Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248021 пъти)

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #580 -: 25-12-2016, 22:29:32 »

Светли празници! Много любов, здраве, вяра и успехи! :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #581 -: 19-03-2017, 22:59:02 »

   
Как един студент затваря устата на професор
---------------------------------------------

Веднъж един професор задал следния въпрос на своите студенти:

– Всичко ли, което съществува, е създадено от Бога?

Изправил се студент и смело отвърнал:

– Да, създадено е от Бога.

– Значи Бог е създал всичко?

– Да, сър – потвърдил отново студентът.

Професорът продължил:

– Ако Бог е създал всичко, значи Той е създал и злото, тъй като то така или иначе съществува. Така че, съгласно принципа, че нашите дела определят нашата същност, Бог е зло – тържестуващо обобщил професорът.

Аудиторията притихнала след този отговор, а професорът изглеждал все по-доволен от себе си, че за пореден път доказал, че вярата в Бога е абсолютен мит. Тогава друг студент вдигнал ръка с молба да зададе въпрос. Изправил се и попитал:

– Професоре, а студ съществува ли?

– Що за въпрос, разбира се че съществува! На теб никога ли не ти е било студено?

Залата се разшумяла, чули се смях и подигравки към младежа, но той продължил:

– Всъщност, в съответствие със законите на физиката студ не съществува. Това, което ние възприемаме като студ е всъщност отсъствие на топлина. Човек или предмет могат да бъдат изучени в съответствие на това дали притежават или предават енергия. Абсолютната нула (-460 градуса по Фаренхайт) е абсолютно отсъствие на топлина. Цялата материя става инертна и не може да реагира при тази температура. Студ не съществува, ние сме създали тази дума за да обозначим това, което чувстваме при отсъствието на топлина – обобщил студентът и продължил:

– Професоре, а тъмнина съществува ли?

– Да, съществува. – леко разколебано отвърнал този път професорът.

Студентът го прекъснал:

– Отново не сте прав, сър. Тъмнината също не съществува. В действителност това е отсъствието на светлина. Можем да изучим светлината, но не и тъмнината. Можем чрез призмата на Нютон да разложим бялата светлина на отделните и цветове и да изучим дължината на вълната на всеки цвят. Вие не можете да измерите тъмнината. Обикновен лъч светлина може да се промъкне в тъмнината и да я просветли. Как може да се измери колко е тъмно дадено пространство? Измерва се количеството светлина, нали така? Тъмнината е понятие, измислено от хората, за да се опише отсъствието на светлина.

Накрая студентът попитал отново професора:

-Сър, а злото съществува ли?

Този път професорът отговорил смутено:

– Разбира се, както вече казах, виждаме го всеки ден, жестокостта между хората, множеството престъпления и насилие по света. Това са примери за съществуването на злото.

На което студентът отвърнал:

– Злото не съществува, сър. Само по себе си, това е отсъствието на Бога. Прилича на студа и тъмнината – думи, създадени от човека, да обозначат отсъствието на Бог. Той не е създал злото. Злото – това не е вяра или любов, които съществуват както топлината и светлината. Злото – това е резултатът от отсъствието на божествената любов у човека. Прилича на студа, който се появява тогава, когато няма топлина, или тъмнината, настъпваща при отсъствието на светлина.

Тук професорът мълчаливо седнал на мястото си.
А името на младия студент било Алберт Айнщайн.
   
   http://lifebg.net/79032/79032/#!prettyphoto/0/
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #582 -: 19-03-2017, 23:40:45 »

Прекрасно, бляскаво, дори блестящо. (Може дори някой извод да си направи човек...).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

http://www.greenmedinfo.com/blog/happy-birthday-your-birthday-cakes-contains-over-80-toxic-ingredients
 tooth tooth tooth
На английски е , аз също не съм се напъвал да я чета, но заглавието ми върши работа.  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #584 -: 26-04-2017, 22:05:06 »

Не е за чудене, но е отвратително.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #585 -: 03-05-2017, 23:51:32 »

https://youtu.be/Udlz7CMLuLQ
Интересно видео. Кара те да се замислиш малко за проблемите на малките деца и че те може да са някакво следствие от това което баба им и дядо им са яли  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #586 -: 04-05-2017, 09:12:31 »

