Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133559 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #40 -: 25-10-2010, 19:25:16 »

добре че е Петко да ти оправи менюто tooth

защо викаш алфа на люцерната?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #41 -: 26-10-2010, 23:15:04 »

Аз мислех, че алфа и люцерна са едно и също нещо, но една приятелка каза, че като работили в САЩ и ги светнали, че са различни видове...Та аз от там подхванах, не съм проверявала.
Днес:
10 ч. - сок ябълка, морков, магданоз, селъри, грозде
12 ч. - салата 1 авокадо, 1 домат, маслинова паста, кълнове от моркови, червено и китайско зеле
15 ч. - мааалко картофена салата
18 ч. - смути селъри, спанак, 2 банана
21 ч. - салата авокадо, домат, зелена пиперка, кълнове моркови и ряпа
Авокадцето много го обичам. Ама купувам веднъж в месеца по 5-6-7 броя, че като взема да изяждам по 2 на ден и бюджета :surpris_23:
За утре си купих малко елда, да видим какво ще я правя. Скоро се прибирам на Хасково и ще си ям моите неща. Само не знам как ще помъкна блендера и сокоизстисквачката+тур.раница  ???
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #42 -: 28-10-2010, 00:26:38 »

ти на тва прибиране в Хасково ли му викаш... за по пряко през Истанбул... tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #43 -: 28-10-2010, 00:44:00 »

Оох, сложно стана...Аз утре се прибирам в Хасково, защото ще пътувам с една приятелка, която е от Момчилград. И от там в петък вечерта-автобусчето и Стамбул  :peperudi:
Днеска храненето...странно ме изби на...ще видите след малко...ама голямо ядене днеска
10 ч. - сок селъри, грозде, моркови
13 ч. - салата кълнове моркови, китайско и червено зеле, домати, пиперка, селъри, ленено олио, лимонов сок
15 ч. - смути банан, магданоз, спирулина
16 ч. - салата кълнове моркови, китайско и червено зеле, домати, пиперка, селъри, ленено олио, лимонов сок
17 ч. - зелен чай с мед
Ииии...в 19 ч. - едно парче пица!  :Content_4 - emotloader:Аз т`ва?! Не можах да си го обясня, ама така хубаво си го нагънах :Confus_3:. Но, аз съм за ненасилието върху себе си, няма нищо фатално и лошо в това. Пак да ми се прияде-пак ще си ям  ;D Беше Маргарита, не особено вкусна...в последствие ми стана мнооого тежко и неприятно, ама свърши вече.
А на всичкото отгоре, в 23 ч. вечерта, по никое време-пак глад! Викам си, че ще удържа, ама не можах и спретнах една салата от пиперка, домат и китайско зеле!
Странен глад днес, явно е такъв период от месеца  :laugh:
Като не си ял тежка храна и малко да хапнеш и ти става едно такова...особено. На мен готвеното, когато не съм го яла дълго, ми действа....(защо няма иконка за изчервяване :surpris_23:)...газообразуващо! Хората ме питат от сурова растителна храна нямам ли такъв ефект, аз им казвам, че от готвена имам tooth
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #44 -: 01-11-2010, 13:00:57 »

Миналата седмица беше голям disaster с яденето, какъвто не беше ставал от месеци....? След Варна, за една вечер през родителите на приятеля ми, те вегетарианци, ама опитват да пробутват манджи и не се съобразяват много-много...За Истанбул-не ми се говори за яденето! Иначе беше страхотно! Моята приятелка знае турски и беше в стихията си, тя е свръхкомуникативна и постоянно си говореше с разни хора, разбихме се от обикаляне. Обаче нещо не можах да удържа фронта и се отдадох на запасите и с картофени кюфтета, на чайчета със захар  :-[, доста екмек  ::), печени зеленчуци разни...доста сладко хапнах, което е нетипично за мен, защото не съм фен на сладкото по принцип...
Днес до тук съм само на топла вода, хрян с лимон, чай от лайка и жълт кантарион с мед и около 0,5 л. ябълков и магданозен сок  ;) Странно, като се прибрах и веднага ми се изпари желанието за ядене на кофти неща  :peperudi:, не чувствам липса. Чувствам се доста претъпкана и мисля тия дни да го давам по-леко с яденето, то не ми се и яде поне сега  :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #45 -: 01-11-2010, 23:56:41 »

