Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412690 пъти)

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1280 -: 24-04-2013, 22:02:57 »

Благодаря ти Petko :Content_22:! На мен също камък ми падна от сърцето, наистина доста се бях притеснила! След вчерашния ти пост потърсих къде в София предлагат кафе ''Мехмет Ефенди'' и открих доста места, от които мога да си го набавя! Принципно харесвам само турското кафе, правя си го в къщи на джезве, на вън не пия!
Определено има връзка между стреса и Б витамините, но аз ще си ги набавям чрез храните, тъй като не мога да приемам никакви лекарства, правя реакции на непоносимост към повечето от тях! Организмът ми като цяло е доста странен- когато отхвърли нещо, никога повече не може да го приеме! Така е с цигарите, алкохола, медикаментите, някои храни! А само при вида на хапчета ми се повдига и край  :surpris_23:!
Между другото се замислих, че не е нужно да се правят тестове за определяне на дошите, достатъчно е само да се прочетат характеристиките на същите, за да може човек да се определи, поне при мен беше така, теста разбира се го потвърди след това!
Мерси и за линка, книгата ще ми бъде доста полезна и интересна  :flower:!
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1281 -: 24-04-2013, 23:21:52 »

Petko , да те питам още нещо- някъде назад в темата беше писал, че ползваш суров сусамов тахан на Балчо! Днес ми донесоха един, но като го отворих ми се стори, че капачката е била отваряна преди това, много лесно се завъртя и ми е странен на вкус! Такъв ли си му е вкусът принципно или моят е развален?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1282 -: 24-04-2013, 23:35:44 »

Петко, защо бързаш да обвиниш вегетарианската храна като причина за състоянието на зъбите си?
Доколкото си спомням ти си извадил здрави мъдреци (вярно, че не са част от фасадата, но все пак имат някаква функция) а освен това беше и почитател на ядките - те наистина увреждат зъбите, защото парченца от тях попадат в междузъбното пространство където изгниват или натъртват венеца с всичките негативни последствия, но ядките не изчерпват вегетарианската храна - те са мезе (а аз самият нигога не съм ги харесвал).
За невралгията имай едно наум - докторята те подготвят за някоя по психична диагноза с гръмко заглавие - важното е да не им се връзваш много  :whistling2 - emotloader:

nielka, таханът на Балчо  е доста по-различен от другите : по-приятен е на вкус и не залепва по лъжицата. Вероятно останалите наистина минават термична обработка.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1283 -: 25-04-2013, 00:08:30 »

Суров сусамов тахан има при арабите на ул. "Цар Симеон" на Женския пазар в София - определено е с добро качество. Лошото е, че е в пластмасови буркани. Цената не помня каква беше, но неми направи впечатление да е много по-висока от другия тахан.
Всеки тахан, който не е суров, е направен от термично обработен сусам - или печен, или сушен. Говорих преди време със Вера Тръндева (фирма "Тръндеви" - Първомай) - техният тахан не е лош и цената му е добра. Та тя ми каза, че не го пекат сусама, а го изсушават за няколко часа при температура около 40 градуса (не помня точно колко). В този смисъл техният тахан не е от печен сусам, но не може да се каже, че е от напълно суров - някакъв междинен вариант, който лично за мен е по-добър от печения.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1284 -: 25-04-2013, 00:30:36 »

За невралгията имай едно наум - докторята те подготвят за някоя по психична диагноза с гръмко заглавие - важното е да не им се връзваш много  :whistling2 - emotloader:

Zloqd, притесни ме  :surpris_22:, какво имаш в предвид?

nielka, таханът на Балчо  е доста по-различен от другите : по-приятен е на вкус и не залепва по лъжицата. Вероятно останалите наистина минават термична обработка.

На нашето пазарче има един търговец, който твърди, че са близки със собствениците на Балчо и е наблюдавал процеса на правене на тахана, който наистина не преминава през термична обработка и е напълно суров!
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1285 -: 25-04-2013, 00:37:49 »

Суров сусамов тахан има при арабите на ул. "Цар Симеон" на Женския пазар в София - определено е с добро качество. Лошото е, че е в пластмасови буркани. Цената не помня каква беше, но неми направи впечатление да е много по-висока от другия тахан.
Всеки тахан, който не е суров, е направен от термично обработен сусам - или печен, или сушен. Говорих преди време със Вера Тръндева (фирма "Тръндеви" - Първомай) - техният тахан не е лош и цената му е добра. Та тя ми каза, че не го пекат сусама, а го изсушават за няколко часа при температура около 40 градуса (не помня точно колко). В този смисъл техният тахан не е от печен сусам, но не може да се каже, че е от напълно суров - някакъв междинен вариант, който лично за мен е по-добър от печения.



