Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248447 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #441 -: 03-05-2014, 14:58:07 »

мили съфорумци, рядко пиша но все се радвам на този форум
Следващата седмица се прибирам на родна земя  :Content_22:
Ако някой в зона Пловдив му се иска да пие един чай на сладки приказки с рибката ето ме
ribkata8@yahoo.it
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #442 -: 11-09-2014, 21:09:39 »

Купих си порцеланови лъжички - от Лидл. Не са достатъчно дълги, но успешно хапвах супа с тях...
Защо порцеланови? Ясно защо.  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #443 -: 24-09-2014, 14:11:55 »

Вчера, когато правихме гимнастики и си играхме с шестгодишната ми първолачка, у нея изведнъж назря един дълбоко философски въпрос:
 - Мамо, знаеш ли кой по-напред ще умре- ти или тате?
 -???? Ами мисля, че това ще реши Бог- отвръщам аз.
Явно неудовлетворена от отговора, тя иска да знае как така Бог ще реши.
 - Всъщност- казвам- Бог, това е нашият Път, по който вървим и от това как сме решили да го извървим, зависи дали ще живеем повече и по-здрави или не. Например има значение дали се храним с полезни храни или боклуци, има значение дали спортуваме или не, дали харесваме това което правим или не, и голямо значение има дали имаме чисти и добри мисли и действия или не.
 Този път отговорът я задоволи само ми кима: "Аха"
 - А сега- й казах- можеш да идеш в другата стая и да споделиш с баща си нашия разговор.
 -А, не....
 -Но, защо?
Отговорът, който ми даде в този момент, честно да си кажа ме завари напълно неподготвена и изненадана.
 -Защото той и без това няма нищо да разбере........
Дълго време след това разсъждавайки по нейния отговор, си казах наум:
"Ще разбере, един ден ще разбере..." :pensif_29:


Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #444 -: 24-09-2014, 15:25:52 »

Ммм, всеки разбира. Някои разбрахме по-късно и то далеч не всичко, де...  :Confus_3:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Поучително, погледнете.
« Отговор #445 -: 11-10-2014, 10:54:33 »

http://www.vesti.bg/bulgaria/vdignaha-na-kraka-myzh-obezdvizhen-za-nad-godina-6024555

Един пример, как дори обявеният ОТ НЯКОИ специалисти "безнадежден случай"  става "надежден" в ръцете на други.. .
Ако някъде е най-нужно т.нар. "положително" мислене , то е точно в такива ситуации - кагато си отписан от авторитети!  Винаги е полезно е да се допуска, че не всички "авторитети" са еднакво  авторитетни  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #446 -: 11-10-2014, 20:54:09 »

... и също пример как и при лекарите не всички горят от любов към "болните" по принцип, пък и не всички завършват образованието си с отличен или мн. добър... Алтруизмът трудно може да съществува навсякъде ...но, все пак, съществува.
Малко ми е тъжно как така първите лекари (а как се казват те, къде работят?) не са разбрали, че е възможно да се потърси консултация с неврохирург?!
Браво на късметлията, не се е отказал, не се е самоубил, браво и на плевенските неврохирурзи!  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #447 -: 04-01-2015, 21:36:20 »

https://www.youtube.com/watch?v=hVR8pJ-rYu4
филмът "Когиталност, всичко, което Е"   -  за тези, които са на тази вълна, като мен. Ако вече е постван, извинявам се :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #448 -: 15-03-2015, 17:47:07 »

Тук отговорих на ДеНиро , темата "дневника на Петко" , че да не спамя силната тема.

ДеНиро, ти виждаш по улиците тези, които чат-пат кретат. Болните са изнесени извън големите градове в специални домове, затова не ги виждаш tooth  Работих в един такъв дом през 99-та когато бях в Лондон. Там държавата е богата ( смукала от колониите , а и от останалият свят толкова години..  :Appetit_17: ) отделя средства да поддържа такива  "задни дворове", където да каширва "нелицеприятните" , не е като в Америка, където ги настаняват в кашони . (Два месеца живях при един англичанин Ричард Фарър, който се води душевноболен в лека форма  :o На тоя човек държавата беше дала  безплатно гарсониера на супермясто в квартал Челси ,и му плащаше по 50 паунда на седмица. Добре си живееше - вземаше по още 160 паунда на седмица, защото незаконно даваше под наем стаята си , като спеше вечер на пода в кухнята. А през деня обикаляше из града и мъжката крадеше  tooth,  беше напълнил цял гардероб с лакомства. Когато го хванеха , си показваше жълтата книжка и те го пускаха  tooth )    
А при нас малкото евтини държавни домове за стари хора са отдавна пълни, а в частните се плаща средно 800 лв на месец. Затова и впечатлението е такова, че сме по-болни, хората щъкат по паркове, по улици.. А и у нас не е силна традицията старите хора да се пращат в домове. На запад, доколкото знам, е обратното.
Обаче и тук се наблюдава "духовно извисяване" -  понеже бюджетите са натоварени с все по-застаряващото население и вече на запад все по-настойчиво се рекламира евтаназията по желание.
(Засега само в Швейцария е разрешено. А в Литва се обсъжда на болните и бедните такава да се предлага безплатно..)
« Последна редакция: 15-03-2015, 18:27:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Всички ние казваме по разни поводи - това е логично, онова не е логично..
ОТдавна съм забелязал , че ако знанието ни е малко , няма как  "логиката" ни да е голяма  tooth

