Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412801 пъти)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1180 -: 25-07-2012, 00:01:06 »

Както казва бате Бино, как да знам в даден момент колко фактора ми действат едновременно, та да мога да определя действието на конкретна храна дали е балансиращо или друго. Една и съща храна ми е действала напълно противоположно - очевидно причината не е в нея, а в другите фактори, които не мога да ги разглеждам изолирано. А оттук и сложността да определиш и правилното въздействие на едно нещо. Трябва да е много отчетливо и винаги еднакво това въздействие, за да си сигурен в него - в противен случай ще си мислиш едно, а то ще е нещо съвсем различно.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1181 -: 25-07-2012, 01:22:06 »

Здравей, Дарби! Поздрави и на теб! :flowers2:
Ти се сети да споменеш нещо много, ама много важно. А именно, че днес на гребна на вълната са суровоядството, веганството и разни гладолечения. Сега това е модата, както през 1996 г. на мода бяха Spice Girls.
От миналото лято до днес имам пратени лично над 75 покани за фестивали, семинари, беседи, групови медитации, церемонии и пр. мероприятия.
Познавам хора като Мер, който го правят от добро сърце, но останалите над 90% от хората са яхнали много сериозно гребена на вълната и най-безцеремонно ми обясняват как имам невероятния късмет да ми кажат как да се храня само срещу 199 лв., вместо срещу 350, щот съм мноо готин пич!  tooth :Content_14: tooth
Мнозина ще си кажат „Тоя пък сега кво го боли, нека има влак за всички пътници“. И ще са прави, но само донякъде. Старата тайфа /Бате Бино, Мер, Дарби и т.н./ знаят, че навремето се организирахме някои онлайн, а други направо се събирахме на живо и коментирахме, споделяхме, давахме съвети /който си поиска, разбира се/ напълно безплатно. Познавам настоящи лектори с далеч повече здравословни проблеми от тези, които аз имах в края на суровоядстването си, но продължавайки да се вживяват в ролята на гастро-гурута. Ще спра дотук. Ще добавя само да не се лъжете по такива мероприятия. Мъдрото знание се дава безплатно. Иска ли ти някой пари – прави го заради парите, а не за да ви помогне.
Христо Дешев, бате Бино, преход правих, разбира се. Не съм се наял веднага с пържолите ;D Всъщност не съм вкусвал месо, различно от риба, вече 3,5 години.
2-3 месеца правих преход към веганство, т.е. към готвена храна от растителен произход, а след това цели 6-7 месеца бавен и постепен преход към млечни, яйца и най-накрая – риба. Бях доста внимателен, защото имах пресни спомени как въпреки плавния преход към суровоядство, от 3-4 сурови бадема ми се подуваше стомаха навремето. Подобно и при прехода към готвена храна, имаше мини-сътресения като повишаване на пулса след хранене, лъжливо спадане на енергията. Пиша лъжливо, понеже към всяка храна, към която е отвикнало тялото, реакцията е подобна. Когато дадеш на тялото си храна, която е непозната от години като вид на обработката и вид на самата култура, е съвсем ясно, че ще трябва да има адаптация.
Много суровоядци като хапнат, да речем, една голяма порция боб чорба и ахват. Стомахът им се раздувал, пулсът им скачал, приспивало им се, енергията им драстично спадала и др. подобни. Забравят обаче, че това е най-адекватната реакция на тялото и тя говори единствено, че е постъпила нова за организма храна – нова по вид и нова като тип обработка. Аз обаче не съм забравил как реагира тялото ми при покълналите пшенични семена, нито при консумацията на сурови ядки в самата зора на суровоядстването ми.
А те скачат и веднага се тюхкат как се замърсили и др. такива.
Мисля, че тук е място да уточня за втори път, че системата Аюрведа се основава основно на термично-обработената храна. В тази система рядко се препоръчва да се яде сурово, а нерядко и се пържи. При Казънс нещата са адаптирани и за кафа и пита се препоръчва повече сурово. Но това е адаптацията на един човек посветил се на суровоядстването, а не някакъв спец в Аюрведа.
Попитахте ме и сега в какво се изразяват приятните резултати:

