Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248022 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #420 -: 15-02-2014, 09:52:53 »

От така написаното разбирам, че само точка 2. е определяща.:)  Тогава точки 1 и 3 май стават излишни? :) :surpris_23:
Затова нека да уточним, че не е е много ясно..
САМО и ЕДИНСТВЕНО  водно и сухо гладуващи хора ли могат да се запишат в микрообществото?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #421 -: 19-02-2014, 13:47:44 »

С радост бих се присъединил, но почти две години нямам фейсбук по санитарни причини. Вярвам, че пътят е само индивидуален и чуждият опит по-скоро би ме отклонил от него. Не само храната, но и непремереното общуване замърсява. Успех на групата по пътя.

 :flowers2:
Споделям житейската ти философия. Аз също съм мислила за хигиената във ФБ. Гледам наученото да е повече от загубеното на вятъра време.  Членувах във всички възможни групи по интереси. СМУТИха ме тези групи и ги напуснах. Всеки разорал нивата на Духовното земеделие, проповядва разни нюейжд захаросани измишльотини, ходи "удря" по едно СМУТИ с банани, фурми, авокадо, тахан, копър, краставица .. И сяда да медитира на свещ  tooth :Content_4 - emotloader: Един пич се пени, че било енергийно евтина храна за храносмилане смутито. Еволюирали сме. Блендера е Задължителен елемент от еволюцията ни. Идея нямаш за какво ХРОНИЧНО ВЪЗПАЛЕНИЕ в разбиранията  и деволюционно ре-програмирано невежество говорим. Пича за терапевтично дъвчене дори не е чувал. Но се е запътил фина енергия да усвоява с Лакомия и преяждане  tooth Човека е плодояд по природа, не смути-течнояд. Но върви разправяй и се обяснявай. Всеки е във собствения си филм .. та така...

За чуждия опит също си прав. Всеки трябва да се научи сам да гладува, един с един еднакъв организъм няма   :kisss: Обаче тенденциите са други. Хората са фанатици на тема ЗАЩИТАВАНЕ НА ТЕОРИЯТА. и като се появиш и споделиш на практика как на теб ти се отразява, почват да ти продават пърхута на дявола.  tooth Хората изобщо не познават терапевтичния ефект от дозираното лечебно гладуване, защото престилките изобщо не вникват в концепцията и същността на лечебния процес и някои изобщо не правят разлика м/у глад и лечебно гладуване. В този аспект има смисъл да се разкритикуват разните митове и да се разбере методиката на лечебния пост, която има своето заслужено място и се е доказала във времето. Хората се страхуват и не познават механизните на гладолечебния процес. А трябва да се знае къде, как, какво и защо. Правилата. Ползите и противопоказанията.  Това е идеята. Иначе за чуждия опит има много. Отваряш книга на Суровин и почваш да четеш за водния пост по над 30-40-50-60 дни , четеш как слепите проглешдат, глухите - чуват. Как ампутирания тестис на някой му регенерирал. Този опит също подвежда....
« Последна редакция: 19-02-2014, 13:49:36 от Л.M. »
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #422 -: 19-02-2014, 13:55:49 »

От така написаното разбирам, че само точка 2. е определяща.:)  Тогава точки 1 и 3 май стават излишни? :) :surpris_23:
Затова нека да уточним, че не е е много ясно..
САМО и ЕДИНСТВЕНО  водно и сухо гладуващи хора ли могат да се запишат в микрообществото?

Сега като прочетох, много мишници под една диня съм сложила  :kisss: Взаимно се анихилират  tooth

Комуникацията е по-лесна и приятна (поне за мен).  А и има хора, които недолюбват форумния жанр. Има познати муцуни :) от семейството на форума, също. Но има и други. Пополяризирам форума иначе  :peperudi:
Някой ден може да анонимизираме хората и прехвърлим някои коментари тук :)
Поздрави
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #423 -: 19-02-2014, 14:40:35 »

Бате Бино, това е една моя гладо-приятелка :) от ФБ и клиентка на Андрей Тодика.

