Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412503 пъти)

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1360 -: 04-02-2015, 18:52:22 »

Суровоядец съм, но съм с две ръце зад iskrena. Който не я харесва може да не и отговаря на постовете или дори да не я чете. Светът е интересен именно, защото всеки е различен. Ако всички бяхме еднакви, щяхме да сме роботи. Нахвърляте се върху нея само защото не е суровоядец или веган. И с Петко беше така. Когато беше суровоядец беше любимец на всички. Когато започна да се храни по друг начин, му се нахвъдлиха като кучета (определени хора разбира се). Въпреки, че момчето беше така добро да им споделя всичко. Нали знаете, когато съдиш или обвиняваш някого, ти се чувстваш повече от него, прав, по-висш. Е как ли пък да не си. Само егото ти хвърчи до небесата. Един писа, че не я харесвал, втори го подкрепи и хоп - анкета да я гоним. Някой замисли ли се как се чувства iskrena в момента? Колко и е наранено достойнството? Подложена на гласуване за изгонване и очакваща присъдата си, която ще бъде издадена от по-висшите от нея.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1361 -: 04-02-2015, 20:18:34 »

Суровоядец съм, но съм с две ръце зад iskrena.


Дани, за какво е това "но"?
все едно, че аз съм против суровоядството!

моята храна, пак повтарям, в голяма част е сурова, но просто аз не уповавам на физическата храна, каквато и да е тя за каквото и да било.

пс  "Някой замисли ли се как се чувства iskrena в момента? Колко и е наранено достойнството? Подложена на гласуване за изгонване и очакваща присъдата си, която ще бъде издадена от по-висшите от нея. "

е, Дани, благодаря за съчувствието, но честно, не съм се чувствала зле!
и ще ти кажа защо - просто защото знам, че съм се държала достойно в тоя форум и съм се старала да бъда "сол и светлина", разбира се, според колкото ми е дадено и/ или съм успяла да приема!
достойнството на човека не зависи от приемането или отхвърлянето от страна на другите!
а  ако съвестта ми е чиста, защо трябва да се чувствам зле?

бих се чувствала зле само, ако съм наранила достойнството на някого, самата аз и нямам възможност да си искам прошка от човека!



« Последна редакция: 04-02-2015, 20:27:14 от iskrena »
Активен

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1362 -: 04-02-2015, 21:24:26 »

Дани, за какво е това "но"?
все едно, че аз съм против суровоядството!

Това "но" е защото някой се изказаха, че форума бил само за суровоядци и вегетарианци и не ти било мястото тука. Не ми се търси да се връщам назаде за да го цитирам точно.

А щом се чувстваш добре - страхотно, така трябва. Мачът беше всички срещу един. Те те нападат, ти се защитаваш. За мен е много крайно да се говори за изгонване. Някой хора могат да приемат всичко това много лично. Както и да е, нещата май вече се успокоиха.  :)

Активен

ПЕТЬО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1363 -: 04-02-2015, 21:28:04 »




/ многото постове един след друг , които са на  един и същ човек , доста натоварва общуването! Има достатъчно време за редакция за да се добавят новите мисли, вместо да се пускат като отделни постове./



Ето това най-много ме дразни, иначе уважавам мнението на всеки винаги мога да науча нещо ново. Не мисля че трябва да напуска, освен по собствено желание. Иначе се ръководя от това: Щом на някой нещо му харесва да го прави, независимо какво е и стига да не пречи на никой! 8)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1364 -: 04-02-2015, 22:02:19 »

Дани, за какво е това "но"?
все едно, че аз съм против суровоядството!

Това "но" е защото някой се изказаха, че форума бил само за суровоядци и вегетарианци и не ти било мястото тука. Не ми се търси да се връщам назаде за да го цитирам точно.

А щом се чувстваш добре - страхотно, така трябва. Мачът беше всички срещу един. Те те нападат, ти се защитаваш. За мен е много крайно да се говори за изгонване. Някой хора могат да приемат всичко това много лично. Както и да е, нещата май вече се успокоиха.  :)



да, Дани, аз те разбрах за "но"- то, но те питах, защото исках да подчертая, че аз също съм за естествената, сурова храна, а не против нея!
т.е. - в това отношение  не мисля, че имам голямо разминаване с хората тук, въпреки че не ям само сурово, защото виждам, че повечето не са изцяло суровоядни.
разминаването идва от упованието в тия неща.

