Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Йога. Какво е това?  (Прочетена 38659 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #100 -: 21-08-2010, 15:18:35 »

Единствено думичката интуиция не бих използвал, но иначе всичко си е точно :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #101 -: 21-08-2010, 15:59:25 »

Бате Бино, не вярвам толкова бързо да си забравил какви фермани пишеше в отговор на постовете на Кристиян. Как мислиш, че е по-лесно да убедиш хора с такъв начин на мислене.
Този път използвах ниското ниво на логиката както го наричаш, за да поставя някаква основа, а за твое успокоение дори и в точните науки има такива понятия като "размита логика" и "размити множества", така, че ако някой се поупражни достатъчно може да ти докаже и частния случай с феникса.  :love_028:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #102 -: 22-08-2010, 00:40:04 »

Единствено думичката интуиция не бих използвал, но иначе всичко си е точно :Content_14:
Е, как така - точно интуиция е думата. Само ако можрхме да се вслушваме по-добре в себе си...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #103 -: 22-08-2010, 09:01:44 »

 Прав си Злоядев, писах му фермани.
Ако си е взел бележка , значи те вече не се налагат :)
Ако не си е взел - те пак не се налагат ,защото явно не помагет :) :)

Да , възможно е в точните науки да има размити неща , ако имаш подръка някой склонен към "поупражняване" , пращай го насам .   да видим кой кого..
 Имайки предвид, че    "Дори безброй много експерименти не са в състояние да докажат една теория. Но е достатъчен един експеримент, който да я опровергае Айнщайн,   нека да си играят да доказват , аз съм готов набързо да опровергая :) ..
 Не ми е толкова интересно  да доказвам , че аз съм прав. По-вълнуващо е да се докаже , че другите грешат .  :) 
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #104 -: 22-08-2010, 10:55:08 »

Единствено думичката интуиция не бих използвал, но иначе всичко си е точно :Content_14:
Е, как така - точно интуиция е думата. Само ако можрхме да се вслушваме по-добре в себе си...
Може и да си права. Аз си мисля, че интуицията е нещо, което ни подсказва кое е правилно и кое не. Докато можем да влезем по-навътре в себе си и да виждаме кое какво е, а не просто някакъв необясним усет.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #105 -: 22-08-2010, 21:53:50 »

"Дори безброй много експерименти не са в състояние да докажат една теория. Но е достатъчен един експеримент, който да я опровергае Айнщайн
Ако върнем спора към контекста се получава следното: човек няма как да разбере дали йогата е правилния начин на живот с четене или с ескпериментиране на тази или онази практика. Той трябва съзнателно и като осъзната необходимост да води такъв начин на живот за да достигне до отговора за себе си, защото това е нещо, което трябва да се изживее и осъзнае, а не да се види отстрани.
В този ред на мисли е трудно да ме убедят, че не съм на прав път по този въпрос...   поне не и хора, които не са опитвали да практикуват, а само са видяли и попрочели.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #106 -: 14-03-2011, 09:56:29 »

Здравейте! Имам въпрос към тези,които са от Пловдив и тренират Йога-къде има група по Йога за майки с деца-ама за начинаещи? Ще съм благодарна,ако ми помогнете в търсенето. Бих искала да си направя експеримент и да видя,ако започна да водя моят син на Йога,как ще му се отрази. Той е на 3год без малко и е доста емоционален,но и избухлив понякога... :-\ ;D
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #107 -: 14-03-2011, 14:41:12 »

Води детето на разходки в хубавото време, да тича и играе на воля. Мисля, че сте прекалено малки за йога.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #108 -: 14-03-2011, 20:52:09 »

Аз мисля, че не малък. Нямам опит, но съм чела и гледала.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #109 -: 14-03-2011, 21:13:01 »

И аз така мисля Вери,даже мои познати ми казаха,че от 3години записвали тук в закрития басейн на спортното училище деца и мисля като се стопли май-юни да го заведа:),но ми беше интересно за Йога специално  ;D
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #110 -: 15-03-2011, 19:56:40 »

Плуване за деца има и в басейна на "Новотел Пловдив". Това е чудесна идея.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #111 -: 15-03-2011, 20:55:21 »

 Горкото дете.Тва вече се вика да си оставен без право на избор..
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #112 -: 15-03-2011, 22:12:07 »

Защо Nea??? Аз мисля,че спортът е хубаво нещо. Пък и съм се насочила към плуване не случайно,преценила съм,наблюдавала съм дали дете ми го харесва!?! :surpris_23:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #113 -: 16-03-2011, 00:50:12 »

