Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412784 пъти)

bogesvetlina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1260 -: 25-03-2013, 14:51:28 »

Казаха ми да прочета във вашия дневник как сте си излекувал от колита,но незная къде точно да го открия,затова ви моля да ми посъветвате.Благодаря предварително.
Активен
Aз смело заявявам,че във всичко,което правя ще преуспявам.Моя живот ще е процъфтяващ.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1261 -: 29-03-2013, 19:58:26 »

Здравейте! :-)
Страдах от colon irritabile - синдром на дразнимото черво. Преборих го с промяна в начина на живот - йога, двигателна активност, хранене. Дори начинът ми на мислене се измени и обогати.
Ето ви две статии, които са конкретно за моя проблем:

- http://www.puls.bg/illnes/issue_376/

- http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_5121.html

Ако и вашият случай е такъв, вероятно ще ви помогнат :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1262 -: 01-04-2013, 16:48:41 »

 Petko , много се радвам да прочета, че всичките неприятни усещания са вече зад гърба ти  :Content_14:! От три години аз също страдам от Синдром на раздразненото дебело черво, ентероколит, гастрит, спастичен колит и в добавка полип в ректума! Добре знам какво е чувството и как се живее с такива оплаквания, именно това ме доведе във вашият толкова полезен форум! Искрено се надявам да дойде момента, в който и аз като теб ще говоря за всичко това в минало време  :angel:! Чета дневника ти, но все още не съм достигнала до края, ще ти бъда благодарна за всеки един съвет, който ми дадеш!
Освен това, искам да те попитам рецептата за болни стави, която си дал в началото на темата какво точно лекува? Баща ми е за подмяна на тазобедрена става, но категорично отказва да "легне под ножа", колкото и елементарна операция да е това! Ставата е с тежка коксартроза и го боли много, би ли могло да и се повлияе с този мехлем? Има силни болки и в кръста, преполагам, че болката от ставата се излъчва и там...... 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1263 -: 12-04-2013, 18:29:23 »

nielka, благодаря ти за хубавите думи и това, че представяш проблемите си пред всички тук :)

Не, тези рецепти не са подходящи за толкова напреднали изменения в ставния апарат. За по-леки проблеми са - болки, причинени от контузии, навяхвания, изкълчвания и др. такива.

nielka, предполагам, че някои прочистващи процедури ще ти повлияят добре. Малко в разрез с настроенията във форума, аз препоръчвам кратък период на суровоядстване, през който да се прочисти организмът не само чрез храната, а и чрез активни процедури.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1264 -: 12-04-2013, 19:27:21 »

Petko, би ли написал малко повече какви прочистващи процедури имаш в предвид? Замислила съм се за едно прочистване на черният дроб като за начало, но за сега изчаквам! А относно суровоядството мисля, че за мен специално това ще бъде начинът на хранене и за в бъдеще, тъй като ми прави впечатление, че ако хапна нещо готвено хич не ми се отразява добре на стомаха! Не зная как се докарах до тук, но явно както вече коментирахме и с други съфорумци, е дошло време за пробуждане и организмът ми алармира, че нещо не е наред! И да си кажа чесно суровата храна ми е много по- вкусна и сега наистина се храня с удоволствие  :essen:!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1265 -: 13-04-2013, 20:33:46 »

Много се чудих какво да ти пиша като отговор...
Извинявам се предварително на всички тук, но моето мнение е, че суровоядството е най-добрият прочистващ режим, но и най-опасният, ако решим, че ни е за дълъг период от време, камо ли завинаги. В последните няколко страници на този дневник съм описал някои опасни странични ефекти, които има дългото /над година/ суровоядстване.

