Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133480 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #280 -: 28-04-2011, 22:00:20 »

Ми, на мен ми хареса...тревичка...не е лоша..  :Appetit_17: Тя беше горе-долу 1/3 от състава на салатата, не исках да се набива един конкретен вкус, който да преобладава. Приятен тревист вкус  :essen:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #281 -: 01-05-2011, 23:03:14 »

Такаа, да си споделя ченюто през миналите дни...
В петък...кво беше в петък, че много отдавна  :Confus_34:...
Аха, в петък:
8 ч. - чаша 400 мл. топла вода с мед и лимон
10 ч. - 200 мл. бадемово мляко с мед, какао и мака
14 ч. - салата от домати, краставици и маруля+малко картофена салата
21:30 ч. - салата от моркови с лимонов сок (опит на моя приятелка, у която спах, да бъде съпричастна към суровоядството ми, пък и друго нямаше)...а, и парче халва  tooth

Събота сутринта тръгнахме рано да стопираме за София и пропуснахме закуската, но аз бях дехидратирала от предната вечер у тях един куп питчици с плънка (мъкнах си и дехидрататора у тях, сега ще трябва да измислям как да ходя да го взема  :Confus_3:)...
Та на кръговото на Пловдив, на идване от Асеновград-Кърджали, се подкрепихме с по една питка...това към 9:30....иии после чак в 18 ч . - зелен чай и половин питка...После към 20 ч. - вечеряхме в "Дрийм хаус" портокалов фреш, тиквички от спагети със сос от домати и хумос със зеленчуци, голяма вечеря му дръпнах, но бая бях прегладняла, беше натоварен ден  :weight_lift:
Днес:
8 ч. - зелен чай
13:30 ч . - бях на здравословния  :bleh семинар в София и там хапнах някаква салата от домати, краставици и марули+темпе, сейтан и картофки  :whistling2 - emotloader:
После имаше и разните му там чайове и два сурови бонбона  :essen:.
"Вечерях" половин кило пестицидни ягоди  :Confus_3: към 19 ч.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #282 -: 01-05-2011, 23:06:08 »

Използвам случая да кажа, че много се радвам, че видях vesselin777, kyx4o и SiMoNcHeTo  :flowers2: днес! Хехе, плюс Мер, разбира се и други готини хора! :peperudi:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #283 -: 06-05-2011, 08:40:19 »

Скъпо Дневниче  :heart_2:,
много те зарязах напоследък, но нямам никакво време...едвам си проверявам пощичката  ::)
Храня се почти 100 % със сурово...като изключим вчерашната картофена салата  :whistling2 - emotloader:...
Днес пих 400 мл. топла вода с мед и лимон и за сега това е...днес трябва да ходя в Маджарово да вися  :bleh и няма да си приготвям храна за там, защото леко ме помръзва, а и има спящи хора и не ми се бучи с блендери  и др. А пък дехидрататорчето ми е чааак в Момчилград у една приятелка, където го занесох преди да отида в Сф, защото исках да си правим питчици за сутринта  tooth...
Вчера си правих за пръв път конопено мляко сутринта със спирулинка, защото ми трябваше енергия и усмивка  :Content_22: за автобуса с деца, с които се занимавах половин ден :weight_lift:! После така ме болеше главата от мислене  :Confus_3: Добре, че един колега ме черпи торба с ядки  :), сигурно половин кило имаше кашу, бадеми, лешници и бразилски орехи, та изкарах до картофената салата и това ми беше яденето вчера!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #284 -: 06-05-2011, 20:49:20 »

Цвете, я разкажи някой твой сън по-добре! ;D
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #285 -: 16-05-2011, 13:13:49 »

Здравейте приятели,
след дълго отсъствие се завърнах, макар и пак за кратко. Тази седмица пак зачезвам по терена за 6-7 дни  ;D
Изминалото време беше крааайно несурово, уви  :Confus_3:, бях на една конференция, където се изкушавах да хапвам неща като броколи, ориз и салати със сирене  :police: После продължих с еднодневно гостуване на нашите иии...сещате се и там  :whistling2 - emotloader:
Та днес вече съм си вкъщи и щастливо пийвам топла вода с мед, лимон и пчелен прашец; смути от банан, коноп, мед, мака и какао; хапнах салата от домати, марули и лук от нашата градина със зехтин, морска сол и лим. сок, а преди малко изядох няколко лъжици сусамов тахан с медец  :Appetit_17:
Чувствам се доста претъпкана от готвени неща, мисля малко да разпусна със сурово и повече сокове  :) Вери и Милен са истинско вдъхновение с видеодневника на соковото им разтоварване...сега гледам Ден тринадесети  :love_028:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #286 -: 19-05-2011, 16:10:29 »