- не мръзна от студ като куче на –50°C. През зимата хапвайки 2-3 филийки препечен хляб с домашно краве масло и съм „запалил печката“ за часове напред ;D
- увеличих теглото си с 12 кг., което ми позвили да бъда физически доста по-стабилен, уверен;
- придобих стабилност при различните балансно-равновесни асани. Сега нямам никакви проблеми с равновесието;
- не ходя по 5 и над 5 пъти по голяма нужда, а само по 2-3 пъти. Аз съм със супер активни черва по рождение и многото фибри в суровата храна ми действаха като все едно съм на постоянни клизми. Каквото ям си излиза... е, не веднага, разбира се :D
- не огладнявам бързо при физически усилия. Пробвайте да копате цял ден на сурова храна. Пробвал съм. Резултатът е супер апетит на всеки 2 часа и минус 2 кг. в края на деня;
- усетих невероятен психически баланс, тишина, която си мислих, че я владея. 

Наскоро се видях за 2-3 часа с няколко души суровоядци и вегани. В началото на разговора си казахме, че достатъчно сме обсъждали храната и ще си говорим за живота, за плановете на всеки и т.н. Слушам ги аз. Въртят, сучат, все за ядене говорят. Ужас!!! Мина почти час и им викам „Абе хора, вие усетихте ли се, че думичката храна я споменахте вече 70 пъти??!!?
В тоя ред на мисли ще ви споделя още нещо, с риск някои от вас да ме намразят. Това е нещо, в което не вярвах, яростно отхвърлях и дори обвинявах лекарите. Имам предвид за новата болест – орторексията /справка за тази болест: http://www.bb-team.org/articles/4040_ortoreksiya /.
Бил съм доста болен от орторексия, признавам си! Знаете ли, дори се смея на старото си държание, мислене.
Не че сега ям боклуци. Спазвам доста добра хигиена на храненето, ако мога така да се изразя. Спазвам основните принципи на разделното хранене, ям немалко сурова храна, рядко купувам много храна от магазините. От години съм изключил всякаква junk food – снаксове, чипсове, „натурални“ сокове, газирани, пържени и др. подобни боклуци.
Но защо съм бил орторексик? Защото самото ми съзнание беше постоянно активирало темата за храната.
Осъзнах нещо, което под една или друга форма ми се казваше/показваше. А именно, че храната е важна, но в никакъв случай не е решаваща. Много по-силна като въздействие над тялото е мисълта. Едно е години наред всеки да ти опява за силата на мисълта, съвсем друго е да го усетиш практически.
Можеш да ядеш супер био сурова храна, съответстваща на конституцията ти, но да имаш недотам добри помисли, – и да си ОК с мислите и да си хапнеш с наслада една тавичка домашна баница с домашно козе сиренце от Родопите, приготвена с Любов.
Не е случайно, че съм си сложил под всеки пост една важна мисъл на Учителя:
“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Разбрах глобално, че сме се родили на този свят и сме длъжни да сме адекватни на него. Длъжни сме да бъдем устойчиви и силни. Всичко се случва в живота. Само си помислете какво би се случило на някой крайно хранещ се, ако стане жертва на катастрофа и бъде хоспитализиран. Или ако изпадне в по-екстремна ситуация, в която не може да си набавя задължителните сурови храни...
Утре на някой му се наложи да приеме антибиотици или други медикаменти, заради хирургична интервенция или по друга причина. Знаете ли как ще реагира тялото му?! По-добре да не знаете...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1182 -: 25-07-2012, 01:51:53 »

