Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Йога. Какво е това?  (Прочетена 38699 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #60 -: 23-11-2009, 20:06:25 »

 ;D :D Така е,но при нас системата го позволява,а и не е за сметка на качеството.Идеята е просто да си върнеш здравето,докато си се отправил към осъществяване на мечтите си.За мен,щом си получил търсеният резултат,значи си усвоил правилно нещата,което нямаше да е възможно,без да си научил урока си. :Confus_34:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #61 -: 23-11-2009, 21:42:00 »

Хем бързо, хем да не е за сметка на качеството :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #62 -: 23-11-2009, 22:13:29 »

Хем бързо, хем да не е за сметка на качеството :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Не виждам как възстановеното зрение за 10 дни,е с по-ниско качество,от това за 6 месеца  ???
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #63 -: 23-11-2009, 22:22:20 »

Хем бързо, хем да не е за сметка на качеството :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Не виждам как възстановеното зрение за 10 дни,е с по-ниско качество,от това за 6 месеца  ???
Ами след като това зрение си го изгубил за години, не е много природно да го върнеш за седмица ;)
И аз не виждам кое му е полезното на скоростното четене...вникни в смисъла на думата четене...ква скорост, кви 5 лв ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #64 -: 23-11-2009, 22:39:38 »

Какво значи,не е природно?Ако си връщаш зрението с някакви химикали,тогава да.Но тук става въпрос за по-пълноценно използване на нашите вродени способности.
А колкото до скоростното четене,за мен то е все едно да застанеш пред една картина и в единия случай да я гледаш ред по ред,а в другия просто да я видиш цялата.Мозъка запаметява да 70% повече от обикновенното четене.При това не е казано,че трябва постоянно да се чете така.Тук става въпрос за едно по-високо ниво на възприятие,което се постига с много тренировки!
« Последна редакция: 24-11-2009, 15:00:14 от Svetlio »
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #65 -: 24-11-2009, 10:17:54 »

Малеее кви са тия книги , тия чудеса  :Confus_3:

И как за Бога , може човек да си възстанови здрението за 10 дни  :surpris_22: ;D :Confus_3: тц тц хора , ходете си на йога и не се занимавайте с глупости  :bleh :fluretaa:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #66 -: 24-11-2009, 10:23:29 »

Малеее кви са тия книги , тия чудеса  :Confus_3:

И как за Бога , може човек да си възстанови здрението за 10 дни  :surpris_22: ;D :Confus_3: тц тц хора , ходете си на йога и не се занимавайте с глупости  :bleh :fluretaa:
Ами,на така..може и го прави!А ако наричаш глупост суфизмът...провери пак!
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #67 -: 24-11-2009, 10:31:47 »

До колкото разбирам това е мистична школа , основаваща се на Ислям. Някви ритуали ...  :weight_lift: ми успех  :kisss:  :Appetit_4:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #68 -: 24-11-2009, 10:38:55 »

До колкото разбирам това е мистична школа , основаваща се на Ислям. Някви ритуали ...  :weight_lift: ми успех  :kisss:  :Appetit_4:
В суфизмът има и религиозна школа,но суфиите търсят общото между религиите,а не разликите.
Друга от школите е Сухраварди, изучаваща тайнството на живота чрез метафизични знания и практики за самоконтрол.Това учим ние.
« Последна редакция: 24-11-2009, 10:47:59 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #69 -: 24-11-2009, 12:59:00 »

 :kisss:Хейййййййй, младоци, хай ни съ карайте...вижте сега има и истина в цялата дандания...Норбеков е набарал една свободна струна и свири човекат на нея и то засега, доста успешно!!!Аз пробвах ,естествено сама, къде у "черен циганин бели гащи"т.е. немам мъни...Та пробвах и свалих с един диоптър...Но ме домързя/ не ми стигна устойчивостта,търпението,умението/да държа на високо ,да не кажа на свръх  високо ниво на щастливата емоция, А ТАМ ПРИ НЕГО ТОВА Е БАЗАТА, ОСНОВАТА ДА ИМА РЕЗУЛТАТИ- НА КУРСОВЕТЕ ГИ "ЗАРЕЖДАТ" с такава степен на емоционалност, и който успее- успее, кой не успее- хайде пак на курс, следващ, и следващ /това имах предвид, когато по-преди писах за зависимост/.А постигането на такъв вид равновесно емоционално състояние си е трудно- от висока класа!!!Пък  аз съм все още у забавачницата!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #70 -: 24-11-2009, 14:13:58 »

Вярно е,че в залата има много по-силна енергия и нещата там стават по-лесно.Обаче,първият въпрос които ни задават на нас е...ЗАЩО?Защо искаш да виждаш по-добре?Здравето,заради самото здраве,не означава нищо!!Истинското здраве,не е липса на болест,а качество на живот.За това ни карат да си поставяме цели и срокове за постигането им.Не си издържала,защото нямаш по-висока цел.Нещо заради което да оздравееш!!! :fluretaa:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #71 -: 24-11-2009, 22:29:25 »

