Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248018 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #520 -: 14-09-2016, 10:56:49 »

бла- бла - бла-     ;D
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #521 -: 14-09-2016, 11:42:23 »

Tod Huk,
всичко това, което си написал няма нищо общо с отговора на въпроса - как да победим и излекуваме дадена болест.Хубаво е написано, обаче как на практика става излекуването на тежка болест.Защото аз винаги пиша практични неща за излекуването на болестите базирайки се на моят опит - промяна в хранене и промяна в мислене и силна вяра.Всички твои коментари обаче не дават нищо практично - как ти сам си победил някоя тежка болест.Нали в този форум споделяме именно това - как да победим тежките страдания.Обаче май без Бога няма побеждаване на болестите, цял живот можем болни да си стоим.Другото са само едни празни приказки.
Поздрави !
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #522 -: 14-09-2016, 14:49:25 »

Продължаваме с чесането ...  :)

Elia,
Жалко, че не си разбрала какво имам в предвид.. Вярата в Бога, както другите егрегори ни налага ограничения.
Уважавам и разбирам(донякъде) религиозно вярващите. Но не мисля, че атеистите трябва да са смъртно болни и набързо да измират. А и освен това съществуват много невярващи, жестоки, мръсни и извратени хора, които са в перфектно здраве.

Ако вярата в Бога е достигнала такива високи нива (като любовта която описах в по-предния пост), то тя наистина ще спомогне да се преведе организма в едно състояние, което да активира самолечение и самовъстановяване.
Но дали всеки може да го направи..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #523 -: 14-09-2016, 22:30:57 »

Бино, може да си чел прибързано. Или съм го написал неясно... няма значение.

"От лечителско-практична гледна точка наистина е много трудно или невъзможно (поне за мен) да обясня и убедя някой, дошъл за помощ, че например няма да се стигне до операция за смяна на тазобедрена става ..., ако ПРОСТО СЕ ИЗПЪЛНИ С ЛЮБОВ към ...себе си, или Бог, или въпросната става....
НО, ако той реши, че много иска да си излекува ставата ..., по време на курса аз наистина му споменавам всеки ден, да си мисли колко много обича себе си, тялото си, ставата, Вселената, хората и пр. и пр.
Както и да прави най-различни упражнения. И преди и след всяко упражнение се обръщаме с любов и благодарност към себе си, към тялото, даден орган и т.н.


Значи, точно това казвам в началото - че не се и опитвам да обясня на човек, изстрадал и изпитващ мъчителни болки, да се обземе от едната любов... пие си водата, прави си упражненията, а също благодари, изпълва се с любов и т.н.  :)
Че любовта е най-мощната сила в нашия свят, че Духът и Съзнанието могат да променят материята е известно, но далеч не всеки човек е способен да използва/управлява тези сили... А страданията трябва да лекуваме сега, не след 3 години тренировки за ...любов примерно.
Няма нищо сложно според мен. Човечеството има този опит от хилядолетия.


Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #524 -: 15-09-2016, 07:26:06 »

Tod Nuk,
не случайно в Библията е написано " Бог е любов " и тази фраза е основа и  на вярата.Апостолите са дали много точно определение за любовта  и това определение го пише в Библията.Обаче когато става въпрос за изцеление не е толкова важно дали изпитваш любов към себе си.В Православието има една основа на вярата и тя е - всеки сам да счита СЕБЕ СИ за много грешен.Именно това е основа и на Иисусовата молитва - Господи Иисусе Христе, Сине Божий помилуй ме, грешния / ната /.Да виждаш собствените си грехове и не достатъци и да се стремиш да се поправиш , да се откажеш от нещо в името на Бога е велико нещо.И именно за това когато човек направи това Сам Бог му подарява изцеление.Иначе каквото и да правиш няма да имаш пълното изцеление.Затова понякога където и да ходят, каквото и да правят тежко болни хора изцеление няма.
Но наистина има здрави хора - те може и много грехове да имат, това не е изключено.Но само Бог знае кога и какво изпитание на всеки да даде.И невярващи хора има - те също са здрави до края на живота.Обаче на такива хора Бог дава някакви други изпитания в живота свързани с работа, семейство и т.н.Болестта също е изпитание и ако човек се научи да счита себе си за грешен, а не да вижда само чуждите грехове тогава ще се излекува напълно.Забелязвам също,че ако се научим да правим добро на много хора тогава Бог въздава за това добро рано или късно.Да се научиш да правиш добро на другите, дори и на тези, които са ти направили явно зло е велико нещо и на това трябва всеки да се научи.А именно правенето на добро на много хора е проява на любов.Макар,че любовта е различна - към майката, към родителите, към съпруга, към децата, към приятел и т.н.Но за изцелението важи едно правило, което аз за себе си благодарение на Православната вяра съм разбрала - прави добро и изправяй собствените си недостатъци.Не гледай грешките на другите хора, а се моли те да се поправят и тогава ще си здрав.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #525 -: 15-09-2016, 13:25:37 »

