Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248014 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #480 -: 08-09-2016, 16:45:49 »

3. Πъpвo  ce лeĸyвa дyшaтa; cлeд нeя ce лeĸyвaт  yмa и тялoтo.

Дyшaтa, yмa и тялoтo имaт paзлични нyжди, и aĸo пoлyчaвaт вcичĸo, ĸoeтo им тpябвa, вcичĸи щe бъдaт здpaви. Ho aĸo нeщo  бъдe пpeнeбpeгнaтo, ce пoлyчaвa диcбaлaнc и бoлecтитe зaпoчвaт дa aтaĸyвaт вcичĸo. Лeчeниeтo  възcтaнoвявa вpъзĸaтa мeждy  дyшaтa, yмa и тялoтo. И дoĸaтo мeдицинaтa paбoти пpeдимнo c тялoтo, бoжecтвeнoтo изĸycтвo зa лeчeниe ни нaпoмня зa нeoбxoдимocттa дa ce зaпoчнe oт дyшaтa, зaщoтo тя e – изтoчниĸът нa нaшeтo cъщecтвyвaнe, вдъxвaщa  живoт в yмa и тялoтo. Aĸo зaпoчнeм oт тyĸ, cлeд тoвa вcичĸo ocтaнaлo щe бъдe нaпpaвeнo aвтoмaтичнo. A ĸaĸви ca нyждитe нa дyшaтa? Дa ce живee  в paдocт и cъc cмиcъл, дa ce paзвивaмe, дa pacтeм и дa изpaзявaмe cвoятa  мoтивaция чpeз миcли, дyми и дeлa.

4. Caмo Любoвтa лeĸyвa.

http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/04/mehanizmi-za-samolechenie/
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #481 -: 08-09-2016, 17:49:51 »

Красиви думи. Ти , Миа ,колко човека познаваш , излекували се по този начин?  ;)

Между другото, следващата тема в сериозният източник, от който си копнала, се нарича
"Какви заболявания лекува сланината"  
http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/04/kakvi-zabolyavaniya-lekuva-slaninata/
Излиза, че сме пред дилема :
Любов? Или сланина ?
:surpris_23:  
« Последна редакция: 08-09-2016, 17:53:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #482 -: 08-09-2016, 18:07:25 »

Не познавам много, но забелязвам друга зависимост. Много хора искат да се излекуват, но доста неща куцат в ментално-духовното равновесие  :love_028: (по-скоро е разновесие). А сламката на давещите се е в самите им ръце и често не слушат вътрешния си глас , а постоянно търсят някакви големи доказателства, резултати, помощ от публиката и т. н. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #483 -: 08-09-2016, 22:16:48 »

Чакай, чакай , първо беше любовта най-важното, сега се появява някакво духовно, ментално.., вътрешни гласове.. Ами сланината къде остана?  :surpris_23:  
« Последна редакция: 08-09-2016, 22:18:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #484 -: 09-09-2016, 06:38:24 »

Миа, споделям вижданията ти. Невидимото,често необяснимо, определя жизнения ни път. Това, че не сме съвършени да го осъзнаем, си е част от филма. И е интересно, поне за мен.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #485 -: 09-09-2016, 07:36:12 »

Ами тогава, Тихий, предлагам да закрием форума. Поради ненужност.  :surpris_23: Така и така нищо не знаем по никакви въпроси.. :surpris_23: А и няма смисъл да се учим, понеже сме несъвършенни и за това..  :surpris_23:  Нали така?
Трябва да се обадим и по другите форуми обаче, за да не си губят времето и те .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #486 -: 09-09-2016, 09:57:27 »

В контекста на безкрайността времето е без значение. Няма загубено време- има научени и ненаучени уроци.
Какво те вълнува по темата за сланинката, Бате Бино?
Ако ти е кеф ядеш, ако ли пък те е гнус- не ядеш. Толкова е просто, защо ли само усложняваме нещата излишно?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #487 -: 09-09-2016, 14:03:44 »