Малко е дълго, но си струва.
https://sites.google.com/site/sajttnalubomircolakov/za-kakvo-govorim/operacia-cicomol
Извод? По-малко логика и повече знание  ;)
ама от истинското , а не от това, което ни пробутват  tooth
« Последна редакция: 27-03-2015, 15:44:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
За употребяващите изделия от месо!
« Отговор #450 -: 12-05-2015, 19:23:52 »

Този клип е заснет в Испания. Направен е нелегално /съвсем естествено/. Кадрите са неприятни, да не кажа и шокиращи. Става въпрос за "хуманно" "умъртвени" /всъщност полуживи/ прасенца в процеса на производство на кренвирши. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА ХОРА С ЛАБИЛНА ПСИХИКА КРАТКОТО КЛИПЧЕ!!!
https://www.youtube.com/watch?v=iO9HCvHiKx4
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #451 -: 13-05-2015, 19:19:11 »

Моето средно образование е хладилен техник. Като такъв съм учил за "добив", и съхранение на месо чрез охлаждане и замразяване(както и на всякакви други храни).
Във връзка с това постоянно се влачехме на практика и стаж по разти консервни комбинати, цехове за сладолед, млекокомбинати, хранилища за плод и зеленчук, и естествено но месокомбинати.
Последните бяха много миризливи и брутални места. Никога няма да забравя, когато ни вкараха в една кланица където конвейрно колеха свине. Гледката беше кошмарна. Прилоша ми и едва не припаднах. Бях на 16-17г.
По-късно ни черпиха с филе. Аз отказах, но моите съучиници хапнаха добре...
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #452 -: 14-05-2015, 06:48:40 »

Мале, Андрейчо , какво ли си преживял   :surpris_25: А представяш ли си какви хора работят там? Вероятно все поети-лирици с нежни души.  tooth
Един от дните ми в казармата остава незабравим. Горещо лято, имаше някакъв проблем с извозването на контейнера на кухня-майка ( там готвят за 3500 души) , той беше препълнен и една седмица всякакви остатъци от месища се изсипваха около него на купчинка. Когато най-сетне го извозиха, донесоха празен контейнер, и на нашата рота се падна частта  да напъхаме цялата тази разложена смрад вътре. Раздадоха ни лопати и противогази и -действайте момчета. Ей, няма по-голяма смрад на света, това се помни цял живот ! tooth

Отделно съм си мислил, тези високонадарени люде, според които сме били месоядни , дали се чувстват добре на такива места - кланици например. Логиката е само една - човешката храна е тази, която ти е приятно да я ядеш сурова.( Както всички останали същества в природата! ) Това са плодове , зеленчуци,ядки,мед, сурови яйца евентуално. А иначе - като се опече и като му се наръгат подправките , то тогава сме привлечени не от самата храна , а от подправките , които ни дразнят рецепторите. Сигурно всички бозайници, ако им напъхаш шоколад в устата, после ще си го търсят, но това не значи, че той е естествената им храна, повечето от тях нямат дори панкреас.  :surpris_23:   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Вчера ловка и чаровна продавачка в здравословен магазин успя да ми продаде едно картофено пюре. Било много "изчистено " откъм химия..не било като другите пюрета. Нали гледам да мисля позитивно, даже не съм му гледал и етикета.. :surpris_23:
У дома все пак го погледнах обаче, по лош навик    tooth  :surpris_22:
Естествено , има Е471 , Е450 , Е330
Обаче не това ме озадачи. А по-скоро - кой му е производителят
Както се вижда от снимката:
https://www.dropbox.com/s/7wsy1x2eh2gbf0p/DSC06071.JPG?dl=0

ПРОИЗВЕДЕНО ЗА:
Бизнес Къща ООД, гр. София, жк Люлин...тел.

ОТ:
Братя Пецеви ООД , с. Зорница, обл.Благоевград...тел..

ПРОИЗХОД: Полша  
 ??? ???

Абе , викам си , сега  тия високи европейски стандарти май твърде височки ни идват
 tooth tooth
« Последна редакция: 12-06-2015, 11:10:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #454 -: 12-06-2015, 12:40:28 »

Картофите, бре, тез чистите са от Полша! Какво не разбра?
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #455 -: 12-06-2015, 14:57:10 »

Ами да!
Чисто, екологично, с кеф да го апнеш!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #456 -: 12-06-2015, 15:25:43 »

Ами аз купувам пюре, а не картофи. :surpris_23:
 Предполага се , че думата „произход” ще се отнася за продукта , а не за суровината.
Значи казваш, че на хранителните продукти под „произход” винаги трябва да са изброени по няколко държави? Например на шоколадите трябва да напишат –„произход – Гвинея, Тайланд, Полша ” ?
  ( след като какаото е от Гвинея, захарта – от Тайланд, а сухото мляко – от Полша )   :surpris_23:
 Щом си добре запозната,  значи за мен си вече  еталонен, достоверен източник и ще те цитирам с гордост   при евентуални  обсъждания на такива теми.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #457 -: 12-06-2015, 15:29:17 »

Абе напоследък всички ли  сте оперирани от чувство за хумор?

И като си триеш постовете се променя смисъла на казаното от мен след изтрития ти пост. Недей така да правиш  :pensif_29:
« Последна редакция: 12-06-2015, 15:33:41 от Мими »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #458 -: 12-06-2015, 17:33:45 »

По отношение на хумора : И аз същото се питам напоследък  tooth
За поста си права, но нека разясня - пиша си поста, в един момент ми изчезна, аз реших, че се е изтрил и почвам да пиша втори. Поствам го, след което разбирам, че и първият се е публикувал, но междувременно ти вече си се включила. И какво да правя - изтрих си само моя, че иначе ще ме емнеш защо съм изтрил и твоя  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #459 -: 12-06-2015, 19:22:01 »

 :kisss:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.