Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48076 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #40 -: 23-04-2010, 01:28:57 »

Благодаря ти, Вал. Ще се постарая да го направя по-дълго това пречистване.
Тази вечер беше ужасно - прияждат ми се какви ли не щуротии, които по принцип дори не ям  :Confus_3:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #41 -: 23-04-2010, 07:58:37 »

и аз стискам палци, ще се справиш. В трудните моменти си припомняй, че го правиш заради очите си  :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #42 -: 23-04-2010, 17:14:51 »

Даниелка, точно такъв стимул ми трябваше  :flowers2:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #43 -: 25-04-2010, 12:26:47 »

9-ти ден.
От вчера съм ужасно съм отпаднала. Непрекъснато ми се спи и имам главоболие. Чувствам се като болна - явно е някаква мини-криза. До тук съм свалила 2кг - доволна съм, че не падам рязко.
Ще гледам днес да почивам поне малко, защото в противен случай може и да не издържа идните дни.
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Делфински дневник
« Отговор #44 -: 25-04-2010, 16:11:43 »

Имаш и моята подкрепа, възхищавам се на волята ти  :flowers2:  Не се отказвай!!! И аз имам диоптер и половина на едното оченце, ако ти успееш да свалиш твоя, ще ми дадеш невероятна надежда и стимул  :peperudi:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #45 -: 25-04-2010, 17:02:15 »

Благодаря ти, Sunshine, ще видим до къде ще я докарам.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Делфински дневник
« Отговор #46 -: 25-04-2010, 20:26:44 »

Браво на теб, мацка, супер си решила да се попречистиш - пък и сега, пролетта е идеалното време  :). По колко плодове на ден ядеш, и колко пъти, горе-долу на какви интервали? Чай пиеш ли и какъв?
Нормално е да ти се прияжда в такива ситуации... Аз първия път като опитах водното гладуване, на 3-тия ден страшно ми се приядоха ябълки с мед. След дълго колебание прекъснах гладуването, заради тях  :-[. Втория път пак така ми се приядоха кашу и орехи - пак същата работа  tooth. На третия път ми се дояде кашкавал... И накрая осъзнах, че така нищо не правя, с тези опити за "компромис" между ума и тялото, затова просто игнорирах желанията си и толкоз  :). Когато се храня редовно, наистина не се ограничавам. Старая се да нямам "забранени храни". За мен това е идеалния баланс - да имаш право да избираш, да си позволяваш всичко, стига да е в умерени граници, а не да драматизираш, ако случайно изядеш парче сирене, или нещо подобно  :). Но, разбира се, трябва да умеем да разграничим нуждата на организма от простата глезотия на съзнанието  ;).
« Последна редакция: 25-04-2010, 20:29:07 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #47 -: 25-04-2010, 20:58:40 »

Привет, Вики.
Ям до 800г. плодове на ден. Хапвам когато съм гладна и редувам с чай, като гледам да изчаквам по 2 часа между тях. Мед - по една лъжица когато ми се прияде, защото не го обичам в чай.

Много си права за "забранените храни". Принципно нямам проблем да хапна нещо "забранено" стига да е веганско. Тялото ни по-добре от нас знае какво му трябва.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #48 -: 26-04-2010, 17:47:59 »

Аз си карам почти всеки ден от вечеря до вечеря на плодове. Ако си остана в нас да изям салата или супа вместо плод за обяд и това е. Вечерята е пак салата + нещо зърнено, бобено, по-рядко яйца или млечни. Това прави 90% плодове и зеленчуци на ден. Май с тоя режим гладуването леко се обезсмисля.
Цитат
Аз първия път като опитах водното гладуване, на 3-тия ден страшно ми се приядоха ябълки с мед.
Паднала ти е кръвната захар, предполагам. За това гладуванията се почват първо 12 часа, после един ден и така постепенно се увеличава периода.
Цитат
Втория път пак така ми се приядоха кашу и орехи - пак същата работа
Липса навика за дъвчете + недостиг на мазнини, белтъчини, серотонин, магнезий и т.н.
Цитат
На третия път ми се дояде кашкавал.
Е, това вече е било от т.н. копнежи tooth
Цитат
И накрая осъзнах, че така нищо не правя, с тези опити за "компромис" между ума и тялото, затова просто игнорирах желанията си и толкоз
Преодолява се, но трябва да мине един кризисен период. После вече ти е все тая ако ще около теб и само на баници да ухае.
Цитат
Но, разбира се, трябва да умеем да разграничим нуждата на организма от простата глезотия на съзнанието 
Това е сложно. Обикновено ако ми се прияде боклук знам, че е глезотия и след няколко часа ми минава. Притесняват ме копнежите за ядки, мед или нещо много солено, например. Тук вече умувам от какво може да са се породили и от какво наистина имам нужда.

