Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48085 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Делфински дневник
« -: 29-03-2010, 12:11:47 »

Привет,
Ето ме и мен с дневник.
Днес започнах деня с дълга разходка. Времето е чудесно - топло, пролетно и ми е едно свежо и зелено. В този дух за закуско-обяд си приготвих зелено смути от лапад, маруля и краставица. За останалата част от деня нектарче от киви.

 :peperudi:
« Последна редакция: 29-03-2010, 12:15:23 от oum le dauphin blanc »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #1 -: 29-03-2010, 15:51:33 »

 :Content_14: красива снимка...а от марулки още не съм си правила смути, но ще опитам и аз :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #2 -: 29-03-2010, 16:03:52 »

Уби ли се горчивината на лапада като го смеси с другите съставки?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Делфински дневник
« Отговор #3 -: 29-03-2010, 16:48:33 »

И аз днес пробвах смути с лапад(за първи път),докато го пиех уж ми беше много вкусно,а после почна да ми се повдига,сега като се сетя също.Дали е от комбинацията(лапад и сладки ябълки)не знам..а иначе и лападът и ябълките са от нашето лозе.Като си правих със спанак нямах проблеми  :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #4 -: 29-03-2010, 16:52:31 »

И аз днес пробвах смути с лапад(за първи път),докато го пиех уж ми беше много вкусно,а после почна да ми се повдига,сега като се сетя също.Дали е от комбинацията(лапад и сладки ябълки)не знам..а иначе и лападът и ябълките са от нашето лозе.Като си правих със спанак нямах проблеми  :)
Чувала съм, че лападът задължително трябва да се смесва с малко киселец, заради горчивината. Може би наистина не е била добра комбинацията му със сладки ябълки, но пък човек трябва да пробва;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #5 -: 29-03-2010, 16:53:42 »

 Мари, пробвай спанака и лапада   комбинирани  с някакъв кисел плод- грейпфрут, портокал или лимон, с ябълки ако е трябва да е зелена и кисела, иначе и на мен ми е блудкав вкуса  :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Делфински дневник
« Отговор #6 -: 29-03-2010, 17:00:47 »

Честит ти дневник, Ум (доколкото разбирам, това означава никът ти - "Ум, белият делфин"? :)) - да го ползваш със здраве и да го пълниш с положителни мисли! Успех! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Делфински дневник
« Отговор #7 -: 29-03-2010, 17:05:10 »

Мари, пробвай спанака и лапада   комбинирани  с някакъв кисел плод- грейпфрут, портокал или лимон, с ябълки ако е трябва да е зелена и кисела, иначе и на мен ми е блудкав вкуса  :)
Намирала съм рецепти за смути с банан и спанак,затова реших,че щом бананът е сладък значи може и със сладки ябълки  ;D
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #8 -: 29-03-2010, 19:40:11 »

Благодаря за посрещането. Hа мен ми харесва вкуса на суровия лапад както на сок, така и на салатка - не го намирам за горчив.    :surpris_23:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #9 -: 30-03-2010, 08:45:40 »

Спанак с банан е съвсем друга работа. Има мек и нежен вкус за разлика от лапад и къдраво зеле. Но пак е въпрос на вкус наистина.  По принцип киселото се убива с лимон, примерно. А на лапада не се ли чистеха стъблата? Или това беше киселеца?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Делфински дневник
« Отговор #10 -: 30-03-2010, 10:33:44 »

Да,но сока на Делфи ,без банан, е мнго по свеж и прочистващ ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #11 -: 30-03-2010, 10:47:16 »

Делфи, честито дневниче! Ти да не си на прочистване? Много ти е оскъдно менюто и е без мазнини.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #12 -: 30-03-2010, 11:49:53 »

Не съм на пречистване (въпреки че би ми се отазило добре едно пролетно почистване) писах поста по обед, а по-късно се случиха още доста хапвания  tooth .  Вече ще пиша вечер, че така излизам много скромна, а най-вероятно мога да сложа всички ви в малкия си джоб по количества храна.  :Content_4 - emotloader:
Вери, знаеш ли защо се чистят стеблата - заради вкуса или защото има нещо отровно там? По принцип избягвам да почиствам всички зелении, само им режа крайчето и измивам много добре.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Делфински дневник
« Отговор #13 -: 30-03-2010, 17:50:53 »

На лапада преди чистех дръжките, защото по книгите пишеше, че били много жилави... грънци. Не махам дръжки въобще, и аз само отстранявам крайчето и всичко друго отива в салатата  :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #14 -: 31-03-2010, 00:31:07 »

Да,но сока на Делфи ,без банан, е мнго по свеж и прочистващ ;)
Нектар, не сок.  ;) Има разлика.
Дръжки някога майка ми махаше на едно от двете- киселец или лапад. Не помня, затова и си попитах тук. Май, заради жилавото.
Ние често си правим смути или салата от къдраво зеле / kale /. И му махаме дръжките, защото иначе е горчиво. Дръжките отиват на сок.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #15 -: 31-03-2010, 13:24:35 »

Щом е само за вкуса продължавам да не го беля:) Да дам отчет за вчера: сутринта шепа млян сусам с лъжица мед. Цял ден бях на вън, така че обяда се състоя късно следобед от малко сушена папая и кайсивеви ядки. За вечеря кюфтенца от слънчоглед, ленено семе и сушени домати със салатка от моркови и магданоз за гарнитура:)
Днес закуската беше същата, сега хапвам мус от 2 банана и рожково брашно, а за вечеря съм си взела марули:)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #16 -: 03-04-2010, 09:55:13 »

Здравейте,
снощи реших да отменя сестра ми и месих козунаци. Нямаше как да пропусна момента с яйцата, но поне използвах био. За догодина ще мисля суров - вегански вариант за да мога и аз да похапна :)
Ето ги и моите творения:

Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #17 -: 03-04-2010, 10:31:57 »

Ех, тия козунаци... Единственото нещо, което ме блазни по това време на годината (от години не ям нищо тестено), но съм свикнала със самоизмъчването и естествено няма да ям tooth
Тия Био Яйца се отказах да ги опитам даже като видях, че са снесени чак в Унгария.

Цитат
За вечеря кюфтенца от слънчоглед
Звучи интересно. Рецепта?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #18 -: 03-04-2010, 10:40:23 »

Нищо особено - слагам в кафемелачката каквото се намира - слънчоглед, сусам, лен..., после добавам нарязани сушени доматки, зехтин сол и черен пипер, малко водичка и оформям на кюфтенца.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #19 -: 11-04-2010, 09:14:56 »

Здравейте,
последните няколко дни бях във Варна и си отядох на коприва, лапад и салатки направо от градината  :Appetit_17:

Скоро мисля да направя няколко дни на плодове и чай но да видим за кога ще се го реша.  Всички плодове на пазари ми изглеждат толкова изкуствени   :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 25 запитвания.