Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133479 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #120 -: 07-01-2011, 21:16:17 »

еми те антибиотиците са затова, да ти помогнат уж за нещо, а да ти разболеят друго... сестра ми от антибиотик за ангина (от най-скъпите), та получи гъбички на същото място, съответно след това пари за лечение и на тях... твоят антибиотик явно е бил още по-добър, щом чак кандида и киста... нещо операция не ти ли предложиха за кистата? нямам представа как се махат тия чудесии, но със сигурност от лекари и лекарства трябва да се стои далеч, че винаги може да стане и по-лошо.... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #121 -: 07-01-2011, 21:19:11 »

Цветенце, започни да си правиш редовно сокове от червено цвекло, зелена ябълка и моркови.
Прави си редовни прочиствания на дебелото черво например шанкхпракшалана и няколко поне 4 прочиствания на черния дроб.
Не яж никакви животински продукти, мед, сладкиши, но не подценявай студено пресованите масла, мисля че тях не трябва да ги спираш.
Купи си масло то вечерна иглика то е много хубаво за женски проблеми на Хималая има един продукт ивкеър-грижа за жената почни да го пиеш.
Подсладителят, който не подхранва гъбички и микроорганизми е стевията, доколкото знам.
Прави си промивки с турта и бял равнец, като ги редуваш: всяка вечер поне за 21дена.
За кандидата си купи ацидофилус-пробиотик.
За съжаление много от лекарите забравят за пробиотиците като предписват антибиотици, затова често на жените им се появява кандида след терапия с антибиотици, нарушава се естествената флора, убиват се полезните бактерии и остават в превес патогенните.
Пий гореща вода през деня поне 6 чаши, ако можеш и  повече.
Това е което се сетих за сега, ако се сетя още нещо, споделено то клиентки, ще пиша.
Горе главата и ги стисни за гушката :kisss:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #122 -: 07-01-2011, 21:29:34 »

Йей, Лилка...страхотно си го написала. Сокчетата веднага ги почвам, и без това обожавам цвекло и моркови....ще махна останалите плодове просто...четох нещо, че цитрусите не са ок за кандидата, но още отсявам информациите...Ще трябва повече и за пробиотиците да прочена, наскоро говорих за тях с една позната...
Марулке, кистата не е от антибиотиците ...Тя моята е фоликулна, което значи, че някой фоликул просто не се е отделил, когато трябва и вместо това е започнал да се пълни с течност...Това е доста често срещано явление. Има други методи за "разкарване" на кистата, не е нужна операция за сега, тя е малка и доброкачествена.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #123 -: 07-01-2011, 22:33:31 »

Явно ще трябва доста неща да орежа от храната - ядки, семена, сушени плодове, мед, цитруси (четох нещо за грейпфрута и колко е полезен за кандидозата)...но така или иначе ще ми трябва по-детайлен рисърч и отсяване на информацията...
Точно ядки (орех, бадем, лешник, макадамия), семена (слънчоглед, тиквено, коноп, сусам), от плодовете: грейпфрут, боровинки, малини, къпини, ягоди и всички "берита" не трябва да орязваш.

Аз бих отишла на друг лекар за мнение за кистата без да казвам какво ми е съобщил предния.

А за кандидата изследване правихте ли?

При кандида морков, цвекло и ябълки не са желателни.
От плодовете, както писах, много малко видове са позволени. С някои зеленчуци се внимава.
« Последна редакция: 07-01-2011, 22:36:27 от Вери »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #124 -: 07-01-2011, 22:48:09 »

"Много ми допада режима на Г.Казънс. Той действа мн.изчистващо и благотворно за стабилизиране на кръвна захар,против гъбички и паразити,и др.неща за нормализиране на тялото,кръвта,теглото и т.н. Състои се от 3 етапа.
Зависи от ситуацията,но златната среда е етап 1-21 дни:без ограничения в количества и време на хранене,но всичко в суров вид(само мазнините са към 20-25% от калориите за деня)-салати и зеленчуци всякакви(без цвекло,моркови,тиква,гъби),ядки и семена,водорасли,авокадо,мазнини-зехтин;сусамово,орехово,бадемово,ленено,конопено,кокосово олио или масло,лимони,АФА водорасли и други зелени прахчета като хлорела,спирулина,подсладител-стевия. Изключва се вс.друго,плодове и зърнени.
И кълнове е чудесно да се включват-соеви,бобови,житни понници.
Единствена подробност имаше със зеленчуковите сокове-препоръчително е ежедневно да се консумират зелени смутита."