Както казва бате Бино, как да знам в даден момент колко фактора ми действат едновременно, та да мога да определя действието на конкретна храна дали е балансиращо или друго. Една и съща храна ми е действала напълно противоположно - очевидно причината не е в нея, а в другите фактори, които не мога да ги разглеждам изолирано. А оттук и сложността да определиш и правилното въздействие на едно нещо. Трябва да е много отчетливо и винаги еднакво това въздействие, за да си сигурен в него - в противен случай ще си мислиш едно, а то ще е нещо съвсем различно.
Имаш право да си объркан, ако разсъждаваш по подобен машинен начин, почти алгоритъм. Тук идва степента на осъзнатост. Когато човек е осъзнат, той няма нужда да аналзира 1001 фактора и да пресмята хиляди функции.
Осъзнатост - съвкупност от силна интуиция, мъдро знание, опитност, овладяна мисъл.
Така както на компютър могат да се задават команди, така можем да въздействаме на всеки орган в тялото си.
Така както можем да изтрием дъската в класната стая, така можем да изпразним ума си от натрапчиви мисли и да дадем място на интуицията да се изяви и тя.
Докато не приемем квантовата физика... всъщност всеки голям ВУЗ в света я прие, дори си имат разработки в тази област; докато не разберем, че Духът владее материята, а не обратното; - няма да сколасаме и все ще грешим.
Така че, shofilev, развивай всеки пласт у теб и в един момент пъзела ще си напасне ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1183 -: 25-07-2012, 02:15:26 »

...Всичко се случва в живота. Само си помислете какво би се случило на някой крайно хранещ се, ако стане жертва на катастрофа и бъде хоспитализиран. Или ако изпадне в по-екстремна ситуация, в която не може да си набавя задължителните сурови храни...
Утре на някой му се наложи да приеме антибиотици или други медикаменти, заради хирургична интервенция или по друга причина. Знаете ли как ще реагира тялото му?! По-добре да не знаете...


Това съм го мислил неведнъж. По принцип ям всичко и съвсем съзнателно от време на време и по някой отявлен боклук. Вече не помня къде го четох, но един суровоядец казваше как след преминаване към този начин на хранене станал много по-чувствителен към всичко, което е продукт на съвременната цивилизация - замърсен въздух, цигарен дим и т.н. И той споменаваше, че ако съквартирантът му изяде два хамбургера, дори няма да почувства стомашен дискомфорт, но ако самият той изяде дори само един, може и да умре. Това ме накара доста да се позамисля. Стигнах до извода за себе си, че след като живея в това общество, е по-добре да не съм толкова податлив на тези заобикалящи фактори.
В друг един форум четох много пространен пост от човек, който описваше пътят на двама братя и техните семейства (мисля че така беше). Единият от тях хранел правилно детето си, но от време на време му давал да яде чипс - правел го съвсем съзнателно, с цел организмът му да може и с това да се справя.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1184 -: 25-07-2012, 08:59:31 »

Да, едно е да се храниш правилно и от време на време да поемаш малко отрова, с цел адаптация, друго е да тъпчеш само отрова...  tooth
Активен
Psychonaut

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1185 -: 25-07-2012, 09:47:45 »

Петко, здравей  :flowers2:
Ще бъда кратка, както винаги.
В случая, каквото и колкото да пиша, все ще е малко.
Ето една частичка от мислите, които поражда у мен, написаното от теб по-горе.
За пръв път чета мнение, касаещо правилния избор на хранителен режим, което съвпада  изцяло с моето .

Мечтаех си, да го чуя  от един  умен, добре образован  млад човек, каквито са повечето пишещи  хора във форума.
Защо?Ами, защото, хората са склонни да вярват и споделят мнения, с хора от тяхната възраст, което не е нищо ново под слънцето, а нещо напълно естествено - повечето хора го правят!

Оценявам публикацията ти от днес 01:22:26  като     ключова,     меко казано, за всеки здравомислещ  човек, търсещ своя правилен избор!
« Последна редакция: 25-07-2012, 09:54:51 от Ros »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1186 -: 25-07-2012, 10:39:45 »

Много се радвам, че Петко отговаря и дава щедро информация. Това е безценен опит и е хубаво, че се документира във форума за поколенията. Дори си мисля дали да не го отцепим в отделна тема, за да се вижда и намира по-лесно.