Ели , според мен - прекрасно си го казала,  4 пъти го прочетох.  :flower: :flower:  Шапка долу.


 ( Но това не може автоматично и лесно да се разбере от всеки.  Човек е свикнал да има мнение по всяка тема ,и да си вярва колкото си иска ,  но за обективност са нужни задълбочаване, наблюдение, а и житейски ситуации )    

TodHuk , "вярата в Бог налага ограничения" казваш :)
Ти преглеждал ли си "Български Законник" да видиш колко неща са забранени и ограничени  в нашия СВОБОДЕН свят?  tooth ( В САЩ , най-"свободната" страна,  има 20 000 закона!!  tooth  В ЕС имаше толкова директиви за допустимата извивка на краставиците и на бананите в магазините!    tooth )
Помисли само ако всички хора бяха истински вярващи, дали щеше да има престъпления, затвори и нужда от ХИЛЯДИ закони, които да орегулирват ежедневието ни  - да ни казват да не крадем, да не клеветим и т.н  , все неща , които истински вярващите ще спазват   и без наставници :) )

 
Вова, така като ме познаваш, дали правя впечатление на "прибързан" ?  tooth
  Пропуснал си къде е акцента и откъде тръгна  сегашната дискусия "за лечението с любов"
 Всичко тръгна от твърдението и копнатата статия на Миа, че  "Caмo Любoвтa лeĸyвa". АЗ се хванах за думата "САМО", защото е важно в случая :)  
И тъй като ,както каза Искрена , преди да уточним какво се има предвид под "любов", ще има да си спорим до Второ пришествие  tooth .
Аз вече толкова енергия хвърлих и пак сме на изходно ниво :)
Но вече като почнем да обличаме понятието със смисъл, както напр. Елия го е написала - "А именно правенето на добро на много хора е проява на любов."  ,  и както ти го уточняваш - тогава вече е друго.   :pensif_29:

Тоест - няма смисъл  да се обсъжда  нещо, преди да му се зададат параметрите и критериите.  
На математичен език за мен , а и за всички останали участници в дискусията ,( защото всеки добавя и по нещо друго , което е важно :) )  -  любовта е "необходимо недостатъчно условие" за изцеление.
Без нея - не може. Но и само с нея - пак не става , или поне не така бързо  tooth
 
« Последна редакция: 15-09-2016, 13:52:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #526 -: 15-09-2016, 14:40:36 »

Да, съвсем точно, Бино.
Обсъждането - във форум - от хора, устремени към познание, само показва, че имаме нужда, а някои - дори потребност,  от колкото може по-пълно, всестранно изясняване на въпроса.
Моето намерение беше и е, да подчертая само този нюанс, който за пишещите тук може да е ясен, но за огромното мнозинство хора - не е.
Огромното мнозинство смята, горе-долу, че всеки обича себе си - по подразбиране. А когато някой орган/система заболее, се изпълват с недоволство към него, съвсем лесно се "дават" на убеждаващите ги - "Ще ти отрежем яйчника/простатата, бъбрека,жлъчката... и ще се оправиш. Няма друг начин". И когато им разказвам да се обърнат с любов, като към отделно същество, към този орган, да го погалят, да дишат през него и т.н., много се чудят и някои изобщо не вдяват. А тази любов, като част от любовта към себе си, е мощно помощно средство, когато се опитвам да намаля необходимото време за лечение.
Тя е също част от общото състояние, което учителите ни учат да постигаме и поддържаме като част пък  от любовта ни към Бог, Вселената, всички хора и т.н.
И тук вече е мястото да въведем още една променлива. Любовта е най-голямата движеща сила във Вселената, НО когато страдаме и се чудим защо точно сега, защо този орган, защо на мен, защо ме боли толкова силно и т.н., колцина от нас могат наистина, вътрешно, да изпитат любов към каквото и да е??
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #527 -: 15-09-2016, 20:02:44 »