Хммм, някой спомня ли си достоверно, случай на дете от 5 до 12 години, да се е разболяло 1 - 2 седмици преди ваканция, преди ходене на море, или при баба и дядо...?
При равни други условия (храна, замърсители, температура, течности, мръсен въздух, радио замърсяване, душевен тормоз и др.) децата от всички народи, полове, икономическо и др. състояния, НЕ се разболяват преди така жадувани приятни дни (ваканции).
Тоест, както вероятно и мнозина възрастни са преживявали, при състояния, описване като "силна мобилизация", леко напрягане на целия ни организъм, движено от радостните ни вълнения, очаквания, предвкусвания на предстоящи удоволствия... ние или не се разболяваме или много бързо оздравяваме.
Сега, ако някой пита защо тогава умираме, защо милиони хора срадат, боледуват и др.:
1. Не казвам, че всеки може да го направи - винаги.
2. Ако не умирахме, Земята отдавна щеше да се е препълнила и т.н.

Тезата ми е, че всеки от нас притежава и други, не толкова видими сили, наричани с различни имена. Тях можем да ползваме но ако ...много си повярваме, ако много, много искаме нещо и т.н. Дали ще го наречем духовно, или нещо друго, няма значение.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #488 -: 09-09-2016, 17:29:04 »

Миа, попитах те колко човека познаваш, излекувани само чрез любов.
Ти ми отговори - "НЕ МНОГО", след което веднага промени темата (   което ти е като "запазена марка" :)  )
 "НЕ МНОГО" означава , че познаваш "ПОНЕ НЯКОЛКО" нали така се разбира ?  ;)
А на мен това ми е много интересно и затова те моля да ми разкажеш за тези хора , след като имаш преки наблюдения.
И ако може - без да извърташ пак смисъла или да сменяш темата. ( или да копваш някакви текстчета от някакви сайтчета . Използвай свои думички :) )
Благодаря ти предварително.  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #489 -: 09-09-2016, 19:33:53 »

Да разкажа, мили, Бате Бино, що да не разкажа, стига да знам какво точно те интересува- конкретни имена, ЕГН, социален статус.  Иначе темата е доста философска, и макар да имаме някои общи допирни точки,  възгледите ни се плъзгат малко по различни плоскости и затова ни е малко тегаво да се разберем какво точно имаме предвид един друг. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #490 -: 09-09-2016, 23:00:53 »

Ами тогава, Тихий, предлагам да закрием форума. Поради ненужност.  :surpris_23: Така и така нищо не знаем по никакви въпроси.. :surpris_23: А и няма смисъл да се учим, понеже сме несъвършенни и за това..  :surpris_23:  Нали така?
Трябва да се обадим и по другите форуми обаче, за да не си губят времето и те .

хаха   tooth   tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #491 -: 10-09-2016, 07:16:49 »

Миа,  ти си единствената тук, която  не разбира какво казвам :)
Критерии не съм задавал, разкажи както ти идва отвътре. Но за реални ТВОИ наблюдения, а не копнати  отнякъде :) (И ако може, не излизай извън темата  :)  Мен за 6 год. къде си ме видяла да давам или да искам ЕГН-та  tooth tooth )  Очаквах отдавна да чуя конкретика , а получавам все някакви увъртания  :surpris_23:  Ти , да не се окаже, че си политик под прикритие ? tooth
« Последна редакция: 10-09-2016, 07:55:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #492 -: 10-09-2016, 08:24:19 »

Бате Боно,
в този форум рядко се дават наистина съвети на някои болни хора с точност какво да се направи в техният случай.В повечето случаи само се развиват дадени теории, които обаче едва ли имат нещо общо с реалността и това как да действаме в дадената ситуация.Освен това забелязвам,че повечето хора дават съвети относно това - какво са прочели тук и там.А не какво са изпробвали в реалния си живот и какви резултати са получили реално при лечението на дадено заболяване.Защото едно е да четеш, друго е да пробваш на собствения си гръб.Едно е да си чел какво е суровоядство, друго е да се храниш с кълнове, едно е да си чел как се прави гладуване на вода, друго е да си изпробвал това гладуване.
Така,че да, много хора само четат, от там си правят и заключенията.Но само с четене,без практика не става.А практиката в тази област е много обширна и задълбочена, защото и начините на хранене и на живот са съвсем различни.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #493 -: 10-09-2016, 09:43:01 »