За тези араби от доста места получавам добри отзиви и най- накрая ще взема да ги посетя! На "Тръндеви" също ме изкушава, не съм го опитвала още! А какво ще кажете за тахана на Ана и Йордан Каракехайови, таханджии от Ивайловград, има ли някой, който е поръчвал от там?
http://www.dnevnik.bg/zelen/2012/08/11/1885696_susam_otvori_se/
« Последна редакция: 25-04-2013, 00:45:31 от nielka »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1286 -: 25-04-2013, 01:02:46 »

Petko , да те питам още нещо- някъде назад в темата беше писал, че ползваш суров сусамов тахан на Балчо! Днес ми донесоха един, но като го отворих ми се стори, че капачката е била отваряна преди това, много лесно се завъртя и ми е странен на вкус! Такъв ли си му е вкусът принципно или моят е развален?

Каквото и да кажа по този въпрос, няма да е актуално. Още преди 3 г. получих непоносимост към него и оттогава не съм опитвал. От една лъжичка получавам силна болка.
Тогава таханът на ''Балчо'' беше в пластмасови кофички. Такива като от сладолед, без винт. На ''Тръндеви'' действително е много добър вариант. Някъде на 42-44 градуса ги сушат семките и това е приемливо :)

Петко, защо бързаш да обвиниш вегетарианската храна като причина за състоянието на зъбите си?
Доколкото си спомням ти си извадил здрави мъдреци (вярно, че не са част от фасадата, но все пак имат някаква функция) а освен това беше и почитател на ядките - те наистина увреждат зъбите, защото парченца от тях попадат в междузъбното пространство където изгниват или натъртват венеца с всичките негативни последствия, но ядките не изчерпват вегетарианската храна - те са мезе (а аз самият нигога не съм ги харесвал).
За невралгията имай едно наум - докторята те подготвят за някоя по психична диагноза с гръмко заглавие - важното е да не им се връзваш много  :whistling2 - emotloader:

nielka, таханът на Балчо  е доста по-различен от другите : по-приятен е на вкус и не залепва по лъжицата. Вероятно останалите наистина минават термична обработка.

Злояд, не плаши дамата с тия приказки, бе човек! Невралгията няма нищо общо с психиката!
Става дума за възпален нерв с хронична картина, а не за психична болест!!!

Питай някой дългогодишен суровоядец как е със зъбите и ще видиш защо така говоря ;)
Или пък само му погледни зъбите - сиви, без никакъв емайл. Познавам такива хора.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1287 -: 25-04-2013, 01:12:11 »

Каквото и да кажа по този въпрос, няма да е актуално. Още преди 3 г. получих непоносимост към него и оттогава не съм опитвал. От една лъжичка получавам силна болка.
Тогава таханът на ''Балчо'' беше в пластмасови кофички. Такива като от сладолед, без винт. На ''Тръндеви'' действително е много добър вариант. Някъде на 42-44 градуса ги сушат семките и това е приемливо :)

Аз също съм с болки в момента, не знам доколко е от тахана или от Невралгията, но май няма да го ползвам вече  :pensif_29:!

Злояд, не плаши дамата с тия приказки, бе човек! Невралгията няма нищо общо с психиката!
Става дума за възпален нерв с хронична картина, а не за психична болест!!!

Ама много ме уплаши  :surpris_25:!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1288 -: 25-04-2013, 01:56:25 »

Не се плаши, nielka! Невралгиите не са сериозни /тежки/ заболявания. Просто трябва да се пазиш повече от настинки, да спортуваш нещо подходящо, да не се обездвижваш, да се храниш добре, по възможност да приемаш като добавки някакъв Б-комлекс и всичко ще бъде наред :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1289 -: 25-04-2013, 09:51:33 »

... Скара ми се, че съм спряла кафето, тъй като според него то е мощен антиоксидант ...