Ето и резултата след сух пост по схемата на Лавровой.



Споделям го тук. И ти имаш вина за това :)  :heart_2:

P.S. Деян Боянов вероятно си ти  tooth tooth
« Последна редакция: 19-02-2014, 14:49:35 от Л.M. »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #424 -: 19-02-2014, 18:32:13 »

Здравей Л.М. Въпреки, че съм на около 12 хил километра от дома, споделям по 12 всичко което си написала. Егото е склонно да дава наставления на околните. Душата - само безответна любов.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #425 -: 20-02-2014, 07:57:47 »

И всички ние начело с Л.М. почуствахме любовта на Тихия, обля ни все едно бяхме застанали под струята на малък водопад.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #426 -: 10-03-2014, 19:20:14 »

Уважаеми, имам едно питане/ве4е го постнах в другата тема,но тя е малко позатихнала,та да досадя и тук/. Питането ми е за ли4ни мнения относно употребата на соя и соеви продукти? В нета има толкова противоре4иви мнения "за" и "против", ама в голяма 4аст,според мен са "платени" мнения. Моля, дайте малко светлина. В един материал про4етох, 4е соя се използва от 3000 години, Други казват, 4е е вредна... ??? :Confus_34:
С радост бих се присъединил, но почти две години нямам фейсбук по санитарни причини. Вярвам, че пътят е само индивидуален и чуждият опит по-скоро би ме отклонил от него. Не само храната, но и непремереното общуване замърсява. Успех на групата по пътя.

 :flowers2:
Споделям житейската ти философия. Аз също съм мислила за хигиената във ФБ. Гледам наученото да е повече от загубеното на вятъра време.  Членувах във всички възможни групи по интереси. СМУТИха ме тези групи и ги напуснах. Всеки разорал нивата на Духовното земеделие, проповядва разни нюейжд захаросани измишльотини, ходи "удря" по едно СМУТИ с банани, фурми, авокадо, тахан, копър, краставица .. И сяда да медитира на свещ  tooth :Content_4 - emotloader: Един пич се пени, че било енергийно евтина храна за храносмилане смутито. Еволюирали сме. Блендера е Задължителен елемент от еволюцията ни. Идея нямаш за какво ХРОНИЧНО ВЪЗПАЛЕНИЕ в разбиранията  и деволюционно ре-програмирано невежество говорим. Пича за терапевтично дъвчене дори не е чувал. Но се е запътил фина енергия да усвоява с Лакомия и преяждане  tooth Човека е плодояд по природа, не смути-течнояд. Но върви разправяй и се обяснявай. Всеки е във собствения си филм .. та така...

За чуждия опит също си прав. Всеки трябва да се научи сам да гладува, един с един еднакъв организъм няма   :kisss: Обаче тенденциите са други. Хората са фанатици на тема ЗАЩИТАВАНЕ НА ТЕОРИЯТА. и като се появиш и споделиш на практика как на теб ти се отразява, почват да ти продават пърхута на дявола.  tooth Хората изобщо не познават терапевтичния ефект от дозираното лечебно гладуване, защото престилките изобщо не вникват в концепцията и същността на лечебния процес и някои изобщо не правят разлика м/у глад и лечебно гладуване. В този аспект има смисъл да се разкритикуват разните митове и да се разбере методиката на лечебния пост, която има своето заслужено място и се е доказала във времето. Хората се страхуват и не познават механизните на гладолечебния процес. А трябва да се знае къде, как, какво и защо. Правилата. Ползите и противопоказанията.  Това е идеята. Иначе за чуждия опит има много. Отваряш книга на Суровин и почваш да четеш за водния пост по над 30-40-50-60 дни , четеш как слепите проглешдат, глухите - чуват. Как ампутирания тестис на някой му регенерирал. Този опит също подвежда....