Конкретика, казваш! Това, което ми идва отвътре  е:

Не, че съм някакъв фактор, но субективното ми мнение е, че и точно тук, в този форум виждам случаи на по- духовно пробудени, които се опитват да помогнат по някакъв начин, тъй като самите те са се излекували. Но от друга страна има и други, които доста четат,знаят, и се опитват да излекуват другите, след като самите те още боледуват. Следователно, нещо в духовната или физическата част нещо куца. След като сами си зададем въпросът, какво точно ни куца, и дали наистина желаем да се излекувме, обърнем се към себе си и открием отговора, няма начин да не се получи изцелението.

ПП И към политиката нямам никаква страст,  но виж медицината  и човешката психика ми са голямо хоби. :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #494 -: 10-09-2016, 10:18:56 »

Силно препоръчвам да прочетете книгите от библиотека Аллатра и няма да съжалявате.

http://allatra.bg/library/

Ето един малък откъс от едно от произведенията, който има връзка с горното ми виждане:

 "Анастасия: Съдейки по писмата на читателите, кои-
то вярват в различни религии, забелязвам такъв мо-
мент по отношение на спасяването на Душата. Много
от тях се молят усърдно не само за своето здраве или
изцелението на своите близки, но и за спасението на
душите на всички хора, считайки за егоистична даже
самата мисъл за спасение само на своята Душа. Пра-
вилно ли е това или не? Между другото, читателите
също така отбелязват, че не са малко и тези, които
патосно разсъждават за спасението на света и чове-
чеството, но при това не се и опитват да работят над
собственото си духовно преобразование.

Ригден: Човек винаги се оприличава с някого, кой-
то му служи като пример за подражание. Той е скло-
нен да се отдаде на горделивостта, смята че може да
се моли за някого, въпреки, че се явява духовно не-
зряло същество. Такива хора има много. Бих ги срав-
нил с рибарите, които през зимата поради своята не-
разумност отиват на средата на реката и падат под
леда. Потъващите рибари – това е състоянието, в кое-
то се намира съвременното човечество. Много от тях
даже, отивайки към дъното, не правят дори опит за
собственото си спасение, глупаво хабят сили и вре-
ме за размисъл за това как да спасят другите. Но как
може този, който сам потъва, да спаси другия? В края
на краищата, за да спаси някого, трябва първо той са-
мия да стигне до здравия лед, а още по-добре и на са-
мия бряг, а след това да спасява останалите. Същ-
ността на Истината е проста: Спаси първо себе
си, а след това спасявай другите.
Дори и ако всички хора на Земята се молят за спасе-
нието на Душата на един човек, а самия човек не иска
да се промени, то всички тези молитви и вложени ду-
ховни сили са напразни. Никой не може да измоли
изкуплението на „греховете“ на Личността и Сублич-
ността. Единствено човек, променяйки се вътрешно
и започвайки работа над себе си, е способен с реални
действия да достигне сливането на своята Личност
с Душата, да стане Духовно Същество и да достигне
истинското спасение във Вечността."
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #495 -: 10-09-2016, 12:10:26 »

Защо да се ограничаваме само със случаите когато някой се е излекувал с нещо. А хората, които благодарение на правилен начин на хранене, мислене и вяра в собствените сили не са боледували? Техният опит дали е интересен? Светът е това в което вярваме, няма да се уморя да твърдя това. Нека всеки си носи кръста и пусне в живота си практики и съвети които смята за достоверни. Но и да е готов да носи последствията от това си решение. Рядко съветвам някой. Ако искам нещо да стигне до повече хора, то е, че всичко е възможно. Вяра и любов са ключовите думи. Напълно разбирам за какво говори Миа. И го преживявам всеки нов ден. 
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #496 -: 11-09-2016, 20:41:56 »