Не знам колко е мощен, но кафето блокира производството на хормона Мелатонин - най-силния естествен антиоксидант (оставяме на страна останалите му функции).
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1290 -: 25-04-2013, 10:13:30 »

Определено има връзка между стреса и Б витамините, но аз ще си ги набавям чрез храните, тъй като не мога да приемам никакви лекарства, правя реакции на непоносимост към повечето от тях!

И аз си мисля, че въпреки всичко рибата и яйцата са по-добри източници на Б витамини от някакви синтетични хапове, но не съм сигурен как стоят нещата вече, ако заради невралгията са нужни по-високи количества от тия витамини.

Също, незнам нищо за невралгията, но знам че упражнението мост засилва нервната система, така че можеби помага. :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1291 -: 25-04-2013, 10:57:49 »

Петко, благодаря за отговора  :flowers2:
Както и на теб, Тих  :kisss:
Всичко е строго индивидуално  и част от пътешествието към нас самите. :Content_22:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1292 -: 25-04-2013, 11:53:28 »

Определено има връзка между стреса и Б витамините, но аз ще си ги набавям чрез храните, тъй като не мога да приемам никакви лекарства, правя реакции на непоносимост към повечето от тях!

И аз си мисля, че въпреки всичко рибата и яйцата са по-добри източници на Б витамини от някакви синтетични хапове...

 Витамин В (пък и болшинството витамини) се разпадат (т.е. вече не са витамини  tooth) при температура над 65 градуса, така че ако не консумираш рибата и яйцата сурови, забрави за тях!
В човешкия организъм Витамин В се изработва от чревната флора (ако я има де).
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1293 -: 25-04-2013, 13:41:21 »

Здравей, Петко! С удоволствие мога да поспоря с теб за горните ти твърдения, още повече че си човек с авторитет във форума. Първо, относно това, че суровоядството е най добрия прочистващ режим. Прочистващ и облекчаващ да, но не и най-добрия. Най-добрия метод е гладуването, и то на вода, без абсолютно никакви сокове или чай и мед. Суровоядството прочиства тъканите и органите , но само на едно повърхностно ниво.Ще ти кажа и защо. Самата алкална среда която се поддържа в организма със суровата и прясна храна не позволява на токсините да се разградят и те си остават вътре. В костите, в черния дроб, в ставите и на други по-забутани местенца. Това ти го казвам от личен опит: след 3-4 години суровоядсто си мислех , че съм чист като сълза.Вярно, чувствах се много добре, пълен с енергия, за разлика от преди. Но след това, за щастие ми се отвори шанс и открих гладуването за себе си. И именно тогава разбрах, че съм се заблуждавал, оказа се , че всички токсини си стоят , гладувах и наблюдавах как ден след ден излизат боклуци, и това ме мотивира да продължавам и до днес! Защото боклука в нас е много! Освен това по време на тези 3-4 години суровоядстване бях направил и прочистване на дебелото черво и черния дроб с много добри резултати.
« Последна редакция: 25-04-2013, 13:43:35 от Калоян »
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1294 -: 25-04-2013, 14:19:36 »

Извинявам се предварително на всички тук, но моето мнение е, че суровоядството е най-добрият прочистващ режим, но и най-опасният, ако решим, че ни е за дълъг период от време, камо ли завинаги. В последните няколко страници на този дневник съм описал някои опасни странични ефекти, които има дългото /над година/ суровоядстване. -цитат на Петко от 13-04-2013, 20:33:46 .