Петко, можеш ли да разкажеш с повечко подробности за симптомите, които си имал, за да може един сурово- или веге-грийнхорн да ги разпознае у себе си и да действа навременно? Интересуват ме конкретно начини за ранно разпознаване на определен дефицит - примерно симптом, който се появява, стои известно време въпреки опити за лечение X и Y и изчезва след започване на употребяване на храна Z. Предполагам нещата не се вписват красиво в този модел, но всяка информация би била полезна.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1187 -: 25-07-2012, 13:11:26 »

Не съм съгласен с Дарби относно връзката суровоядство, веганство и МОДА. Аз общувам с доста хора ама доста - клубове по интереси, партита, работа, познати и т.н. и никога никъде не съм видял някой да се увлича по модната тенденция суровоядство или веганство. Не само това, но като кажа някъде, че съм почти строг вегетарианец и ме гледат лошо. Разговарял съм деликатно с много хора в модния, музикалния, хранителния бизнеси и като ги попитам какво смятат за веганство и пак започват да ме гледат лошо, неразбиращо и неодобрително. Една манекенка ми каза,че била вегетарианка и ядяла риба само, но никакво месо  tooth. Аз взех ,че попитах колко пъти седмично полива рибата и дали я държи на слънце или сянка и с какво я тори.  В този момент тя малко май се усети и каза : " Въй , май че казах някаква глупост ". Голяма - отвърнах аз. "Не я казвай пред други хора,че ще ти се смеят". На разни събирания съм наблюдавал модели, манекенки и всичките набиват месо и боклуци, разбира се в по-малки дози. Вегетарианство, суровоядство и веганство не могат да бъдат модно увлечение в България. Може би има разни неориентирани същества, да не използвам други думи в Англия, Германия, които да следват някаква модна тенденция там ..в смисъл допускам го , но не го вярвам :) Нали ви разказах и за срещата на БВИО над Своге. Направо бях шокиран.
Другият въпрос, който леко ме разтревожи е следният. Според Закария Сичин и други еврейски "изследователи" на Земята дошли анунаки и създали човек да робува. Ако изходим от това,че анунаки са рептили и хищници и имаме тяхно ДНК би следвало и ние поне отчасти да сме хищници. Успокояващо е ,че има и други сведения, че от друго съзвездие са дошли хора и са ни създали по тяхно подобие. Може Петко да е наследник на рептилите а пък аз да съм на другите, които вероятно са вегани и не ядат плът и млечни ? Това, разбира се е само теория, но си заслужава да бъде обсъдена. Има източници твърдящи, че хора са създавани на няколко места по света по различно време от различни същества. В някои писания има теория, че хората биват 2 вида  - носители на Божията искра и портали.
Порталите са създадени от рептилите. Не казвам ,че това е истина, но хората го дискутират усилено. Така че и от разни теории можем да заключим за разликите в индивидите.
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1188 -: 25-07-2012, 13:24:05 »

Здравейте на всички и лично на теб, Петко! Виждам,че доста си препатил..., посоката която си поел сега изглежда добре, но бъди сигурен че в дългосрочен план няма да ти върши много работа, така че пак ще правиш корекции, в което разбира се няма нищо лошо. Тъй като никой не отвори дума за глада, бих искал да те попитам опитвал ли си да погладуваш, кога и колко дни, на вода или плодове ?!  Ако си писал някъде назад в дневника,сори, но не открих нищо.  :)
ПП. Само да добавя едно изказване на  млад дипломиран лекар в сутрешното предаване на канал едно от вчера/между10 и 12 часа/, по повод здравословния начин на живот и профилактиката. Той каза, че освен многото плодове и зеленчуци в менюто, освен положителното мислене, ако човек иска да е истински здрав е необходимо да гладува на вода един ден седмично/36 часа/ и три дни в последната седмица на всеки месец!
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1189 -: 25-07-2012, 14:35:29 »



 За мен всичко, което Петко е преживял му е донесло опитност и мъдрост. Благодаря му, че споделя част от нея с нас.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1190 -: 25-07-2012, 17:04:21 »

