Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66066 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #100 -: 01-10-2012, 08:36:34 »

Теди, аз преди време редовно пиех чай от бял равнец - хубава женска билка - регулира цикъла, ако има болки ги успокоява, но не знам как действа на хормоните. Става чудно ароматен и горчив чай!
Преди време имах доста проблеми с кожата и не само около цикъла, а постоянно... Като станах вегетарианка, проблема се усили...Но като почнах да чистя дебело черво, черен дроб и т.н., ходих на козметик, повече топла водичка и нещата се оправиха.
Не знам дали си си поръчвала от ММС - на Светльо, но той изчиства кожата перфектно, направо светва!
Периодично - на няколко месеца поне един курс - пия вечерна иглика, капсули с масло от билката.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #101 -: 01-10-2012, 08:54:09 »

Lilka, моя проблем е хормонален...ммс-а е безсилен срещу това, иначе съм го пробвала. Сега съм доволна, че поне имам що-годе нормален цикъл. Преди да мина на сурово ми идваше по 3 пъти в месеца, а след това спря за половин година  tooth Опъпчвам се като по часовник - 2 седмици преди да ми доиде. И все пак положението сега е мнооооого по-добре. 3-4 пъпки и вече не ползвам антибиотик....По-миналата година положението беше неудържимо без. Иначе болки и такива дискомфорти никога не съм имала, но белия равнец си го слагам (по малко) от време на време във смутитата. За вечерната иглика не съм се замисляла и взема да я пробвам - мерси!  :flowers2:
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #102 -: 01-10-2012, 09:45:33 »

Пробвай да си родиш едно дете, ще ти се рефрешне цялата хормонна система.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #103 -: 01-10-2012, 09:55:06 »

Пробвай да си родиш едно дете, ще ти се рефрешне цялата хормонна система.


Направо ще се рестартира, мен ако питаш :)


Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #104 -: 01-10-2012, 10:30:31 »

Близките 10 години - ТВЪРДО НЕ!  tooth
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #105 -: 02-10-2012, 08:28:55 »

Пробвай да си родиш едно дете, ще ти се рефрешне цялата хормонна система.
тогава пък ще ти се появи ужасно болезнен и обилен цикъл, а пъпките няма да изчезнат......, но пък ще си имаш безсъние, хронична умора и денонощна ангажираност
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #106 -: 02-10-2012, 08:44:25 »

... и въобще няма да ти пука за пъпките  tooth
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #107 -: 02-10-2012, 08:56:39 »

Виждам, че сте писали за Freelea. Някой чел ли е книгата и, или да знае от къде може да се купи?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #108 -: 02-10-2012, 09:08:43 »

Супер много обичам да си играя с хлапета, но не да ги отглеждам и още по-важното - да ги възпитавам. Имам 2 по-малки сестри(на 16 и на 7) и знам какво е. Просто има прекалено много неща които искам да направя от себе си, за да започна да живея заради някой друг.  :whistling2 - emotloader: А  и ако не мога да гледам детето си без месо, мляко и ваксини...може и да не се реша да имам изобщо...


Moна, ето от тук: http://www.30bananasaday.com/FreeleesEbook , 22$ е
аз съм на нейния режим вече половин година и резултатите са невероятни(главно от към жизненост и спортни постижения). Можеш да си свалиш 80/10/10 на Дъг Грахам, има я по торентите

Горда съм да споделя, че махнах и солта от менюто си. За сега никаква разлика, но не знам и какво да очаквам...  tooth Също не консумирам мед от месец, дори повече.  O0
Активен
Psychonaut

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #109 -: 04-10-2012, 20:04:25 »

аз да вмъкна нещо относно рестартирането след раждането,преди да се пръкне бебето кръвното ми беше дълги години 150/100 на сърово на гладно на преяло все толкова,от тази уж безпричинната хипертония дето си се раждаш с нея както ми обясни дофтора,да ама сега след бебето е 105 на 60! след кафе и шоколад :D
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #110 -: 04-10-2012, 21:15:02 »

Бе кой е тоя дофтор дет' ти каза, че имаш безпричинна хипертония с коят' си се родил :o ???
А ти на колко години пръкна бебето, че имаш дълги години хипертония преди да пръкнеш?
« Последна редакция: 04-10-2012, 21:19:18 от malina »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #111 -: 05-10-2012, 09:46:11 »

Аз съм физически на 16 така че ми е рано...тва е  tooth пък и кво толкова, не е задължително да имаш деца. Ако на 40 още не съм готова пак няма да раждам, само щото е "прието" за нормално да имаш.
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #112 -: 05-10-2012, 14:43:01 »