тъй... Елито била казала, че любовта е правене на добро на много? хора  :)
веднага се задава, обаче, друг проблем - що е то добро?     tooth
дори да приемем за правилно твърдението на Ели, то пак трябва да дефинираме сега пък понятието "добро"!
успех и всичко добро!    tooth
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #528 -: 16-09-2016, 08:41:31 »

Искренче,
правилно си забелязала - какво е добро е също важен въпрос .Но понятието добро също е определено в Библията .Бог на всичко е дал своето обяснение.Който ме люби ще спазва моите заповеди е написано - кратко, точно и ясно.А тези заповеди са основата на неписания, моралния закон.
Ето една от заповедите - Почитай родителите си за да си добре и да живееш дълго на земята.Кратко, точно и ясно.Но като се позамислим колко от нас се грижат за родителите си когато са на преклонна възраст.И всяко нарушение на дадена заповед рефлектира върху човека.Идва момент когато за нарушението на тези заповеди Бог изпраща болести за изпитание.Така влиза в сила моралният, Божият, а не човешкият закон.
Пример мога да дам и с парвенето на аборти.От този грях също произтичат след време болести.Даже имам познати , които след време вече са осъзнали,че абортът след време им носи болест - миома и тежки операции в последствие или тежко безплодие.
А иначе - да, както вярата така и законите въведени в държавата налагат ограничения.Не бива Tod Nuk да се учудва на това.Иначе ако няма ограничения ще се стигне до анархия и свободия и всеки ще счита своето мнение за най - правилно, няма да има критерий и правило за понятието Що е то правда и добро.Именно тези понятия са дифинирани ясно и точно в Библията - моралният закон, 10 - те Божи заповеди - ето го правилният критерий за добро, за здраве и успехи в живота.А в случай,че човек нещо е нарушил - изповед, причастие и стремеж - отказ от даденият грях до края на живота.Ей това е проява на любов и към себе си, към собственото тяло, и към Бога - спазвайки заповедите.Затова цялата вяра е проява на Любов.Но изцелението е съвкупност от спазване на заповедите, стремеж към изправяне на собствените недостатъци, правене на добро на много хора.Най - голямо добро прави човек като даде собствения си труд в името на доброто на много хора без да иска за този труд да му се заплаща.
Правенето на добро е основа на целия християнски начин на живот.
Бате Бино - да, вярно е,човек трудно осмисля нещата.Трябва да има и много изпитания и житейски ситуации за да ги осмисли.Аз ако знаех това, което знам сега преди години може би никога нямаше да изпитам тези страдания, които преживях.Обаче чрез изпитанията човек се научава на нещо.Те затова се дават тези изпитания от Бога , целта е да се променим, да се осъзнаем.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #529 -: 16-09-2016, 09:42:39 »

Любовта към всички живи и неживи твари на земята, е директна проява на божествената ни същност. Който и когато му дойде времето ще го осъзнае. Няма нужда всички да сме на едно мнение в определен момент.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #530 -: 16-09-2016, 12:49:12 »

Темата, дето сте я започнали е много тегава, но и аз не мога да се сдържа...
Да приемем, че жена направила аборт е съгрешила и заслужава "Божият гняв" с миоми, безплодие и тнт.
С какво обаче едно 5г. дете болно от рак, бъбречна недостатъчност и други диагнози, толкова много е сбъркало, за да заслужи това наказание?
Аз и в друга тема съм задавала подобен въпрос... и до днес логичен и смислен отговор не съм получила.

Не може да говорим колко велик и всемогъщ е Бог, как ако следваме него и неговите заповеди и сме праведни, ние ще сме спасени и щастливи... ама не баш всеки и не във всички случаи.  ???
В тази теория има много пропуски и липсва съвсем елементарна логика.
Защо наблягаме на жените направили аборт и след това получили репродуктивни проблеми, а забравяме да споменем за многото вярващи и "праведни" жени, които се срещат и се изправят пред същата ситуация. Или избягваме да споменаваме, за жените направили аборт и въпреки това към днешна дата радвайки се на семейство и деца?