Добре , че понатиснахме Петко  да бъде така добър и чаровен да поразкаже по-подробно, че се беше закучил нещо в началото.:)
Много добре  се получи , аз съм доволен, благодаря.
Ице , може и в отделна тема , да. Информацията от Петко е важна и поучителна. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1191 -: 25-07-2012, 17:18:21 »

Е, не!!! Няма ли как да се оправи това... преди време ставаше, сега пак...
Грешка!
Session verification failed. Please try logging out and back in again, and then try again.
Пише човек цял час и накрая системата ти изтрива всичко :(

Извинявам се! Бях написал много, но не било писано да го публикувам...
За два-три дни във форума се случи 4 пъти... Сега пак ще пиша, но ще драсна и на Мер, че съм член и на други форуми, където по цяла седмица седиш логнат, ако доброволно не излезеш :)
« Последна редакция: 25-07-2012, 17:33:37 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1192 -: 25-07-2012, 17:49:32 »

Аа, не се признават такива :)  Като се успокоиш, сядай и пак го подпочвай.  На мен ми се е случвало доста пъти , докато не се научих преди да натисна "публикавай" да си го копирам  за всеки случай. :pensif_29:

Напротив, вероятно "е писано" точно това - да изстрадаш загубата, за да го направиш още по-хубаво следващия път :)
А косвено ще наработиш допълнителна мъдрост - че независещите от нас обстоятелства могат да бъдат много определящи и е резонно да ги допускаме, независимо , че според някои това е  "мнителност"  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1193 -: 25-07-2012, 18:03:59 »

Петко, какви са тези подмятания за орторексията. Малко по-нагоре писа, че си пазаруваш от хранителен кооператив с проверени производители.
Тези 12 килограма горница - предполагам, че си успял да подтиснеш вата в себе си. При мен почти няма ден без нещо термично обработено, но съм се заковал между 52 и 55.

Другият въпрос, който леко ме разтревожи е следният. Според Закария Сичин и други еврейски "изследователи" на Земята дошли анунаки и създали човек да робува. Ако изходим от това,че анунаки са рептили и хищници и имаме тяхно ДНК би следвало и ние поне отчасти да сме хищници. Успокояващо е ,че има и други сведения, че от друго съзвездие са дошли хора и са ни създали по тяхно подобие. Може Петко да е наследник на рептилите а пък аз да съм на другите, които вероятно са вегани и не ядат плът и млечни ? Това, разбира се е само теория, но си заслужава да бъде обсъдена. Има източници твърдящи, че хора са създавани на няколко места по света по различно време от различни същества. В някои писания има теория, че хората биват 2 вида  - носители на Божията искра и портали.
Порталите са създадени от рептилите. Не казвам ,че това е истина, но хората го дискутират усилено. Така че и от разни теории можем да заключим за разликите в индивидите.
Тази тема си заслужава да бъде обсъдена някъде. Действително представителите на една раса дори и да живеят в ареала на друга раса пак си запазват основните характеристики  и  за пример чернилките в Щатите вече толкова поколения живеят там а все още са с тъмна кожа, предимно къдрава коса и останалите антропологични признаци. Това не означава, че съм расист, защото половината от преражданията ми са били като представител на жълтата раса и едно две като арабин.
Не изключвам възможноста някоя раса да е била създадена за да робува на извънземни същества - древните индианци са имали жестоки богове, които умилостивявали с човешки жертвоприношения и много златни украшения.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1194 -: 25-07-2012, 18:13:26 »