относно нещата, ми... май хич не са се успокоили.... защото всичко това натоварва админа и явно, така или иначе, трябва да престана да пиша тук.

относно хората... днес никой не ме е нападал, даже имаха неочаквано за мен добро отношение, предвид реакциите им спрямо мои постове.

както и да е, благодаря ти за вниманието!
принципно си прав, обаче - ако човек акцентира върху себе си, а не отстоява някаква принципна позиция, би могъл много лесно да бъде наранен.

поздрави!


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1365 -: 04-02-2015, 22:57:50 »

Искрена , технически не мога да преместя постовете в друга тема, така че да  изглеждат по този начин. Мога да пусна дълъг пост от мое име , в който да се копират изказванията. Но това всеки може да го направи, ако му се занимава. Аз не виждам какво ценно има в последните няколко страници от този дневник, но ако някой се хване - нека  да копира и да премества. След като Петко не пише тук, би трябвало даже темата да се заключи. Ако реши да дойде , той даже сам ще си я отключи, мисля , че все още има модераторски права.
 
cherry , нямам против да изтрия последните постове тук , както предлагаш. Но да не вземат пък да се обидят другите , които също ще бъдат изтрити? Как да угодим на всички, не знам вече    :surpris_23: 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1366 -: 12-03-2015, 17:49:34 »

Здравейте! :-)

Мога да пиша много, но няма да го направя. Писал съм достатъчно, а и нямам достатъчно време. Все пак нека уточня нещо.
От вас научавам, че съм бил в болница, камо ли в някакво тежко положение. И, да, суровоядството ме научи на много неща. Най-важното сред тях е, че това е перфектен лечебен хранителен режим. Към този момент в някои алтернативни клиники в България и чужбина се практикува суровоядство, НО между 2 и 3 седмици общо. Никога повече.
Зачетете няколко (около 10) страници по-назад в този дневник какво се случи, когато започнах да споделям недостатъците при дълговременно суровоядстване. Бях зарит с фекалии. Колкото и напорист да бях, не успях дори да напиша всичко, което исках.
Както и да е. Всеки сам върви по Пътя си.
Стигнах до някои изводи, до които стигнаха и повечето най-заклети вегани и суровоядци. Мога поименно да ги споделя, но не е етично все пак.

1. Пълната липса на млечни (истински млечни от някои ферми, а не индустриални млечни) е вредна за здравето. Нямам предвид за някои, а за всички, стигнали до тези изводи. А си има и доста желязна медицинска причина за това. Медицината не е 100% измама все пак. Нека не бъдем крайни.

2. Постоянното хранене с веганска и/или суровоядска храна е вредно, защото това са предимно въглехидрати (над 80%). Ето обяснението защо някои мои познати качиха 20-25 кг. Свалиха тези килограми, минавайки на риба и зеленчуци. Не говоря за изключения.

3. Начинът на живот - локация, въздух, взаимоотношения с близки, приятели, - са в пъти по-важни от влиянието на храната. Не че трябва да ядем junk food, естествено.


Да, действително съм чувствителен човек. Но бате Бино ме познава предимно като суровоядец, когато наистина се бях побъркал  :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1367 -: 12-03-2015, 19:33:16 »

"От вас научавам, че съм бил в болница"

Не точно "от нас" , приятелю Петко, а от Тихия !!  tooth
И сега ако го питаш откъде знае за "болницата" ти , ще ти отговори , че си на доста по-ниско ниво от неговото, ,което се доказва от въпросите ти    tooth  (както отговори и на мен , когато му зададох въпроси, които "събаряха" твърденията, които беше копнал отнякъде http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8120.msg74524#msg74524
 