Вярно е,че в залата има много по-силна енергия и нещата там стават по-лесно.Обаче,първият въпрос които ни задават на нас е...ЗАЩО?Защо искаш да виждаш по-добре?Здравето,заради самото здраве,не означава нищо!!Истинското здраве,не е липса на болест,а качество на живот.За това ни карат да си поставяме цели и срокове за постигането им.Не си издържала,защото нямаш по-висока цел.Нещо заради което да оздравееш!!! :fluretaa:
Светльо, ти сега ходиш ли на курс?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #72 -: 24-11-2009, 22:44:40 »

Не,но практикувам в къщи и си ходя в нашият клуб.Защо питаш?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #73 -: 24-11-2009, 23:02:13 »

Истинското здраве,не е липса на болест,а качество на живот.За това ни карат да си поставяме цели и срокове за постигането им.
това е голяма истина, lifestyle, на него могат да се базират много неща
Цитат на: Svetlio
суфиите търсят общото между религиите,а не разликите.
това е друга голяма истина, да се търси общото между хората, а не различното (общото сплотява, не различното)
« Последна редакция: 24-11-2009, 23:04:50 от canat »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #74 -: 25-11-2009, 00:24:25 »

Не,но практикувам в къщи и си ходя в нашият клуб.Защо питаш?
Защото ми е много интересно. Кой е този клуб? Къде е?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #75 -: 25-11-2009, 09:56:43 »

Във големите градове си имаме наши клубове.
Ето тук ги пише къде са http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=65
Събираме се и си правим упражнения.Имаме си преподавател.Така...
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #76 -: 25-11-2009, 10:43:43 »

това е друга голяма истина, да се търси общото между хората, а не различното (общото сплотява, не различното)

Винаги съм правил това интуитивно.Постоянно откривам,много общи неща,между различните практики.Само техниките са малко по-различни,но смисъла и целта са еднакви.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #77 -: 03-05-2010, 21:17:28 »

Мен пък ме интересува за религията повече. Понеже съм фанатично православен християнин... в смисъл не, че не зачитам правото на другите да вярват в каквото си преценят за добре... а в смисъл, че не бих се подвел по други религиозни учения и почитания на други богове и т.н. И ми е интересно, как така няма нищо религиозно в йогата, сериозно питам... като някой каза, че Буда бил измислил едикакво си, Шива бил измислил едищо си... пък аз си мисля, че Буда и Шива се приемат за богове... то и оттам идва будизъм примерно. Та, понеже не искам да омешвам религиозните неща... и аз съм дистанциран от йогата, въпреки че напоследък съм склонен сякаш към физическата част с упражненията да се обърна. Но другото ми е наистина голяма мистерия. Тия духовни неща и работи. По принцип, не ми харесва да отричам неща, с които не съм особено запознат.. въпреки че понякога ми се случва като го карам по инерция, но пък съм предпазлив.... пък като гледам във форума няма чак толкова напреднали в йогийските работи.. откъде тогава сте сигурни, че няма нищо религиозно в тях? Пък и няма ли някакви мантри на неразбираеми езици къде се говорят и разни такива работи?!
Освен туй.... няма ли някакви опасности примерно като се захващаш с йога? Не може ли при някого да се получат странични ефекти, да му прищрака нещо в мозъка примерно... щото четох и за някакви неща дето почвал да отделя мозъка и не знам си какво, значи и с мозъка почваш да се заиграваш тука... сериозно питам между другото и за тая част, да не каже някой, че се шегувам.. :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #78 -: 03-05-2010, 22:06:14 »

...
пък аз си мисля, че Буда и Шива се приемат за богове... то и оттам идва будизъм примерно.
...

Хубаво мислиш, но е още по-хубаво да прочетеш нещо по темата. Сидхарта Гаутама, или още Буда, е обикновен човек и никъде не го пишат, че е бог.

...
Освен туй.... няма ли някакви опасности примерно като се захващаш с йога? Не може ли при някого да се получат странични ефекти, да му прищрака нещо в мозъка примерно... щото четох и за някакви неща дето почвал да отделя мозъка и не знам си какво, значи и с мозъка почваш да се заиграваш тука... сериозно питам между другото и за тая част, да не каже някой, че се шегувам.. :whistling2 - emotloader:

Теб сега те е страх да не попаднеш в сатанинска секта маскирана като група по йога ли?  tooth tooth Пробвай, недей си изключва мозъка и си направи сам заключенията.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Йога. Какво е това?
« Отговор #79 -: 03-05-2010, 22:15:31 »

Хубаво мислиш, но е още по-хубаво да прочетеш нещо по темата. Сидхарта Гаутама, или още Буда, е обикновен човек и никъде не го пишат, че е бог.

Теб сега те е страх да не попаднеш в сатанинска секта маскирана като група по йога ли?  tooth tooth Пробвай, недей си изключва мозъка и си направи сам заключенията.
Да де... знам, че е обикновен човек... нали затова не съм будист. Ако го смятах за бог, сигурно щях да съм будист. И ако Буда не е бог... защо го почитат като такъв и има религия будизъм?! Обожествили са го нещо човека :)

Да, струва ми се реално като възможност. То толкова тайнствена тая йога, че ...знам ли в какво ще се забъркам и в какво ще ме забъркат и току-виж някой се опитал да ми попромие мозъка и да ми напъха собствената си теория  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.