Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412688 пъти)

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1320 -: 01-02-2015, 20:01:31 »

ДеНиро , когато преди 5-6 месеца прочетох дневника на Петко, и аз като теб се заинтересувах как е Петко сега , писах му на лични , питах го как е , какви здравословни проблеми си е докарал , какви изводи си е направил ... Отговори ми на всичко .... понякога човек може да се поучи не само от своите, но и от грешките на другите....
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1321 -: 01-02-2015, 20:08:09 »

ДеНиро , когато преди 5-6 месеца прочетох дневника на Петко, и аз като теб се заинтересувах как е Петко сега , писах му на лични , питах го как е , какви здравословни проблеми си е докарал , какви изводи си е направил ... Отговори ми на всичко .... понякога човек може да се поучи не само от своите, но и от грешките на другите....
Мерси. Бих го питал на лични, но виждам ,че не е бил онлайн отдавна. Да се надявам се, че човека е добре към днешна дата. Ако някой все пак има конкретна онформация, нека я псодели.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1322 -: 01-02-2015, 21:38:19 »

ДеНиро, то човек пишман да стане , че е дал мнение  ::) Не съм и намеквал , че някъде има проблем - нито в изказванията на съфорумците нито в чувстителността на Петко.   :D ( И ти май като Лози взе да виждаш подтекст в изреченията ..нещо това суровоядство май не ви се отразява много добре .. tooth )
   Просто познавам Петко, виждали сме се няколко пъти, беседвали сме нашироко, имам го за приятел. Правя ти услуга - отговарям ти на въпроса, защото мисля ,че го познавам достатъчно.
А подобни въпроси като цяло е най-добре да се задават на самия адресант, защо който и друг да отговори вместо него - все става  мармалад  ;D   Има му я пощата в профила, притесняваш се да му пишеш ли ?  :surpris_23: 
А ти щом се интересуваш от психология , попрочети за различните типове хора, за да не търсиш всичките причини за различията между тях единствено в храната им, подобно на лисицата, дето знаела 100 приказки и всичките били за кокошките  tooth
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1323 -: 01-02-2015, 21:45:41 »

Струва ми се очевидно, че за да запазим ценните неща от форума - възможностите за общуване, обсъждане, научаване на нови факти, методики и пр., си струва да полагаме усилия и никога да не обсъждаме личността, лични недостатъци, лични оценки...
Можем да се съмняваме в каквато и да е препоръка, действие, методика, но не характеризираме личности.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1324 -: 03-02-2015, 14:57:38 »

"Има и още една причина- бидейки 100% вата, Петко е извънредно чувствителна натура.
Чувствителната му душа често се травматизираше от малко по-остри или иронични коментари, нещо съвсем естествено за едно форумно общуване." Цитат на бате Бино. Ами това са твоите думи. Не е ли проблем факта, че форума губи ценни членове, като например Петко, Виолета, а сега и Лози(вероятно), както и много други?!
« Последна редакция: 03-02-2015, 14:59:41 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1325 -: 03-02-2015, 15:20:33 »

Ами и аз мога да те попитам същото .  :surpris_23:
/Ти свърза ли се междувременно с Петко да го питаш защо вече не влиза , нали това беше важно за теб? ;) Причините може да са съвсем различни от моето лично мнение.. /
« Последна редакция: 03-02-2015, 15:39:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1326 -: 03-02-2015, 15:46:00 »

Никога не съм провеждал лична комуникация с Петко. За пръв път преди няколко дни се зачетох в дневника му. Разбира се отчитам, като моя грешка факта, че преди не съм се зачитал. Предвид също факта, че не се познаваме лично, не ми е удобно да му пиша на лични, на имейл и т.н. Ето защо просто попитах в темата. Стана ми любопитно, защо е взел решение да не влиза повече във форума?!
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1327 -: 03-02-2015, 17:30:09 »

