Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо всъщност правим добро? Замисляли ли сме се изобщо? :)  (Прочетена 73398 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Ана, ама и ти каза много "познавателни" неща, човек   tooth
много ясно това за мотива, но  не мисля, че е важен главно той, важен е плодът на цялото това правене на "добро"...

"познавателно" заключение  -  от целия този форум има само няколко  души, които като пишат, действително казват нещо - челното място в тия няколко души е оглавено от бате Бино, разбира се!   ;D
Титан също казва доста неща, пишейки   tooth
лошото е, че грам хабер няма от истински важните неща, тъй да се каже - "искрено заблуден", за разлика от '"заблудената искрена"   tooth   tooth   tooth
« Последна редакция: 26-10-2013, 17:15:44 от iskrena »
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

А може пък да има хора, които правят само злини хаха  tooth И да се питат и те що ги правят хаха  tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

А може пък да има хора, които правят само злини хаха  tooth И да се питат и те що ги правят хаха  tooth

Те не се питат.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789

Защо правим добро?

В повечето случай това става от чисто користни цели - за да получим обратно!

В общият случай хората смятат, че давайки (независимо какво, кога и кому) ще получат в отплата онова от което искат, онова за което се молят (Богу).

Общоприето е схващането, че даването е равносилно на добро. Е, не е.

Даването в неподходящ момент, на когото и да било и каквото и да е (в общия случай ненужни вам неща), не ви носят дивиденти.

Правенето на непоискано добро, предизвиква протичане на енергийни токове в получаващия, които предизвикват в него напрежение, което излизайки, се стоварва върху далия в най-различна негативна форма.

Няма да се спирам подробно, но така работи Енергията и това че не знаете не ви онеправдава.

Всеки жъне каквото е посял.

Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

 с опита за правене на добро си храним егото, това е
все опира до избора на хранене ;D
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Наред с другите й достойнства, тази тема се оказва интересна и от диагностична гледна точка. Действа като психологически "лакмус" за идентифициране на "киселинни" натравяния с подпрагов произход.

Един вид "багрилно вещество", което издайнически оцветява възпалените "области" в характера, засегнати от хронично "подкиселяване".

В контекста на една тема с нравствен уклон - арогантният тон, самонадеяните нападки и догматичният патос още по-звучно сигнализират за наличието на обострено чувство за малоценност и безплодни духовни усилия.
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Аз съм длъжен да правя добро, да не мога да лъжа и да бъда лъган. Честност и откритост за която всеки мошеник или слуга-служител си мечтае.
Интересно е това, но нямам намерение да умирам, затова се явяват много конфликти, които щем-не щем се пренасят нанякъде. Фауната е токсична една такава, не заслужава правеното за нея, защото тя просто убива за да живее.
Много болести са се наложили заедно с победите на лидери, много глупост - не смятам, че трябва да се прави добро за хора не споделящи ценности като нашите.
Но, както забелязах задължителните падения, които мършоядите в своите надпревари причиняват, в крайна сметка се обръщат срещу тях.
Слугите не заслужават информацията, която изискват за техните убийствени цели!
Добро за грабителя е да има какво и кого да граби - нека не сме добри, нека сме здрави!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Обичай жертвата и убиеца по един и същ начин. Ако можеш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

- нека не сме добри, нека сме здрави!


допада ми, много. Бих го обърнала на "нека не сме добри, нека сме щастливо себе си" а здравето не може да го няма ако сме
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Обичай жертвата и убиеца по един и същ начин. Ако можеш.

преди няколко седмици почина на заветни 100 г. Е.Прибке, бивш гестапо СС, от последните нацисти, организирал и участвал в стотици екзекуции, има известни около 400 италианци цивилни, а за евреите броя се губи.
Този човек живя до последно без болести, в пълно съзнание, оставил е даже писма в които не се и опитва да каже че е постъпвал нечовешки. Чудя се как е приемал жертвата и как убиеца в себе си.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не му завиждам на положението в момента на тоя пРибке, Рибке   :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ribkata, зависи от гледната точка, той е приемал,че чисти човечеството от чумата, много хора и днес го приемат по този начин. Знаеш ли откъде произлиза думата гето и защо ?
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Колко жестоко е било миналото...добре че сега сме станали по-хуманни...  :Content_4 - emotloader:

Тоя Прибке може да излезе, че е  дребна риба сравнен с много от днешните лекари, фармацевти и гений на хранителната промишленост.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

За да направи човек добро, понякога е добре да не направи точно това, което мисли, че е добро.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ани , то това малко в стил Джордж Буш старши - "Имам собствено мнение , но не съм съгласен с него "  tooth(
Шегувам се , в това твое изречение се съдържа толкова мъдрост , а и философия , че трябва да направим нов форум за да го обсъдим както си му е редът :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


Тоя Прибке може да излезе, че е  дребна риба сравнен с много от днешните лекари, фармацевти и гений на хранителната промишленост.