Използването на аргументи и примери, които са ни удобни,когато са ни удобни, лично на мен ми изглежда несериозно.

PS: Това, което Елиа се опитва да обясни, на мен ми звучи по следния начин:
Всички вярващи са щастливи, здрави и защитени.
Всички невярващи са нещастни,болни и наказани по някакъв начин.
Но всички знаем, че в реалният живот нещата не стоят точно така. :)
Мен ми е много интересно дали Елиа има познати, които са вярващи, но въпреки това са болни или нещастни по един или друг начин?
« Последна редакция: 16-09-2016, 13:10:45 от Atlantis »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #531 -: 16-09-2016, 14:06:22 »

Атлантис,
отговорът на твоят въпрос е даден в Библията също.Просто трябва да го прочетеш и осмислиш.
" За греховете на бащите АЗ наказвам чедата до трето и четвърто поколение , а за тези, които Ме обичат и пазят моите заповеди Аз давам благословия до 1000 поколения напред. "
Този закон в действителност се осъществява и на практика ако се замислиш.Има цели родове - потомствени лекари или адвокати или с други професии.Всичко това показва как Бог дава дарби на целият род.Има и потомствени родове на монаси и свещеници, които се стремят да спазват Божиите повеления и заповеди.
Няма случайни случайности на този свят.За всичко си има дадено обяснение, независимо,че на нас това обяснение не ни е известно.
Аз на практика се убедих,че колкото повече хора са доволни от това ,че аз съм им направила някакво добро толкова тази Божия благодат рефлектира върху мен, върху моят живот и моето здраве.Пробвай и ти така - направи добро на колкото се може повече хора и ще видиш на практика как твоят живот ще се промени - ще усетиш,че здравето ти се подобрява,че животът ти върви към добро, започват лека полека да ти се сбъдват желанията и то ти без да влагаш някакви усилия за това.Именно защото чрез доброто, което ти си направила тези хора са останали доволни и ти си проявила любов към тях правейки им добро в тежък за тях момент.От собствен опит човек трябва да се убеждава къде е истината.
Поздрави !
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #532 -: 16-09-2016, 14:27:36 »

Елиа, защо смяташ,  че  аз не правя добро. Само защото не съм религиозна натура и не врявам в Библията?
Нима не може човек да е невярващ и въпрки това да прави добро, да е щастлив и здрав?

По-това което казваш, твоят Бог ми звучи много отмъстителен. Ако сте с мен – 1000 години щастие и живот, а ако не вярвате в това което говоря и не правите това, което ви казвам децата ви ще умират в адски мъки и страдания. На мен това ми звучи абсолютно извратено и грешно.
Ако аз дойда в дома ти и ти кажа "Или прави каквото ти казвам, или ще донеса на детето ти рак" - това ще се счита за заплаха. Но ако го казва Бог се счита не просто за благословия, а за висша форма на любов и доверие. Сериозно ли на теб това ти звучи нормално!?!

За мен всички религии имат две общи черти – те са средства за манипулация и насаждат чувство на страх. Ако не изпълниш каквото Бог иска от теб, ще страдаш и ти и твоите близки. Извинявай, но за мен това не е любов. Любовта е избор, а религията не ти дават такъв...

« Последна редакция: 16-09-2016, 14:41:00 от Atlantis »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #533 -: 16-09-2016, 18:10:10 »

Атлантис, използваш малко по-силни думи от необходимото. :)

Освен това, смесваш понятията  "вяра" и "религия"  ;) А те са  различни.
Крилата мисъл, която ми харесва:
"В последно време все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога" :)

Вярно е , религията ( а не вярата :) )  е служиЛА за манипулация, но това , , първо, ако се задълбочиш , е важело за католицизма и разните мюсюлмански безбройни техни  вариации :) ( при тях важи и досега, защото мюсюлманството не е религия , а военна доктрина  ;) За разните секти и африкански култове - не говорим :) - за тях си права! )
При православието нещата са по-други обаче :)
Можеш ли да се опиташ да конкретизираш ( с твои думи и сега в момента , без да правиш справка :) ) точно с какво ПРАВОСЛАВИЕТО е манипулирало хората? :)   ;)