2.
За млякото.
Вероятно не си прочел темата ми за него? http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7463.0
 Това, което казваш за Медицината и млякото е вече отживелица.Беше навремето. Но се завършиха много изследвания..Сега дори и там си свериха часовника  и от няколко години са го извадили от списъка на полезните продукти. А нали и винаги гледаме природата? Къде има да се види възрастен бозайник да търси да суче отнякъде?  :surpris_23: Ако беше добро за него, щеше да му се даде отнякъде  :surpris_23: А е ясно , че едно животно отделя толкова, колкото е необходимо за малкото му докато се закрепи. Ако беше полезно , женските щяха постоянно да отделят мляко и при тях щеше  да има опашка от всякакви горски жители  да си взема "дневната доза"  :surpris_23:
ПРиродата не е разчела да има краве или овче мляко и за хората!  Имаме го защото се използват брутални тунинг-методи за да се увеличи млекодобива десетки пъти. ( дори в "домашните" ферми, дето казваш, се прилага тунинг, бил съм )  По естествен път това няма как да стане- да има такъв излишък, че да стигне за  всички.

3. Аз пак те моля да конкретизираш - имаше ли поне един измежду тези  "заклети суровояди" , който да е минал на  суровоядството ( като постоянно хранене  ) постепенно , в рамките на поне 7 години!  ?
 Организмът има клетъчна памет, както и енерго-информационни връзки с храната.  И затова не става от раз да правиш драстични промени. Всяка промяна си иска своя срок за адаптация!  ;) Колкото по-драстична е промяната - толкова повече време й трябва! Естествено, има и субективен фактор - компенсаторните възможности на всеки един организъм.  ;) Които , както знаем, зависят от много фактори, вкл. и генетични.
 Ако се направи по-бързо промяната, има рискове да се случи точно това, от което са се оплаквали "заклетите"..
(Просто питам, все пак сме "суровояден форум".  аз лично засега не съм решил още да минавам на 100% сурово )
« Последна редакция: 12-03-2015, 20:00:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1368 -: 12-03-2015, 19:47:38 »

През 1992 - 93 гг стотици българи в Камбоджа живяхме - някои повече от година - без мляко, дори и без сирене... Няма никакво заболяване, свързано с липсата на тези продукти. При това цялата храна беше съвсем различна - най-близо е оризът... :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1369 -: 12-03-2015, 20:21:26 »


"3. Начинът на живот - локация, въздух, взаимоотношения с близки, приятели, - са в пъти по-важни от влиянието на храната. Не че трябва да ядем junk food, естествено.


Да, действително съм чувствителен човек. Но бате Бино ме познава предимно като суровоядец, когато наистина се бях побъркал."
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1370 -: 12-03-2015, 23:45:29 »

ех, Тихий, какво искаш да кажеш с това - че Петко е попаднал чак в психиатрия поради суровоядство?   :surpris_22:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1371 -: 13-03-2015, 09:54:59 »

ех, Тихий, какво искаш да кажеш с това - че Петко е попаднал чак в психиатрия поради суровоядство?   :surpris_22:


И аз така схванах намека на Тихия. ;D


Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1372 -: 13-03-2015, 10:24:55 »






........... побъркал."

Да се прави подобен намек, хващайки се за една дума, като удавник за сламка, е жалко и грубо.
« Последна редакция: 13-03-2015, 10:27:22 от Ros »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1373 -: 13-03-2015, 18:56:54 »

Вижте, не очаквам нищо добро да прочета в този форум за себе си. Затова и се махнах оттук. Прочетете постовете от април 2009 г. до ноември същата година. За съжаление, някои изтриха постовете си, напускайки завинаги форума. Идеята ми е да видите каква беше атмосферата тогава, и каква е сега. Всеки сам да си прави изводите.
Колкото до млякото, сиренето и годините суровоядстване, няма да споря. Надживях това да споря и да доказвам нещо пред когото и да било. За мен са важни фактите, а не някакви изследвания, списъци, имена и т.н.
Фактите говорят.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1374 -: 13-03-2015, 20:16:43 »


     Petko браво за добронамереността ти да се върнеш/връщаш отново тука и да хвърляш светлина около себе си, какво се е променило за теб и в каква степен.
Чудно ми е този Рашко който споменаваш, след като те е въвел в тънкостите на суровоядстването, дали и той след време не си е променил възгледите по отношение на храната/живота.