 Връзка със сигурност има. При кого в какъв процент ще се прояви - това вече не може да се предвиди, защото участват и много други фактори.
А ако става въпрос за 80-100 поколения назад, тогава връзката ще е направо определяща! Ако от тогава досега нашите предци са се хранили предимно със скакалци и с мравки - това ще е и нашата най-добра храна, а не плодовете и зеленчуците  ;)  Ако на друго място пък 100 поколения са се хранили предимно с мляко
( сурово и домашно обаче :) )  - това пък е тяхната най-добра храна. Точно както за хунза най-добри са кайсиите.
Всичко това , ( освен, че е моя логика  ), е и научно доказано  от сериозен изследовател - д-р Уестън Прайс:
Различните племена с времето се приспособяват към определен вид  хранене, което става техен "код".  Без значение дали това ще е месо , мляко или плодове..  
(Следователно,  наистина няма смисъл да се копират чужди модели на хранене, както се опитват да го правят някои недостатъчно надарени с пипенце  "нутриционисти"  tooth )
Този принцип важи не само за хората , а за всички същества.
Прекрасен пример за това е как два много близки биологични вида - куче и  вълк,  имат сериозни различия във физиологията на  храносмилането - кучето , за да оцелее по-лесно, се е научило да усвоява скорбяла , докато вълкът- не.  ;)
 Явно  и тук всичко е въпрос на време.    :surpris_23:
    
« Последна редакция: 04-05-2017, 09:56:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #587 -: 05-05-2017, 10:21:49 »

Сега ме навеждаш на едни размисли.
Това че едно същество се е приспособило към дадена храна за да оцелее прави ли тази храна правилна и полезна за него или просто я прави храна чрез която може да оцелее, но не без странични ефекти? Както кучето, ако се върне към храненето на предците си, би ли било по добре?
Както и ние можем да ядем какво ли не и да оцелеем, но това, че оцеляваме прави ли някои от храните полезни?
Дали всеки от нас има смесица от много кодове или един преоблдаващ?
Дали след сто поколения ще има американец, който ядейки джънк фууд ще е здрав като бик  :Confus_3:

Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #588 -: 05-05-2017, 13:07:30 »

Миро,
храните , които употребяваме са полезни според мен щом ни помагат да оцеляваме.Оцеляването ни е свързано с употреба на дадена храна, тя ни помага да я усвоим правилно и да нямаме никакъв проблем след нейният прием.Преди години когато употрубавах предимно готвена храна не съм си задавала никакви въпроси относно това как действа дадената храна.Едва когато се разболях разбрах,че готвената храна ми причинява болки на болните места, а суровата храна - не.Напротив , тя лекува болното място и спира болката.Това обаче се отнася за различни видове органи.Например при болки в стомаха и силни и остри кризи и готвена, и сурова храна пречи.
Така,че вярно е,че преди години хората са оцелявали с различна по вид храна - предимно тестени изделия, простички постни ястия.Но в никакъв случай не са приготвяли често и всекидневно днешните сложни десерти, торти, всевъзможни сладкиши, всекидневно хранене с месо, млечни продукти и яйца.Напротив постът е бил почти целогодишен поради липса на храна, предимно животинска.
От моята баба знам,че мамалигата е била основна храна в Добруджа.Тя е била разнообразявана с различни добавки - сирене, картофи, зеленина, гъби.Царевичното брашно по - добре запазва зъбите.Но и движението преди години е било повече, не бива да се забравя това и то на чист въздух.
Начинът на живот - днес и преди години е  коренно различен и трябва да отчетем и този факт.Рядко са правени операции в миналото, но затова пък много деца и възрастни са измирали от тежки инфекции.
Така,че храната в миналото е била проста, а днес е сложна - много продукти, много обработка и то по различни начини.Което няма как да не се отрази на здравето.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #589 -: 05-05-2017, 15:28:25 »