ВТОРО - вече от векове никой не използва християнството ( католицизма) за манипулация :)
Напротив - И при Френската и при Руската револиции  ( и двете са  на практика  жидо-масонски преврат ) първо се започва саморазправа с духовенството
https://sites.google.com/site/sajttnalubomircolakov/literaturni-opusi/demokratura-ili-diktatura-na-demokraciata/glava-10---vandea-1  
 А понастоящем вече се води безпощадна борба срещу него! Защо, ако би им помогнало в манипулирането?  ;) :surpris_23:
Във времена на тотален контрол и манипулация ( тоест, сега ) да не се използва религията като помощник-манипулатор и даже да се преследва..,Значи толкова й е "манипулиращата способност " :)
 
  
« Последна редакция: 16-09-2016, 18:14:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #534 -: 17-09-2016, 00:01:45 »

все едно някой да каже - абе, еди- кой си ме предупреди, че ако цопна в огъня ще се изгоря, ма аз ще си цопна пък, няма да се поддам на манипулациите и ограниченията, дето ми налага тоя еди - кой си  :)

та, ще бъде ли виновен еди - кой си, ако тоя някой не го послуша и си цопне фриволно в огъня и изгори?

е, точно това се случва и по отношение на Бога - Той в милостта Си предупреждава, че ако не се следват духовните и физически закони изходът е смърт, просто защото така са устроени нещата, а не защото му е кеф да убива.
напротив - пише, че Бог не благоволи в смъртта на нечестивия и желае всеки да дойде на покаяние.
но хората не желаят да слушат и да се покоряват за тяхно добро, а после обвиняват Бога...

извън Бога няма нищо добро, защото Той Е източникът на всяко добро и избирайки да са непокорни, някои сами се отделят от доброто, светлината и живота.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #535 -: 17-09-2016, 00:32:13 »

Здравей Атлантис,

отдавна не съм ти писала :). Бих искала да ти кажа някои неща.

Относно 5 годишното дете, болно от рак, бъбречна недостатъчност... - дори и добри и опитни свещеници не винаги могат да ти дадат добър отговор на този въпрос. Но затова пък са категорични, че няма безмислено страдание в този живот. Всичко се заплаща един ден. Страданието, което изпитва тук човек, е първото нещо, което вижда във вид на съкровище след смъртта си. Много хора са споделяли на живите си близки, че съжаляват, че не са пострадали повече през живота си, за да получат по-голяма награда после.

Относно заповедите, срещу които протестираш - те не са ни дадени, за да бъдем после наказвани, а за наше добро, за да живеем в душевен мир и радост. Ако ги спазваме, просто после не страдаме. Нарушим ли ги - загубваме душевния мир и т.н...знаеш какво следва...и накрая идват и болестите като следствие на душевните страдания. 

Относно "отмъстителния" и "извратен" християнски Бог, ще ти цитирам думите на атонския старец Силуан, почти наш съвременник, който в момент на отчаяние, след 10 годишна молитва, възкликвайки към Него - „Ти си неумолим!”,  изведнъж за един миг е видял живия Христос; огън изпълва сърцето му и цялото му тяло с такава сила, че ако видението продължало още миг, е щял да умре. После никога не е могъл да забрави неизразимо кроткия, безпределно любящ, радостен, изпълнен с непостижим мир, поглед на Христос. И в последвалите дълги години на своя живот той неуморно е свидетелствал, че Бог е любов – любов безмерна и непостижима.

Да си вярващ, съвсем не означава винаги да си здрав или щастлив. Дори напротив. Когато постригват монасите, ги предупреждават - ”А сега се пригответе за много болести и скърби!”...
Бих споделила като православен християнин, че понякога, дори и много болен, човек изпитва сърдечна радост и мир, които не са от него, а му се дават. Независимо с какво се храни. И чувства буквално нечия невидима поддръжка, за да не се отчае. В изключително тежък момент от живота си, бях в такова състояние година и половина. Но не заради някакви заслуги, а по милост. Толкова бих искала да се върне отново това време, но няма как :surpris_23: .