Да , Миа,  Не е зле , ако човек първо се  излекува ,пък после да съветва.  
Затова и аз се чудя, че след като ти в последно време започна масирано да даваш съвети, дали успя да преодолееш  своите си  здравословни  проблеми?   ;)  Понеже  нищо не се чу за излекуване. . :surpris_23:

Продължаваш ли да повръщаш един час след всяко хранене?  ( Това е наистина много тревожен симптом  и след като медицината ти е хоби, би трябвало да си наясно )
А звънтенето  в ушите ти ?  Успя ли да го излекуваш с любов? Или по друг начин?   :surpris_23:


Имам и други въпроси,след като си запозната с "лечението с любов". ( Не че досега си ми отговаряла на който и да е въпрос, но дето викаш , и аз имам право да питам :) )

1. След като „само любовта лекува”,  защо препоръчваш на болния си вуйчо да яде жива храна , а не да се лекува с любов?  :surpris_23:
2. След като „само любовта лекува”, тогава защо майка ти успя да нормализира високото си кръвно с няколко плодови пречиствания , а не с любов?  :surpris_23:
3. След като „само любовта лекува” защо не избра да   стопираш  проблемите си с пародонтозата посредством  любов, а заложи на промяната  на храненето си ?  :surpris_23:
4. След като  „САМО” любовта лекува, защо не я прилагаш като профилактика и лечение, а предпочиташ да  гладуваш ( на вода и сухо ) , да правиш шанк-пракшалана , да си промениш храненето... ?  :surpris_23:
 5. След като си вече умела и рекламираш  „лечението с любов”  - защо не помогнеш на мъжа си , който е с високо кръвно и пие статини – да спре статините и да си оправи кръвното ? Както и да свали  20-те  кг наднормено тегло ? :surpris_23:
6. След като си вече опитна по методиката   „лечение с любов”, и даже ни я  препоръчваш и на нас, може би вече успя да излекуваш  с любов болния си вуйчо?   :surpris_23:  ( който от 20г. е с инсулинов диабет , 2 сърдечни операции (байпас) , куца от коксартроза ,  оперирана му е простатата  и има кръвотечение от уретера.  )  Още не си ?
Тихия също би могъл да ти помага . Колко му е – ще се съберете двамата и ще излекувате  болните роднини с  „вяра и любов” .  Ще им кажете колко е важно  „ да се помирят със себе си”  „ да си изчистят лошите мисли”    „ да влязат в етера” ,  „да слушат Моцарт”.. и няма как да не се излекуват. След като това е най-важното , а вие го можете – тогава , според мен,  помогнете  на хората да се оправят.   :pensif_29:

 

 

« Последна редакция: 11-09-2016, 20:45:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #497 -: 11-09-2016, 21:33:02 »

Браво, Бате Бино, както винаги много добре си теоретично подготвен!
Много интересни въпроси поставяш, и отговорът на всички е, че първо с любов към себе си започваш, чисто и просто тя е водещата към по- нататъщните събития. А за тях ще напиша друг път  по- подробно, че любимите хора се нуждаят от вниманието ми.
И в крайна сметка всеки отговаря сам за собствените действия и ако ученикът е готов, чак тогава се появява учителя.
Лека и усмихната вечер! :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #498 -: 11-09-2016, 22:34:38 »

еххх, Миа, Миа.... толкова точно ти е писал  Бино, но ти си продължаваш с философските фантасмагории    :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #499 -: 12-09-2016, 08:34:20 »

А дали въобще има хора, които не обичат себе си ?  :surpris_23: Вероятно съм изостанал, но аз досега такъв човек не съм виждал ,честен кръст.
И затова сентенцията: "първо да започнеш с любов към себе си " винаги ми звучи точно като :
" Първо трябва да си жив, за да започнеш.. "
Тоест - едно голямо нищонеказване.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.