Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50957 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Семейството на Крисс
« -: 30-06-2009, 18:50:38 »

Като за начало искам да споделя нещо важно с вас ПОБЕДАААААА мъжът ми е веган и то държи вече месец и половина без старите екстри , не е изцяло суровоядец, но пък не съм си и представяла, че за толкова кратко време ще се откаже от месните и млечни продукти .
За съжаление / пък може и за щастие да е / но нямам интернет на вилата си а прекарваме с децата там повечето от лятото , и не мога да споделям -  нито да чета толкова често колкото ми се иска
Сутрин пием разни отвари - зелен чай за мен с малко мента и листа от ягоди - незнам колко е полезна комбинацията но много ми допадна вкуса

Закусваме с ядки, плодове и мед / доста често направо нарязана пита , децата го имат за заместител на дъвките/  -около 10 - 10.30часа / пак се сещам за малката ми дъщеря есента ще тръгва на градина и там надали ще запази режима .../

Голямата ми дъщеря обожава накисната елда и почти всекидневно си консумира 300 гр. бурканче ябълката и е любимият плод също и започва всяко ядене с нея , в момента наблягат на кайсиите кило на ден не ни стига

с малката хапваме салата на обед - краставица , тиквичка, чесън / предимството да си в планината без много хора - даже го бях включила в маските ни за коса миналият месец /   и за каде без тахановият дресинг на Мер - и на мен ми стана любим , берем си по малко киселец / прочетох че не бива да се прекалява с него , има още зелени листа на глухарче и те присъстват в обедното меню - ама като че ли само в моето
Изсуших си коприва - уж за да си я смеля , но на няколко пъти си късам стръкче и преживям - честно казано има изненадващо приятен вкус
малките следобед хапват по някой плод , диня или ябълка дори банан
Вечер сме пак на ядки и салатка - кълновете  най често житни / като че ли най-много допаднаха на децата имат приятно сладникав вкус - казваме им бебета и им говорим дружно колко ги обичаме  ;D .Малката ми щерка е най- вдъхновена - даже целувки получават преди да бъдат изядени   ;D

Лягаме в 8 / и аз заспивам покрай малките вече в толкова - срам не срам признавам си - е да ама после ставам към 4 и познайте кога се чисти вкъщи ;D

Мъжът ми още не отказал ориза и картофките от обедното меню - кара ме да му правя и боб / днес се бях замислила точно - нали се изкисва цяла нощ и се сменя първата му вода по-принцип , и ми дойде на ум че цялата хамалогия е заради разните там вредни и канцерогении вещества който съдържа / то май само едно беше / дано поне не е толкова вреден.
 Иначе имам тенджера за готвене на пара и картофи, и моркови  се задушават / и преди се замислях за това как приготвям храната си и каква захар и сол ползвам прехода беше по малък защото никога не сме ламтеели за месо - избирахме го по качество и то доста рядко присъстваше в менюто ни - но сега се научихме да гледаме на него, не като на храна, а като на живо същество което е било умъртвено - в повечето случаи насилствено / още преди знаех че има страни където убиват животните в специален ритуал за да не отделя някакви хормони който правят месото много по вредно ... майка ми е учила и ми е разказвала и имам бегли спомени само за това


Ами май май няма какво друго да напиша - консумираме и от шам фъстъка и от индиското кишу - и за трях прочетох че са от боови и не бива да се ядат.
« Последна редакция: 30-06-2009, 18:54:41 от kriss »
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #1 -: 30-06-2009, 19:02:22 »

От баба си съм се учила да правя много видове домашен хляб и досега съгрешаваме с него обикновенно следобед - сега правя само брашно и вода и се получава доло горе подметка  ;D ама елате да видите колко са щастливи всички докато месят и бият тестото - всеки има по топче - размера му е според размера на човека , най -малката с  топче колкото топче  за тенис на маса, по -голямата с теопче за тениса на корт, а за мен остава малко по голямко
незнам защо го написах това - може би в случая е по важно за мен че това ги прави щастливи а и мен  :) и затова се цапаме и съгрешаваме
« Последна редакция: 30-06-2009, 19:04:25 от kriss »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #2 -: 30-06-2009, 19:04:46 »