Благодаря на всички за коментарите! :thankyou:
Ros, sis :flowers2:
Не съм съгласен с titan, че не е мода. Не искам да споря, но преди време с мен се свързаха две поп-фолк певици, които искаха консултация за храните и дори да им готвя всекидневно.
Отделно при всяко пускане на ТВ-то ни засипват с дамски предавания, в която темата е все хранене, гладуване и т.н. Дори при Гала вече 2 години откакто д-р Папазова си има своя рубрика. Там тя горещо обяснява и препоръчва всякакви сурови, свежи храни, детоксикации и т.н. След като тази тема се върти активно в медиите, мисля си, това е белег за модно течение.
Djovani, и аз съм на мнение, че е добре да имаме един ден от седмицата, в който да не поемаме храна.
Звучи добре, но не е никак за хора с вата конституция. Пробвал съм преди да бъда суровоядец, бидейки такъв и сега напоследък също. Резултатите са, че захарта ми пада рязко. След 8 часа глад нямам сила да си вдигна ръката, камо ли да се държа човешки. Държа да добавя, че сега най-дълго и успешно понасям часовете без храна, но не бих пробвал повече такова гладуване, макар и за ден.
Както по-рано казах, имам много бърза обмяна на веществата, бързо горене, и е меко казано глупаво да си правя подобни експерименти.
Христо, ще опитам по-късно днес или утре да дам подобна систематизация на проблемите. Дори се чудя дали да не впишем вътре и чуждите проблеми, без естествено да споменаваме имена... ще помисля как би било най-добре ;)


...суровоядец казваше как след преминаване към този начин на хранене станал много по-чувствителен към всичко, което е продукт на съвременната цивилизация - замърсен въздух, цигарен дим и т.н.
Да, това имах и аз предвид. Тялото ни става прекалено пасивно към цялата външна среда и е въпрос на време да се "издъним" някъде и да пострадаме от нашата свещена чистота, която се опитваме да проповядваме.
Хубаво е човек да бъде чувствителен, но не физически, а ментално и емоционално.
В един коментар дори ми се видя, че бате Бино беше споделил в негативен аспект нещо, че напусналите форума били свръхчувствителни... нещо от сорта.
Искам да кажа, че да си чувствителен в днешно време може да бъде голямо предимство. В ХХ век образът на мъжа беше на здрав, корав, дори груб човек, справящ се с всичко, а жената - пасивна, чувствителна и дори в смисъл на повърхностна.
Или поне част от характеристиките на двата пола от гледна точка на миналото бяха такива.
Вече живеем в други времена, където е нужна определена чувствителност, за да медитираш, за да разшириш съзнанието си, за да разкриеш част от многото аспекти в живота. Всичко това, което се случва в грубия свят, в Матрицата, е една илюзия. За да осъзнаваме това и за да развием силна интуиция за много неща, то е необходима силна чувствителност :)
« Последна редакция: 25-07-2012, 18:25:51 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1195 -: 25-07-2012, 18:30:56 »

Като продължение на горния ми пост, ще пусна няколко любими мои цитати. Дано нямате нищо против:

Морфей: Матрицата е система, Нео. Тази система е нашият враг. Какво виждаш, щом се огледаш из нея? Бизнесмени, учители, адвокати, дърводелци. Съзнанията на същите хора, които се опитваме да спасим. Но преди да успеем, тези хора все още са част от системата, което ги прави наши врагове. Разбери, че повечето от тях не са готови да бъдат изключени.
Много от тях са така привикнали и безнадеждно зависими от системата, че ще се борят да я опазят.
*************************************************************************
Матрицата е навсякъде. Тя е всичко около нас. Дори сега, в тази стая. Виждаш я през прозореца си или когато включиш телевизора. Усещаш я, като отидеш на работа, като отидеш на църква, или докато си плащаш данъците. Тя е светът, поставен пред очите ти, за да те заслепи от Истината.
– Каква истина?
Че ти си роб, Нео. И като всеки друг, ти си роден в окови, в затвор, които не можеш да помиришеш, вкусиш или докоснеш. Затвор за твоето съзнание. За съжаление, на никого не може да бъде обяснено, какво е Матрицата. Трябва да я видиш сам. Тук е последният ти шанс. След това няма връщане назад. Ако вземеш синьото хапче, историята приключва. Събуждаш се в леглото си и вярваш в каквото си поискаш. Ако вземеш червеното хапче, оставаш в Страната на чудесата, и аз ще ти покажа колко е дълбока заешката дупка. Но запомни, всичко което ти предлагам е само истината. Нищо повече.
**************************************************************************
Какво е Матрицата?
– Контрол. Матрицата е компютърно генериран свят-мечта създаден, за да ни държи под контрол, за да превърне човешките същества в това.
Не. Не го вярвам. Не е възможно.
– Не казах, че ще бъде лесно, Нео. Казах само, че ще бъде Истината.
« Последна редакция: 25-07-2012, 18:37:20 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1196 -: 25-07-2012, 19:57:21 »