Надявам се Петко да няма нищо против да публикувам част от нещата, които ми написа преди около половин година...
Писах му тогава , защото изчитайки неговият дневник нещо ми подсказа че има какви уроци да науча , а и исках да знам дали той е добре.
 Не чета форума не само защото не съм вече суровоядец, а главно заради това, че ми е ясен този начин на мислене. Главозамайването през първите месеци (при мен беше през първата година) е неминуемо, когато човек се срещне с тези начини на хранене - веганството и суровоядството. 
Обичам фактите, а те сочат че само един човек остана на сурова храна от групичката ни в Пловдив от 2009-2010 г. И той е болен вече. 
Обичам да казвам (и пиша), че суровоядството и веганството са най-добрите хранителни режими, но само ако бъдат ползвани КРАТКОСРОЧНО. Просто еуфорията в началото не продължава дълго, камо ли цял живот. Просто в началото тялото се изчиства, и на човек му става леко и ефирно, както физически, така и душевно. Една тава, ако я измиеш добре, тя ще заблести. Но ако я търкаш и миеш по цял ден, то ще я надраскаш и нараниш. Нещо подобно може да съотнесем и към човешкото тяло. 

Написа ми още доста неща ,но тях няма за цитирам защото ми се струват твърде лични ......поне на мен тогава ми подействаха отрезняващо и съм му благодарна за това че сподели реалността през своите очи.
Колкото и грешки да е допуснал факт е че много хора тръгват по този път изцяло неподготвени и факта че Петко влезе и сподели тук му прави чест , защото с това може да предотврати вероятността някой друг да пострада както той самият.....
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1328 -: 03-02-2015, 18:04:32 »

Благодаря Зинаида. Аз разбрах нещата по следният начин. Петко е решил, че суровоядството е полезно до определен  момент, след, което е решил, че то започва да му вреди и се е върнал към старите си хранителни навици. Интересно....
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1329 -: 03-02-2015, 19:27:20 »

То няма много за казване по темата. Човекът прекрасно е обяснил. И защо е нужно всеки да стига дотам, за да го проумее. Суровоядството е уникален способ за лекуване на болно тяло. Ще продължа обаче малко по-нататък. Човек може да е само на сурово при едно условие. И то е, ако е достигнал висока степен на осъзнаване. За духовен напредък иде реч. Ако цял ден сте в джаза и сте ватирани крайно, само на сурово ще стигнете там откъдето Петко се връща. Който иска да се образова, нека чете аюрведа. Като начало. След това сам ще намери пътя.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1330 -: 03-02-2015, 20:19:43 »

Изглежда стигаме до момента в който осъзнаваме, че и тук точна формула за постигане на резултати не съществува. Съгласен съм с Тихия до известна степен. Само, че аз вярвам, че само по себе си суровата храна води до високо ниво на самоосъзнаване. Чиста(сурова) храна=чисто тяло=чисти мисли=високо ниво на интелетк и самоосъзнатост!Пак излиза, че храната е основополагащата.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1331 -: 03-02-2015, 21:48:52 »

Ако питаш мен, проблемът не е бил в Петко, а в тези които се хранят основно с джънк фууд и вредна преработена храна основно и които видимо нямат интереси към суровоядството, но въпреки това посещават форума. Тези хора използват форума за да излеят емоциите си, които от своя страна са плод на въпросната храна. Да ти го кажа направо: Аз вярвам, че токсините, произхождащи от употребата на преработена храна тип джънк фууд, не си седят само в червата, а се проявяват и чрез мислите, думите и емоциите, като цяло.

ДеНиро, да ти кажа, не вярвам, че хора, които се хранят с гадости и джънк, биха изобщо намерили този форум, камо ли да почнат да го посещават.

друго - според мен е по- скоро обратното на това, дето си писал - хората ядат боклуци защото самите те имат такива мисли, емоции и т.н., не че отричам и обратната връзка, спомената от теб, но по - скоро, за да направиш нещо във физическата област, то трябва първо да е  налице  в духовната.

Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1332 -: 03-02-2015, 21:53:39 »

По-скоро духовният напредък би довел до изчистване на физическо ниво и нетърпимост към лошата храна, отколкото обратното. В това отношение съм съгласен с преждеговорившата. Имаше едно стихче старо:
" Работа, грижи, болести, обиди - дебела жена.
  В мозъка беден, горестен - трескава тишина."
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1333 -: 03-02-2015, 22:14:18 »

М-да, ето колко е полезно общуването във форум.
Ако вземем дори само физическата, душевна и духовна подготовка, необходими за живот и активна дейност при приемане само на сурова храна, ще си помислим, поне аз, че е необходима доста голяма, или огромна работа върху себе си, за да можем успешно да съществуваме в голям град, с активно претоварване всеки ден, всред отрицателни ефирни енергии...

Вероятно мнозина са срещали случай, когато възрастен родител е поканен да живее от село - в града. Обикновено той/тя си тръгва много бързо, до една седмица. И не може точно да обясни причините, често изтъква една-две... Толкова е голяма разликата - не е само отделянето от родната къща и датварянето в панелен железобетонен ...затвор. Има още много, известни и неизвестни съставки, които са променени за него и, ако остане, ще умре скоро.

Подобна е картината, когато някой от нас, след като му е втръснало да боледува и да не може да осъществява пълните си възможности, реши да се попрочисти и да премине на сурова храна. От една страна, ако съмо със зъби я дъвчем, ще отива много време. Ако не я дъвчем достатъчно - съвсем зле... Ако я режем с метални уреди, почваме да я съсипваме още при рязането. От друга страна, суровата храна, пристигаща в градовете, вече е престояла много време от откъсването, изваждането, отрязването... и е с доста или много намалени хранителни за нас стойности. Т.е., за да си набавим всичко необходимо, трябва да преработваме много по-големи количества... [Едва ли някой от четящите и пишещите тук си спомня какво е ял, като например е ходил с дядо си овчар. Аз - да: кори от хляб, 80-100 гр сирене, по 2 стръкчета лук и чесън, извадени сутринта или снощи, домати, някакъв плод, вода от извора... много рядко - парче месо... Това е - едно хранене за цял ден, вечерта, уморени, може още едно малко.] НО, цял ден сме на открито, далеч от задух, компютри и т.н., движим се, слънце, дъжд, няма значение.

Възможно е пътят към сурово хранене да не е напълно невъзможен. В по-развити страни строят тесни, високи 10-15 етажни оранжерии за плодове и зеленчуци, редом с панелните идиотии... За намаляване разходите за транспорт и съхранение, повредите при транспорт, а и да не стареят продуктите по време. Ако е възможно и да не са генно изменени, може и гражданите да хапват пълноценна сурова храна някой ден.

За сега ми изглежда, че изцеждането на сокове хем позволява да употребим повече от даден продукт, хем голяма част от торовете остава в изхвърляната маса ("пулпа")...
Силата на изцедените (в изминалите 10-20 минути, не повече!) сокове се вижда отлично при всички правилни захранвания.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1334 -: 03-02-2015, 22:16:09 »

Благодаря Зинаида. Аз разбрах нещата по следният начин. Петко е решил, че суровоядството е полезно до определен  момент, след, което е решил, че то започва да му вреди и се е върнал към старите си хранителни навици. Интересно....

не мисля, че си разбрал.
ако е имал лоши хранителни навици не е необходимо да си ги е върнал, а просто да не изпада в крайности.

суровоядството не вреди, добро е, но просто към него трябва да се добавя и по малко готвена храна   ;D
ако всичко това е и домашно, без вредни торове и химии, ако не е ГМО, всичко би било перфектно.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1335 -: 03-02-2015, 22:28:24 »

По-скоро духовният напредък би довел до изчистване на физическо ниво и нетърпимост към лошата храна, отколкото обратното. В това отношение съм съгласен с преждеговорившата.