е с хляба на баба ти не бих си и помислила, че е прегрешение, много е хубаво даже, че имате някакви традиции, а не купувате (бял) хляб от магазина :)

много интересен дневник се очертава, досега си нямахме дневник на цяло семейство, прекрасно е, че споделяш с нас :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #3 -: 30-06-2009, 21:30:02 »

Във фасула няма канцерогени,а инхибитори пречещи на смилането. ;) :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #4 -: 01-07-2009, 04:13:26 »

Супер сте. :) Браво!
Ние също понякога си готвим постни ястия т.е. карфиол и броколи на пара, ориз, леща, боб, картофи. Но рядко. Не сме и 100% суровояди.

Марулче, на мен също ми се ще дневник на цялото семейство да направя, но са ми много разпилени мислите в момента, захванала съм се с бая неща, по разходки също ми минава по-голяма част от времето -  гледам да се възползвам да съм сред природата, че ей сега ще се търкули лятото, особено в Канада. :) Та може би на есен, смятам, че ще е интересно. :)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #5 -: 01-07-2009, 10:45:09 »

Във фасула няма канцерогени,а инхибитори пречещи на смилането. ;) :D
;D Помня аз че нещо не беше на добре - трябва да наблегна май на стимулиращи мозъчето храни  ;)
 
Забравих да споделя че в менюто на малката денонощно присъства кърмата - опитвам се да я отбия поне нощем да не суче- но тя замества с вода , и се чудя дали не е по добре кърма вместо вода.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #6 -: 01-07-2009, 17:41:50 »

kriss, ако все още търси и не се е отказала сама, по-добре й предлагай кърма. Разбира се, ти решаваш кое и как...Дали имаш желание и ти самата да продължиш.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #7 -: 04-07-2009, 17:13:30 »

Да споделя какво се хапва тези дни.

Прекалихме цялото семейство с петровските круши и кайсиите.
Соева напитка с разни накиснати ядки за закуска , взех пример и на гладно изпивам предварително накиснат цветен прашец.
 Правихме си питки пак ,иска им се на малките и аз се изкуших даже  - слагам вътре маслини. много плодове изядохме кайсии и круши както написах вече - въобще не си пасват на вкус обаче заедно ги изядохме
следващо ядене - зеле с моркови , домати и краставица , сварен ориз / пак не ме изкуши , само хлебните явно предпочитаме и малките  не ядат ориза /
следобед без да съм усетила малките докато са гледали са си изяли бурканче с накисната елда и череши , Аз също много череши изядох и пак кайсии и круши / имаше си послествия цяла нощ в тоалетната спах /

Вечерта / за нас около 6 и половина/ ядохме много красиво аранжирана салатка домати нарязани на къдраво , краставици на спиралки и къдрави чушки също и накиснати бадеми
/изнамерих едни джаджи кадето правят спиралки и  ги пробвам отвреме на време , но е голяма хамалогия /


По късно унищожихме и половин диня / на цялото семейство е любима /

Едната вечер ядох малко по късно разни ядки , много ми дотежа , и то по късно говоря за около - 9- 10 часа. Бразилски орех ме изкуши, В началото мислех вкуса му за странен а сега ми допада много , засега кедровите ядки не мога да възприема - много са ми мазнички.  
Малко еднообразие има всеки ден.
Взех на децата от пазара сварена царевица  сега , зачудих се дали ще рупат и прясна сурова  ;D ;D ;D

« Последна редакция: 04-07-2009, 17:17:38 от kriss »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #8 -: 10-07-2009, 08:31:20 »

 :-* :-* :-*Цццццццццц, а бе деца , аз няма да мога да спя...много нещо за четене....То остови това , ама е толкова интересно , колкото и полезно!!!Дерзайййййте!!!Бог с вас!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #9 -: 11-08-2009, 14:41:05 »

Здравейте на всички , много време обикаляхме - първо в едното ни село до Велико Търново, после до Свищов , накрая и на море бяхме за малко без деца / не се беше случвало много отдавна - откакто имам деца като се замисляне не бяхме ходили сами /
 Та смаяхме всички около нас с менютата си,  нося си пасаторчето и си правя разни  зеленийки / слагам и накисната елда/
Малката ми носи чаша с разни неща , който е забъркала и при въпроса ми какво е това - отговора е смути  / ама старателно ги е надребнила / ;D