Петко, това не е мода, а резултат от образователните лекции на д-р Папазова, която много харесвам. Подозирам,че има и други добри хора, които работят безвъзмездно в същата посока. Какво модно има в това една фолк певица да разбере,е с лошата храна няма да изглежда дълго млада и красива и да се постарае да промени това?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1197 -: 25-07-2012, 22:23:27 »

Разногласията ,джентълмени, идват от това , че не се употребява точната дума! ( за "модата" в суровоядството става дума,  понеже Дарби го формулира така и то така си и тръгна.. :) )
А разликата между точната дума и ПОЧТИ ТОЧНАТА ДУМА е като светкавицата и светулката  :)
В контекста е по-правилно  да се каже  "популярно", а не "модно". А има разлика в нюанса, едното е далеч по-осмислено..

Петко , струва ми се , че употребяваш думата "чувствителен" извън значението й. (което ще породи нови спорове :) )
Това е (най-вече вродено) качество без връзка с интуиции, разширяване на съзнание и прочие. Даже напротив -   да чувстваш повече от необходимото ти пречи да разсъждаваш нормално, говорили сме - това е баналният метод за обработка  и контрол върху съзнанието - чрез работа по чувствата ти  стопират полукълбото ,отговорно за логиката на действията ти .. Не случайно вече почти всички реклами започват с "представете си ..." :)
Телефонните терористи нали и те така  - изключват ти мисленето като ти съобщят, че брат ти го е блъснал танк, и ти търчиш да занесеш парите , забравяйки, че  дори нямаш брат.. :) Чувствителност означава повече емоции,които най-често са ти излишни ако ще вършиш работа ..:)
Китайската медицина не случайно е против всички силни емоции, включително положителните!
"Чувствителен" едва ли не означава "раним", а това не бих казал, че е предимство точно в  най-овълчените времена..

Титанич, какво безвъзмездно работи Папазова , че не разбрах.. ? Наш човек от форума ми каза ,че консултация при нея струвала колкото при трима академика..( и записва за след 50 дни) Щом си на телевизията, няма безвъзмездно - вече си популярен и дори с бахур и имамбаялдъ да лекуваш, пак ще имаш клиенти бол..:)
( Да не говорим, че черпи инфо точно от същите източници , от които и ние.  По "алтернативната" медицина скрито покрито няма, каквото излезе, се научава на момента от всеки, който следи пазара.  Даже може да тегли и от форума.  :) :)  )
 Явно всеки се бори да го покажат по телевизията , за да почне да  избива рибката с цени.. И Емилова, и Вергиния Георгиева, и Елмазов, и Гайдурков, ..даже нашего брата Петърнишки взема по 100лв за консултация по скайп за ТЕС..
Само ние тука сме безплатни още.. :Dormir_13 - emotloader:
« Последна редакция: 25-07-2012, 22:27:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1198 -: 26-07-2012, 00:15:49 »

И определено ако стане и тука платено, ще го напуснем дружно. :) :)
За Папазова знам конкретен случай как е объркала младо момиче болно от рак, което се е лекувало правилно и успешно, а тя го е отклонила, за да купува продукти, с които Папазова е свързана. Следва сериозно влошаване на състоянието, дори не знам дали е още живо това момиче. Ще се опитам да разбера и ще пиша.
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1199 -: 26-07-2012, 07:46:12 »

 Папазова в началото я харесвах, но напоследък всичко е супер комерсиално. Взема се определена хранителна добавкаи тя безспир обяснява как, ако не я пием не може да сме здрави. Преди време попаднах на предаване, в което превъзнасяше Dekolen, за увеличаване на бюста.Просто Гала има договори за реклама и д-р Папазова пее в хора.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 24 запитвания.