Колкото до процедури, бих препоръчал клизмите и шанка пракшалана. Но с тези полипи при теб не искам да се ангажирам с определени съвети. Не мога да съм сигурен дали ще са ти полезни.
Ще помисля сега и по-късно ще пиша още един пост ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1266 -: 13-04-2013, 23:10:33 »

Извини ме, но нека пиша утре, когато ще се опитам да ти дам няколко примера за процедури :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1267 -: 14-04-2013, 22:35:03 »

За пречистване на черния дроб... не знам дали е удачно.
Но мога да те насоча към много добър специалист по холистична медицина. Ето повече инфо: https://www.facebook.com/DrGalinaArabadzieva

Насочвам те към такъв специалист, понеже имаш някакви проблеми, които са повече от компетенцията на един специалист, отколкото от моята или тази на другите :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1268 -: 22-04-2013, 18:43:09 »

Благодаря ти за насоката Petko, определено имам нужда от консултация с такъв специалист, тъй като нещата при мен се влошиха! Мисля, че имам проблем със суровата храна, прекалено драстично направих прехода към нея и може би в това се състои грешката ми! Предстои ми преглед при моят гастроентеролог, макар че едва ли ще има кой знае какъв смисъл, но ми се иска да отхвърля някои мои притеснения! От доста време не вярвам на класическата медицина и като цяло на докторите, затова обмислям един преглед на аурата при Деян Колев, а след това ще направя връзка и с д-р Галина Арабаджиева! Днес се опитах да определя какъв вид доша съм, но силно се съмнявам в достоверността на теста, който направих! Аз лично се определям като Вата или по-скоро като Вата-Питта, а за Вата не се препоръчва храненето със сурова храна....незная какво да предприема, мислех, че съм на прав път! Надявам се неразположенията ми да не се дължат на сегашният ми начин на хранене!
Поздрави  :flower:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1269 -: 22-04-2013, 23:43:31 »

В края на статията се намира линк за тест за определяне на дошите. По моему това е най-достоверният тест. Принадлежи на д-р Казънс. Ето и въпросната статия:
http://cinta-yoga.com/the-three-doshas/

Действително не е препоръчително повече от 30-50% сурова храна за вата доша.
Сподели какво се е влошило :) Ако не тук, на лични, или както прецениш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1270 -: 23-04-2013, 00:25:05 »

Не е проблем да го споделя и тук, хубаво е да се пише за тези неща, за да може да се направи преценка на ситуацията! Влоши се цялостно здравословното ми състояние- нямам почти никаква енергия, лесно се изморявам, вие ми се свят, изобщо не съм ефективна, имам болки по цялото тяло, ама наистина имам чувството, че ме боли всеки орган, костите, зъбите, главата, тила, бъбреците, гърдите, корема, кръста, в дясно подребрие, гърба, раменете, имам парене в очите, има някакво притискане и подуване на коремните органи, сутрин усещам миризма на гнило от стомаха, появи се и проблем с изхождането, изпитвам почти постоянна жажда....такова чудо никога не ми се беше случвало :surpris_23:! Принципно съм доста енергична натура и не се застоявам на едно място, спортувам активно, а сега просто не ми се става сутрин от леглото! Отказах кафето преди три седмици, незнам дали това не ми повлия на тонуса, не намирам нищо, с което да го заместя- опитах чай от коприва и тогава започна силното главоболие, също така пробвах разтворима цикория, но след втория прием забелязах кървава слуз в изпражненията и я спрях! Чесно казано вече сериозно се притеснявам  :Confus_34:!
Благодаря ти за статията, утре ще направя теста!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1271 -: 23-04-2013, 17:43:46 »

Кой месец суровоядство ти е това?
Прави ли постепенен преход към него или изведнъж премина?

Питам това, понеже аз правих преход 8-9 месеца преди да мина на суровоядство. Първата ми година беше супер, но след това нещата се влошиха и при мен. Болки и множество проблеми със зъбите, болка в дясното подребрие, която си остана (диагнозата е невралгия), прималяване, загуба на сила, концентрация и т.н.
За зъбите най-много съжалявам, понеже ми извадиха основен зъб /6-ти зъб/ и сега ми предстои да дам една торба пари за имплант. Отделно имах 9 кариеса и 5 клиновидни дефекта. Което си беше абсолютно ненормално за мен. За 30 години имам 3 кариеса, а в тези 2 г. на суровоядство и веганство - 9, а и куп други проблеми и аномалии.