Споделям,макар 4е много ми харесват разни пасирани ... :-[
Активен
вярвам в доброто

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #427 -: 10-03-2014, 20:22:38 »

Соята е вредна !
Активен

pussycat

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #428 -: 11-03-2014, 12:17:18 »

Повечето соя вече е генно модифицирана.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #429 -: 11-03-2014, 19:18:05 »

Благодаря ви :love_026:
Активен
вярвам в доброто

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #430 -: 11-03-2014, 19:56:09 »

За ГМО соята напълно подкрепям. Но за био соята какво мислите? Защо да е вредна? Д-р Хироми Шиния в книгата си "Микробният фактор" я посочва като отличен източник на протеин за хората, наблягащи на растителна храна и в предписанията му присъства като полезна храна. Има ли някъде, където да се прочете повече за био соята?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #431 -: 11-03-2014, 23:01:36 »

В "Конспирацията срещу здравето " от Гълъбов имаше по този въпрос доста подробно. А това е задължителна книга за всеки.

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #432 -: 12-03-2014, 00:17:39 »

май вече никъде няма неГМО - соя, всичко почти е контаминирано...
а и дедите ни само соя са яли  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #433 -: 13-03-2014, 10:50:59 »

За любителите на колбаси:
http://www.plovdivmedia.com/78623.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #434 -: 13-03-2014, 19:10:53 »

Прави сте.Много сте прави и за дедите и за това, 4е май ве4е неГМО продукти няма. Аз соята я използвах като растителен вариант на месото. Обикновено меля и приготвям вси4ко сама/тофу,мляко и т.н. Според доста таблици в нета, е един от най големите изто4ници на протеини. Сега търся заместители на протеини, 4е мъж ми, който е мръвкояден ;D не ме оставя на мира, 4е не ям месо и 4е протеините са важни, и т.н......
В "Конспирацията срещу здравето " от Гълъбов имаше по този въпрос доста подробно. А това е задължителна книга за всеки.


Аз тази книга дори не съм я 4увала?
Откъде да си я сваля?
Извинете, ама доста букви и препинателни знаци не ми излизат на клавиатурата,та липсват тире ниско,удивителен знак и някой букви,затова използвам номера,за да ги заместя. В някой форуми ве4е не влизам, 4е ми писна да обясявам, 4е съответните писмени знаци ми липсват и в италианският сайт не излизат дори и след пости ;)
Активен
вярвам в доброто

adriana.mehandjieva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #435 -: 21-03-2014, 13:45:33 »

Има и неГМО продукти, не съм съгласна. Просто много трудно се намират. В големите градове даже си има специализирани магазини за такива продукти. Проблемът е, че ни ги предлагат доста по-скъпо, отколкото са.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #436 -: 26-03-2014, 18:53:44 »

Има и неГМО продукти, не съм съгласна. Просто много трудно се намират. В големите градове даже си има специализирани магазини за такива продукти. Проблемът е, че ни ги предлагат доста по-скъпо, отколкото са.
Ами има и не ГМО продукти, ама много от тях са набедени такива. На етикетите съответно се мъдри "Био", ама според контролите не са много то4ни, а и производителите не са искрени. Преди вярвах, 4е ако е скъпо, зна4и има гаранция, ама май и този критерий не е много валиден ???
Активен
вярвам в доброто

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #437 -: 28-03-2014, 09:38:17 »

Права си Бени. И аз бях така, мислех, че ако е скъпо е качествено. Сега съм убедена, че масово на етикетите не се изписва всичко, а и едва ли може да се подложи на строг контрол насипната храна, не че и другата може. Дойдох до идеята, че ако искам да е истинско, трябва аз да си го произведа, което е малко сложно в градски условия, но истината е там. Събрала съм си семенца от моята баба и от други възрастни хора и си сея тях. Трябва да съхраняваме истинския генофонд.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #438 -: 28-03-2014, 18:39:22 »

И аз се опитвам да си произвеждам много неща сама. При мен условия има, ама ми липсва време. Обаче домати си садя. Дребнички стават, липсва им грижа, ама поне са вкусни.
Активен
вярвам в доброто

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #439 -: 29-03-2014, 19:11:06 »



 :Content_4 - emotloader:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.