На село си е най- хубаво, дядо има около 2 декара двор с каквото ти дойде на ум сято . Като огладнеем само наобикаляме двора и си берем каквото ни се услади. Смокините като невидели ги ядоха чак като свършиха и по-зелените отидоха. Домати с чушка - сини сливи , ябълки , дини,  пъпеши... / друго си е на село - поровиха се в пръстта едно хубаво и ми върнах долу горе същите спомени. Толкова обичах да се ровя в топла пръст като брашно - бой съм яла и пак не можаха да ме откажат от този ми навик .
 Моят мъж яде подигравки и не знам как да го укоражавам или да го оставя той сам да се справя. Постоянно го закачат, че съм му се налагала как да се храни - едва ли не под чехъл горкия . Даже демонстративно няолко пъти яде разни мръвки след няколко такива подигравки , но пък има и места на който заявява гордо че не яде такива неща , гледам да го влача повече там   ::)



Имах много интересни събеседници когато бях на морето - тепърва завършващо лекарче което ми заяви че имам непоносимост към млякото и затова от малка не мога да го пия - иначе било много ценна храна - сега търся материали за достоверност на думите си за вредата от млякото , месото ... мина ми през ум - той е наш близък , съседско момче , дали мога да го изкарам от праволинейното мислене което им налагат в учението  и да имам някакъв принос в спасението на поне някой друг човечец.

Започнала съм да чета много и то много бързо , незнам дали е свързано с яденето  ;D попаднах на няколко интересни книги - Една която ми беше трудна но и интересна "Просветлението " , друга която споделих с доста близки с проблеми със зрението е Проглеждане или как да се отървах от очилата за 7 дни  - малка ктратка досадно написана но ако има ефект от тези упражнения с мигане си заслужава засега съм зарибила двама с очила да я пробват техниката - ще пиша пак след като я приложат дали има ефект ако някой се вълнува
Съвършенното здраве - една стара книжка с разни съвети от махараши аюрведа  хареса ми идеята за лечение на някой тежки болести не в болници а в места който човек може да релаксира без постоянно нещо да му напомня че е много болен ...

Взех си Селестинското пророчество и сега чета нея - малко ми е досадно написана но пък информацията ми е интересна .

Много се радвам, че ви има. Всеки път виждам все нови и нови хора , и ми е безкрайно интересно да чета. Завъщайки се от поредните  хайманосвания винаги и дори единствено това е мястото, което посещавам в интернет вече .



  
« Последна редакция: 11-08-2009, 14:44:05 от kriss »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #10 -: 07-09-2009, 10:37:14 »

 :fluretaa:
"На село си е най- хубаво, дядо има около 2 декара двор с каквото ти дойде на ум сято . Като огладнеем само наобикаляме двора и си берем каквото ни се услади. Смокините като невидели ги ядоха чак като свършиха и по-зелените отидоха. Домати с чушка - сини сливи , ябълки , дини,  пъпеши... / друго си е на село - поровиха се в пръстта едно хубаво и ми върнах долу горе същите спомени. Толкова обичах да се ровя в топла пръст като брашно - бой съм яла и пак не можаха да ме откажат от този ми навик .
 Моят мъж яде подигравки и не знам как да го укоражавам или да го оставя той сам да се справя. Постоянно го закачат, че съм му се налагала как да се храни - едва ли не под чехъл горкия . Даже демонстративно няолко пъти яде разни мръвки след няколко такива подигравки , но пък има и места на който заявява гордо че не яде такива неща , гледам да го влача повече там   :"

Привет от баба Марийка!!!И аз няма да се уморя да повтарям- на село, бе деца, на село!!!!Имаме си уникално българско село!!То те храни без пари, ееее и с маааалко труд!!!Не може без да не размахаш някой и друг агрофитнес уред!!!То си е и полезно!!!Нашата земя българска ражда толкова много чудесии, че не виждам защо се страхуват някои - какво ще ядем,какво ще ядем- от глад да не умрем!Дори само "листенца да пасем" пак няма от глад да умрем!Я вижте Анастасия с какво и колко се храни, дали изчислява витамините, минералите...Ами , че той Дядо йога си го каза - 80% си го получаваме наготово- без никакъв труд!!!Какво толкова им се чудим на тия 20 %!!!Кавото- такова, колокто -толкова!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #11 -: 07-09-2009, 22:35:33 »

Бабо Марийке  ;), на моя мъж също му се подиграват някои люде, в това число и собствения му брат. Същите приказки слуша, че по моя акъл се водел, била съм го побъркала. Хич не искат да проумеят, че това си е негово решение. На него сякаш не му пука.