Работата е там, че тялото си иска животинската храна, дори в частност - животинската мазнинка. Без да приемем отвън холестерол, нямаме работещи жлези. Без хормони се разкапваме бъзо. Някои за месеци, други чак след години, но от експерименти с живота си никой няма нужда.

Тук хората ще ти кажат, че задължително проблемът е в теб, но не им вярвай. Суровоядството е уникален лечебен режим, но не е за цял живот, а само за определено време. Холистичните медици (като д-р Гайдурков, д-р Арабаджиева, която ти препоръчах) знаят как, колко време и до каква степен да се суровоядства и какво да се избягва. А и се занимават цялостно с тялото, т.е. не само храненето, а и всички други основни функции.

Когато спрях кафето /в периода 09.2008 - 07.2011/ също имах такива моменти на тотална липса на тонус, но някак ми мина. Все пак се занимавах с много йога, движение, пиех зелен чай и вероятно тези неща са ми помогнали. А и не на последно място - тогава не работих нищо, т.е. не съм се тествал за реакции и адекватност в една работна среда.
От юли 2011 г. се върнах към кафето, но държа да отбележа, че открих истинското кафе в лицето на турското кафе ''Мехмет Ефенди'', а не продължих постарому с болклуците ''3 в 1'' и разни химии от тоя тип.
2 години минаха, откакто започнах с кафето, но не съм мръднал в дневната си доза - 1 кафе ми е напълно достатъчно :)

Ако това въобще може да бъде успокоение, не се притеснявай. В пощата ми има около 80 кореспонденции с различни хора, които говорят за същите оплаквания. Не си само ти. Всички в определен момент минаваме през това :)

Ще чакам да споделиш за теста и заразвитието на нещата :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1272 -: 23-04-2013, 21:20:10 »

"Питам това, понеже аз правих преход 8-9 месеца преди да мина на суровоядство. Първата ми година беше супер, но след това нещата се влошиха и при мен. Болки и множество проблеми със зъбите, болка в дясното подребрие, която си остана (диагнозата е невралгия), прималяване, загуба на сила, концентрация и т.н.
За зъбите най-много съжалявам, понеже ми извадиха основен зъб /6-ти зъб/ и сега ми предстои да дам една торба пари за имплант. Отделно имах 9 кариеса и 5 клиновидни дефекта. Което си беше абсолютно ненормално за мен. За 30 години имам 3 кариеса, а в тези 2 г. на суровоядство и веганство - 9, а и куп други проблеми и аномалии."

Петко, това е много притеснително. Как може да се избегне? В постепенността ли е разковничето? Или смяташ, че по принцип не е добре на 100% суровоядство цял живот?

Много ме притесниха тези факти, защото и аз нещо не се справям много добре... Много ми е уморено, даже тъжно някакси, без причина, менстр. цикъл се разстрои много, хем не съм на 100% суровояд, но все пак в голяма степен....
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1273 -: 24-04-2013, 07:38:13 »


Действително не е препоръчително повече от 30-50% сурова храна за вата доша. 
Може  тук да е разковничето. Аз съм с твоята конституция и макар в друго време да ми е приятно и полезно на жива храна, в края на зимата и то със студено време се скапвам, затова в този период, преди да се затопли, почитам и топлите супи, и варени на пара зеленчуци, няма смисъл да вървя срещу природата си, тялото е по-мъдро понякога.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1274 -: 24-04-2013, 08:19:34 »

