Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48075 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #80 -: 12-05-2010, 12:58:30 »

Не ме е домързяло, но иска време и отдаденост, който в момента не мога да отделя :) Ей сега ще се оплача в някой друг форум и ще съм пушка  :Content_4 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #81 -: 13-05-2010, 17:07:55 »

Излекува ли се ?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #82 -: 13-05-2010, 19:28:11 »

Тази вечер планувам най-сетне да се наспя и заедно с мен да приспя и болестта.  :laugh:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #83 -: 13-05-2010, 20:29:43 »

стискам палци , оправяй се
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #84 -: 13-05-2010, 20:38:39 »

 :flowers2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #85 -: 13-05-2010, 20:57:59 »

тия ще си ги потърся на живо  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #86 -: 13-05-2010, 21:06:00 »

Не знам какво се случи - явно ми дойде в повече напрежението и се предадох и аз на вихрещия се вирус. Имам чувството, че главата ми е пълна със силикон за уплътнение на прозорци и тази хрема.... :surpris_25:
Пия фреш от портокали, лимони и джинджифил в промишлени количества пък да видим...
Хремата не е болест, а прочистване на организма. Минава за седмица или за седем дни, както е народната поговорка;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #87 -: 14-05-2010, 18:10:55 »

Пречистване - не пречистване вече съм добре :)
Сега ме тревожи друг проблем - не остана нормална храна вече. Някой може ли да ми каже какъв по дяволите е този хибрид?





Имаше вкус на репички, а когато видях как изглежда сърцевината му цялата торба отиде директно в коша за боклук. Това нещо прилича на нещо средно между ягода и мозък... усещането в устата няма да го коментирам...

По-големи снимки тук:
http://1.bp.blogspot.com/_xPALNze503w/S-1zu1kuDRI/AAAAAAAAA8Y/ab5EL292Ka4/s1600/IMG_6277.JPG
http://1.bp.blogspot.com/_xPALNze503w/S-1z_1HePkI/AAAAAAAAA8g/RhFncSh8F30/s1600/IMG_6278.JPG
http://4.bp.blogspot.com/_xPALNze503w/S-10aR1Dc9I/AAAAAAAAA8o/fy4jMOKI4rE/s1600/IMG_6282.JPG
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Делфински дневник
« Отговор #88 -: 14-05-2010, 18:21:13 »

Аааххх! Такова чудо не съм виждала досега! Все едно в домата има ягода. От пазар ли ги купи и откъде са внос, ако е имало информация?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #89 -: 14-05-2010, 20:02:08 »

Тези домати са редовно явление на пазара. Личи си че са узрели насила - домата отвън е червен, а още не са се образували семките. А тези с вносния молец съм ги виждал и предни години
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #90 -: 14-05-2010, 20:36:13 »

Доматите са български. Купих ги от пазар. Всеки плод или зеленчук купувам от точно определено място, което знам, че е сигурно, просто вчера хората с доматите ги нямаше и взех от съседната сергия.
Не знам на къде отива този свят, след като един човек рекламираше стоката си като: "вкусен домат, сладък, ГМО..."  :surpris_22:  :surpris_23:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Делфински дневник
« Отговор #91 -: 15-05-2010, 00:02:52 »

Ужасно. Това много ме притесни. В момента ям много домати и краставици, но тези които аз хапвам ги открих в едно квартално магазинче съвсем случайно и са много вкусни.Бях изненадана много приятно и сега всеки ден ходя до там да си купувам. Казват, че са български. Чудя се може ли и те да са ГМО, макар че на вид не приличат на този от снимката? :Confus_3:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #92 -: 15-05-2010, 00:15:18 »

Вал, ти си изцяло на сурова храна, нали? Ако е така вече са ти се изострили сетивата - щом са ти вкусни би трябвало да са ок. А що се отнася до модифицираните плодове и зеленчуци, това се прави от години, просто в последно време се вдигна шум по проблема.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #93 -: 15-05-2010, 09:15:47 »

Добре че мразя домати, да не се тормозя и за тях! В National Geographic пише, че доматите са първата храна, която е била генно-модифицирана, така че спокойно - ядете растително-животински хибриди от години. Ако могат и източник на B12 да им прибавят ще настане рай за веганите tooth
Ако не са ГМО ще са пръскани с някакви химикали, така че все тая. Истинските домати са само градинските, торени с естествена тор. Това май се отнася до всички растения.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #94 -: 15-05-2010, 09:23:55 »

Никак не ме успокоява факта, че от години ядем модифицирани храни.  :(
То хубаво ако доматите са гледани без химия, но каква е гаранцията, че семената не са ГМО?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #95 -: 15-05-2010, 09:28:07 »

Никак не ме успокоява факта, че от години ядем модифицирани храни.  :(
То хубаво ако доматите са гледани без химия, но каква е гаранцията, че семената не са ГМО?
Да си ги сортирал сам в продължение на години. Но пък нищо не ти гарантира, че близо до теб няма засаждения от ГМО култури.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #96 -: 19-05-2010, 17:26:02 »

Много странни дни са се заредили напоследък... Най-после имам малко свободно време - днес на обед се поглезих със сурова супичка и сега отивам на йога (силно засрамена, че толкова време не съм се появявала).
Чакам слънцето да се появи и си мисля за един житен режим, но май е трърде скоро след плодово-чаения... ще видим :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #97 -: 24-05-2010, 18:33:43 »

Ето ме отново. Напоследък нищо не ми се яде, само ми се пият сокчета, супички... Преди малко си приготвих смути от  :Appetit_4: и ягоди - страшна вкусотия :essen: Цвета беше страхотен - снимки няма, защото му видях сметката за нула време  tooth
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Делфински дневник
« Отговор #98 -: 27-05-2010, 00:36:22 »

А, каква беше тази сурова супичка? Аз един път изстисках един лимон, доматен сок, сложих му малко вода, нарязах лук, още нещо не помня какво, добавих две-три маслини, малко копър и стана супер. Ей, така на момента си я измислих.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #99 -: 27-05-2010, 18:20:01 »

Вал, пробвай, ако искаш, някой път да направиш за "бульон" сок от морков, краставица и целина. Много е свежо. После си нарежи някакви зеленчуци или кълнове за пълнеж.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.