    Истина е това което казваш за отмосферата тогава, личи си по думите на пишещите, имало е смирение, любов, всички сте били равни, сега е малко по различно, някои имат ранг, титли, егото се проявява в по-голяма степен.
    Тогава сте прилагали повече и сте споделяли, сега повече се приказва и се "нервничи", сега се бърбори повече отколкото се действа.
    А по отношение на 100% сурово приемане на зеленчуци и особено на някои от тях, тоя процент по всяка вероятност не е най-правилния в дългосрочен план, но за това май не всички "автори" споменават, а и някои неща човек ги научава по трудния начин чрез проба - усещане.
 Стомаха дори и да се справи със задачата, колко дълго може да издържи на натоварването!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1375 -: 13-03-2015, 21:39:22 »

малей, малеййй, какви конспирации , какви ужаси...   :surpris_22:
чак до заплахи и съд даже да се стигне    :surpris_22:     :surpris_23:
Активен

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1376 -: 13-03-2015, 22:13:23 »

Така че, Iskrena мери си приказките, да не се запознаеш на живо с някой съфорумец в съда   tooth
Активен

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1377 -: 13-03-2015, 22:49:07 »

Петко, отбивай се по-често бе човек. Някаи хора (особено такива не много умни като мене) научаваме много от твойте постове   ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1378 -: 14-03-2015, 07:27:50 »

Извинявам се, че нарушавам поредността, малко си редактирах поста от вчера вечерта.

I.Вижте, не очаквам нищо добро да прочета в този форум за себе си.

 Петко, достатъчно добро си прочел, не бъди максималист, никой по света не е имал 100% одобрение , едва ли ти ще бъдеш първият..:)
 Нали за теб били важни фактите?  
Ето ги:
1. Твоят дневник е най-четената тема в този форум! 156260 прегледа до момента! С огромна преднина пред всички останали теми!!  
2.  Твоят дневник е с огромна преднина и по брой отговори! 1373 !  
 Това малка атестация ли е?  :surpris_23:Не си доволен, обиден?   Е.., сега че за 5 години  е имало общо 2 -3 глупави коментара , повод ли е да го изживяваш така драматично, я се стегни, мъж си  :pensif_29:  

II. За съжаление, някои изтриха постовете си, напускайки завинаги форума. Идеята ми е да видите каква беше атмосферата тогава, и каква е сега. Всеки сам да си прави изводите.

 Ти кога казваш , че "някоите" напуснаха завинаги форума ? 2010 ? 2011?
Моля заповядай  фактите за СРЕДНОМЕСЕЧНО ПОСЕЩЕНИЕ НА ФОРУМА  от началото на създаването му по години:
2009 - 113 хиляди / на месец
2010 - 143 хиляди
2011 - 290 хиляди
2012 - 535 хиляди
2013 - 612 хиляди
2014 - 610 хил.
2015 - 639 хил.
Не знам за теб и за другите, но за мен  единственият извод би могъл да бъде, че напускането на тези „някои” не се е отразило на популярността на форума. Даже напротив – тя расте!   :surpris_23:
А за атмосферата „тогава” и „сега” .. мисля, че трябва да прочетеш малко психология – с времето лошото избледнява и се забравя ( и слава Богу.. )  и почти винаги хората са склонни да смятат, че преди е било „по-добро”  отколкото сега.  ;)
Аз категорично мога да кажа, че последните 1-2 години е много по-спокойно, отколкото преди!  Може да е по-вяло и скучновато, но в никакъв случай не и „по-нервно”, (както казва Гроу).  
А "текучество" навсякъде има .. Един напуска, друг идва..