Миро, аз само едно нещо пропуснах да уточня и сега виждам, че точно там ти е питането  tooth
Пропуснах да добавя, че става въпрос за сурова или съвсем слабо обработена храна, както каза  и Ели.
Менюто на ескимосите ,например, е почти 100 % месо! Там зеленчуци няма! Но те го ядат изсушено  ;) , а не термичнообработено. И не боледуват от рак и други лоши болести. Докато употребено печено и варено - то е  канцероген, това е категорично доказано.
 И  млякото , което  са пили и индийците през хилядолетията, също не е като сегашното от супермаркета :) , затова и тяхната Аюрведа го препоръчва.
Виж, това какво би се случило ако 100 поколения ядат джънк-фуд , е интересно. :)
Едно е сигурно! Вредата ще е по-малка, в сравнение с рязкото преминаване към такова хранене. Организмът ще има времето да се адаптира.
Обаче , то може ли толкова години нивата на токсичност да са еднакви, че да се направи експеримент?  tooth Виждаме, че те постоянно и рязко се увеличават дори в рамките на едно десетилетие .  tooth  
« Последна редакция: 05-05-2017, 15:30:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #590 -: 05-05-2017, 20:01:37 »

аз не мисля, че е възможна изобщо адаптация към джънк - фуд, надявам се, че и вие не го мислите сериозно...
не вярвам и три поколения да могат да се адаптират към джънка, камо ли сто...
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #591 -: 05-05-2017, 21:50:23 »

Цитат
аз не мисля, че е възможна изобщо адаптация към джънк - фуд, надявам се, че и вие не го мислите сериозно...
не вярвам и три поколения да могат да се адаптират към джънка, камо ли сто...

Аз дори вярвам, че и адаптацията към купешки плодове ще е трудна, също и  слънчевата радиация, въздуха, водата, бактериите, пчелите, новите технологии койти бълват какви ли не радиовълни...
 :surpris_23:

Доста време хапвам плодове предназначени за английския пазар и виждам разликата. Тя се изразява в това, че плодовете са много сладки, все едно имат инжектирана захар : :essen: :Cherries
400грама грозде не мога да изям наведнъж, защото ми става много сладко.
И плодовете имат вкус ( някакъв  ) обаче е много далеч от това което съм свикнал в Бг. Дори някои от вносните ябълки  в Бг са ми по - вкусни..
.... ами напред са хората, ако видиш една добре уформена мацка трябва да я огледаш добре, защото друга може да не видиш същият ден  tooth 
Напред са хората, аз мисля, че без да съм чел по темата как се променяме генно с помоща на "напредналите технологии" във "напредналите" държави са доста по едри хората, предполагам, че цивилизацията ги е променило за 1 - 2 поколения.  :kisss: Ама няма нищо, то вече Адел става стандарт за готина мацка, просто ще се променя вкусът на мъжете, пък то и без туй процента на мъжете намаля :D

Дано не съм засегнал някого.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #592 -: 06-05-2017, 07:58:35 »

Искрена, ако се поинтересуваш, ще узнаеш, че в миналото е имало някои царе, които са постъпвали умно. :pensif_29:  Съзнавайки, че е много вероятно някой ден да бъдат отровени, те почвали отрано  и редовно да приемат отрова в малки дози профилактично  ;) Организмът постепенно привиква  и в един момент е вече готов за голямата доза, която би убила всеки друг нормален човек! А на царят нищо му няма , нищо че е изпил такива   количества през годините  tooth ( Каква отрова точно са пили , как са я подбирали и в какви дози, за това не съм се интересувал :) )
В природата има достатъчно примери за организми, които са се приспособили да съществуват при най-абсурдни условия.
За джанк фуда не знам, но  друг вариант имаме ли ?  tooth Щем не щем трябва да се приспособяваме.
Като следя събитията, допускам, че скоро време просто няма да има храна , която да не е токсична!
Ще забранят органичната под някакъв претекст  ( че не е сертифицирана  tooth, точно както Монсанто сега се мъчи да сертифицира всяка семка по света, тоест да я "ГМОизира" )  или ще ги обработят с нещо, точно както сега американските бадеми са обработени с отровен газ, защото разболявали от салмонела и властите били загрижени  tooth tooth  А за запознатите е ясно защо ги обработват - Джейсън Вейл разказа на целия свят как се е излекувал от рак с помощта на вит В17, който го има в ядки и бадеми. Какъв е той , че ще се лекува от рак за без пари, след като в болницата лечението струва средно    400 000 долара? :pensif_29: Даже лежа за това почти 6 г. в затвора! ( за пропагандиране на "официално неодобрено"  лечение   tooth)
« Последна редакция: 06-05-2017, 08:21:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #593 -: 06-05-2017, 09:42:58 »