А за селото...имам си чудно такова. Голяма Раковица се казва, много го обичам и ми липсва. Пада се след Елин Пелин и яз. Огняново. Близо до София. Имахме и още едно място, декар и половина. Но хубавата ми и умна майка го продаде. Баба и дядо толкова труд хвърлиха едно време там. А какви неща раждаше. Вълшебно беше, вълшебно. Ето на това викам аз умопомрачение- да си продадеш земята.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #12 -: 20-10-2009, 18:06:40 »

  Ето на пак пиша - само , че нещата не вървят много гладко в нашето семейство и не ми се споделя даже. Като за начало мъжът ми започна да се отдръпва от вегетарианството и си стана пак предишният върл месояд .
  Тъжно ми е - има толкова здравни проблеми а е като магаре на мост - дори не желае да се информира как може да си помогне - РАБОТА , ПАРИ, РАБОТА ,ПАРИ . Това се чува всеки ден у дома - и искайки даже да споделя нещо което ме вълнува различно от тази тема - винаги се оказвам нездравомислещата , летяща  в облаците и фантазираща ...
  Децата поне са с мен и се опитвам да не се двоумят - разрешаваме им да се яде месо ако поискат , но при всеки такъв случай обяснявам надълго и на широко - какво ядат как е убито и защо не е полезно да се яде  ::)  
  Започна да се купува и промишлени количества сладко , редовно по бутилка кола - / поне замени пушенето с тях / знам ли май е по добър вариант / . И с това въведе още по голямо изкушение-  нон стоп ми се задават въпроси, може ли един десерт , и с всеки ден се задават все по често  за съжаление .
  Много ми е трудно , не от гледна точка на изкушение а защото се чувствам сама .
 Малката ми е голяма подкрепа - мисля , че да е вегетарианец и е писано . Не дава да се убие дори муха / щях да съгреша и като ме видя с палка - попита като я ударя нямало ли да умре мухата ? - после добави че обичала мухите , с което ме закова .Разбрах , че имам по разумен човек и от самата себе си насреща - въпреки, че е на 3 години.
 Моето меню си остава зеленчуци - ябълки ,  ядки и кълнове , правя си често сокчета  , пчелен прашец сутрин и вечер , масло с лимон и се жабуря отвреме на време с шарлан , или сусамово масло / незнам защо ги сменям като за разнообразие ли ?

  Обрахме една дива ябълка по вкусна не бях яла и кой в каквото може пълни.В шапката си в блузата ;D , раничката не стигна и даже ме е яд ,че много ябълки оставихме - но поне ги одрусахме хубаво за животинките да си хапнат .

Нямам време и няма на кого да оставя децата за да ходя на йога - липсва ми много контакт с правилните хора .
Иска ми се да имам и малко повече лично пространство - всеки си има стая освен мен - и като се събудя сутрин по раничко - няма къде да се усамотя - вечно преча , пускайки си рано котлона да си варя вода или правейки си гимнастика - гледам да не е до децата за да не ги будя , но мъжът ми спи в всекидневната и там пак ми се цупи като му се завлача.
 Трудно ми е да направя компромис с детето  си за да имам лично време - още е стресирана от двата дни прекарани в градината , много и беше тежко - чувствителна душичка е . А на мен малко ми трябваше , не ми стига че вода от чешмата и дават да пие - яде само готвено и то с месо - ами и за капак и едната и госпожа започна да ми се оплаква колко много е плакала и се държа толкова сопнато , че се разплаках като я оставих втората сутрин . Поседях половин час в колата чудих се дали да я взема , но я оставих . После разговарях с директорката която ме уверяваше , че това няма да се повтори , но - няма желание и нямам вяра за да отавя вече детето си там . Толкова ни е хубаво заедно , замислях се и на няколко пъти дали аз не саботирах това тя да ходи на градина с отрицателните си очаквания  :-[
Но ми се иска да има друг вариант където и аз и тя сме щастливи и   така...
 