Тия дни вкъщи е мноого хубаво и сурово...само, че утре пак по къра  tooth
Вчера:
топла вода с мед и лимон
ягоди
салата от спанак, копър, магданоз, джоджен, марули, домат, лим. сок, зехтин, морска сол

Днес:
топла вода с мед, лимон  ипчелен прашец
1,2 л. сок от марули, моркови, ябълки и спанак
чай от розмарин с мед
3 ролца нори с плънка от смлени бадеми, кашу и слънчоглед+марули, спанак, кълнове люцерна и морков

Тия дни си насях един милион билки  :thankyou: и други разни нещица (патладжани, домати, пипер, камби, зеле, тиквички, краставици, а пъпеши и дини сега ще сеем)!

Да видим как ще се оцелява на бригадата, на която ще ходим:
http://bspb.org/show2.php?id=1864&menu_id=33
ако някой се интересува ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #287 -: 19-05-2011, 20:16:49 »

Много малко ядеш цвете  ;)..
....вземи си повече ядки за там  :Appetit_17:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #288 -: 19-05-2011, 21:33:44 »

 Цвете, моля те зарадвай ме и докажи че можеш да комбинираш суровоядството с този тип работа ! Ти знаеш най-добре защо  ;) . Още повече съм сигурен, че на тези бригади има кой да се поинтересува и да популяризираме още повече нашия лайфстайл  :peperudi: :Content_22:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #289 -: 25-05-2011, 11:27:03 »

Аз бях само два дни на тази бригада и горе-долу устисках...Вечерта ядох някакъв ориз обаче, нямаше как...прегладнели бяхме. Иначе ябълки, банани и ядки, но не се бяхме запасили достатъчно добре.
Иначе, откакто се прибрахме, си хапвам сурови неща - основно салати с марули, спанак, репички, пресен лук, копър и магданоз (това задължително вечер). Сутрин топла вода с мед, лимон и пчелен прашец и по някое смути с конопено мляко, мака, какао и банан или зелено сокче.
Сега, например, пийвам литър сок от марули, спанак и 1 зелена ябълка.
Вчера изядох 2 кг. череши и после не можех да ходя, а се търкалях  :Content_4 - emotloader: Оказа се, че до нашето село има огромна черешова градина, откъдето може човек да си купува черешки, ама още не са станали съвсем.
Нямам търпение да си получа обратно дехидрататорчето и да си сушкам разни вкусотии!  :essen:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #290 -: 25-05-2011, 12:34:42 »

Ето го обядът ми:
филиики с пастет от смлени орехи, мил. сок, морска сол, зехти, нарязан копър и магданоз
[img/]https://lh6.googleusercontent.com/_xxXAmb4w7LQ/TdzaogafzmI/AAAAAAAAAOE/w_xn5vx1dmo/s640/2011_05_25%20%283%29.JPG[img/]

А това е една предишна вечеря:
[img/]https://lh3.googleusercontent.com/_xxXAmb4w7LQ/TdkYkSQwelI/AAAAAAAAANk/7uD66VBrHvE/s640/2011_05_17%20%2823%29.JPG[img/]
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #291 -: 25-05-2011, 12:36:44 »

Ето го обядът ми:
филиики с пастет от смлени орехи, мил. сок, морска сол, зехти, нарязан копър и магданоз
[img]https://lh6.googleusercontent.com/_xxXAmb4w7LQ/TdzaogafzmI/AAAAAAAAAOE/w_xn5vx1dmo/s640/2011_05_25%20%283%29.JPG[img/]

А това е една предишна вечеря:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/_xxXAmb4w7LQ/TdkYkSQwelI/AAAAAAAAANk/7uD66VBrHvE/s640/2011_05_17%20%2823%29.JPG[img/]
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #292 -: 25-05-2011, 12:37:53 »

След третия опит  :Confus_3:
Ето го обядът ми:
филиики с пастет от смлени орехи, мил. сок, морска сол, зехти, нарязан копър и магданоз
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #293 -: 31-05-2011, 21:17:16 »

Моето дневниче съвсем замря...я да му дам малко живот  :weight_lift:
И така, от петък до понеделник бях на Варна при мамчето, където менюто беше доста еднообразно:
сутрин чаша топла вода с мед и лимон
чаша зелен чай с мед
овесени ядки, овесени трици, ябълка и мед
на обяд салата от домати, краставици, пиперки, (лук) и авокадо+лимон, готварска сол и лъжичка олио (за съжаление нямах зехтин и морска или хим. сол)
след обяд продължавах с чайче от нещо, ябълка и на два пъти кафе веднъж с кафява захар, веднъж виенско
купувах си и маслинова паста и си я мажех върху филийки хляб Вита с кълнове, което беше представата на майка ми за здравословен хляб...по-добре от бял, наистина.
Вечер същата салата с домати, краставици, пиперки и авокадо...
Туй то предните дни.