От юли 2011 г. се върнах към кафето, но държа да отбележа, че открих истинското кафе в лицето на турското кафе ''Мехмет Ефенди'', а не продължих постарому с болклуците ''3 в 1'' и разни химии от тоя тип.
2 години минаха, откакто започнах с кафето, но не съм мръднал в дневната си доза - 1 кафе ми е напълно достатъчно :)
Петко, извинявай, че ти спамя дневника  :flowers2:, но кафето ''Мехмет Ефенди'' от пазара в Истанбул ли си го купил или с намерил и някъде тук?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1275 -: 24-04-2013, 12:02:47 »

В едно от пътуванията ми из Китай, се заговорих с възрастен китаец. Питах го, кое е разковничето за успеха на Китай, според него. Той отговори без да се замисли: Две думи - бавно, постепенно. Не може да стресирате тази огромна страна с резки движения, допълни китаецът. Убеден съм, че същото важи и за прехода към суровоядство. При всеки е различно. Общото е, че отговорът на всеки въпрос е вътре в нас.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1276 -: 24-04-2013, 18:32:27 »

Днес мина прегледа и отново се потвърди диагнозата, от която страдам от няколко години -Невралгия! Всичките болки се дължат на стреса и нервното напрежение, нямам нито един болен орган  :surpris_23:! Жлъчката си е добре, черният дроб също, в следствие на нервите се случват някакви мускулни съкращения в корема, те са виновници за болките, червата са слабото ми място и от там идва всичко! Когато съм спокойна наистина всичко ми минава....Това все пак е добра новина и определено се успокоих! Относно храната доктора ме посъветва да си ям каквото ми се иска и да не се ограничавам, като естествено се съобразявам какво и колко слагам в устата си! Скара ми се, че съм спряла кафето, тъй като според него то е мощен антиоксидант и очиства червата, черният дроб и т.н.
Иначе по въпросите ти Petko- изцяло на сурово съм от около месец, но аз направих много драстично прехода, просто изведнъж спрях да ям всичко останало! Като цяло от доста време не консумирам месо и избягвам млечните продукти, но готвени зеленчуци си хапвах! И като добавка спирането на кафето, с което си започвах деня повече от 10 години, това определено е шокирало организма и вече не се учудвам на реакцията му! На мен също едно кафе сутрин ми е достатъчно, повече не си позволявам!
Направих теста и както си мислех съм Вата, резултата на Питта е доста близък, това значи ли, че съм Вата- Питта?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1277 -: 24-04-2013, 18:43:44 »

"Питам това, понеже аз правих преход 8-9 месеца преди да мина на суровоядство. Първата ми година беше супер, но след това нещата се влошиха и при мен. Болки и множество проблеми със зъбите, болка в дясното подребрие, която си остана (диагнозата е невралгия), прималяване, загуба на сила, концентрация и т.н.
За зъбите най-много съжалявам, понеже ми извадиха основен зъб /6-ти зъб/ и сега ми предстои да дам една торба пари за имплант. Отделно имах 9 кариеса и 5 клиновидни дефекта. Което си беше абсолютно ненормално за мен. За 30 години имам 3 кариеса, а в тези 2 г. на суровоядство и веганство - 9, а и куп други проблеми и аномалии."

Петко, това е много притеснително. Как може да се избегне? В постепенността ли е разковничето? Или смяташ, че по принцип не е добре на 100% суровоядство цял живот?

Много ме притесниха тези факти, защото и аз нещо не се справям много добре... Много ми е уморено, даже тъжно някакси, без причина, менстр. цикъл се разстрои много, хем не съм на 100% суровояд, но все пак в голяма степен....

МЦ е най-важният показател при нежния пол. Ако цикълът е разстроен, значи и хормоните са се разстроили. При всички, наистина при всички жени се наблюдава този проблем. При някои мъже пък се наблюдава дръстичен спад в либидото. Това се отнасяше и за мен, признавам.
Причината я търсих доста време. Разбира се, като цяло причина за това е, че сме преминали към суровоядство, но аз дълбах по-надълбоко и напипах проблема. Холестеролът е и приятел, и враг. Високите нива на лошия (това делене на добър и лош е за отделна тема направо) холестерол е също толкова зле, както много ниските нива. А тези ниски нива са абсолютно неизбежни при суровоядството и веганството, когато са за дълъг период от време.