Днес довърших деня с още две чайчета с мед (едното от шипка, другото зелено)+за вечеря гръцка салата с фета сирене, ама сиренето го пробутах в чужда чиния  ;D. И преди малко си делнахме 4 круши-домашни  :)
Да видим дали ще вляза в ритъм. Скоро пак ще ми се разбъркат схемите като отида за 2-3 дни в София, очертава се следващия месец и нещо почти всяка седмица да прекарвам по 1-2 дни там  :( :(. Утре мисля да сложа семенца да покълват и евентуално поредния опит за крекери... :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #46 -: 01-11-2010, 23:59:21 »

надявам се това е някакъв разтоварващ ден след Турция, а не стабилното хранене, което щеше да почнеш след като се върнеш в Хасково? :surpris_22:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #47 -: 02-11-2010, 19:58:34 »

Разтоварващ беше, да  ;)!
А днес:
10 ч. - лъжица хрян с лимонов сок (час преди това чаша топла вода, нея я пропускам да я споменавам, защото го правя всеки ден)
12 ч. - чай лайка и Утро с мед
13 ч. - зелева и картофена салата (съвсем мъничко и от двете по около 50-60 гр. някъде)
15 ч. - 2 филии ръжен хляб с маслинова паста (по рецептата на Петко-маслини, босилек и зехтин)
16 ч. - пак чай с мед
18 ч. - сок от цвекло, моркови, ябълки и грозде
Сега ще хапваме пак филии с маслинова паста и за мен салата от домат, алабаш (четох в нечий дневник за алабаша и рекох да го опитам) и китайско зеле с лимонов сок, ленено олио и сол, а за другарчето по-стандартна салата, че той взе да не обича моите измишльотини...та, неговата е спанак, домат, пиперка и червен лук :)).
Пак си направих и един чай от лайка и шипка с медец  :) Голяма любов са тия чайове, а като малка ме биеха и не ги исках да ги пия :surpris_23:.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #48 -: 03-11-2010, 16:43:06 »

Днес сутринта като се събудих ужасно много ме болеше гърлото и започнах деня с топла вода, лимон с мед (мина ми гърлото още като преполових купичката  :thankyou:) и чай от лайка с шипка и мед.
След обяд хапнах малко от маслиновата паста, намазана върху листо от китайско зеле и няколко ябълки.
В 16 ч. - опитах от питките, които Марулка описа-направих ги с ръжено брашно, вода и малко зехтин, пекнах ги на тигана и готово! Станаха чудесни!  :peperudi: След това "доразвих" маслиновата паста на Петко, защото беше останала съвсем малко...като и добавих...1 авокадо, 1/2 глава червен лук, накиснати слънчогледови семки, 1 зелена пиперка и малко сушени домати, които също накиснах. После намазах питките със сместа и ги дадох на другарчето, аз изядох половинка, че не искам да се тъпча преди йогата днес. :love_028:
Довечера пак мисля алабаша да си ям на салата...Ще видим как ще я измисля.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #49 -: 03-11-2010, 22:27:32 »

След йогата...два часа след йогата  ;) хапнах една салата от китайско зеле, целина и алабаш, залята с пастета от маслини, към който бях добавила авокадо, пиперка, лук и слънчоглед...абе, манджа с грозде  tooth, ама си ми харесва. Изядох и бая маслини отделно, едни кафявички, много вкусни бяха...Сега пак чай+филмче за Африка  :D Тия дни нещо не съм пила смутита, а имам бая спанак!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #50 -: 04-11-2010, 04:21:16 »

мали, половин питка изяла... преди така те четох, че половин картофено кюфте си била изяла... как точно ги разцепваш на половинки ??? тия питки квито са плоски 5 не ми стигаха кат ги почна... а на картофените кюфтета им губя броя кат ги подфана... :Confus_3: ма не ги правя по стандартния начин с яйце, де, само лук, подправки и мазнина и на фурната...

другарчето ти като теб ли се храни - салата и лебец само? не се ли оплаква? :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #51 -: 04-11-2010, 04:28:48 »

"сок от цвекло, моркови, ябълки и грозде"

Това ми се струва множко за организма. Хубаво е сокът да не е от толкова много плодове и да има зеленичко.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #52 -: 04-11-2010, 11:30:08 »

За половинката питка-кръстих я половинка, щото беше наполовина на другите, беше най-мъничката и една такава разчупена стана... ^-^
Права си за соковете, че трябва зелении да включвам повече, ще опитам, макар че онзи ден задръстих сокоизстисквачката с един магданоз :surpris_23:, не знам как стана?!
Сутринта:
чаша топла вода
сега смути от ябълки, магданоз, спанак, мака, спирулина и 2 лъжици смляна чиа
за после чайче от лайка и шипка с мед
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #53 -: 04-11-2010, 19:42:57 »

"сок от цвекло, моркови, ябълки и грозде"

Това ми се струва множко за организма. Хубаво е сокът да не е от толкова много плодове и да има зеленичко.

