Междудругото, не знам де в Турция са те научили така да заливаш салатата, мен пък ме научиха на мързелива салата като ходих на гости преди, вместо да режеш маруля, лук и т.н. и да ги заливаш, само ги измиваш и ги нахвърляш така в чинията и гостите си зимат... аз повечето салати така си ги правя, че и без друго ме помръзва и ми идва много удобно tooth

Тревата в градината само я изкопайте с мотиката, без да орете, ама почти със сигурност е пуснала корени на дълбоко, така че май пак ще си стигне работата до обръщане... Много ли е голяма тая градина, като те гледам колко неща ще засаждаш... Амарантът как ще го люпиш после, ако въобще излезе нещо? Другите неща би трябвало да станат. Всъщност, Дани, и на мен риганът и ментата не ми станаха, мисля, че ги насадих твърде късно и затова... :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #195 -: 09-03-2011, 21:20:44 »



Ето спирализирани тиквички, ама са снимани с телефона от треперещата ми гладна ръчица  :surpris_25:
Марулче, сусам смилам по поне 2-3 супени лъжици в салатата, много ме кефи  :bleh
В Турция един наш колега (централна, близо до Анкара) си буаше много зейтин в салатата, както и всички наоколо...В Южна Турция към Искендерун също тъй правеха :surpris_23:
Аз обичам "тлъсти" салати с много неща  :essen:
Градината не е мнооого голяма, ама ще има местенце за тия работи дето съм ги нагласила, надявам се. На мен също не ми стана една мента в саксия миналата година :surpris_23:...
Днеска много се изтормозих, нищо не ядох цял ден - оказах се без заплата (ЗАБРАВЕНА!!!!), а си пазех последните пари за път и много смотано, само чайове точих в офиса...Добре, че се прибрах. Сега набивам една салата от тиквички, пресен лук, лимонов сок, зехтин, морска сол и мнооого маслини....само за това имах нерви и търпение да си приготвя, направо треперех от глад :surpris_22:
Сега съм  :Content_22:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #196 -: 10-03-2011, 00:08:00 »

мали, горкото, толко ли нямаше кой да ти даде назаем да си земеш нещо за ядене :surpris_23: ти по принцип не можеш ли да си носиш нещо за ядене на работа, някъв сандвич с крекери примерно, то ако се надяваш да намериш нещо здравословно навън... :Confus_3: салатката е супер иначе, тия спагети ако не знаех, че са от тиквички точно никога нямаше да разпозная от снимката ти... ама цял ден само на тая салата :Confus_3:
« Последна редакция: 10-03-2011, 00:10:11 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #197 -: 11-03-2011, 21:06:20 »

Марулче, не поисках, щото нямаше нужда за едното ядене да искам, а и очаквах, че ще ми ги преведат...Минало вече  :Content_22:
Вчера и днес:

10.3.2011 г. – Четвъртък
8 ч. – 800 мл. смути банан, тахан, мед, мака
   Малко овесени ядки, овесени трици и мед
15 ч. – 1 шепа орехи (тука между храненията пак нередовна история  :Confus_3:, ама имах много работа и постоянно обикалях)
16:30 ч. – крем супа от броколи, 1 пърленка с розмарин
21 ч. – салата цвекло, пресен лук, маруля, маслини, смлян сусам, зехтин, лимонов сок, морска сол

11.3.2011 г. – Петък
9 ч. – смути потокалов сок, банан, мака
12 ч. – зелен чай с мед
   Крем-супа от броколи
17 ч. – салата от ½ маруля, 2 стръка пресен лук, 1 връзка магданоз, 1 малка глава копър, смлян сусам, маслини, ленено олио, лимонов сок, морска сол
21:15 ч. – салата от 1 тиквичка, маслини, песто от смлян слънчоглед, сусам, спанак, лимонов сок, къри, куркума, морска сол, ленено олио
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #198 -: 11-03-2011, 21:07:21 »

това последното песто за салатата е най-якото песто  :essen: Едно такова зеленичко, прекрасно е!  :thankyou:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #199 -: 13-03-2011, 23:30:54 »

Цветенце, ако дадеш и някви пропорции за това песто, дето рекламира, цена няма да имаш! Или да си измисля пропорциите сама, ама да не стане фал :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 22 запитвания.