Постингът е на Жаки от тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=263.msg2953#msg2953
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #125 -: 07-01-2011, 23:01:21 »

10x, Вери!  :) Тъкмо го четох, след като писах предния път...Толкова мн. инфо има навсякъде...Важното е човек да отбира и да слуша тялото си...пък и процесчето на лечение е дълго anyway ::). Такива проблеми са някакви урочета, че нещо се е бъгнало в системата, сега ще трябва да го repair-ваме  :weight_lift:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #126 -: 07-01-2011, 23:24:40 »

Моята кандида преди 3-4 години я оправих с класическа хомеопатия. Тогава бях всеядна, макар и стремяща се към здравословно.

Този проблем се появи и втори път. 2008 лятото, когато родих сина ми. Беше секцио с разни упойки и лекарства. Пак хомеопатията помогна.

На сегашния си акъл първо бих пробвала с храната да си помогна. Не че не вярвам в класическата хомеопатия. Даже напротив. И лекарката много си я уважавам.

Последният път, когато дъщеря ми имаше кашлица (пролетта на 2010), нищо не съм и давала. Сама се справи.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #127 -: 07-01-2011, 23:38:53 »

Аз като докторско дете съм тъпкана с всякакви лекарства, от малка яко на антибиотици. Поне веднъж в годината се разболявах зверски и айде дори и на инжекции.
През последните години се опитвам да не пия лекарства или поне нищо по-сериозно от Нурофен (вече не), но като се поразболея приятелят все ме ръчка да звъня на бащата и двамата в комбина ме карат да пия антибиотици. Напоследък като си говорим с приятеля ми за лекарствата и другите методи на лечение (мисъл, хомеопатия, храна, народна медицина...) започва да "вдява" туй онуй. Иначе е много неприятно да те притискат от няколко страни "Изпий го, та изпий го тоя антибиотик", правила съм го дори само, за да млъкнат, което пък на мен не ми прави чест, че не съм отстоявала принципите и вярванията си  :-[, ама акъл море.... :-\
Благодаря за споделения опит, съвети и инфо...  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #128 -: 08-01-2011, 09:13:12 »

Цветенце и аз съм преживяла това, което ти се е случило, но при мен не бяха виновни антибиотиците, а противозачатъчните, които пих дълги години. Когато през януари 2007 за първи път реших да ги спирам много месеци бях без цикъл като септември се оказах с киста 6,6 см. Появяват се поради хормонален дисбаланс и е много често срещано явление. И естествено пак ми изписаха контрацептиви за 3 месеца. Кистата се спука още на първия месец, но трябваше да продължа да ги вземам. След като ги изпих в началото на 2008 започнах да ползвам натурален прогестеронов крем. Ползвах го 3 години като непрекъснато намалях употребата му. Сега съм го спряла да видя как ще ми се отрази. Относно кандидата, при мен беше хронична пак заради пустите контрацептиви, които ми убиха полезната микрофлора. Лятото на 2008 я лекувах доста сериозно с пробиотици и коластра. От тогава започнах постепенно да си променям хранителните навици, да ям повече сурови храни и да намалям животинските продукти и повече проблеми съм нямала. Можеш да пробваш режима на Казънс. Струва ми се доста добър. Аз ако знаех преди време за него сигурно щях да го спазвам. Ако искаш да ускориш лечението можеш да пробваш да включиш и пробиотици. Пожелавам ти успех! :)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #129 -: 08-01-2011, 20:50:17 »

Здравей, Деси! Благодаря ти много. Аз тъкмо четях в твоя дневник разни инфота по въпроса. Интересното е, че успоредно с твоя пост, четях и мейл от леля ми и тя също ми говореше за коластра и пробиотици. Ще се захващам сериозно  :weight_lift:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #130 -: 08-01-2011, 23:19:14 »