Относно второто, че суровоядството може да е опасно и то най-опасно като режим за по-дълъг период от време също не съм съгласен. За неграмотното суровоядстване да, съгласен съм , може да има вреда и то не малка, но това не дискредитира като цяло този начин на хранене. Самата грешка е описана в книгите на Малахов, а именно- приемане на сурова, прясна храна в зимните месеци. Плодове, зеленчуци, ядки, мед.., все Ин храни. С тях е нормално да се появят проблеми и да се загуби емайла на зъбите, аз също имах такъв проблем. Изстудява се човек, губи топлина и т.н. но ако се консумират Ян храни, този проблем изчезва. А именно зърнени храни, основно пшеница, кореноплодни .Вярно, по-лесно е човек да се засити с два три плода и шепа ядки,а също и зеленчуци, но през зимата в дълъг период не е добре. В природата никой от бозайниците не се храни с прясна храна , а с жито и семена. И съответно нямат проблеми със зъбите и здравето като цяло. Вярно е също ,че житото се дъвчи трудно и човек няма търпение да се храни само с него и с ядки примерно.Така, че според мен теоретично си много добре подготвен,освен това си патил, но опита ти не е достатъчен . Нямаш опит и в гладуването за съжаление. А относно аргументите ти , че 80 или повече хора са пострадали от суровоядство, не се приемат. може и да са 1000, това не пречи всички те да грешат! Щом като има дори и един който няма проблеми в дългосрочен план със суровоядството, следователно има верен път. А верния път е един , за разлика от грешните пътища, така че вероятността да се греши е голяма и е нормално. Има цяло племе описано в книги, племето хунза например, хранят се със сурова храна, нямат нито един кариес цялото село. Живеят в планината , където е доста по-студено отколкото в града.Описано е в книгата на Лидия Ковачева. Мога да ти припомня и за Атерхов със впечатлителната си книга, за тези които са я пропуснали. Но в менюто има предимно жито и зленчуци, не банани и други африкански плодове, където е най-типичната грешка на суровоядците. Ще се радвам, ако ми отговориш!
« Последна редакция: 25-04-2013, 14:25:30 от Калоян »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1295 -: 25-04-2013, 14:44:11 »

Здравей Петко,

исках да се включа още снощи по темата, но бях много изморена. Съжалявам, че ще ви върна малко назад.

Прави ми впечатление, че разсъждаваш много трезво и умно и ми се струва, че си помъдрял много по-рано от твоите връстници, което много ме радва. Моите поздравления!!

Аз, макар че не съм била точно суровоядец, получих последните години много подобни на твоите и на други хора оплаквания. Много съм се чудела защо се случва това. Мисля, че едната причина е до болка познатата ни  -  белия хляб и подобните на него рафинирани храни - отсъствието на необходимите минерали и витамини. Другата причина произлиза от първата - поради липса на някои минерали и витамини - увреждане на нервите от прекаленото количество киселини в организма и храните, които приемаме. Сигурно има и други причини...

Наистина, за да се стопли човек, са му необходими мазнини. И ненаситени, и наситени. Те влизат в състава на мембраните на клетките и ги предпазват от студа, необходими са ни за здрави кости, образуване на хормони...И другото, което мисля, че ни липсва, това са силиция, магнезия и други минерали...
Приемът на силиций много стопля организма. При липсата на силиций се увреждат и нервите, както споменах. За съжаление нашите тела са поизчерпани от минерали и е необходимо да ги приемаме отвън.

Приемал ли си силиций освен примерно със зърнени храни?

Аз, откакто започнах да приемам силиций, забелязах че и зъбите ми започнаха да избеляват, появи се гланц по тях и понякога така блестят, че не мога да им се нарадвам. А от гладуванията преди, вместо да побелеят, така почерняха, че се притеснявах да се усмихна.
Силицият, доколкото знам спомага и за лечение на птози, прави мускулите по - силни, укрепва костите, лекува някои стомашни проблеми, киселини...

Магнезият също стопля. Д-р Михайлов от Часът на мама по БТВ постоянно повтаря, че днешните храни не са това, което са били преди десетилетия и имат голям недостиг на вит.С и магнезий. Понякога за да се усвои, се налага прием на Шуслерови соли - също опит.
Милен - съпругът на Вери - е описал в една статия негово изследване на жива кръв преди няколко години. Накрая една от препоръките е била да приема допълнително магнезий.

И още нещо, според мен много важно и съвсем не на последно място.
Преди няколко дни гледах един филм за живота на Атон. Не всички монаси там живеят в манастири, някои живеят отшелнически живот в скалите, в пещери, където се изпраща храна по въжета веднъж седмично. Един монах е живял в такава пещера 39 години. Всички монаси, които видях на филма, изглеждаха много добре, въпреки почти целогодишния пост там, почти не спят, службите им са по 9 часа, а са винаги радостни... 84 годишен монах имаше младежки вид и по нищо не личеше, че е толкова възрастен. Показаха и гробището им - всички починали монаси бяха между 90 и 100 години...
Отец Иван от Нови Хан скоро в една статия беше отговорил на въпрос как е със здравето, че няма проблеми, а е над 60 годишен. Едва ли той е пил дори веднъж през живота си сок от моркови, често нямат пари, често децата ядат хляб и лютеница, а понякога нямат и това и едва ли той яде нещо по-различно. А се грижи за около 200 човека...
Отец Йоан - монах, свещеник  и лекар в горнооряховското село Драганово - също беше казал в едно интервю, че не боледува...