Имах предвид йогата.Не мислиш ли, че е решение, което човек съзнателно трябва да вземе?Може пък на него един ден да не му хареса йогата? И как точно ще разбереш със сигурност как му се отрязава на психиката..?
 Както ти каза ще "експериментираш".Все пак си е твоя отговорността.Аз лично мисля, че трябва да знаем кога да спрем в стремежа си да направим нещо "добро" на друг.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #114 -: 16-03-2011, 07:36:48 »

Е то по тази логика,нищо не трябва да правим с децата,нека сами да решат какво искат. ;D
И пържолки и наденички да им даваме,как така ще ги лишим от месото,ами ако си го искат? Много съм благодарен на майка,че ме записа в първи клас на плуване и 10 години се занимавах в тази насока. :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #115 -: 16-03-2011, 13:24:38 »

 Изобщо не е по тази логика, но щом така си решил, така да бъде.
 Месото ли стана оправдание за всичко? Едно е да не вредиш и съвсем друго да взимаш решение, по кой път човек трябва да мине и да опознае себе си, само защото ти си сметнал, че това е правилния начин.
 Няма универсална истина за тези неща, така че нека да не сме толкова знаещи и най-накрая да оставим другите сами да взимат решенията за себе си, колкото и трудно да ни се струва..
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #116 -: 16-03-2011, 13:50:27 »

Йогата е страхотно нещо, но едва ли едно малко дете би го оценило, на децата им дай карате, футбол, балет за момичетата ... такива неща. Детето винаги избира най-интересното, а не най-полезното. Може дори да намрази йогата, само защото неговите приятелчета тренират таекуондо и се правят на нинджи а той им показва "скакалец" и те му се смеят ...
Когато бях малък, нашите решиха да посещавам извънкласни занимания - не може така да се мотам. Пратиха ме на акордеон в местното читалище, познай дали станах акордеонист и дали въобще понасям тази музика ...
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #117 -: 16-03-2011, 14:36:35 »

Идеята за йога заедно с мама звучи страхотна, защото мама ще може да наблюдава реакциите на малкия всеки път. Ще види първа ръка дали помага за укротяване на избухливия му нрав. Ако започне да ходи с нежелание, веднага ще го уловите откъде идва проблема. Ако поиска да се откаже, ще се зарадва, че желанието му е било зачетено най-своевременно (от споделяне на впечатления след самия час). И най-вече ще има шанса да се почувства и той веднъж равен на мама, щом и двамата сте начинаещи. Все пак е на три годинки - каква гордост ще е ако по пластичност задмине някой от по-големите в тази "игра":) Дано само намерите къде!
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #118 -: 16-03-2011, 15:01:42 »

 хахах И аз не я понасям, пък представям си ти.
 Децата са най-чудните същества и най-трудните за разбиране. Аз нямам, но все пак съм си изградила мнение, че е хубаво да им дадем свободата която заслужават. Трябва да видят, да пипнат и да усетят всичко сами. Така, нито ще им се налага да преодоляват перипети, наложени им от родителите, нито ще обвиняват родителите си, нито ще си мислят или страхуват, че родителите им ще решават вместо тях.И ВЪЛКА СИТ И АГНЕТО ЦЯЛО.
 Предполагам, че всички тук са наясно, че свободата(до колкото е възможно естествено) е най-ценното нещо на този свят.
 Аз пък мисля, че йогата не е чак толкова добър избор(за масата хора, които се хващат за йогата, като удавник за сламка, а и не само). Системата на Норбеков примерно ми се струва много по-близо до човешкото съзнание и много по-ефективно, и безопасно. Йогата ми изглежда супер неестесвено и скучно занимание, също така и никак безвредно, защото до колкото се сетих напредваш с времето и се опитваш да достигнеш все по-високо ниво и пак може да не ти се получи, толкова розово колкото си си го представял.Извода е, че единици хора достигат желания резултат, а другите - кой останал с всичкия си, кой не... Не искам да навлизам в спорове обаче, това си е лично мое мнение(и нямам за цел да го натрапвам на някого или да ви обвинявам за избора ви, за това ще е хубаво и вие да не го правите), тук става въпрос за друго, а именно решението да е собствено,натурално,желано от човека практикуващ го.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #119 -: 16-03-2011, 15:17:36 »

 memoria, изпреврала си ме с публикацията. Щом постъпвате с децата си като с опитни мишки, за какви очаквате да се мислят те и какво мнение и отношение очаквате към вас ? Уж се опитваме да постъпваме като разумни хора, а пропагандираме йога на децата си, които идея си нямат какво е.
  "избухливия нрав" на детето повечето пъти си е много на място. В тази игра не се знае кой кого задминава ми се струва хаха..Много ми е интересно как със сигурност ще се разбере дали детето го иска или не?
 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.