« Последна редакция: 20-10-2009, 18:14:20 от kriss »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #13 -: 20-10-2009, 21:10:48 »

Крис, не знам какво да ти кажа, за да ти помогна или успокоя. Приеми една голяма прегръдка от мен.  :-*  :love_026:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #14 -: 20-10-2009, 21:47:52 »

Криси, и аз в нашето семейство съм сама, нямам и приятелска подкрепа, само тук я намирам  :Content_22:
Опитвам се поне да правя вкусотии и да съблазнявам моите момчета  :) Моя мъж си е месояд, но в  момента прави пет дни на ябълки- преди години за първи път го убедих и от тогава като се почувства некомфортно и сам се подлага на глад...та, исках да кажа - не се притеснявай, насила нещата няма да станат, радвай се че са ти живи и здрави  :heart_2:  :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #15 -: 21-10-2009, 11:08:52 »

Колата и сладкото,определено са в пъти по вредни от цигарите. Нарушават всички процеси в организма,пристрастяването е другия проблем. Каквото и полезно да си ял,като се полее с кола....става ужасен отровен бъркоч. Настоявай,поне нея да спре или да не я пие пред децата.
Незнам какъв съвет да ти дам,колкото се забранява нещо,толкова е по привлекателно :surpris_23: :Confus_3:
След време може сам да реши да те последва,споко. Особенно,ако излезе здравословен проблем.
Успех!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #16 -: 21-10-2009, 12:21:56 »

 :kisss: :kisss:Мъжовете ни са кат магаре на мост- ни минава- ни на другите -дава...
Ама хич и не му се връзвай...Кат е решил да греши- да греши...Ти се връткай здрава, силна , усмяна /на ухо-особенно пред чужди мъже-ама  и той да види, как по тебе мъжкийот свят се заглежда/.Пък кат се разболее, мож и да поумнее... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #17 -: 21-10-2009, 12:40:08 »

kriss, мъжът ти може би трябва да сгреши, за да се научи и влезе в правилния път. Винаги трябва да бъде изминат определен път, преди да се осъзнае човек. Аз преди хапвах всичко и се радвах на себе си като се уригна мъжката на чесън...като си потупам шкембето...колко агнешки черавца съм омаал :Confus_3: Ще видиш, че ще се оправи един ден ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #18 -: 21-10-2009, 12:52:46 »

kriss, човек най-добре е да се осъзнае сам. При всеки отнема различно време. Бъди спокойна, търсете компромис, но не си отстъпвай от принципите за храненето на децата-разни сладки и коли пред тях..щом иска да ги яде, нека не е пред децата
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #19 -: 21-10-2009, 22:58:24 »

Крис, доколкото разбрах, ако детето ти има специален режим на хранене, в детската градина трябва да се съобразят с него. Ако съм разбрала какво ми е казала майка ми, а тя е директор на детска градина.. Когато аз бях дете, баща ми заради вегетарианството не ме пусна на детска, въпреки, че майка ми беше учителка тогава в същата градина, та ме гледаше баба ми. Не знам дали това ти е възможно, дали имаш баба под ръка да гледа децата, но проучи за градината. Ако искаш, пак ще питам майка да ми обясни..
За йогата- можеш ли да отидеш заедно с децата. Нямаш на кой да ги оставиш, взимаш ги със себе си. Кой би върнал деца. Така и те ще могат да се упражняват с теб..Може пък да се получи..
А за мъжа ти освен да се присъединя към останалите- че с времето и той ще се научи.. А може би е важно как подхождаш ти към това..Сещам се за една позната, която започна от това да прави палачинките не с бяло, а с пълнозърнесто брашно. На някои хора рязката промяна не им понася, и май при мъжа ти така се е получило. Знам ли, ако той не може да готви, по-добре да му приготвяш вкусни постни госби (примерно на пара), отколкото да ходи да яде мръвка навън.
Успех ти желая, търпение и воля!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.