Теодора, извинявай, аз всъщност исках да отговоря на muki_w, но пропуснах да цитирам нейната потресаваща публикация за да стане ясно.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #113 -: 05-10-2012, 15:27:11 »

Споко, разбра се  tooth
Активен
Psychonaut

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #114 -: 07-10-2012, 08:59:33 »

malina,на 28 съм,имах високо кръвно от ученическите ми години,за първи път имах 160 на 110 на 15,не пиех,не пушех.есенциална хипертония
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #115 -: 11-10-2012, 09:45:19 »

Все повече и повече се убеждавам, че яденето на големи количества ядки(над 30гр на ден) е било просто поредната ми зависимост... В момента, честен кръст, освен ако нямам нищо друго за ядене и съм гладна, не бих и посегнала към тях. Тотално изчезна това чувство, да ми се яде нещо по...тежко или и аз не знам как да го определя. За мен това е феноменално, понеже преди помитах нервно по 200 грама и после ми се повръщаше. Мазнините ми в момента са от супена лъжица чиа. Всичко друго е плодове и зеленчуци (в това число и мнгото зеленолистни) Кълнове не съм си правила скоро, понеже ги замествам с царевица. Чисто като консистенция, обичам да има нещо дребно и хрупкаво в салатата ми. Чувствам се по-леко от всякога, поемам над 3000 калории, спортувам всеки ден поне по 2 часа ( почивните дни над 6 часа ...) и не спя на работа  tooth. Много е яко! Преди мислех че 80/10/10 е непосилна за мен...сега насила си слагам тея 10% мазнини, колкото да не е без нищо...
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #116 -: 11-10-2012, 13:09:22 »

 Браво, Тита ! Сигурен съм обаче, че си вкарала и твърд режим относно спането. Забелязал съм, че след здрав и редовен сън въобще не ме влекат стимулиращи концентрирани храни.
 Скоро чух в едно видео на Ка сънденс, че препоръчва за прекратяване на всякакви зависимостти ( към алкохол,цигари, фаст фууд и т.н.) изцедени сокове от диви зеленолистни. Явно консумирането им мощно минерализира тялото и баланса е по-лесно постижим. Така че откакто си на режим с много зелени растения е нормално да не ти се искат вече ядки.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #117 -: 11-10-2012, 14:26:40 »

Ами всъщност спането ми, за добро или за лошо не е като 811...  :surpris_23: Колкото и да се натискам, не мога повече от 6 часа, а знам, че те спят по над 8. За сега ми е супер, понеже върша повече неща, само не искам да ми се върне тъпкано по-нататък. Процеса не е спрял, времето ще си покаже...
Иначе дори какаото почти махнах. Преди тренировка - 15-20 сладки пресни фурми и направо летя  tooth При всички положения, диворастящите смутита и намаляването на мазнините бяха ключови при мен. :Content_22:
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #118 -: 11-10-2012, 23:10:10 »

Цитат
Преди тренировка - 15-20 сладки пресни фурми и направо летя   tooth

Aаа.. аз си мислех, че само Apple са в състояние да катализират слюноотделянето ми с апетит заради  иновативните си технологични джаджи  tooth tooth Очи пълни, ръце празни стана мойта работа  tooth
Икономическата криза не провокира ли мислене у теб в посока на оптимизация на ресурси/консуматорство?   :surpris_23:  Сериозно. Интересно ми е с какво намаленият калориен прием е губещ по точки от настоящия ? Да не "пре"дефинирам настоящата ти концепция, но какво се случва при теб при редуциран калориен прием (да кажем 1000 kcal средно)? Изпитваш ли ПЪЛНОЦЕННАТА нужда от тези 3000 kcal  в момента? На какво се отдава усилената консумация - рязък енергиен спад , вследствие физическата ангажираност.., глад .. или?  Не бих ползвала точно себе си за справка (поради това че аз използвам като основен друг енергиен източник ), но при мен стоят тъкмо  по обратен начин нещата - занижен калориен прием = Енергийно чудовище. (да не говорим, че физически съм най-издръжлива в периодите на гладуване..) Мен храната (пък било то и плод) ме правят по-ленива. Докато гладът - колкото съм по-гладна, толкова повече хъс имам за спорт и задачи.  :surpris_23:
Иначе и аз членувам във верния фен клуб на режима 80/10/10  :flowers2:
« Последна редакция: 11-10-2012, 23:15:16 от purelove »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #119 -: 11-10-2012, 23:19:41 »

Просто обичам да ям и си ям колкото ми се яде...  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.