Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412689 пъти)

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1300 -: 26-04-2013, 11:28:28 »

Петко здравей, :Confus_3:
Радвам се ,че се чувстваш добре и си намерил верния път. Това което споделяш е много важно за много хора които се лутат, задават си въпроси ,но нямат отговори. С удоволствие чета твоите публикации .Жив и здрав..

Донна поздравявам те също за хубавата и много истинска публикация :Content_14: :flowers2:
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1301 -: 26-04-2013, 19:53:08 »

Петко, много ти благодаря за милите думи! Благодаря също и на ni_ki68, и на тези които ми писаха. Честно казано не очаквах такава реакция, дори в последният момент ми се искаше да изтрия поста си и да не го публикувам. Бях много приятно изненадана и искрено се радвам, че има хора като вас :flowers2:!
Извинявам се, че отново ще повдигна тази тема, но запазването на християнските ценности в нас е необходимото условие да продължим да съществуваме като нация и държава. Митрополит Климент със светското име Васил Друмев, който ни е познат от историята на България, и на когото 50 години след смърта му са открили тялото му нетленно, още по своето време е казал: И занапред: има Православие у нас, има и български народ; няма Православие — няма и български народ.

А за мазнините - наистина са свързани с образуването на хормоните. Преди 5-6 години ядях ленено масло с изцедено обезмаслено кисело мляко по рецептата на Йоана Будвиг точно за нормализиране на хормоните. Имах нещо като мастопатия, а тя си е хормонално нарушение. Беше отшумяло. Между другото леко изкарах зимата тогава, много ме стопляше :). Рано сутрин като станех и отварях всички прозорци, а брат ми вървеше след мен да ги затваря, защото му беше студено, макар че той е по-топлокръвния :). Но трябва маслото да се приема с белтъчини - мляко , иначе действало възпалително.
Няма да забравя отговора на д-р Михайлов в един форум към момиче, което му пишеше, че почти не приемало мазнини. Попита я, дали не е анорексичка и от къде тялото ще произведе необходимите хормони.
При Слави Трифонов преди години гостува едно момиче болно от анорексия. Разказваше, че започнало да се подобрява, след като е започнало да приема смес от няколко масла, едното от които беше лененото.
Така че, боли ме като чета тук за диети без мазнини...
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1302 -: 26-04-2013, 21:47:32 »

Поздравления за поста ти и от мен donna  :flowers2:! Абсолютно си права за егоизма и егоцентризма, които проявяваме в днешно време! До такава степен сме увлечени от себе си, интересуващи се единствено от собственото си благополучие, че оставаме слепи за тези, които наистина се нуждаят от помощ! Помощ, която на повечето от нас няма да коства кой знае какво усилие, а за нуждаещият се може да бъде спасение....И тогава, когато напълно се самозабравим идва болестта, за ни подсети и накара да се замислим къде грешим и как да поправим грешката си! Лошото е, че не всички разбират какво означава това послание, те просто никога не се събуждат, а дори стават още по-дръзки и озлобени от нещастието си! Жалко е, че изобщо е нужно да ни се случи нещо, което да ни напомни каква е истинската цел на живота ни.....Има разбира се и такива, които коренно се променят и приемат Господ в сърцата си, започват да правят добро и получават облекчение! Искренно се надявам все повече хора да се осъзнаят и станат по-добри, защото това е в основата на всичко! Тогава идва щастието и покоя в душите ни :peperudi:!
« Последна редакция: 26-04-2013, 21:54:47 от nielka »
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1303 -: 26-04-2013, 22:44:14 »

Дона, а би ли споделила каква форма на силиций приемаш и от къде може да се намери? А също и магнезий? Благодаря

Петко, искам и на теб да благодаря за споделения опит. Много ценна информация, която няма къде да се срещне в книжките  :)  До голяма степен, това обяснява и моите неуспешни опити да премина само на суровоядство като една преобладаваща вата, защото все си задавах въпроса как другите успяват, а аз не. Явно всичко е индивидуално и трябва да се съобразяваме именно с конституцията си, за да намерим най-доброто за всеки от нас. За мен кратките водни гладувания са чудесни, но на дълги просто не издържам.