Не искам да обидя никого, но като че ли това ни вманиячване в храната ни прави още повече егоисти и затова имаме и толкова болести. Може би ако се обърнем към другите, към хората около нас, които имат крещяща нужда, а ние не ги забелязваме, гладните, самотните, ако се обърнем с любов и шепа топла попарка или бонбонки към котето или кучето на улицата, ако се опитаме да променим сърцето си  и на всеки да отговаряме с топлина и обич като истински хора, тогава и без много да мислим за здравето си, то само ще се върне и без приемането на много добавки... 

В живота няма нищо случайно. Болестите също. Има и изключения, но като общо правило те идват, за да ни покажат, че някъде нещо в нас не е в ред, някъде нещо трябва да поправим - в характера ни, в отношението ни към живота, в отношението ни с другите хора, с животните. Понякога, когато започнем много да си вирим носа...причини най-различни. Успеем ли да разберем причината, започнем ли да се борим с нея, престанем ли да мислим за себе си като нещо много важно, здравето се връща.
Защото започваме отново да спазваме духовните закони, които преди това сме нарушили...И съвсем отговорно мога да кажа, че това също топли.

Поддържам те напълно и в промяната в начина ти на хранене!
Сърдечни поздрави
« Последна редакция: 25-04-2013, 15:05:37 от donna »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1296 -: 25-04-2013, 19:19:03 »

... Скара ми се, че съм спряла кафето, тъй като според него то е мощен антиоксидант ...

Не знам колко е мощен, но кафето блокира производството на хормона Мелатонин - най-силния естествен антиоксидант (оставяме на страна останалите му функции).

Diego, човек като се наяде здраво и тестостеронът му пада. Но това е само временно. Същото е и с мелатонина. Няма блокиране, а само временно намаляване. До 6 ч. мелатонинът се оптимизира.
Ако това за блокирането, което казваш, е вярно, то 2/3 от хората биха останали без сън. А реално човек се налива с кафе през деня, а вечер заспива като пън.

Определено има връзка между стреса и Б витамините, но аз ще си ги набавям чрез храните, тъй като не мога да приемам никакви лекарства, правя реакции на непоносимост към повечето от тях!

И аз си мисля, че въпреки всичко рибата и яйцата са по-добри източници на Б витамини от някакви синтетични хапове...

 Витамин В (пък и болшинството витамини) се разпадат (т.е. вече не са витамини  tooth) при температура над 65 градуса, така че ако не консумираш рибата и яйцата сурови, забрави за тях!
В човешкия организъм Витамин В се изработва от чревната флора (ако я има де).

Diego, какви ги говориш?!  :surpris_23: Нищо вярно няма в това, че витамините от група Б се разпадат при толкова ниска температура.
В един сварен свински черен дроб има голямо количество от тези витамини. Ензимите са тези, които се разпадат при температури под 100 градуса и някои витамини.

Крем, моля! :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1297 -: 25-04-2013, 19:55:07 »

Здравей Петко,

исках да се включа още снощи по темата, но бях много изморена. Съжалявам, че ще ви върна малко назад.

Прави ми впечатление, че разсъждаваш много трезво и умно и ми се струва, че си помъдрял много по-рано от твоите връстници, което много ме радва. Моите поздравления!!

Аз, макар че не съм била точно суровоядец, получих последните години много подобни на твоите и на други хора оплаквания. Много съм се чудела защо се случва това. Мисля, че едната причина е до болка познатата ни  -  белия хляб и подобните на него рафинирани храни - отсъствието на необходимите минерали и витамини. Другата причина произлиза от първата - поради липса на някои минерали и витамини - увреждане на нервите от прекаленото количество киселини в организма и храните, които приемаме. Сигурно има и други причини...