За днес хапването беше:
между 10 и 17 ч. - 2 ябълки и 2 портокала, 20-30 грама печени фъстъци и 1 шоколадов бонбон
19:30 ч. - 1 филия хляб от някакви семена и маслинова паста
Не ми се правеше нищо за вечеря, ни салата, ни дори да си нарежа плодове, защото се върнах доста гладна...
Днес правихме един страхотно готин преход в Източните Родопи, над 20 км. може би, и за периода 7:30-19 ч., когато пътувахме, вървяхме и т. н. хапвах тия ябълки и другите неща в почивките...
Единият ми приятел, с когото бяхме днес, вече знае, че ям сурово  ^-^ и ми беше донесъл ябълките и портокалите да се изхранвам  :essen:, което беше много мило :D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #131 -: 09-01-2011, 17:02:05 »

Днес спонтанно реших да пия само сокчета...отидох в кухнята да си правя и толкова ми хареса, че си помислих, че мога целия ден така да изкарам:
12:30 ч. - 800 мл. сок от цвекло, моркови, магданоз, портокал, ябълки, целина, ряпа (малко) и сипах малко спирулина
16 ч. – 800 мл. сок от спанак, магданоз, червен лук, киви, цвекло, китайско зеле
След първата чаша на втория сок ми стана доста тежко, макар че преди това изпитвах глад...Втората чаша си я пазя за после...
Ще трябва да измислям и някакъв сок за довечера, макар че опустоших хладилника и не остана нищо за смилане и правене на сок почти...освен 2 портокала, лимони и бая цвекло...Сега чета във форума на Recipe Magician темата за 92-дневното соково приключение на Милен и се вдъхновявам...  :D...само дето ми се допи доматен сок в неподходящо време от годината  :bleh поне за мястото, където се намирам...нямам шанс дори за супермаркетни био домати от не знам си къде, ако чак толкова държа на тях  :-\
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #132 -: 09-01-2011, 18:18:09 »

Цвете, много неща слагаш в един сок. Прави ги по-прости.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #133 -: 09-01-2011, 18:45:51 »

Yep, права си, Вери!
Просто искам да опитам 100 неща и ги бухам наведнъж...по-правилното ще е да си провя по-малки количества и по няколко пъти на ден...
Уви, вече ми посвършиха продуктите...само с едно цвекло и портокали останах...Има и зеле, но не ми се ще да си правя сега от него, защото е газообразуващо...
Чувствам се доста сита от изпитите 1,6 л. сок днес. Лукът във втория придава особен вкус, комбинацията с другите неща може би изглежда леко странна, но на вкус е супер. Като правя сокчета, ще опитвам да слагам повече зелении, но плодовете си ги обичам много, а и дават бърза енергия  :weight_lift:, но пък нямат протеинчета и хлорофил  :bleh...
Утре съм на пазара за зареждане...Чудя се само на нашия пазар кое колко тъпкано е с пестициди, торове и др.  :-\, но се опитвам да мисля положително за храната. Гледам да купувам по-нетърговски изглеждащи стоки от разни баби/дядовци  ;), дано имам късмет с тях. Понякога с приятеля ми питаме търговците от къде са нещата и имат ли много торове  ::). Някои се усмихват и казват, че то без торове не може, ама това не е проблем  tooth, други, обикновено бабките, казват, че нямат пари за торове и пестициди, че много скъпо. Знае ли човек. Дано скоро имаме възможност да отидем в селото, което сме си харесали и да си садим повечето неща, въпреки че с това нашето обикаляне :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #134 -: 09-01-2011, 23:08:09 »

Цвете, много неща слагаш в един сок. Прави ги по-прости.

А на мен ми се скара преди няколко дена, че ми липсвало разнообразие :)
Щом не го мързи момичето, нека си слага всичко, каквото му душа иска, само да се съчетават добре, и да не си пречат..
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #135 -: 10-01-2011, 00:46:35 »

Ще ти се скарам, ми. И пак ще го направя, ако трябва.  :Content_4 - emotloader:

Разнообразието не значи да вкараш в един сок съдържанието на целия хладилник.
Плюс това ти караше няколко дни на сокове, bpa.
А и както си разбрал, държа на зеленилостите и по-малко на плодовете, когато става дума за сок. ;)

В първия сок, например, аз не бих сложила портокал и ряпа. Във втория не бих сложила киви.