Делфин, сигурно ти пада кръвното. Може би трябва да пиеш повече течности. Или поразнообрази малко плодовете ако ти е много зле. Медът се усвоява по-добре разтворен доколкото знам. Има и по-бързо действие - по себе си знам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Делфински дневник
« Отговор #49 -: 26-04-2010, 19:04:38 »

Делфин, сигурно ти пада кръвното. Може би трябва да пиеш повече течности. Или поразнообрази малко плодовете ако ти е много зле. Медът се усвоява по-добре разтворен доколкото знам. Има и по-бързо действие - по себе си знам.

Аз доколкото знам, при ниско кръвно е по-добре да се пие по-малко, защото иначе пада още повече? ??? А медът наистина върши добра работа, и е по-добре разтворен във вода или чай... Да изядеш една лъжичка е добре, ако те подгони глюкозен глад  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #50 -: 26-04-2010, 19:21:12 »

Цитат
Аз доколкото знам, при ниско кръвно е по-добре да се пие по-малко, защото иначе пада още повече?
Ако изпиеш на екс два литра сигурно ще ти падне. Говоря като количество за деня. Аз съм с ниско кръвно и от личен опит знам, че пиенето на течности помага. Иначе знам само един що-годе ефективен метод за вдигане, но за Делфин не е подходящ, защото нито е вегански, нито е "режимен" - айран с повече сол.
От друга страна ако се прекалява с меда според мен може да се предизвика хипогликемия. GI над 80 никак не е безопасна стойност.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #51 -: 26-04-2010, 19:36:08 »

Ех, как не се сетих за кръвното. Сигурно там е проблема. Принципно ми е много ниско (90-60 в най-добрия случай), а сега от както не пия кафе, кой знае какво е. Меда мисля след режима да го изключа напълно, но сега само той ме спасява. Утре ще пробвам да го разтворя в малко вода и така да го изпия, но толкова да мразя подсладени напитки... Разнообразих малко плодовете, тази вечер ще се наспя и утре ще съм пушка :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #52 -: 28-04-2010, 16:31:39 »

Здравейте,
започвам да се захранвам. Просто не издържам повече и целия режим се превръща в тормоз, а не е това целта.  :peperudi: 12 дни - доволна съм  :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #53 -: 28-04-2010, 16:59:36 »

Браво! :Content_14:Успех със захранването!
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #54 -: 28-04-2010, 18:25:52 »

Благодаря! Не ги направих 15 дни, но все е полза:)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Делфински дневник
« Отговор #55 -: 28-04-2010, 18:30:29 »

Е, хайде, сега 3 дни. Важното е, че цели 12 си издържала.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #56 -: 02-05-2010, 18:19:55 »

Ето ме пак  :Content_22:
Задранването е към финала си, но все още не съм преминала към нормалния си начин на хранене.
Времето е ракошно - слънчево, топло и се опитва да ме налегне тежък мързел, но не се давам. Наблягам на сокчетата, а преди малко открих при подправките и едно недоизпито шишенце със спирулина, та го подхващам и него.
Забелязах нещо доста странно. Често работя с химикали, част от който са фототоксични (т.е. ако част от такъв химикал попадне върху кожата, започва реакция със солта по нея и при излагане на слънце се образува мораво петно). Ако това стане, нормалната реакция е химията да попие дълбоко в кожата и за няколко дни постепенно да избледнее и да се изчисти. Това което се случва при мен обаче е следното: петънцето си стои на повърхността и на другия ден започва да се бели. Твърде е възможно да си внушавам, но имам чувството че тялото ми само отхвърля отровите  :Content_4 - emotloader:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Делфински дневник
« Отговор #57 -: 04-05-2010, 19:00:03 »

Миличка, честит рожден ден!!! :flowers2:
Бъди жива и здрава, весела, усмихната! С късмет... И да `илядиш! :-*  :fluretaa: :flower: :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #58 -: 04-05-2010, 19:12:55 »

Честит рожден ден и от мен! Много здраве и щастие ти желая! :flowers2:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #59 -: 04-05-2010, 19:27:39 »

Благодаря ви, мили дами:) Бъдете все така мили, красиви и здрави  :fluretaa:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.