точно така ще излезе, Салвия / официналис /!  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Ани , то това малко в стил Джордж Буш старши - "Имам собствено мнение , но не съм съгласен с него "  tooth(
Шегувам се , в това твое изречение се съдържа толкова мъдрост , а и философия , че трябва да направим нов форум за да го обсъдим както си му е редът :) 

хаха, голям мъдрец тоя Буш, ако го е казал това   tooth

а Ана наистина е казала нещо мъдро, но не знам дали самата тя го разбира!   ;D
така че, идеята ти за обсъждане в друг форум или тема като начало е твърде добра!   :)
и понеже е така, то по - добре не я реализирай, именно в духа, в който говорим - да изпълним горната мъдрост, цитирана или измислена от Ана!   ;D
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Самия факт, че търговците, застанали като паразити между суровините и крайния потребител, не позволяват контакт през тяхното посредничество, си заслужава войната. Живота не е шопинг и секс, не е лъскава опаковка и токсин, или телевизия.

Човек като мене трябва да може да си взима продукция от производител, аз дори не искам търговците да са живи, камо ли пари да им давам. Не съм взискателен към опаковката на зърното и към търговския му вид.
Като ми трябва ябълка - отивам и си бера, или от ябълковата градина, ама да ми ги носят на поднос - няма да стане.

Опитах се веднъж да го обясня това в писмо до холандската армия, но за съжаление те все още не са обяснили на търговците да ги няма.

Наистина прекаляват, и дребни и едри, ние не сме длъжни да имаме нужда от това, което те предлагат.
Да не говорим за продавачките по био магазините, които са на банички и кафенца, а може би преди това са били сервитьорки. Това обезкачествяване е непоносимо и води до оглупяване на споделящия знанията си, за да може непросветения да е в час, само защото нагло е заел място, което не е за него. Това е една много грозна и груба кражба на интелектуална собственост, с мисията - какво да предложат и как да извлекат печалба от това.

Има такава формула - усложняването води до печалба, а опростяването до загуби.

Наша продукция се изнася в чужбина, а в същото време се внася същото. Пътищата са натоварени с камиони усложняващи съществуването и на природа, и на всичко. Само ТЕ имат с какво да се занимават, трупайки капитал и умора, та да кажат след време - само това ни остана (ядене и пиене).

Интересно ми е чия жестокост е по-силна?
Аз например, в момент на лошо отношение към мене оправдавам постъпки, като тази на г-н Прибке, нищо, че не симпатизирам на тези движения. Правили са го и психиатри - те са оправдавали причинени жестокости на много хора.

Търговците не мислят откъде да вземем пари да ги храним, а ние не сме длъжни да ги използваме. За това ни трябва или собствена продукция, или производител.

Не е тайна, че се въртят много мръсни пари - само по картинките от специалните учебници може да се разбере кои сфери са най-използвани, и начина по който става всичко това. Не може да се очаква качество на нито едно такова място.

Една война би изчистила всичко това, но трябва да е добре скроена. А това е нещо трудно.

***

Така или иначе ние тук си имаме качества, които ни поставят на различно ниво от това на масовия слуга.

Сега е много хубаво, че човек може да се движи свободно на големи пространства като Европа.
« Последна редакция: 15-11-2013, 23:00:25 от route »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

какво общо има моженето да се движиш на големи пространства с трябването сами да си отглеждат хората качествена продукция?
нещо не ти схванах мисълта...
а иначе си прав - най - доброто е човек сам да си произвежда всичко и да е независим от системата и от тъговците в нея, разбира се!

аз най - много се тръшкам, ако се прекатури системата, а аз имам дотогава някаква стабилност за оцеляване чрез собствено производство, за зехтина    :)
много ми е тъжно, че не сме на средиземноморието, та да мога сама да си гледам маслини.
зехтинът е нещо превъзходно...
« Последна редакция: 15-11-2013, 22:59:30 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.