« Последна редакция: 17-09-2016, 01:06:55 от donna »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #536 -: 17-09-2016, 06:51:04 »

Бате Бино, с история на религиите не се справяш толкова добре.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #537 -: 17-09-2016, 07:50:15 »

Любовта не е крайна точка, а път по който да вървим. Край е, но е и начало.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #538 -: 17-09-2016, 09:06:23 »

Здравей Атлантис,
не успях да ти отговоря на въпроса вчера изчерпателно и точно.Но едва ли някой ще ти даде точен отговор.Защото за всяка болест и страдание си има определена причина.А тази причина я знае само Бог.Затова никой човек на земята не може да лекува всички болести.Просто защото не е всезнаещ и всеможещ.А и не знае какви грехове има в целият род на даден човек, който страда.
Но почти винаги вярващите хора са подложени на по - големи страдания и изпитания.Невярващи хора също могат да са здрави, щастливи и да имат чиста съвест.Това никой не го отрича.Но зависи кой как 
разбира щастието.Защото за един щастието се съизмерява с добро здраве, а за друг и болестта е щастие, защото чрез болестта Бог те научава на нещо.Някои болести се дават за Божия слава тук на земята, особено ако си опитал всички средства и методи и изцеление не идва.Много православни храмове са построени от болни хора, които са давали обети да строят църкви ако Бог им изпълни желанието да бъдат напълно излекувани.Преди време бях посетила един храм - църква в гр.Констанца - цялата от дърво, с разкошна дърворезба.Беше новопостроена и разбрахме,че е строена от румънец чието дете е било тежко болно.Той е дал обет,че ако детето се оправи напълно ще построи църква - цялата от дърво.Така се прославя Бог тук на земята, всичко става за Божия, а не за човешка слава.
Но понятието религия и понятието вяра са различни.Вяра не значи религия и обратно.Както вярата, така и законите в държавата обаче налагат някакви ограничения.Само докато излезем навън, на пътя имаме ограничение - не можем да пресичаме когато си искаме.Има светофари и правилник за движение.Така,че от момента на раждането си ние сме подложени на някакви правила - в училище, на работа, на пътя.Не си правим каквото си искаме, а спазваме закон в държавата.Така,че ограниченията ги има навсякъде.
Спомням си преди време едно момче, което разговаря с мен по този въпрос.Казах,че Бог не му е дал тежко изпитание за да се убеди,че Бог има, а не в обратното твърдение.Това момче за 24 часа ослепя и диагнозата се оказа множествена склероза.Неговият живот се обърна на 180 градуса за 24 часа и сега вече е с променен начин на мислене.Ако по Божия воля се излекува както аз се излекувах това ще покаже,че Бог има и той проявява безпределна любов по великата си милост.Но Божията любов се проявява чрез правеното на добро във всички действия през целия ни живот.
Невярващи хора също могат да бъдат подложени на изпитание, но обикновено така те встъпват във вярата, както стана с това момче.Така се промених и аз проумявайки много неща и четейки книгите Добротолюбие и Житията на Светиите.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #539 -: 17-09-2016, 10:04:39 »

Добре дошла пак , Дона !  :flower:  Според моите познания и разбирания по този въпрос ( доста по-скромни в сравнение с на трите дами тук )  -  много силен пост!  И на Ели също!   :thankyou: :kisss:  
Много ми е драго. :Content_22:

Тихий, не мога навсякъде да съм еднакво компетентен.  :laugh: Но ти пак не уточняваш кое не е вярно  :pensif_29: Казвай, ще проучваме и ще дискутираме.
Бидейки по-запознат от мен , пак моля -  ти или някой друг , да ми дадете примери за МАНИПУЛИРАЩАТА РОЛЯ на ПРАВОСЛАВНОТО ХРИСТИЯНСТВО  Това беше акцентът ми в миналия пост. ( Ама не примери дето някой някъде е изкрънкал пари за храм, а примери за глобална манипулация на народа .  Към нещо нередно, неморално, към  потисничество, завоевателност и т.н.. ?  :surpris_23: )

И примери ако може и за нашата история  ;)  
- до 1945г
 - от 1945 до 1989
 - от 1989

Очаквааам ! :kisss:
« Последна редакция: 17-09-2016, 10:27:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.