Като спомена Монсато,
аз знам че искат със закон да си прокарат техните химизирани семена,
обаче те май се разпростират доста по на далеч  http://www.budnaera.com/201503/1506021141.html.
Нямам си идея какви болни мозъци стоят зад това. Опитвам се да ги разбера, но не мога.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #594 -: 06-05-2017, 10:44:27 »

Цитат
аз не мисля, че е възможна изобщо адаптация към джънк - фуд, надявам се, че и вие не го мислите сериозно...
не вярвам и три поколения да могат да се адаптират към джънка, камо ли сто...

Аз дори вярвам, че и адаптацията към купешки плодове ще е трудна, също и  слънчевата радиация, въздуха, водата, бактериите, пчелите, новите технологии койти бълват какви ли не радиовълни...
 :surpris_23:

Доста време хапвам плодове предназначени за английския пазар и виждам разликата. Тя се изразява в това, че плодовете са много сладки, все едно имат инжектирана захар : :essen: :Cherries
400грама грозде не мога да изям наведнъж, защото ми става много сладко.
И плодовете имат вкус ( някакъв  ) обаче е много далеч от това което съм свикнал в Бг. Дори някои от вносните ябълки  в Бг са ми по - вкусни..
.... ами напред са хората, ако видиш една добре уформена мацка трябва да я огледаш добре, защото друга може да не видиш същият ден  tooth 
Напред са хората, аз мисля, че без да съм чел по темата как се променяме генно с помоща на "напредналите технологии" във "напредналите" държави са доста по едри хората, предполагам, че цивилизацията ги е променило за 1 - 2 поколения.  :kisss: Ама няма нищо, то вече Адел става стандарт за готина мацка, просто ще се променя вкусът на мъжете, пък то и без туй процента на мъжете намаля :D

Дано не съм засегнал някого.


хаххах, доста истина казваш   tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #595 -: 06-05-2017, 11:27:23 »

Естествено , спаначе . ГМО-то е част от богатият инструментариум за контрол. Наскоро излезе ценна книга - "ГМО- храната като оръжие".  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #596 -: 08-05-2017, 17:25:03 »

Само да вметна,че Баиер купи Монсанто миналата година за милярди,китаѝците купиха Синджента,странното е че сливанията се случиха по едно и също време.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #597 -: 09-05-2017, 13:03:20 »

...Съзнавайки, че е много вероятно някой ден да бъдат отровени, те почвали отрано  и редовно да приемат отрова в малки дози профилактично
 
Като следя събитията, допускам, че скоро време просто няма да има храна , която да не е токсична!
Ще забранят органичната под някакъв претекст  ( че не е сертифицирана  tooth, точно както Монсанто сега се мъчи да сертифицира всяка семка по света, тоест да я "ГМОизира" )  или ще ги обработят с нещо, точно както сега американските бадеми са обработени с отровен газ, защото разболявали от салмонела и властите били загрижени  tooth tooth  А за запознатите е ясно защо ги обработват - Джейсън Вейл разказа на целия свят как се е излекувал от рак с помощта на вит В17, който го има в ядки и бадеми. Какъв е той , че ще се лекува от рак за без пари, след като в болницата лечението струва средно    400 000 долара? :pensif_29: Даже лежа за това почти 6 г. в затвора! ( за пропагандиране на "официално неодобрено"  лечение   tooth)
:pensif_29: :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #598 -: 09-05-2017, 13:29:01 »

Здравейте, скъпи съфорумници и съотечественици.

Народът не може повече да търпи своеволията на разни измислени политици, които са захапали здраво кокала и не искат да го пуснат, за да остане нещо и за обикновения човек. Аз, Петко, 30 годишен мъж от гр. Варна съм готов да разчупя политическите схеми и всякакви несправедливости в държавата. Подкрепете ме и нека да се обединим с цел спасяване на България.

Наскоро си направих профил във фейсбук, група и страница ...ще се радвам поне едно от трите да харесате и да получа вашата подкрепа. (Операция България са и трите) Защото на следващите избори съм амбициран да направя партия и да измета порочните практики с голямата метла!

 :pensif_29:

Благодаря ви :flowers2:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.