Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66069 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #60 -: 02-09-2012, 16:24:42 »

Влюбена съм в смокините :essen: Презрели и разплути, лилави/зелени - все едно. В началото ми се прецакваше езика от тях, ама вече явно свикнах и си помитам по 1 кг минимум...Страхотно енерджи, направо летя после на тренировка!
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #61 -: 02-09-2012, 17:06:15 »

Влюбена съм в смокините :essen: Презрели и разплути, лилави/зелени - все едно. В началото ми се прецакваше езика от тях, ама вече явно свикнах и си помитам по 1 кг минимум...Страхотно енерджи, направо летя после на тренировка!

блазе ти, аз последните три пъти като купувам, все случвам на "находки" в тях -малки красиви бели червейчета, като глисти... и се отказах да рискувам повече - гледаш ги отвън - добре, а отвътре - яко гнили и с  глисти >:( :o
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #62 -: 02-09-2012, 17:16:42 »

ау, супееер :peperudi:, и аз винаги съм била влюбена в смокините..тази година още не съм яла  :'( 
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #63 -: 03-09-2012, 09:44:00 »

Ъгх! На червиви не съм попадала за щастие...  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #64 -: 05-09-2012, 09:12:39 »

Изумена съм от адаптивните способности на тялото ми! Много си го обичам!  :Content_4 - emotloader:
Докато не можех да сляза под 200гр ядки на ден, и не можех да си представя живота без мазно, в момента не знам дали ми се събират и 100гр на седмица. Организма вече не ги иска. Карат ме да се чувствам тежка и ленива. Т.е. - в сравнение със сега, имам чувството, че цял живот съм била тежка и ленива... tooth Може би единствено бадемите не ми се отразяват чак така, но не ги чувствам като енерджи храна със сигурност.
Мазнините за деня са ми лъчица чиа на салатата вечер. Полудяла съм и по суровата царевица  :essen:. Иначе другото си е като преди - Промишлени количества плодове и зеленолистни(голяма част диви) и продължавам да работя за релеф  :weight_lift:

Също така от 2 седмици не съм опитвала и лъжица мед... Не усещам разлика, но поради високия гликемичен индекс, мисля да не го употребявам вече.
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #65 -: 05-09-2012, 09:30:51 »

Ами ,Тита,  нормално е да не ти липсва медец, след като изяждаш всеки ден по 15 узрели сладки банана  :essen:
( ти каза: "10-15" , но приемам по-голямата цифра с оглед по-силно въздействие върху контекста :) )
« Последна редакция: 05-09-2012, 09:33:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #66 -: 05-09-2012, 09:44:08 »

Toва е минимума...т.е. ако само едно от яденетата ми е банани  :Content_4 - emotloader:

Рекорда ми е 32
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #67 -: 05-09-2012, 10:20:26 »

32 ??? Малееееее....... :Content_14: tooth tooth
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #68 -: 05-09-2012, 10:44:25 »

Е, не на 1 път де  tooth
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #69 -: 05-09-2012, 22:24:41 »

хаха, на мен това ми са сигурно за цяла година бананите  tooth
...ама аз не съм на сурово, само наполовина  :D
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #70 -: 05-09-2012, 23:47:23 »

Смокините ми се отщяха откакто попаднах на презрели - стават блудкави. Това дето изглежда като червейчета е от семките на смокинята.
А бананите рядко ги докарвам до 30 за година  :weight_lift:  дори и да са презрели.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #71 -: 06-09-2012, 09:27:02 »

Смокините ми се отщяха откакто попаднах на презрели - стават блудкави. Това дето изглежда като червейчета е от семките на смокинята.
А бананите рядко ги докарвам до 30 за година  :weight_lift:  дори и да са презрели.

не съм попадал никога на толкова презрели, че да станат блудкави... когато почнат да презряват, ги нападат оси и пчели,които ги изяждат много бързо... а иначе интересни семки съм видял... чак да мърдат... :surpris_22: :surpris_23: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #72 -: 07-09-2012, 09:32:34 »

 Eeeeeх, Бойко, абе то поне така е сигурно, че не са пръскани, или поне пестицидите отдавна са дезактивирани . От друга страна, според мен си изпуснал страхотен суров висококачествен протеин. То като се замислиш в природата чисти вегани няма. Я дай на някое магаре или друго преживно червиви смокини и гледай какво става  tooth tooth tooth.
 Като оставим майтапа настрана, белите червеи обикновено са ларви на мухи и ми изникват винаги прекрасни картинки на животинска мърша. И аз не бих ги ял.
 Злояд, смокините точно презрели са най-сладки и вкусни. Да не си хапвал престояли два месеца зелени и развалени ?