Поздрави  :)


Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1304 -: 27-04-2013, 17:06:29 »

mak4e, пила съм магнезий на няколко фирми. Спряла съм се на Diasporal direkt. Доколкото знам той е органичен. Продава се в аптеките, но е малко скъп.
Силицият е също немски, но не знам дали се продава в аптеките. Единият беше на прах - Kieselerde, а другият е под формата на гел - Silicea. Скоро видях в Интернет, че продават в България подобен гел, но колко е качествен нямам представа.
И двете ги приемам с Шуслерови соли, особено силиция, защото не всеки организъм успява да го усвои. Чела съм за много хора, постъпвали в болница за операция на пълна с камъни жлъчка от него.
Пие се максимум един месец, с много вода, евентуално курсът се повтаря след шест месеца.
Това е накратко :).


« Последна редакция: 27-04-2013, 17:09:41 от donna »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1305 -: 27-04-2013, 19:27:20 »

И магнезия мисля, че по добре се усвоява през кожата :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1306 -: 27-04-2013, 23:27:28 »

Петко здравей, :Confus_3:
Радвам се ,че се чувстваш добре и си намерил верния път. Това което споделяш е много важно за много хора които се лутат, задават си въпроси ,но нямат отговори. С удоволствие чета твоите публикации .Жив и здрав..

Донна поздравявам те също за хубавата и много истинска публикация :Content_14: :flowers2:

Да, това е причината да продължавам да пиша. Чудих се дали въобще да се върна тук. При последния ми опит преди около година бях почти изгонен от разни духовно извисени капацитети. Разправиха ми колко съм бил зле, само защото им споменавах, че суровоядството има и минуси. Всъщност, видимо е от коментарите тук какво се случи /някъде 4-5 страници назад в дневника/. Не се оплаквам, а давам само пример защо не смятах да се връщам.
От другата страна пък бяха съобщенията във Фейсбук и на лични тук с питане за разни неща. Та реших да пропиша пак.
Най-хубавото е, че явно има полза и от споделяне след суровоядството :)

mak4e, благодаря ти! Поздрави и на теб! :)
« Последна редакция: 27-04-2013, 23:39:03 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1307 -: 27-04-2013, 23:58:40 »

Здравей, Петко! С удоволствие мога да поспоря с теб за горните ти твърдения, още повече че си човек с авторитет във форума. Първо, относно това, че суровоядството е най добрия прочистващ режим. Прочистващ и облекчаващ да, но не и най-добрия. Най-добрия метод е гладуването, и то на вода, без абсолютно никакви сокове или чай и мед. Суровоядството прочиства тъканите и органите , но само на едно повърхностно ниво.Ще ти кажа и защо. Самата алкална среда която се поддържа в организма със суровата и прясна храна не позволява на токсините да се разградят и те си остават вътре. В костите, в черния дроб, в ставите и на други по-забутани местенца. Това ти го казвам от личен опит: след 3-4 години суровоядсто си мислех , че съм чист като сълза.Вярно, чувствах се много добре, пълен с енергия, за разлика от преди. Но след това, за щастие ми се отвори шанс и открих гладуването за себе си. И именно тогава разбрах, че съм се заблуждавал, оказа се , че всички токсини си стоят , гладувах и наблюдавах как ден след ден излизат боклуци, и това ме мотивира да продължавам и до днес! Защото боклука в нас е много! Освен това по време на тези 3-4 години суровоядстване бях направил и прочистване на дебелото черво и черния дроб с много добри резултати.

Калояне, нямам намерение да споря. ''чист като сълза'' е опасен термин. Говори за изпадане в крайност. Съдя по себе си. Не желая да те обиждам, но ще кажа каквото мисля. Такова мислене като цяло е много крайно и води до поражения. Какви? Ти ще разбереш. Нямам право да те съдя. Говоря ти с тоя тон, понеже бях на тоя акъл преди 3 г. и знам колко ми навреди.
Проумях една голяма истина. Сега ще ти я споделя. Тялото има хиляди механизми за самопочистване. Ако не изпадаме в големи крайности (не лишаваме или не презадоволяваме организма си) тялото само си се почиства по най-добрия негов си начин. Който начин е даден от Създателя. Не визирам религия, учение или нещо с тази дума.
Не искам, а и нямам време да говоря за минусите на гладуването. То има чудодейни свойства, но наред с това и големи минуси.
Разберете, че няма нищо на този свят, което да е само положително, или само и единствено отрицателно. Всичко е в някакъв баланс. И когато грубо нарушиш баланса, ти бива напомняно, че си залитнал. Тъй че, гледайте знаците ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1308 -: 28-04-2013, 00:10:56 »

Извинявам се предварително на всички тук, но моето мнение е, че суровоядството е най-добрият прочистващ режим, но и най-опасният, ако решим, че ни е за дълъг период от време, камо ли завинаги. В последните няколко страници на този дневник съм описал някои опасни странични ефекти, които има дългото /над година/ суровоядстване. -цитат на Петко от 13-04-2013, 20:33:46 .