Днес до обяд беше определено за доста млечни неща:
7 ч. - кафе с някаква бита сметана и ягодов сироп (след тежка вечер в автобуса от Варна за София)
10 ч. - чай ябълка и канела с лъжичка мед
12:30 ч. - салата домати, марули, краставици, синьо сирене и мл. сос+зелен чай с 2 медчета
На връщане си купих 5 кг. череши от едно село до Димитровград и гледай какво става. Едвам се дотъркалях вкъщи, където все пак хапнах една салатка от марулки, копър и магданоз. Иии....после пак черешки, да не им забравя вкуса  tooth



Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #294 -: 01-06-2011, 19:55:36 »

Ден...днешен  :bleh
9 ч. - 1 купа череши
10 ч. - 1 купа череши.....
.....15 ч. - последна купа череши :whistling2 - emotloader:
19:30 ч. - салата от марули, много лук и репички

Утре ще е забързан ден и си правя крекери, кюфтенца и едно сосче за крекерите...
Рецептата за крекерите е:
смлени лен, слънчоглед, тиквени семки, мак, коноп, морска сол, черен пипер, кимион, босилек, риган, джоджен, сминдух, куркума, майорана, девесил, мащерка (целия шкаф с подправки  :bleh) и малко нарязан на дребно спанак.
Кюфтенцата са от накиснати орехи, сушени манатарки, накисната елда и пак 1000000 подправки  ;D
Направих и сосче, с което ще ги мажа утре от пасиран спанак, накиснати нахут и тиквено семе и една лъжичка от сместа за кюфтенцата, че щеше да остане зян  :Appetit_17:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #295 -: 01-06-2011, 21:13:24 »

Хаха, не е като да не обичаш черешки, а? А тези крекери, които си описала звучат невероятно изкушаващо - дано се получат добре и да са ти сладки :)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #296 -: 02-06-2011, 19:40:48 »

Днес беше голямо ядене... Започнах с чай с филтърче от едно селско магазинче в 6:30-7 ч.
От 10 до 11:30 точих 1,8 л. сок от марули, спанак, репички и портокали.
12 ч. - обяд крекери и кюфтенца със сосче (рецептите са в предния пост)
19 ч. - салата от айсберг, рукола, селъри, сушени домати, маслини, моркови и някакво нещо като пармезан+зелен чай с две медчета
20:30 ч. - към килограм ягоди, а се запасих и с 3 кг. черешки  :Cherries
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #297 -: 04-06-2011, 13:35:53 »

Вчерашното меню беше не сурово :(
8:30 ч. - чаша топла вода с мед, лимон и пчелен прашец
12 ч. - постен фасул и зелева салата
15 ч. - череши (към 2 кг.  :essen:)
20 ч. - 2 крекера с пастетче от пасиран покълнал нахут, смлян суров сусам, лим. сок, зехтин, хим. сол, нарязани пресен копър и магданоз

Днес:
8:30 ч. - чаша топла вода с мед, лимон и пчелен прашец
12 ч. - 1,4 л. орехово мляко с банан, мед, сурово какао и мака
сега направих едно десертче с изцедените орехи от блякото и смлени фулми за основа+кремче от пасиран банан, мед, сусамов тахан, какао и мака  :D и сега го сложих в хладилника да се стегне малко...
За вечеря ще хапвам марулки и спанак от градината с репички, лучец, магданоз, копър и някой и друг крекер да ги доям  :Content_22:

Чудя се кога да пробвам вегаски таратор и ядково кисело мляко, това са ми "суровите цели" за близкото бъдеше  ;D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #298 -: 05-06-2011, 20:36:54 »

Днешното меню:
8 ч. - 1 умрял кон и 1 умряло магаре, както и стоте хранещи се от тях лешояда  tooth на площадката за подхранване на лешояди....отложиха апетита ми за по-късно  :Content_4 - emotloader:
12 ч. - чаша топла вода с мед, лимон и пчелен плашец
15 ч. - сладолед от пасиран банан, какао и мака
21 ч. - 2 марули, навити на ролца и пълни със смес от смлян суров сусам, пасиран покълнал слънчоглед, лимонов сок, зехтин, хим. сол, пресен копър, магданоз и пресен зелен лук  :essen: Много приятно нещенце за похапване!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #299 -: 05-06-2011, 20:59:50 »

Впечатляваща закуска, Цветенце!  :surpris_22: А за останалата част от менюто нямам забележки.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.