хахаха, "преждеговорившата"   tooth    tooth

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1336 -: 03-02-2015, 22:46:04 »

Само, че аз вярвам, че само по себе си суровата храна води до високо ниво на самоосъзнаване. Чиста(сурова) храна=чисто тяло=чисти мисли=високо ниво на интелетк и самоосъзнатост!Пак излиза, че храната е основополагащата.

храната е основополагаща, да, но духовната храна, а не физическата!
чакай ти от суровата храна високо ниво на осъзнаване и на интелект    tooth

не виждам аз и тук във форума какво се случва - най - обидчивите, егоистични и трудно разбиращи хора са доста напред в суровоядстването    tooth

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1337 -: 04-02-2015, 00:42:06 »

Пак, ще се повторя, аз вярвам, че няма дух и тяло...всичко е едно цяло. Не можеш да разделиш духът от материята, те са едно и също НЕРАЗДЕЛНО цяло. Джънк фууд храната поражда и джънк фууд мисли и емоции! В този смисъл няма, как мислите ми да са чисти, докато се храня със джънк фууд храна, пък ако, ще да практикувам от сутрин до вечер всевъзможни духовни практики. Невъзможно е! Противоестествено е!
С пречистването на организма се пречистват и мислите....ФАКТ! Ето защо вярвам, че суровата растителна храна е най-полезна за тялото ми(разбирайте и душата).
« Последна редакция: 04-02-2015, 00:50:45 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1338 -: 04-02-2015, 01:08:38 »

Пак, ще се повторя, аз вярвам, че няма дух и тяло...всичко е едно цяло. Не можеш да разделиш духът от материята, те са едно и също НЕРАЗДЕЛНО цяло. Джънк фууд храната поражда и джънк фууд мисли и емоции! В този смисъл няма, как мислите ми да са чисти, докато се храня със джънк фууд храна, пък ако, ще да практикувам от сутрин до вечер всевъзможни духовни практики. Невъзможно е! Противоестествено е!
С пречистването на организма се пречистват и мислите....ФАКТ! Ето защо вярвам, че суровата растителна храна е най-полезна за тялото ми(разбирайте и душата).

ако ще и да се потретиш и поседмиш,  все тая - това са си твои си мисли и те не отговарят на реалността, а че това е така може да се види даже, ако щеш от преживявания на вашите хора - разни йоги, екзотерици, магове и какви ли не от тоя сорт и порода.

повечето от тях са имали преживявания извън тялото, което доказва, че дух, душа и тяло, ако и да съставляват един човек, все пак са различни негови компоненти, които могат да съществуват и отделно, като извън тялото си човек запазва съзнание за своята личност.

и понеже именно човешкият дух е тоя, който има ръководна роля и е призван да управлява над душата и тялото, то оттам се очаква да почват нещата.
с това не казвам, че от своя страна тялото и душата не влияят на духа, но влиянието на духа би следвало да е по- силно и определящо.

ето защо, ако ще до сто години да си чистиш тялото, ако щеш се скъсай от пречиствания, гладувания, суровоядства, ако щеш иди на Хималаите и прекарай живота си в пиене на чиста снежна водица, не почнеш ли да приемаш подходящата духовна храна от правилния Източник.... то ще си останеш все същия ДеНиро    tooth
е, с една разлика, де - ще имаш стабилни претенции, че си пречистен и извисен!
и в известен смисъл ще имаш право, че си извисен - разбира се, ако все още не си слезнал от Хималаите   tooth
« Последна редакция: 04-02-2015, 01:11:55 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1339 -: 04-02-2015, 01:20:11 »

В този смисъл няма, как мислите ми да са чисти, докато се храня със джънк фууд храна, пък ако, ще да практикувам от сутрин до вечер всевъзможни духовни практики.

ако практикуваш духовен живот, а не практики някакви абстрактни / който духовен живот включва всичко - даже да се обработи нивата правилно е духовно нещо! /, то това е абсолютно несъвместимо с приемането на боклуци.

защото боклучавата храна не е в пътя на правдата, а духовен живот без правда няма.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 23 запитвания.