Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо всъщност правим добро? Замисляли ли сме се изобщо? :)  (Прочетена 73382 пъти)

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Знаеш ли, тази стабилност е свързана с обратната такава на други хора. А ти дори не ги осъждаш, защото (не се съмнявам) ти не желаеш те да са в това икономическо състояние.
Някои хора измислят начини за оцеляване, когато твоята система няма да я има, и те се явяват нещо като врагове, които може би трябва да ги няма? Такива хора ядат трева за да са живи, докато ти може би се смееш на нечие шоу, доволна от икономическото си превъзходство. Винаги съм се чудел на злобата с която някой трябва да бъде изяден или убит заради ресурсите му. Това е надпревара, и мисля иде от няколко господаря на една територия. А човек трябва да е убит, за да освободи впримчените от него ресурси. Така аз ще мога свободно да отида до маслиновото дърво и да си набера маслини. Но понеже това не се случва, а аз съм свободен от завист, винаги ще оправдавам посегателства над икономически стабилни, основавайки се на тяхната жестокост да не осигурят спокойно и природо-съобразено творческо съществуване.

Така, че когато системата се срине вие опирате до своите врагове, които трябвало да ви обяснят как да оцелеете за да не умрете.

Но аз не искам нищо от теб. Като дойда на твоя хал ще мисля по друг начин. За сега си искам моята земя, където да направя нещата така, както си пише за пермакултурата, и те уверявам, че няма да правя доставки отнякъде за да сготвя нещо, което да продавам по супермаркетите. Най-много да си купувам зърно и да правя кълнове. Но за мене стабилността няма да е икономическа, а здравословна.
« Последна редакция: 16-11-2013, 00:13:40 от route »
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Не разбират ли тез, че човек не може само да купува, когато му кажат? Да си седи и купува по сигнал. За какво лечение на зависимост можем да говорим - та те се нуждаят от болестно състояние за да манипулират.
Това са хора, неценящи нищо, въвличащи всичко в техните борби за победа. Каква победа - те май не знаят, че по пътя е възможно единствено вървенето и оцеляването - той няма край.
Изключително нагло и неотменно подобни "завойни" същества си извоюват правилността. Въпреки себе си, жертвайки всичко.
Не е хубаво това, не е на интелектуалното ниво до което води глад и вегетарианство. Те не може да са отгоре дори икономически. За това също си струва да се води война. А си мисля, че те просто бавно и мъчително се самоубиват. Както се казва - за обичта към собствената си тъга, те ни даряват за да я подхранват. Което си е за съд.
Какъв е смисъла от тяхното съществуване? Или както казваше един "психо" - "що сте живи бе?"

Затова страненето от тези същества само по себе си е голям плюс, но не трябва да им се позволява нахлуването в собствената територия, за да не нанeсат болестните си форми (което ги успокоява), което отново довежда от нуждата тях просто да ги няма. Или ако ги има, поне да са "послушни" и да си измислят ново, ненатоварващо ни битие.

Камо ли да се допуска абсурда да се изживяват като наказатели.

Така, че за тях трябва да е нещо като "за мъртвите или добро или нищо".
« Последна редакция: 16-11-2013, 01:12:36 от route »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

честно казано, аз тоя човек ме го разбирам, просто не разбирам постовете му и това и си е...   :)     :surpris_23:

е, не че съм си и дала зор, де... ама докато ги чета ми става мрачно на душата и гадно.
« Последна редакция: 16-11-2013, 01:33:25 от iskrena »
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Извини, не съм искал да те натоварвам. Била ли си в Сан Благио, едва ли - там стоят облажени и доволни  :angel:.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Приятелю, леко съм притеснен. Много бих се радвал, скоро душевният покой да ти стане другарче. Пиша го най-добронамерено.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

А, не се притеснявай, все пак аз не разчитам на някого да уравновесява душевният ми покой, както се изразяваш. Но твоето изречение ме кара да си мисля, че може би това ти е работа. Как да платя аз за твоята радост, след като за самия мене нямам средствата осигуряващи ми икономическата стабилност, заради което изписах тези постове? Европари отиват навсякъде, нищо не се създава, нищо не остава, а когато ги има трябва да се харчат от раз и набързо... Надпреварите за тях... не ми казвай, че ще се радваш, когато тези хора намерят душевен покой, защото причината е очевидна.
Аз не съм спокоен, защото още нямам земята, също и запасите от зърна и храни в светлата си кухня, с които да изкарам зимата. Ъндъстенд?

Аз се боря да мога да имам тези неща, а търговеца се бори аз да съм сакат, та да не мога! А аз наскоро минах 6500 км до Атлантика и обратно - за да съм смешен, или неспособен да осигуря това, което обикновена овца може да осигури. Това има много скъпа цена, и е породено от изкуственото усложняване по горната формула, което означава, че някой цели да извлече печалба от това. А пък аз съответно вече искам това да е мъртъв човек.

И да ми казват неща от сорта:
"...нека не сме добри, нека сме щастливо себе си" а здравето не може да го няма ако сме"
ми се струва неуместно на този фон.
« Последна редакция: 16-11-2013, 11:11:47 от route »
Активен

Пътуващо тяло

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Знае ли наистина някой какво е "добро"? Може ли да го дефинира? :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:В процеса Живот вървят два паралелни процеса ИЗГРАЖДАЩ И РАЗГРАЖДАЩ.Ха, познайте кой от тях е ДОБРОТО.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

По-назад го бях дефинирал, мързи ви да четете темите от начало  :))
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.