Наистина, за да се стопли човек, са му необходими мазнини. И ненаситени, и наситени. Те влизат в състава на мембраните на клетките и ги предпазват от студа, необходими са ни за здрави кости, образуване на хормони...И другото, което мисля, че ни липсва, това са силиция, магнезия и други минерали...
Donna, благодаря ти за милите думи! :Content_22: 
Изводите ни се припокриват. Радвам се, че още един човек е достигнал до това.
Благодаря ти, че споменаваш за връзката между мазнините и образуването на хормоните. Защото това е един от ключовите моменти в темата :)

Силиций отделно не съм приемал. Хлорела и спирулина приемах, но нямам идея дали там има силиций.

Магнезий приемах с храната - банани, какаови зърна, какао на прах, бадеми и други сурови източници. Но дали се е усвоявал, виж това вече е спорно за всяка една сурова храна. Усвояването на богатата гама полезни вещества в суровата храна, клони към 0.

Така е за монасите и хората, които са се откъснали от големия град и живеят до голяма степен сред природата.

Не искам да обидя никого, но като че ли това ни вманиячване в храната ни прави още повече егоисти и затова имаме и толкова болести. Може би ако се обърнем към другите, към хората около нас, които имат крещяща нужда, а ние не ги забелязваме, гладните, самотните, ако се обърнем с любов и шепа топла попарка или бонбонки към котето или кучето на улицата, ако се опитаме да променим сърцето си  и на всеки да отговаряме с топлина и обич като истински хора, тогава и без много да мислим за здравето си, то само ще се върне и без приемането на много добавки... 

В живота няма нищо случайно. Болестите също. Има и изключения, но като общо правило те идват, за да ни покажат, че някъде нещо в нас не е в ред, някъде нещо трябва да поправим - в характера ни, в отношението ни към живота, в отношението ни с другите хора, с животните. Понякога, когато започнем много да си вирим носа...причини най-различни. Успеем ли да разберем причината, започнем ли да се борим с нея, престанем ли да мислим за себе си като нещо много важно, здравето се връща.
Защото започваме отново да спазваме духовните закони, които преди това сме нарушили...И съвсем отговорно мога да кажа, че това също топли.

Поддържам те напълно и в промяната в начина ти на хранене!
Сърдечни поздрави

Нямам думи! Една от най-мъдрите публикации имах удоволствието да прочета! :flowers2:
Искрено се радвам, че има хора като теб! Така се стекоха нещата при мен след като отрезвях след всякакви духовни, хранителни и какви ли не практики, че се обградих с няколко души, разсъждаващи именно като теб.
Наистина, колко е хубаво да прочетеш това! :Content_22:
Все търсим проблемите в храната, в хората, в материалното, а ключът е толкова по-близо - в сърцето. Отворим ли сърцето си, тогава ще дойде качествено новия живот. Ще паднат рамките и ще сме признателни, добри, щастливи, че имаме уникалната чест да живеем тук и сега :peperudi:

Сърдечни поздрави, Donna! :flower:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1298 -: 25-04-2013, 21:23:45 »

Здравей, Петко! С удоволствие мога да поспоря с теб за горните ти твърдения, още повече че си човек с авторитет във форума. Първо, относно това, че суровоядството е най добрия прочистващ режим. Прочистващ и облекчаващ да, но не и най-добрия. Най-добрия метод е гладуването, и то на вода, без абсолютно никакви сокове или чай и мед. Суровоядството прочиства тъканите и органите , но само на едно повърхностно ниво...

ааа не бъркай ситуацията с боя ;)...и едното и другото са еднакво важни!
Както вика дедо Макс: когато има проблем той е или от токсичност или от дефицит(ност)...а най-често и от двете, така че в един числител не бива да ги тургаме.
       Суровоядстването е необходимо продължение на гладуването :pensif_29:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1299 -: 25-04-2013, 21:41:45 »

Петко, не съм искал да ви притесня нито теб нито nielka , но за съжаление точно така го изтълкувахте.
Исках да кажа да не вярвате на всичко в което ви нарочват лекарите - напоследък е модерно болежките да се третират като заболявания затова си мисля, че си съвсем здрав, а това дето го наричат невралгия да е причинено от външни фактори (у дома има 2-3 полтергайста и като се съберат става доста неприятно защото не проявяват толкова интерес към неживите предмети колкото да ми въздействат физически ... резултата зависи от настроението им).
Отново за зъбите - гледам, че слагаш знак за равенство между вегетарианство и суровоядство. Има крайности до които не смятам да стигна независимо какъв опит имам освен ако тялото ми не го поиска.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.