Цвете, пробвай някой път грейпфрут+чесън на сок и портокал+джинджифил, но ги разреди малко с вода.
Иначе те разбирам за ситостта. Не от личен опит, де. Както си прочела, мъжът ми бая време изкара на сок и се чувстваше супер.
Ако ще си правиш сокове от ония с пестицидите, мръсотийките остават в пулпата.
« Последна редакция: 10-01-2011, 00:51:18 от Вери »
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #136 -: 10-01-2011, 19:30:15 »

Привет! Днес станах доооста късно  tooth и нямаше време за сутрешни смутита, сокчета, чайчета и пр. Направо се отправих към пазара и за подарък на приятеля за РД преди това.
Хубаво се заредих с разни зеленчучета  :peperudi:!
Като се прибрах от пазар, вече бях попрегладняла и опуках близо 200 грама сушени сливи :essen:, в следствие на което после 2 часа ми беше много тежко. Те хем много, хем на бързо ги ядох  :Confus_3:
В 18:30 си направих едно суши.
"Оризът" беше слънчоглед, лешник, 2 сурови печурки, маслинова паста, лимонов сок, ленено брашно и вътре сложих настъргани моркови и цвекло, краставичка, магданоз, кълнове от люцерна и пшеница. Стана суперско! Само дето пак не го разрязах като хората с тоя тъп нож :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #137 -: 11-01-2011, 12:34:59 »

Привет! Днес станах доооста късно  tooth и нямаше време за сутрешни смутита, сокчета, чайчета и пр. Направо се отправих към пазара и за подарък на приятеля за РД преди това.
Хубаво се заредих с разни зеленчучета  :peperudi:!
Като се прибрах от пазар, вече бях попрегладняла и опуках близо 200 грама сушени сливи :essen:, в следствие на което после 2 часа ми беше много тежко. Те хем много, хем на бързо ги ядох  :Confus_3:
В 18:30 си направих едно суши.
"Оризът" беше слънчоглед, лешник, 2 сурови печурки, маслинова паста, лимонов сок, ленено брашно и вътре сложих настъргани моркови и цвекло, краставичка, магданоз, кълнове от люцерна и пшеница. Стана суперско! Само дето пак не го разрязах като хората с тоя тъп нож :whistling2 - emotloader:


ауу, че вкусно изглежда, непременно трябва да ми споделиш тази рецепта, може и на лично съобщение :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #138 -: 11-01-2011, 14:45:58 »

Благодарско, bpa:Content_22: Рецептата я има в поста, ето:
 "Оризът" беше слънчоглед, лешник, 2 сурови печурки, маслинова паста, лимонов сок, ленено брашно и вътре сложих настъргани моркови и цвекло, краставичка, магданоз, кълнове от люцерна и пшеница.
Уви, остана ми само едно листче от норито  :'(...
Днес се натъпках с една огромна гигантска салата от броколи, карфиол, праз лук, настъргани алабаш, морков и цвекло, лим. сок, хим. сол и зехтин  :Appetit_17:! Броколите и карфиола ги мариновах преди това за около час-час и нещо в лимонов сок, зехтин и хим. сол и станаха супер приятни  :peperudi:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #139 -: 13-01-2011, 19:23:12 »

Здравейте, вчерашното и днешното меню бяха доста различини...
12.01.2010 г. - Сряда
Бяхме в Пловдив, приятелят ми имаше РД и ходихме във Веда Хаус да се видим с колеги и да хапнем:
13 ч. - чай мате портокал и зеленчукови кюфтенца с нахутено нещо си  ;)
          2 шок. бонбони
20 ч. - 1/2 вегетарианска пица от пълнозърнесто брашно без сирене и кашкавал
13.01.2010 г. - Четвъртък

11 ч. - 400 мл. - сок от портокал, ябълка, морков, грейпфрут, спанак, магданоз
15 ч. - салата зеле, червен пипер, зехтин, хим. сол, сушена люта червена чушка  :Confus_3:, маслини. Днес страшно много ми се прияде кисело зеле и люто....ама направо полудях...и се опитах салатата ми да наподобява кисело зеле+лютата чушка  :bleh
18:30 ч. - салата спанак, морков, червен лук, пиперка, хим. сол, зехтин, балсамов оцет
               1 филия ръжен хляб с мед и сусамов тахан
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.