Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66097 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #160 -: 09-12-2012, 23:42:34 »

 :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: :fluretaa:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #161 -: 10-12-2012, 22:40:37 »

страшно ти благодаря за този сайт!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #162 -: 11-12-2012, 09:41:23 »

Не мога да опиша колко е полезен...просто на който съм го препоръчала, до сега все се е стряскал. Истината е, че е безобразно лесен за ползване... :surpris_23: Другият безценен сайт е http://nutritiondata.self.com/
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #163 -: 14-12-2012, 09:49:08 »

Нутришън дата сякаш е по-сложен за ползване! :surpris_23: Преди време ползвах него, но нещо не ми допадна. Този сайт, който ти си препоръчала ми е сякаш по приятен и лесен за употреба. И аз благодаря за линка!  :flowers2:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #164 -: 14-12-2012, 15:33:42 »

Те са различни. В хронометъра няма всички храни, но може да си ги въвеждаш с дата-та от нутришъна :)
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #165 -: 16-12-2012, 18:11:14 »



А това ми е закуската преди тренировка. (40-50 фурми с 1-2 лъжици рожков)

Днес го пробвах това и се получи невероятно вкусно! И все пак при мен стана много по-гъсто. Слагаш ли нещо друго освен фурми и брашно от рожков?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #166 -: 05-01-2013, 12:07:34 »

Здравей Тита !Преди коледа попаднах на твоето дневниче и за първи път научих за фруктарианството.Чувала съм и преди за него ,но не съм проявявала интерес поради предразсъдаци,насаждани с години от системата.Този път изведнъж ми светна,че трябва да разуча за какво иде реч.В руски сайтове намерих книги и много информация.Вдъхновена съм и от 27.12.12 съм на плодове и тук-там шепа бадеми или смлени орехи в смутито .Добавям по връзка копър или магданоз за зеленина.Чувсвам се прекрасно,за нула време свалих 2-3 кг,ям си на корем,не съм гладна и ако нещо готвено ме подразни си хапвам плод/готвя им на моите блюдомани/Има всички изгледи най-после да съм открила моя правилен начин на хранене.И,о,чудо-ставите спряха да ме болят и носът ми е отпушен!Надявам се да не е временно явление.Само ме притеснява дали финансово ще издържа,а също и бедния асортимент в магазините наоколо.БЛАГОДАРЯ,ЧЕ НАСОЧИ ВНИМАНИЕТО МИ В ТАЗИ ПОСОКА.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #167 -: 06-01-2013, 05:27:01 »

Много се развам, че съм помогнала :Content_22: Тук държа да отбележа, че спазвам 80/10/10 режима(високовъглехидратен, нискомазнинен веган)...т.е. сега, за първи път от 2 години добавих и картофи(на пара) към менюто си. Ядки не ям, освен ако не съм навън...При всички положения, с нетърпение си чакам лятото, прасковите, дините, смокините и т.н. Според личния ми опит, плодовете и зеленолистните са най-пълноценната храна, просто трябва да са в много по-големи количества, от тези с които сме свикнали...
Активен
Psychonaut

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #168 -: 06-01-2013, 19:46:57 »

Аз също смятам да се придържам към тази схема.Мисля,че е  най -издържана.Само не съм сигурна дали правилно ще смятам 10/10,то плодовете са ясни.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #169 -: 07-01-2013, 10:48:42 »

отново да постна - cronometer.com  tooth
Активен
Psychonaut

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #170 -: 07-01-2013, 21:33:28 »

Добре  ,че го има и за иФон , че да се зарибя и аз да поразцъкам програмата :)
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #171 -: 08-01-2013, 15:05:15 »

Днес цял ден съм отпаднала,с кръвно 115/57.Бях решила да спра кафето,но преди малко изпих едно с лъжичка мед.Вчера изядох към 200гр. орехи и бадеми-дали това е причината,как мислиш Тита с твоя опит в плодоядството ?Днес е 11 ден откакто съм на плодове и ядки,тук-там салата от черв.цвекло,алабаш,морков.Какво мислиш по въпроса,бъркам ли нещо или е нещо очистващо?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #172 -: 09-01-2013, 12:11:06 »

200 гр ядки е мазна бомба...  :( Аз си го причинявах преди и ...резултата беше, че в стомаха ми се разхождаха пришълци(газове) и ми беше мързеливо. Не смятам, че повече от 30 гр. на ден е полезно. Абсолютно не мисля, че може да си бодър без стимуланти и да ядеш повече от това. И хората на този режим наистина не ядат достатъчно. 3000 калории минимум! И то от плодове не от ядки или други мазнини. Тъпото е, че доста хора ми казват, че не работи и като ги питам - "Успя ли наистина да сведеш мазнините до 10%?" и те казват "Ами не..."  Това е основното, пък всички си го подценяват.  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #173 -: 09-01-2013, 14:42:34 »

Съмнява ме да е само от ядките. Фея, а как си със зеленолистните? Смутита..такива неща. Имаш ли си дневник?
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #174 -: 09-01-2013, 19:04:03 »

Привет !
зеленото ми е 1връзка копър или магданоз със смутито сутрин.Смятам да включвам спанак и марули и др.каквото намеря.Много беден е асортимента в съседните магазини и това принципно ме тревожи.Предполагам плодовете трябва да са разнообразни с оглед различни в-ва в тях?Днес съм добре,но снощи изядох 1 малка варена тиква-цигулка/не успях да се удържа/със кафява захар и малко орехи поръсена :Confus_3: :surpris_23: :surpris_25:
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #175 -: 09-01-2013, 19:07:33 »

Забравих за дневника,Рима.Някак не съм готова още да си направя :surpris_23:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #176 -: 10-01-2013, 10:31:25 »

Спирулина или друг вид водорасли по 2-3 гр. на ден, дава невероятен ефект при мен. Незнам защо се тревожиш толкова, че си изяла малко тиква. :Content_22:
Ако имаше дневник, щях да те питам и в колко ставаш - рано има енергия във въздуха - прана, която в определен смисъл е по хранителна от физическата храна. Важен е и съня преди 12. Тогава етерното тяло най-интензивно възстановява физическото.
« Последна редакция: 10-01-2013, 10:40:55 от rima »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #177 -: 10-01-2013, 10:39:55 »

Да и аз зимата пия спирулина...няма ги дивите треви сега и...не знам защо, но това ми е най-присърце.
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #178 -: 10-01-2013, 10:43:32 »

Дивите са мания, нямат равни!   :Appetit_17:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #179 -: 10-01-2013, 12:51:48 »

Ако имаше дневник, щях да те питам и в колко ставаш - рано има енергия във въздуха - прана, която в определен смисъл е по хранителна от физическата храна. Важен е и съня преди 12. Тогава етерното тяло най-интензивно възстановява физическото.

Може ли насока къде мога да прочета повече за това? А пък ако ти се обяснява - също няма да откажа. :)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 23 запитвания.