III. Казваш, че тези "някои" са напуснали заради атмосферата във форума ?
 Вероятно намекваш за Вери, Веско, Деси?
Добре, ако е така, не трябваше ли напусналите да си направят ОБЩ САЙТ, където да акостират дружно и да продължат съвместната работа, както е било във форума?    
На практика се случва обаче нещо съвсем различно - всички те си правят отделни блогове, като никой не поства в блога на другия!  ;)   Даже подочувам, че между някои от тях е имало остри пререкания.. (заплахи за съд заради някакви претенции .. )    
Тук се налага друг извод - че те са имали противоречия помежду си още докато са били тук..   ;)

  Не знам, кажи ти какъв е смисълът, когато някой се цепи от групата и си прави нещо собствено?
За мен това означава 5 неща:
1. Че не се счита  достатъчно оценен .
2. Че ще бъде забелязан по-лесно ако е отделно
3. Неспособност за работа в екип.
4. Бизнес. Почти всички блогъри -  или дават платени консултации  / след като са ти спечелили доверието с познанията си ;) /, - или ти продават нещо , или пък набират посещения за да пуснат платени реклами. (И не се хабят в някакви си форуми току така безплатно  :Confus_3:)
5. Авторитетност! Естествено, че когато си част от цяло , си много по-слабо авторитетен, отколкото на собствена територия..
Така че, да се вини „атмосферата” е смешновато, ясно е , че хората си имат други приоритети просто..
И е добре да не си кривим душата  ;)    

« Последна редакция: 14-03-2015, 07:55:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1379 -: 14-03-2015, 23:50:33 »

grow, напълно си прав за всичко казано от теб в коментара ти  :flowers2: :)

Бате Бино, с теб никой не може да излезе на глава, знаем се добре  ;) :D :)

Доста преувеличаваш.
Винаги ли, когато популярността расте, значи че всичко върви напред и нагоре?! Имам доста примери в обратното на твоя извод. Само един пример: Фейсбук при 100 милиона членове беше доста по-полезен, отколкото сега при цял един милиард активни потребители.
Знаеш добре, че високата популярност не винаги значи по-високо качество ;)

За какво 100%-ово одобрение говориш (пишеш)???? Нима някога съм искал или търсил подобно нещо?! Не четеш ли какво съм написал - галоните лайна, с които бях залят точно, когато реших да изкажа позиция различна от общоприетата!!!!

Нито се оплаквам, нито имам каквито и да било претенции за нещо. Хората по-горе ме питат нещо и аз им отговарям. А ти пак адвокатстваш някому!

За какво драматично изживяване ми говориш?! Когато седмица-две пишеш искрено без злоба, а те нападат, тогава минималното, което можеш да дадеш на себе си, е да се махнеш, когато си нежелан. Говоря за тогава, не за днес, за сега. Аз нямам претенциите да бъда навсякъде, камо ли някъде където няма градивни неща. Пак да уточня, че говоря за преди 3 г. някъде. Дотогава четях. Сега не знам как е и не мога да давам мнение.

Хора, направили си общ сайт не знам. Имаше няколко сайта на различни хора. И сайтовете им нямаха много общо с този тука. Особено сайта на Деси е на съвсем друг принцип. Тя има доста добър блог.
Виж, бате Бино, поне два пъти на живо като се виждахме, ти обяснявах плюсовете на Фейсбук, на някои блогове дори, пред остарелия начин - форумите. Ти май не ме разбра тогава, но нейсе.

Как безплатно да се хабят? Ти не рекламираше ли нещо именно тук?! Не правеше ли един вид бизнес в един момент тук?

Нима аз не съм част от цялото? Развивайки профила си във Фейсбук вече 8 години, не съм ли част от цялото. Ето днес търсих една много стара книга, която трудно се намира в БГ и ми отне точно 40 секунди да я намеря, веднага след като писах, ми отговориха. Че дори ми я подариха. Както и да е. Пробвай и разучи останалите техники (технологии, апликации, уеб базирани нещица) и тогава давай мнение.
Част от цялото можеш да бъдеш във Фейсбук, ако знаеш как да го използваш, където сте един милиард активни индивидуални профили, а не в един малък форум. Форумът беше супер, сега не знам как е. Но иди виж как е по другите места, свери часовника, пък тогава ще си говорим.

Бате Бино, търсиш по вола теленце, ама нема  ;D :D

Недей съди, без да знаеш мнението и на другата страна. И особено без да си запознат със сайтовете, блоговете, профилите и дейностите на другите.

Имам едно питане към останалите. Я ме светнете за какъв съд става дума? Съдене, закани... нещо подобно се писа по-горе  :angel:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 22 запитвания.