 Да но точно тази комбинация има мощно очистващо действие. Или може би имаше и целина в сока + всичко изброено.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #54 -: 04-11-2010, 21:10:08 »

За сокчето-наистина е мощно  tooth, но да, хубаво е зеленко да има  :Appetit_17:
Днес обядвах....в 14 ч.....салата от карфиол, спанак, пиперка и смлян сусам с маслини, зехтин и авокадце (не беше съвсем узряло :().
Сега ще има пак някаква салата...предполагам червено зеле, китайско зеле, моркови и...още нещо  :essen: Малко ми е трудно да свикна без доматите, ще ми липсват, много са ми любими, ама дойде време за друго.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #55 -: 05-11-2010, 18:32:57 »

Менюто днес:
12 ч. – смути ябълки, спанак, връзка магданоз, мака, спирулина
13:30 ч. – салата червено зеле, алабаш, цвекло, праз, маслини, пиперка, лимонов сок, зехтин, тиквено семе
14 ч. – чай лайка, турист, мед
17 ч. – сок цвекло, алабаш, моркови, пиперка, ябълки
18:15 ч. – салата карфиол, китайско зеле, пиперка, праз, целина, сос от накиснат слънчоглед, сусам, ленено олио, лимон, маслини.
По-късно пак ще се яде нещо...ябълки, мушмули, чай... ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #56 -: 05-11-2010, 20:03:43 »

абе, чеде, вкарай някое кълнче в това меню :pensif_29:

мушмули как са ми се прияли... от няколко години вече... ма не мога да намеря никъде... :surpris_25:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #57 -: 05-11-2010, 20:16:10 »

Оо, имам сега нахут с 3-4 мм. кълнчета, ама го пазя за нещо...дето ще не съм измислила....
Абе, мушмулите отидоха зян  :surpris_25:! Те стоят от бая време и са почнали да ферментират и мухлясват  :(! Разминаха ми се, уви! А са от двора на баба в Балкана, ама на...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #58 -: 06-11-2010, 20:01:51 »

Днес:
10 ч. - смути ябълки, спанак, магданоз, спирулина и мака (около 1,2 л.)
13:30 ч. - салата червено зеле, карфиол, праз, заливка от пасирана елда, пиперка, сусам, лимонов сок и зехтин; маслини
18 ч. - зелева салата и 2 пиперки с някакво сирене (нямаше как-от родителите на приятелчето са  :()
19 ч. - чай лайка и шипка, мед
Сложих едни крекери да суша днес по обяд (нахут, елда, пиперка, лук, ленено семе, слънчоглед), да видим какво ще излезе :-\.
Утре се очертава ходене към Западните Родопи, да видим какво ще измисля за хапване...май орехи, ябълки...и още нещо...Днес ми четоха родителска лекция :police: (не моите родители) как трябва да се храня и как с този начин на хранене ще умра най вероятно и то съвсем скоро :whistling2 - emotloader: (и това от човек с не малко заболявания от супер-мега-гига-тера-хипер "здравословния" си начин на живот)...
Тия дни много се впечатлявам от "Анастасия" и не мога да се откъсна от книгата  :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #59 -: 07-11-2010, 17:50:17 »

Днес, уви, ходенката ни пропадна, остава за утре...
Та, менюто беше:
9 ч. - чай лайка и шипка, мед
11 ч. - смути елда, ръжени ядки, чиа, ябълки, целина, мед, спирулина, мака (сложих мед, че не ми беше сладко)
13 ч. - салата карфиол, моркови, авокадо, праз, "майонеза" от слънчоглед, орехи, сусам, лимонов сок и зехтин+3-4 крекера от нахут, елда, пиперка, лук, ленено семе, слънчоглед (малко се натрошиха нещо, иначе на вкус са супер)
17:30 ч. - пак същото смути
За вечеря сигурно пак от салатата (остана ми, защото е доста тежка с тая "майонеза", която уж беше за крекерите, ама те като се натрошиха част от тях и я бухнах в салатата) и крекерите.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.