Разбира се, писах го на няколко места - не бива да се храним 100% суровоядски. Не съм напълно убеден, но съм чувал, че холистичните медици ползват този лечебен метод за период от около 2-3 седмици, а ние искаме години наред да изкараме така.
А и погрешно гледаме, че индийците са в болшинството си вегетарианци и си казваме: ''Щом могат те, защо и ние да не можем''. Но пропускаме един изключително важен детайл - те не спират и за ден да консумират млечни продукти и си набавят необходимата доза животински мазнини и протеини. А и нека се замислим. Как биха могли да хапват месо на +45 градуса?! То е несъвместимо просто.


Действително не е препоръчително повече от 30-50% сурова храна за вата доша. 
Може  тук да е разковничето. Аз съм с твоята конституция и макар в друго време да ми е приятно и полезно на жива храна, в края на зимата и то със студено време се скапвам, затова в този период, преди да се затопли, почитам и топлите супи, и варени на пара зеленчуци, няма смисъл да вървя срещу природата си, тялото е по-мъдро понякога.

Да, много мъдро постъпваш. Ако всички слушаме телата си, проблемите ни рязко биха намалели. Съвсем нормално е за мен /а и не само за мен е характерно/ зимата да съм на 10-20% сурово, а лятото - около 50%. Географският фактор е много силен, още повече що се отнася до доминираща вата доша :)

Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1278 -: 24-04-2013, 18:55:55 »

От юли 2011 г. се върнах към кафето, но държа да отбележа, че открих истинското кафе в лицето на турското кафе ''Мехмет Ефенди'', а не продължих постарому с болклуците ''3 в 1'' и разни химии от тоя тип.
2 години минаха, откакто започнах с кафето, но не съм мръднал в дневната си доза - 1 кафе ми е напълно достатъчно :)
Петко, извинявай, че ти спамя дневника  :flowers2:, но кафето ''Мехмет Ефенди'' от пазара в Истанбул ли си го купил или с намерил и някъде тук?

Няма проблем, нищо не спамиш. Нали затова е дневникът - да обсъждаме опита си :)
От 2-3 г. има вносител за България. Някаква фирма от Дряново мисля, че беше. Имат супер сайт и там можеш да видиш доста по темата: http://mehmetefendi.bg/

Аз го купувам от магазин ''Лекси'' в Пловдив. Това е един от малкото търговски обекти, откъдето може да се закупи. Цените са същите като дадените тук:
http://www.mehmetefendi.bg/bg/article/6-3/mehmet-efendi-products.html


Действително не е препоръчително повече от 30-50% сурова храна за вата доша. 
Може  тук да е разковничето. Аз съм с твоята конституция и макар в друго време да ми е приятно и полезно на жива храна, в края на зимата и то със студено време се скапвам, затова в този период, преди да се затопли, почитам и топлите супи, и варени на пара зеленчуци, няма смисъл да вървя срещу природата си, тялото е по-мъдро понякога.

Връщам се към теб, за да ти кажа, че моята вата не се стопля вече от такива варени неща. В студените зимни дни ме спасява закуска от 3-4 препечени филийки хляб добре намазани с краве масло. Или 3 принцеси с кашкавал.
Иначе температурата ми пада под 36 градуса и положението става зле - и психически, и физически. От дългото суровоядство получих спад в телесната температура. Имах стойности 35,1-35,5 градуса и се чувствах супер зле...