 Тита, както си я подкарала очаквам след време да издадеш книга " Raw fit bulgarian bitch"  :Content_4 - emotloader:. Току-виж си надскочила Freelea !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #73 -: 07-09-2012, 22:19:58 »

Обикновено смокините имат един леко кисел привкус (предполагам, че съдържат витамин C), а онези нямаха - всъщност нямаха нито един от основните шест вкуса (а според най-нови изследвания мазното е седмият вкус)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #74 -: 08-09-2012, 08:32:39 »

Щях да пускам нов въпрос, но виждам , че тука станало дума точно за същото и да ме извини Тита , но ще попитам тук, а ако не й  пасва , ще го преместим някъде .
Вероятно всички ние поемаме огромно количество ларви или поне яйца на разни буболечки. Не знам дали е вредно , но ако има начин това да се избегне..? Някой открил ли е вариант?
Купувам си да кажем овесени трици. Оглеждам ги прецизно- изглеждат на  чисти. Слагам ги в буркан и плътно завивам капачка. След време  какво да видя- :surpris_22: вътре снобски си летят молци. Ще кажеш , че са се материализирали в буркана.
Същото се случва и с ориза. Смилам суров ориз на прах с кафемелачка , (да е готов за оризово мляко) и пак в кутия с капак. След време като го отворя - пак нещо шава вътре. Изхвърлям го всичкия.
За пшеницата да не говорим , два пъти ходих да връщам ( че се наложи и да повишавам тон ) този немския Динкел - при покълването му в чинийката покълнаха повече червеи отколкото зрънца.  :-\
За момента съм решил да държа суровините в хладилника, поне да не ги виждам гадините. Тъкмо да се упражнявам в непукизъм :)  Ама ми се иска да ги потормозя  по някакъв начин..
« Последна редакция: 08-09-2012, 08:35:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #75 -: 08-09-2012, 18:56:13 »

Когато се случи у дома да се вземе по-калпав ориз преди да го требя взимам една едра цедка и го тръскам методично докато спрат да падат разни бели овални нещица с размер който е с порчдък по-малък от този на оризовото зърно. Така се отделят и гъгриците заедно с едни малки бели гъсенички, но трябва да се тръска над тава с вода да не се върнат пак в шкафа  с другите продукти. След като го изтръскам го требя и отделям зърната, които ми изглеждат наядени.
А специално за гъгриците не се сещам за друго място освен камерата - там съм си оставил едно жито дето все не му идва време...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #76 -: 08-09-2012, 19:05:53 »

Щях да пускам нов въпрос, но виждам , че тука станало дума точно за същото и да ме извини Тита , но ще попитам тук, а ако не й  пасва , ще го преместим някъде .
Вероятно всички ние поемаме огромно количество ларви или поне яйца на разни буболечки. Не знам дали е вредно , но ако има начин това да се избегне..? Някой открил ли е вариант?
Купувам си да кажем овесени трици. Оглеждам ги прецизно- изглеждат на  чисти. Слагам ги в буркан и плътно завивам капачка. След време  какво да видя- :surpris_22: вътре снобски си летят молци. Ще кажеш , че са се материализирали в буркана.
Същото се случва и с ориза. Смилам суров ориз на прах с кафемелачка , (да е готов за оризово мляко) и пак в кутия с капак. След време като го отворя - пак нещо шава вътре. Изхвърлям го всичкия.
За пшеницата да не говорим , два пъти ходих да връщам ( че се наложи и да повишавам тон ) този немския Динкел - при покълването му в чинийката покълнаха повече червеи отколкото зрънца.  :-\
За момента съм решил да държа суровините в хладилника, поне да не ги виждам гадините. Тъкмо да се упражнявам в непукизъм :)  Ама ми се иска да ги потормозя  по някакъв начин..

Бате Бино, почти всичко слагам в буркани и в хладилника. В хладилника не ми се появяват животинки. А винаги имам зрънца, трици, брашна.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #77 -: 09-09-2012, 15:40:10 »

За любителите на смокини - в къщата ни има две гигантски смокини...които, колкото и аз да му`ам като невидяла, няма как да сколасам да употребя - добре дошли сте на ръба на кратера на Маджарово :thankyou:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #78 -: 09-09-2012, 15:56:35 »

Има оризи всеки е попадал чиито опаковки са продупчени и така стоят на рафтовете,още преди да бъдат купени са гранясали и пълни с яйца.
 Изложени на кислорода,светлината и топлината нищо не остава в същия вид и форма,то какво като има яйца и червеи при положение че вече са се нарушили хранителните качества на продуктите заради окислението.
 Като че инвестицията в по-голям хладилник не е лоша идея,всичко закупено и отворено вътре на хладно и тъмно и то в по-малки разфасовки.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #79 -: 10-09-2012, 00:12:26 »

За предпазването на повечето зърнено-житни култури - главно пшеница , ръж, овес, царевица, просо.. поставям  по едно -две дафинови листа на дъното на буркан. За съхранението на ориз - няколко сухи ментови листа се стриват на прах (около супена лъжица). Семената и бобовите -на дъното на съда се поставят няколко сухи люти чушки. Единствено ориза приема лек аромат на мента ... Останалите суровини - не .
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.