Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66028 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #80 -: 10-09-2012, 09:49:02 »

Чувствам се късметлийка - на мен нито гъгрици нито червеи са ми нападали зърнените  :surpris_23:
Това с дафиновия лист ми звучи доста добре и не е трудно (стига да работи де  tooth )

Бойко, и аз мислех, че си се объркал, ама явно просто си попаднал на гадни...  :surpris_23: Аз си купувам супер сладки и меки, дори разплути(но не блудкави - тея зелените понякога са такива) и ги изплаквам в разтвор с малко кислородна вода. Направо я ползвам за всичко вече...

Веско, Freelea си ми е идол, книга може да не напиша, но определено искам да съм като нея  tooth
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #81 -: 10-09-2012, 09:58:25 »

http://www.youtube.com/watch?v=gfbBnuBHf1o - за тези от вас които не са ходили по подобни фестивали.  :peperudi:

На Беглика не се сетих да направя клипче, но вече няма да пропускам. За 3 дни - около 4 кг банани, шепа бадеми, 3-4 кг праскови, шепа какаови зърна, домати...и около 2литра фреш. Отново изненадващо малко за моите стандарти, но там човек просто не огладнява толкова...
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #82 -: 19-09-2012, 16:57:20 »

Така, след  множество записки, статистики и експерименти със себе си, намерих причинителя на единствения останал кофти симптом който изпитвам - досадните пъпки от време на време. Според дневника на моето "пъпкоизбиване", то започва малко след овулация и спира с идването на цикъла. (водя си статистика от 4 месеца)Това означавало, че в този период нивата на естрогена ми спадат повече от необходимото или пък като цяло произвеждам повече естроген и тестостерон. Това обаче ме поставя пред следните въпроси:

 Как по естествен начин да си регулирам хормоните?
и
 Ще се отрази ли това на активността ми?  :surpris_22:

 Повечето тестостерон означава повече физическа, психическа и всякаква сила и аз определено не се оплаквам...но май си плащам и цената. Народната медицина предлага бял имел и бабини зъби. Ако довечера си ги намеря, направо ги започвам...който има опит да сподели  :Confus_34:
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #83 -: 20-09-2012, 08:26:05 »

Щом имаш цикъл от 4 месеца, значи си навлязла в пубертета, нормално е да ти шават хормоните и да имаш пъпки.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #84 -: 20-09-2012, 08:51:26 »

Надявам се да се шегуваш  tooth
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #85 -: 20-09-2012, 09:27:57 »

В уикипедията пише следното за пубертета:

В научните среди въпросът кога точно започва и кога свършва пубертетът е все още спорен. Според едни учени, край на пубертета се слага с половото съзряване. Други пък смятат, че краят е тогава, когато индивидът се оформи и полово, но и психически като възрастен човек.

... така че, ти най-добре си знаеш, оформена ли си психически като възрастен човек или не!  tooth

А ако трябва да съм по-сериозен, не знам как тези бабини нокти регулират хормоните, но според мен тялото си знае най-добре кога (и при какви обстоятелства) по колко хормони да произвежда. Това, че на нас не ни харесват пъпките, не означава веднага да търсим патология някаква и да го обвиняваме, че не си върши работата като хората и да търсим хапове или билки. Може би просто трябва да намалиш оборотите (поне за проба).
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #86 -: 20-09-2012, 11:15:23 »

Ша ме уморите от смЕх с тези позовавания на този кифленски сайт, в който всеки може да скалъпи статийка  :Content_4 - emotloader:

иначе поздравления за сериозния научен подход към пъпчасването  :flowers2:
Според моето скромно мнение трябва да разгледаш и въздуха като част от това уравнение, примерно аз съм забелязал, че след престой на море, кожата се изчиства очевАдно добре... :o

А иначе няма лошо да пробваш с бабините зъби, аз съм пробвал, и се наложи да ги спра, че постоянно рипаше патката  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :surpris_23:
Има ги в билковата аптека на бачо киро, а и на други места сигурно...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #87 -: 20-09-2012, 11:40:17 »

... аз съм пробвал, и се наложи да ги спра, че постоянно рипаше патката  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :surpris_23:
Има ги в билковата аптека на бачо киро, а и на други места сигурно...

Ехааааа!  :weight_lift:  :weight_lift:  :weight_lift: И аз ще си купя!  tooth Теодора, след 2 часа, ще те чакам пред аптеката на Бачо Киро!

Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #88 -: 20-09-2012, 14:44:31 »

Аз вече си го купих, има на Юри Венелин до Графа tooth

Диего, аз никога не искам да мисля като възрастен(имайки за пример тези които познавам) Много е относително, какво изобщо се разбира под това определение. Искам винаги да търся, да уча, да играя, да правя простотии...ако това ме определя като вечния пубер...ще преглътна пъпките  :Confus_3: От друга страна, имам отговорностите на възрастен - живея и се издържам сама вече повече от 4 години, имам си сериозна работа, никой не ми казва какво да правя...Не че нещо, ама съм излизала с 30+ годишни мъже, дето живеят при мама и тате и то не защото нямат пари да се изнесат...
 + това, тялото ми може да е знаело кое е нормално преди да го натъпча с противозачатъчни и да оплескам работата(2 години съм ги пила). Въпроса е сега как да оправя положението.   :surpris_23:

Все пак, може да има известна истина в цялата работа, понеже никой не може да ми даде реалните години... O0

Бойко, нали знаеш, че трибестан-а го правят от бабини зъби...нормално да рипа патката  tooth Все пак го дават на дядковци за да "дигат самолета"
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #89 -: 20-09-2012, 16:00:16 »