Относно второто, че суровоядството може да е опасно и то най-опасно като режим за по-дълъг период от време също не съм съгласен. За неграмотното суровоядстване да, съгласен съм , може да има вреда и то не малка, но това не дискредитира като цяло този начин на хранене. Самата грешка е описана в книгите на Малахов, а именно- приемане на сурова, прясна храна в зимните месеци. Плодове, зеленчуци, ядки, мед.., все Ин храни. С тях е нормално да се появят проблеми и да се загуби емайла на зъбите, аз също имах такъв проблем. Изстудява се човек, губи топлина и т.н. но ако се консумират Ян храни, този проблем изчезва. А именно зърнени храни, основно пшеница, кореноплодни .Вярно, по-лесно е човек да се засити с два три плода и шепа ядки,а също и зеленчуци, но през зимата в дълъг период не е добре. В природата никой от бозайниците не се храни с прясна храна , а с жито и семена. И съответно нямат проблеми със зъбите и здравето като цяло. Вярно е също ,че житото се дъвчи трудно и човек няма търпение да се храни само с него и с ядки примерно.Така, че според мен теоретично си много добре подготвен,освен това си патил, но опита ти не е достатъчен . Нямаш опит и в гладуването за съжаление. А относно аргументите ти , че 80 или повече хора са пострадали от суровоядство, не се приемат. може и да са 1000, това не пречи всички те да грешат! Щом като има дори и един който няма проблеми в дългосрочен план със суровоядството, следователно има верен път. А верния път е един , за разлика от грешните пътища, така че вероятността да се греши е голяма и е нормално. Има цяло племе описано в книги, племето хунза например, хранят се със сурова храна, нямат нито един кариес цялото село. Живеят в планината , където е доста по-студено отколкото в града.Описано е в книгата на Лидия Ковачева. Мога да ти припомня и за Атерхов със впечатлителната си книга, за тези които са я пропуснали. Но в менюто има предимно жито и зленчуци, не банани и други африкански плодове, където е най-типичната грешка на суровоядците. Ще се радвам, ако ми отговориш!

Съжалявам, че ще ти го кажа, но от многото сурови храни, си раздул егото си. Съдиш и то си още в началото на Пътя си. Правиш констатации, че опитът ми е малък, а теорията стабилна. Реалността е точно обратна, но не искам да си пилея енергията в безсмислени спорове.
''Верният път е един'' Това звучи плашещо, много плашещо. Хитлер и Мусолини са говорили по този начин, и в същата стилистика.
Калояне, там е работата, че няма един път. Пътищата са много :)
Не те съдя. Аз бях с подобно его преди. Вижда се черно на бяло тук в този дневник. И все пак, не бъди толкова краен.
От много сурови храни се раздува раджо гуната. Оттам и егото се изстрелва в небесата. Един ден, когато минеш през всичко това, ще поговорим пак.
Остани със здраве :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1309 -: 28-04-2013, 04:35:10 »

Верният път наистина е един. Но за всеки е толкова различен в нюансите. "Истината е земя без пътища." Кришнамурти
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1310 -: 28-04-2013, 11:41:01 »

Верният път наистина е един. Но за всеки е толкова различен в нюансите. "Истината е земя без пътища." Кришнамурти

Абсолютно  :peperudi:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1311 -: 28-04-2013, 18:21:03 »

Интересна статия за това как на изток избягват суровите храни, особено що се отнася до зеленчуците:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=917468
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1312 -: 28-04-2013, 18:42:23 »

Малко несвързан с темата спам: Ели Логинова, която е поканила тоя тибетски лекар е екстрасенската, на която извънземните й казаха да копае дупката в Царичина. Тея извънземни дето произхождали от България и искали да ни помогнат.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1313 -: 11-02-2014, 16:56:09 »

