Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48107 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #140 -: 17-10-2010, 20:49:52 »

Ще! Ще!  :Content_22: Голама радост - голямо чудо!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Делфински дневник
« Отговор #141 -: 17-10-2010, 21:16:08 »

честито
каква марка и колко парички, ако не е тайна  :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #142 -: 17-10-2010, 21:31:55 »

хей, честито  :Content_22: делфинче, и освен смутита много кремове и торти да направиш :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #143 -: 17-10-2010, 22:17:05 »

И торти и пасти ще правя :) Блендера е ето този http://www.etselectrical.co.uk/endpoint/?cat=51&subcat=AZ05&brand=&sort=saleprice%20asc&productid=49005 . Не знам дали е актуална цената от сайта, защото моя е от магазин за уреди с транспортни дефекти и цената му беше 39лв.  :Content_14:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Делфински дневник
« Отговор #144 -: 23-10-2010, 16:31:23 »

Здравей!
Току що си купих същия и то от същия магазин. Продавачът си спомняше за една вегетарианка дето щяла бадемово мляко да си прави с него  :peperudi:. Даже и мен питаше аз, пък, какво ще правя  :D
Нямам търпение да го изпробвам! Много се радвам, че го имам вече :)))
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #145 -: 24-10-2010, 10:10:20 »

Честито, да направиш много вкусни и полезни неща с него:) Хахаах, вероятно за мен си спомня - аз му обяснявах как искам да е мощен, за да мога да си правя бадемово мляко  tooth
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #146 -: 11-11-2010, 21:58:29 »

Доста време не съм писала тук... и сега пак няма да пиша, че ме е срам напоследък много съм се отворила на тема хляб  tooth Както и да е искам само да ви поздравя с тази песен, която ми докарва чудесно настроение някъде на границата между еуфорията и меланхолията  http://www.youtube.com/watch?v=f-n9bv2pd08&feature=related  :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #147 -: 12-11-2010, 03:43:20 »

Аз не съм забравила да ти дам преведен онзи руски материал за подстригването на косата. Чакам мъжа ми да се освободи. Той е с руския.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #148 -: 13-11-2010, 22:03:42 »

Вери, чудесна си, а и цялото ти семейство  :flowers2:
Решено е вече - утре отивам да се подстрижа за последно и след това си пускам косата да расте на воля. Вече никакви бои, никаква къна - натюр  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #149 -: 13-11-2010, 22:47:43 »

Утре преди обяд е 9-ти лунен ден, а след обяд започва десетият. И при двата подстригването според този материал води до болести. Аз ще ида да се подстрижа на 11-ти лунен ден (дано не ме опасат много, че иде зима)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #150 -: 13-11-2010, 23:14:34 »

Eeее, защо ми каза - сега ще си втълпя, че води до болести, а утре ми е единствения свободен ден в който мога да свърша тази работа  :Content_4 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #151 -: 13-11-2010, 23:18:28 »

Това е другата причина да се стрижа толкова рядко - чакам да се падне в ден, когато съм свободен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #152 -: 13-11-2010, 23:32:22 »

Сега гледам в http://www.astrohoroscope.info и според информацията там е подходящо да се подстригва коса в близките дни  :surpris_23: Както и да е, не се знае кога ще почивам пак, за това отивам утре. Остава и салона да работи в неделя.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Делфински дневник
« Отговор #153 -: 14-11-2010, 15:51:24 »

Това е другата причина да се стрижа толкова рядко - чакам да се падне в ден, когато съм свободен.

Аз съм от другата школа - машинка нула номер често и разчитам, че дните, които са на болест са по-малко от тези, които не са.  tooth tooth tooth

Зимата - с шапка.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #154 -: 17-11-2010, 20:52:26 »

Да се стрижем докато Вери не е пуснала материала  tooth
При мен се случват разни нови неща, за съжаление започнах да си похапвам хляб и от време на време солети, така че 100% -вото ми суровоядство замина на кино. Хубавото е, че минаха няколко месеца и пак дойде време за житен пост. Започнах го днес - чувствам се добре и странно за мен, но 2 ябълки ми останаха. След като пго риключа спирам с тестените боклуци и ставам за пример  ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #155 -: 19-11-2010, 19:33:42 »

Аз се подтригах оня ден и сега съм със зачервени очи. Само да се преместя да живея другаде и ще започна да се стрижа нормално често (веднъж на 1-2 години).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #156 -: 21-11-2010, 18:31:24 »

Zloqd, прави ми впечатление, че си много чувствителен към промените в тялото ти. Чудесно е всеки да може да чува какво му говори собственото тяло.
Сега ще си излея душата, за да ми се поскарате и да се стегна най-накрая. tooth Не знам какво се случва в последно време, но ми се прияждат всякакви несурови неща: тофу, соев пастет, мариновани краставички... до тук приемливо, но положението с хляба излезе извън пътя. Понягока забравям да си взема нещо за хапване на работа, а там единственото веганско нещо за ядене са солети, та настана солетен пир. Напоследък съм занемарила и йогата. В резултат не се чувствам особено добре, а и кантара го потвърждава: +3 килограма. Надявам се, че след житния, ако изобщо успея да го изкарам до край, ще си възвърна стария начин на живот. За първи път ми е толкова трудно да спазвам режим - още на втория ден бях на косъм да се откажа, днес пак имах криза ... все за хляб и туршия мисля ( и за разкош майка днес ми е изпратила колет със сурова туршия  :love_007:  и това ако не е тест за волята)
Две-три смъмряния няма да ми се отразят зле, така че вие сте  ;D
Активен

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Делфински дневник
« Отговор #157 -: 21-11-2010, 20:09:36 »

Аз се подтригах оня ден и сега съм със зачервени очи. Само да се преместя да живея другаде и ще започна да се стрижа нормално често (веднъж на 1-2 години).

Странни виждания имаш за  нормалност? ;)
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #158 -: 21-11-2010, 20:12:26 »

Делфинче, че какво и е на суровата туршия и маринованите краставички? Последните може и да са сурови. Не знам от къде ги взимаш, де. Или ти се притесняваш, че те изкушават по време на житния режим.

Проблемът е в това, че отиваш неподготвена на работа от към храна. Ако си правиш кълнове и крекери, ще спасиш положението.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #159 -: 21-11-2010, 20:22:09 »

Проблемът е, че туршийката много ми върви с хляб. Мога и цял хлаб да си изям наведнъж. Просто съм оперирана от чувство за мярка. А за кълновете и крекерите си много права, но нямам възможност да приготвям крекери, а кълнове не обичам особено. Осъзнавам, че проблема е липсата на повече житни култури в менюто ми, но не мога да измисля как да ги увелича. Трябва да си създам навик винаги да имам  малко накиснато жито.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 24 запитвания.