Пошегувах се за пубертета, сори  :love_006 - emotloader:
... аз никога не искам да мисля като възрастен... Искам винаги да търся, да уча, да играя, да правя простотии...ако това ме определя като вечния пубер...ще преглътна пъпките ...
Ееехх, и аз мислех така на времето, НО ... установих, че околните не ме вземат на сериозно, казвах си - ми голем праз, нали ми е готино и съм какъвто си искам...
Да де, ама едно е приятелите и роднините да не те вземат насериозно, друго е в работата! Да предложат повишението не на теб, а на онзи задръстеняк с мазната коса, само щото изглеждал по-отговорен и сериозен ...
... днес така, утре така ... писва ти, егото ти изкача на преден план и само мърмори, надува ти главата направо! И ... малко по малко започваш да се държиш като възрастен - първо в работата, после с роднините ... приятелите те питат "кво ти е бе" ... татака ... мамка му и живот!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #90 -: 20-09-2012, 16:07:19 »

Еее, в работата е нормално! Там трябва да играеш понякога, но то си е пак игра  tooth

Иначе, мен шефовете си ме знаят и това не ми попречи да ме повишат. Ако си вършиш отговорно работата, няма как да те пренебрегнат.
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #91 -: 20-09-2012, 17:39:46 »

 Тита, в бабините зъби има стероидни сапонини, които регулират и стимулират производството на полови хормони. От тази билка се прави така всеизвестния трибестан. Води се, че има по-силно изразено действие при жените. Тук е сравнително добре обяснено:
 http://www.bb-team.org/articles/828_tribulus-babini-zabi
 Едно време, т.е. преди около десетина години и аз я пиех, ама ефект не усетих. Може би защото бях на 22-3 и хормоните си ми бликаха здраво  :surpris_23:.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #92 -: 21-09-2012, 07:19:37 »

Теди, какво става тука, бре?  :pensif_29:
 Ми то твоя дневник е заприличал на форума за запознанства на гарванчето? Я се стегнете и ми кажете едно ефикасно очистително, че в понеделник мисля да предприема едно по-дълго гладуване!  :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #93 -: 21-09-2012, 08:07:12 »

хехе Тита, по-добре нищо недей да пиеш според мен  :love_026:

Калиа, шанк пракшалана или клизма :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #94 -: 21-09-2012, 09:19:32 »

Веско, прочела съм всичко из нета за бабините зъби  tooth Истината е, че те нормализират нивата на лутеинизиращия хормон (LH), който при мен не е в норма(изследвала съм го 2 пъти - 1-я път беше под, 2-рия над нормата) А и нали ме знаеш...не е като да не обичам да експериментирам със себе си  :Confus_3:

Калиа, не знам защо ти прилича на подфорума на Гарвана и не знам как да го разбирам :surpris_22:

Дани, аз не мога да не действам когато има проблем...не ми е такава породата  tooth Може и да бъркам, но не мога да стоя на едно място.
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #95 -: 21-09-2012, 10:48:23 »

Мисля, че много бързаш, искаш всичко да се подреди изведнъж...при мен хормоните се нормализираха след като практикувах около 2 години йога, бавно и постепенно  :Content_22:
Мисля, че начина ти на хранене и спорта ще помогнат постепенно да възстановиш баланса  :love_026:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #96 -: 21-09-2012, 11:50:01 »

Практикувала съм йога повече от 3 години(в различни групи и сама) Що се отнася до гъвкавост...едва от година я имам, т.е. от както започнах сериозни силово/кардио тренировки в комбинация със стретчнинг.

Що се отнася до медитация...тук мога да кажа, че до момента в който не започнах свободно гмуркане(без бутилки, само на 1 дъх), винаги съм се чудила, абе това ли е, не е ли това...и истината е, че не беше. Когато се гмурнеш, автоматично изпадаш в друг режим, друго състояние...(ако не се панираш от водата де  tooth)
Бих го определила като вид транс. Има си и научно обяснение, но е много дълго и е свързано с този рефлекс:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Mammalian_diving_reflex

Мога да кажа, че имам опит в света на..."духовното", било то по естествен или "изкуствен" начин  :whistling2 - emotloader:

Съществуват, обаче, различни видове хора. Някои обичат да градят бавно и постепенно...други като мен си горят отвътре и ако не действат, тази енергия избива срещу тях. Не искам да съм като спокойните йоги...колкото и скандално да звучи. Не ми харесва живота им. Просто не е достатъчно за мен. Искам да бързам, да търся, да се блъскам... кара ме да се чувствам жива   :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #97 -: 21-09-2012, 15:41:57 »


Съществуват, обаче, различни видове хора. Някои обичат да градят бавно и постепенно...други като мен си горят отвътре и ако не действат, тази енергия избива срещу тях. Не искам да съм като спокойните йоги...колкото и скандално да звучи. Не ми харесва живота им. Просто не е достатъчно за мен. Искам да бързам, да търся, да се блъскам... кара ме да се чувствам жива   :Confus_3:


Трябва да ги има и двете :love_028: В рамките на един ден е добре да вкараме и бързото и бавното, и екстровертното и интровертното! Ако пък сме прекалили известно време със спорт - трябва да постим иначе проблеми! Ако прекалим с поста трябва да спортуваме иначе пак проблеми  :pensif_29: ;)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #98 -: 21-09-2012, 21:38:06 »

така е, хубаво е да има баланс  ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #99 -: 22-09-2012, 00:09:11 »

И балансът е много субективно понятие...за повечето хора е да ядат месо по 2-3 пъти седмично...  За други, да закусват по 2 ябълки и 2 цигари...  tooth
Баланс значи, да си в хармония със себе си и да не чувстваш напрежение от неправилно насочена енергия. Кой как го постига...вече си е негова работа :)
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.