Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48108 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #100 -: 28-05-2010, 12:55:56 »

Супичките са каквото имам в хладилника: тиквички, краставици, авокадо, чушка, целина... (твърдите в сокоизтисквачката, меките с пасатора), нярязано доматче, масло и подправки по избор  :essen:
Последната седмица възобнових редовните йога занимания. Този път въпреки прекъсването бързо влязох в предишната си форма, даже вчера правих Purna Chakra Asana и съм много доволна  :Content_22:

Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #101 -: 06-06-2010, 13:58:28 »

Здравейте,
вече приключих с ангажиментите покрай учението и за първи път от много време насам си приготвих истински обяд (а не някой банан или ябълка изядени на крак). Много вкусна салатка от рукола, авокадо, краставица, домат и маслинки и черешки за десерт  :essen:

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #102 -: 06-06-2010, 14:54:34 »

... и букета с маргаритки е много красив  :)
много ми хареса дипломната ти работа  :flowers2:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #103 -: 06-06-2010, 15:09:28 »

 :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #104 -: 06-06-2010, 17:31:42 »

Делфинче поздравления за учението! Чудено изглежда обяда ти но черешките за десерт май не са много удачни или май само на мен така ми се струва.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #105 -: 06-06-2010, 17:37:43 »

Делфинче поздравления за учението! Чудено изглежда обяда ти но черешките за десерт май не са много удачни или май само на мен така ми се струва.
Според принципите на разделното хранене е по-добре плодовете да се ядат преди основното, но след като Делфин е яла салата като основно не виждам кой знае какъв проблем. Иначе, вкъщи всеки ден се караме за това - родителите ми ги нападат плодовете след обилна вечеря, аз съответно не ям и сутрин не е останало много за мен...
Иначе, Делфин, блазя ти. Моето учене тепърва започна...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #106 -: 06-06-2010, 17:43:46 »

Не аз не казвам че е проблем. Просто никога не съм яла плодове за десерт и затова се учудих. Аз бих си хапнала черешките за закуска.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #107 -: 06-06-2010, 17:45:28 »

Благодаря ви, момичета. Не спазвам принципите на разделното хранене. Това според мен е подходящо за хора, които консумират животински и/или готвени храни, при суровоядството е излишно.
Плодовете за мен са най-естествената храна. Ям ги по всяко време: преди храна, след, по време, между две хранения и т.н.  
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #108 -: 06-06-2010, 17:50:32 »

Деси, докато съм писала си публикувала нов отговор. Почти винаги закуската ми е някакъв плод, но това не означава, че ще си остане единствения за деня  :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #109 -: 06-06-2010, 17:56:56 »

Ами аз отдавна съм си промит мозък с това разделно хранене и дори и сега като съм почти 100%суровоядна пак си го спазвам правилото с плодовете. :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #110 -: 06-06-2010, 18:04:23 »

Аз гледам да го спазвам само с плодовете, въпреки че често ям ябълка с морков. Просто не мисля, че се усвояват на 100% ако ти е пълен стомаха с друга храна. Иначе мешам зърнени с бобови понякога, различни видове плодове. Само с животинските внимавам и ги ям отделно или със зеленчуци. Правила съм и там разни комбинации като мляко с плодове и нищо не ми е ставало, но все пак е добре да гледаме храната да се усвоява добре, не само да си напълним стомаха;)
Като цяло, разделното хранене е сложно нещо, виждала съм и разминавания в препоръките и таблиците със съчетаване на храните. Но, това ми е навик от вече почти 7 години.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Делфински дневник
« Отговор #111 -: 06-06-2010, 18:08:47 »

Мисля, че при разделното хранене има някои правила, които не е зле да се спазват винаги, дори при суровоядство - специално за плодовете, поне 20-тина минути преди или няколко часа след основно хранене (иначе ферментират и няма да извлечеш най-доброто от тях, нито да речем, от салатата или ядките, ако са изядени непосредствено преди плодовете); течностите е най-добре да се пият преди ядене, а не по време на, или веднага след; мазнини с въглехидрати, макар и естествени (напр. мед с ядки или сусамов тахан) се усвояват трудно и не са благоприятна комбинация; повече от една концентрирана храна (ядки, зърнени, бобови) на едно ядене не е препоръчително, защото натоварва огранизма. Мое мнение де, не искам да ти се бъркам :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #112 -: 06-06-2010, 18:41:20 »

Според мен един здрав организъм, който приема само сутова храна, не би трябвало да има никакви проблеми. Написала съм, че  :Cherries са за десерт, но това не означава, че в мига, в който си изям салатата ще ги подхвана. Когато ми се приядaт (но наистина) това означава, че тялото ми е готово да приеме тази храна. Като цяло съм против спазването на такъв тип препоръки. Ако трябва да се спазват някакви принципи, това са единствено тези, които ни казват телата ни. Научим ли се да се вслушваме в себе си няма да имаме нужда от книги за разделно хранене, хранене по кръвни групи и т.н.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #113 -: 06-06-2010, 18:42:52 »

И аз мисля така, Делфинче, по отношение на РХ, разни принципи и препоръки.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #114 -: 06-06-2010, 18:46:04 »

Първо трябва да научим тялото ни да ни изпраща правилните импулси, защото често става като с пушачите - щом ти се пуши, значи ли че тялото ти има нужда наистина от никотин? Много от т.н. блянове за храна са именно такива и трябва да се научим да ги различаваме от сигналите за истински нужди. А за тази цел са измислени и правилата;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #115 -: 06-06-2010, 18:49:38 »

По скоро да го отучим от вредните навици. ;) Не говоря за такъв тип "нужди", а истинска потребност.
Храната е просто храна. Слушайте телата си и всичко ще бъде наред.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #116 -: 06-06-2010, 19:08:57 »

Според мен правилата са измислени за всеядните и тези, които имат здравословни проблеми.
Както и с препоръчителните 2-2.5л на ден вода. Изобщо не пия толкова, защото нямам такава нужда.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #117 -: 06-06-2010, 19:15:09 »

Според мен правилата са измислени за всеядните и тези, които имат здравословни проблеми.
Както и с препоръчителните 2-2.5л на ден вода. Изобщо не пия толкова, защото нямам такава нужда.
Споделям мнението ти на 100% .
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #118 -: 06-06-2010, 19:31:27 »

Аз и друг път съм писала, че някои принципи на РХ спазвахме преди, когато си хапвахме от всичко, и много добре се чувствахме. Така че не го отричам. Може така да звучи, затова пояснявам. :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #119 -: 06-06-2010, 19:37:36 »

Правилно съм те разбрала. По-горе писах същото, ако се яде готвена храна и животински продукти разделното хранене дори е наложително, но то е с цел да поправи вредата, която се нанася на организма. Ако не му вредим няма от какво да го лекуваме.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 23 запитвания.