Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248056 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Гланцът за устни изсушава устните
« Отговор #340 -: 12-01-2013, 13:23:47 »

Гланцът за устни изсушава устните

http://www.americanownews.com/story/16144387/does-lip-balm-dry-out-your-lips (англ.)

Изсушават ли устните ви продуктите против изсушени и напукани устни?

Цитат
Някои хора казват, че не могат да спрат да се мажат с гланц, други твърдят, че не могат да намерят марка, която е ефективна.

Това може да обясни защо пазарът за гланц за устни е пораснал до повече от 370 милиона долара годишно според проучване на A.C. Nielsen.

Особено красиво:

Цитат
"Не искам да бъда онова момиче с отвратително напуканите устни" казва Алисън Хил

И още:

Цитат
Дерматолозите казват, че камфорът, фенолът и ментолът са главните действащи лица в гланцовете, които оставят устните ви сухи с постоянни напуквания.

Експертите съветват да четете етикетите. Например "OL" в списъка със съставките означава спирт, който изсъхва и изсушава бързо.

Салициловата киселина се добавя, за да обели и премахне сухата кожа, но някои хора просто остават с изсушени и белещи се устни.

Производителите твъдят, че тези съставки помагат, но докторите мислят, че по-скоро се добавят от маркетингови причини, за да създадат приятно гъделичкащо чувсто при употреба.

Любимата ни козметична индустрия, а.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #341 -: 12-01-2013, 14:43:54 »

О, аз имах огромен проблем с напукани устни, който се появи изведнъж и ме мъчеше адски много. Знаех, че евтините балсами няма да ми помогнат и затова си взех на Нукс балсам, който е с над 90% естествени съставки, с пчелен восък и т.н. и си заслужава всеки лев.
Просто истината е, че евтината козметика е много трудно да е добра... Тези съставки са евтини и се влагат предимно в масовата козметика.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #342 -: 12-01-2013, 17:10:17 »

Аз може да съм късметлия, но хем не се мажа с такива боклуци, хем нямам напукани устни. Баба ми на село и тя не се е мазала и не помня да се е оплаквала от такива проблеми. Може би повече хора трябва да пробват така.  O0

Не деля козметиката на масова и немасова. Всичката я избягвам еднакво.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #343 -: 12-01-2013, 17:13:33 »

Е, мъжете сте лесни :)
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #344 -: 12-01-2013, 22:10:59 »

И някои жени сме лесни!  ;D
С мазане- с немазане все са ми напукани.  tooth Експерементирала съм с най-различни средства за напуканите устни... Подобрението дойде, когато промених начина си на хранене. И изхвърлих козметиката си...
« Последна редакция: 12-01-2013, 22:12:30 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #345 -: 15-01-2013, 20:09:43 »

Клипче за разяждане когато имате плодов ден:
http://vbox7.com/play:18b9644eb3
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #346 -: 15-01-2013, 20:39:22 »

Две клипчета за разяждане със зеленолистни:
http://vbox7.com/play:6e65384c
http://vbox7.com/play:21ec4ecd
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #347 -: 20-01-2013, 10:05:24 »

Вчера ни бе представена една пошла театрална пародия.  :surpris_25: Не се занимавайте с подробностите – как са го пуснали, защо си забравил пълнителя...  tooth tooth tooth , защо точно на конференцията и т.н. Това е отвличане на вниманието и докато се занимавате с глупости прокараха закона за детето въпреки протестите и ще подарят една безумна АЕЦ, от която откраднаха 3-4 милиарда, за да купуваме после ток предимно от нея на все по-висока цена.
Ако не забелязвате схемата отвъд постановката, значи така или иначе сте болни, дори това да не се е проявило на физическо ниво. Здравето не е само да папаме сурово, а изисква грижи на много нива. Каква е ползата от голото природосъобразно хранене – да се превърнем в екобиороботи ли? Помислете! Ама и се огледайте за света наоколо и анализирайте!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #348 -: 21-01-2013, 12:35:20 »

Какво точно искаш да споделиш ? Опитай пак :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #349 -: 21-01-2013, 15:33:10 »

Много телевизия гледаш, Иване. Има къде по-приятни занимания.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #350 -: 01-02-2013, 20:55:30 »

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #351 -: 05-02-2013, 16:49:43 »

Понеже е сезона на грипа, та да Ви хвърля в музиката с една теория, наречена "Програмирано изключване на имунитета" на някой си Александр Чупрун:

"... Много от нарушенията в работата на организма могат да бъдат признак за това, че той е силно натровен. Организма в случая представлява един вид кофа за боклук в която се съхраняват  мъртви клетки и белтъчна маса (с нея са затлачени междуклетъчните пространства и понякога буквално са препълнени лимфните тъкани). Тези "боклуци" пречат на нормалното функциониране на организма, възпредпядстват "общуването" на клетките една с друга, намалявайки силата на електрическите сигнали, предавани от клетките. Именно тези хора предимно са изложени на настинки, грип и други заболявания. Това се случва, тъй като тялото не само не се съпротивлява на болестите, а ги посреща с отворени обятия, приемайки микробите като спасители, които могат да се нахранят с целия този боклук. Такъв организъм е богата банкетна маса за различни видове бактерии, които трябва да изядат мъртвите и замърсени клетки, превръщайки ги в течни отпадъци, които (отпадъци) вече могат да бъдат отстранени от лимфата и кръвта чрез бъбреците и другите пътища за отделяне на токсините. ..."

 :whistling2 - emotloader:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #352 -: 05-02-2013, 16:58:45 »

Има логика в тази теория.Същото прочетох и в материали на Сергей Филонов.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #353 -: 05-02-2013, 17:06:28 »

... там де  tooth
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #354 -: 05-02-2013, 17:25:29 »

... там де  tooth

Подробности не си спомних в първия момент, но съществено е съдържанието  :)
« Последна редакция: 05-02-2013, 17:29:06 от Ros »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #355 -: 05-02-2013, 20:17:50 »

Аз пък същото прочетах в Безслизестата Диета на Арнолд Ерет.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

purelove

  • Гост
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #356 -: 11-02-2013, 12:39:29 »

Пием чай с пестициди - http://www.monitor.bg/article?id=338587
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #357 -: 11-02-2013, 13:06:02 »

A,eто при4ината да не се разболявам ??? ;D
Майтапа на старна, от години не се разболявам,  но и не съжалявам де ;). Е, сега открих при4ината.
Извинете, ама не ми зилиза на клавиатурата голяма 4аст от буквите с преовда4а и подбирам думите. За препинателните знаци оба4е се спасявам с ли4ица :bleh :heart_2:
Активен
вярвам в доброто

purelove

  • Гост
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #358 -: 12-02-2013, 23:16:20 »

Здравейте :) Живо се интересувам силиконовите пособия в домакинството -форми, тави, шпатули, четки, гивгири, цедки за чай.. опасни ли са за здравето ? Имам няколко и ги използвам само при замразяване (на сурови бонбони, блатови за торти). По - практични са и ме доближават до желания резултат. Докато със съдовете от естествен материал (дървени, глинени, медни, стъклени..) не винаги нещата се получават  :surpris_23: Предполагам, че ако се отделят вредни емисии (в което съм убедена) би трябвало да е вследствие на високата температура.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #359 -: 13-02-2013, 11:45:33 »

............. Предполагам, че ако се отделят вредни емисии (в което съм убедена) би трябвало да е вследствие на високата температура.

На същото мнение съм и аз  :)
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.