Дневника е страшно интересно четиво наистина.
 Понеже видях,че в последните постове се говори за невралгия и синдрома на дразнимото дебело черво-да спомена,само - аз също имах тези заболявания и ги излекувах с гладуване. Режима се поддържа естествено - гладуване поне 1 ден в седмицата.
Невралгията ми беше доста силно изразена.Както и колита. След едно 7-дневно водно гладуване изчезнаха и двете заболявания.След това,обаче,ако режима не се поддържа нещата се връщат в своята изходна фаза.
Аз съм доша капха и месните и млечни(особено те) продукти са ми особено НЕПРИЯТНИ... :Confus_3:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1314 -: 29-05-2014, 09:50:49 »

Никой не може да каже на 100% кое е правилно, особено като става дума за друг човек. Харесвам йога, но...това е една система от периода преди Христа, когато методите на еволюция са били коренно различни от сегашните. Тогава още човекът е "слизал в материята" така да се каже, което се илюстрира и с обърнатите асани.
Намирам тези практики за доста опасни днес, ако се практикуват със същото усърдие, както тогава. Така, че тук също има подводни камъни, нищо, че е завършена и доказана система - тя е за периода, в който е създадена. :flowers2:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1315 -: 01-02-2015, 17:45:36 »

Зачетох се в постовете на Петко днес. Много мъдър човек. Много истини е проумял за възрастта си. Питам се, защо е напуснал форума? В този смисъл се питам, защо отдавна не пишат и много, много други?!
« Последна редакция: 01-02-2015, 17:47:56 от DeNiro »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1316 -: 01-02-2015, 18:37:55 »

Защото от крайно суровоядство влезе в болница със сериозни проблеми.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1317 -: 01-02-2015, 19:08:23 »

Защото от крайно суровоядство влезе в болница със сериозни проблеми.
Съжалявам да чуя тази новина. А имаш ли информация, какво е неговото състояние и как се храни, към настоящият момент, щом суровоядството му е нанесло вреди?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1318 -: 01-02-2015, 19:10:33 »

Тихий, в коя болница и в коя стая е Петко, да му отидем на свиждане..  :surpris_23:

ДеНиро на въпроса ти: не си обърнал внимание, Петко се премести във фейсбук, както още мнозина други съфорумци. Изключваме тези, които освен във фейсбук , пишат и в  блоговете си. ;) (За мен това е изключително интересно - защо 5 суровоядеца да не могат да пишат в един блог или сайт, а трябва всеки да си направи свой  :surpris_23: )

Има и още една причина- бидейки 100% вата, Петко е извънредно чувствителна натура.
Чувствителната му душа често се травматизираше от малко по-остри или иронични коментари, нещо съвсем естествено за едно форумно общуване. (  във фейса в това отношение е по-защитен)
А чувствителният му организъм не понесе бързото преминаване към суровоядство- процес, за който по принцип са нужни няколко години! (Дори и като експеримент , всеки метод си има тънкостите..  ;))
Но пък - както и ти си забелязал , това разочарование му е помогнало да стане още по-мъдър..
Излиза , че като цяло е спечелил   :surpris_23:
 
« Последна редакция: 01-02-2015, 19:15:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1319 -: 01-02-2015, 19:56:42 »

Да разбирам, че проблема не е в острите коментари, а в чувствителността на Петко. Не мога да се съглася с такова заключение. Ако питаш мен, всеки интелигентен човек е чувствителен. Има и нещо друго: ако всички бяхме суровоядци, щяхме да мислим на една вълна и нямаше да има такива, които "нападат" и обиждат по-чувствителните. Поне това е смислът за мен да се опитвам да стана суровоядец. Чрез суровата храна, гладуването, взирането в слънцето се опитвам да пречистя тялото и духът си(то е едно и също). Ако питаш мен, проблемът не е бил в Петко, а в тези които се хранят основно с джънк фууд и вредна преработена храна основно и които видимо нямат интереси към суровоядството, но въпреки това посещават форума. Тези хора използват форума за да излеят емоциите си, които от своя страна са плод на въпросната храна. Да ти го кажа направо: Аз вярвам, че токсините, произхождащи от употребата на преработена храна тип джънк фууд, не си седят само в червата, а се проявяват и чрез мислите, думите и емоциите, като цяло.
« Последна редакция: 01-02-2015, 19:58:52 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.