В едно от пътуванията ми из Китай, се заговорих с възрастен китаец. Питах го, кое е разковничето за успеха на Китай, според него. Той отговори без да се замисли: Две думи - бавно, постепенно. Не може да стресирате тази огромна страна с резки движения, допълни китаецът. Убеден съм, че същото важи и за прехода към суровоядство. При всеки е различно. Общото е, че отговорът на всеки въпрос е вътре в нас.

Съгласен съм. Към всичко е нужно да подхождаме с търпение. Иначе нещата се изкривяват :)
Но не мога да не спомена, че суровоядството и веганството са доста нови течения, за разлика от вегетарианството, което е датирано от векове, дори хилядолетия. Но в никакъв случай не искам да провокирам спор.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1279 -: 24-04-2013, 19:23:00 »

Днес мина прегледа и отново се потвърди диагнозата, от която страдам от няколко години -Невралгия! Всичките болки се дължат на стреса и нервното напрежение, нямам нито един болен орган  :surpris_23:! Жлъчката си е добре, черният дроб също, в следствие на нервите се случват някакви мускулни съкращения в корема, те са виновници за болките, червата са слабото ми място и от там идва всичко! Когато съм спокойна наистина всичко ми минава....Това все пак е добра новина и определено се успокоих! Относно храната доктора ме посъветва да си ям каквото ми се иска и да не се ограничавам, като естествено се съобразявам какво и колко слагам в устата си! Скара ми се, че съм спряла кафето, тъй като според него то е мощен антиоксидант и очиства червата, черният дроб и т.н.
Иначе по въпросите ти Petko- изцяло на сурово съм от около месец, но аз направих много драстично прехода, просто изведнъж спрях да ям всичко останало! Като цяло от доста време не консумирам месо и избягвам млечните продукти, но готвени зеленчуци си хапвах! И като добавка спирането на кафето, с което си започвах деня повече от 10 години, това определено е шокирало организма и вече не се учудвам на реакцията му! На мен също едно кафе сутрин ми е достатъчно, повече не си позволявам!
Направих теста и както си мислех съм Вата, резултата на Питта е доста близък, това значи ли, че съм Вата- Питта?

Поздравления за добрата новина!  :flowers2:
Чудех се и вчера дали да го напиша, да не излезе, че правя реклама. От ''Мехмет Ефенди'' ми минава стомаха, когато се появи нещо. Под нещо искам да кажа киселини, леки болки. Някак си кафето (ако е качествено и приготвено в домашни условия) благоприятства стомашния баланс. Моя приятелка, която е студент по медицина ми обясни, че реално има данни за положително влияние на кафето дори при язви и сериозни стомашни ерозии.

Понеже и аз съм с невралгия вече 3 г. и доста често ми напомня за себе си, ще споделя опита си.
Благотворно ми се отразява приема на високи дози витамин Б комплекс. Който всъщност се съдържа в голяма степен в животинските храни.
Март месец приемах тази добавка:
http://apteka.framar.bg/30029234/%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-30   

Удобно е, понеже се приема по 1 таблетка дневно и витамините вътре са в големи дози.
Приемах и това:
http://nowfoods.bg/p/Vitamin-B-50-vitamin-C

Този продукт на NOW Foods е доста добър, но не бива да се приема всекиденвно (въпреки че така е указано) от неспортуващи. Казвам това, понеже дозите на витамините вътре са изключително големи и все пак е крайност да приемаме такива дози, ако не спортуваме. Вмятам това само като съвет.

Да, причинила си голям шок на тялото си с този бърз преход и затова то така е реагирало.

Да, точно това значи. Вата-питта си. Аз съм вата-кафа. Прочети за тези две доши какво трябва да се яде в същата книга, откъдето е този текст - ''Съзнателно хранене. Том 1'' - д-р Гейбриел Казънс. Ето я:
http://www.helikon.bg/books/257/%D0%A1%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%A7.1_123548.html   

Всъщност, основните насоки за балансиране на дошите са дадени и в линка, където се намира тестът:
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/ :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 21 запитвания.