Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100705 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Че какво им е лошото на соковете? Стига да не са само от плодове, може и по 3 месеца човек да кара на тях.

Лошото е, че са прекалено пристрастяващи, и не мога да ги спра, за да премина на чист глад, и да се изчистя по-бързо :)
Дават невероятна енергия и самочувствие, докато чистия глад... носи очистителни кризи, които.. няма нужда да обяснявам, всеки който е правил чист глад, знае разликата между него и соковия режим  :bleh
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз съм на мнение, че гладолечението на зелени сокове е много по-добро от това на вода. По-този начин организма едновременно се пречиства и се снабдява с витамини, минерали, ензими и аминокиселини. На вода е прекалено изтощаващо и след това се наблюдава йо-йо ефект ако не се направи грамотно захранване, което се случва много често. Освен това водата в днешно време не е с много сигурен източник, докато соковете са само ценна течност. И ако плодовете и зеленчуците имат пестициди, те остават в пулпата при изтискването им в сокоизтисквачката. Ако за напред предприема гладолечение, то ще е на сокове!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

И аз съм на мнение, че гладолечението на зелени сокове е много по-добро от това на вода. По-този начин организма едновременно се пречиства и се снабдява с витамини, минерали, ензими и аминокиселини. На вода е прекалено изтощаващо и след това се наблюдава йо-йо ефект ако не се направи грамотно захранване, което се случва много често. Освен това водата в днешно време не е с много сигурен източник, докато соковете са само ценна течност. И ако плодовете и зеленчуците имат пестициди, те остават в пулпата при изтискването им в сокоизтисквачката. Ако за напред предприема гладолечение, то ще е на сокове!

Нямах предвид, че е по-добро, исках да кажа, че е далеч по-лесно и приятно за понасяне.
Иначе от гледна точка на ефективност и бързодействие, в моята йерархия съм си ги степенувал така :
1. Плодово
2. Соково
3. Чисто - водно
4. Сухо
Тоест - най-ефективно, но и най-трудно е последното, което още не съм пробвал, но ще го пробвам скоро.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Деси, ти току що без да искаш ме осветли по един въпрос върху който размишлявах  :flowers2:
Аджеба, след като изпих "тонове" сок от моркови с цвекло и краставица, как не се натоварих с нитрати, а само положителен ефект получавам, въпреки че купувам зеленчуците общо взето от където ми падне. А те нитратите оставали в пулпата  :pensif_29:  tooth  :Confus_3:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И аз съм на мнение, че гладолечението на зелени сокове е много по-добро от това на вода. По-този начин организма едновременно се пречиства и се снабдява с витамини, минерали, ензими и аминокиселини.
Съгласна съм с целия цитат.

Въобще плодовото, което за мен си е едно разтоварване, а не пречистване и регенериране на клетките, не може да се сравнява със соковете.

bpa, ти какви сокове си правиш? Опасявам се, че се повтаря една и съща грешка при повечето хора.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

И аз съм на мнение, че гладолечението на зелени сокове е много по-добро от това на вода. По-този начин организма едновременно се пречиства и се снабдява с витамини, минерали, ензими и аминокиселини.
Съгласна съм с целия цитат.

Въобще плодовото, което за мен си е едно разтоварване, а не пречистване и регенериране на клетките, не може да се сравнява със соковете.

bpa, ти какви сокове си правиш? Опасявам се, че се повтаря една и съща грешка при повечето хора.

1. Сок от  ябълки
2. Сок от моркови, зеле и цвекло.
Правя ги със сокоизстисквачка.
Каква грешка имаш предвид? Това, че повечето ги пият "непрецедени" ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Това че повечето наблягат на плодове. Пък после се чувствали супер добре и не знам си още какво. Май по-скоро е опияняване от толкова много захар ферментриала в организма. Това че се предприема сокотерапия без да се събере достатъчно информация.

bpa, не ги виждам зеленолистните и разнообразието. На ден трябва да има 4-5 хранения със сок като се изпива по литър на всяко.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Това че повечето наблягат на плодове. Пък после се чувствали супер добре и не знам си още какво. Май по-скоро е опияняване от толкова много захар ферментриала в организма. Това че се предприема сокотерапия без да се събере достатъчно информация.

bpa, не ги виждам зеленолистните и разнообразието. На ден трябва да има 4-5 хранения със сок като се изпива по литър на всяко.

          Всичко е строго индивидуално, и зависи от целите, които всеки си поставя. Преди 17 години бях 7 дена на само на портокалов сок, и се справих с бронхит без проблеми. Робърт Морс твърди, че е изкарал 6 месеца само на портокали, и се е чувствал прекрасно, дори се приближил максимално до Бог, но тогава осъзнал, че има мисия на земята, и се върнал към хората и "разнообразното" хранене.

          По моето скромно мнение разнообразието е задължително за тези, които искат да се "застраховат" от евентуален дефицит на важни витамини, минерали и прочие нещица. Моята цел е само да се поразтоваря леко преди дълго водно гладуване. Само че това разтоварване се проточи малко повече от очакваното, и то по моя вина, защото твърде несвойствено за мен се подчиних на "какво ще кажат хората" - или на преобладаващото мнение, че е мазохизъм да си на диета по това време на годината. Затова днес довършвам всичко, което имам за изпиване, и от утре почвам чисто водно.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Има логика да си се излекувал от бронхит, щом не си затормозявал организма с храна. А и не се знае какви са били количествата на този сок като цяло за деня. Може по-скоро гладът през останалото време да ти е помогнал.

Също така има разлика м/у портокалов сок и портокали.

И да, между разтоварване и пречистване за мен има разлика. Това май го писах.

От диети не разбирам. ;)

По принцип като ми каже/пише някой: "аз съм на сокове", съм доста критично настроена. По-добре да не се почва, ако не са проучени нещата.
Споделям от опит.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Вери, ако разтоварване на зелени сокове е добър вариант, когато става въпрос за пречистване как стоят нещата?
Бра, това с портокалите много интересно звучи  :angel:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Когато става дума за разтоварване се нарича juice fasting, а за пречистване- juice feasting. Разликата е в количествата и продължителността.

http://www.recipemagician.com/polezno/ot-do-za-sokolechenieto-i-prechistvaneto/
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Вери, мерси за линка, много полезен!  :flowers2:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Има логика да си се излекувал от бронхит, щом не си затормозявал организма с храна. А и не се знае какви са били количествата на този сок като цяло за деня. Може по-скоро гладът през останалото време да ти е помогнал.

Също така има разлика м/у портокалов сок и портокали.

И да, между разтоварване и пречистване за мен има разлика. Това май го писах.

От диети не разбирам. ;)

По принцип като ми каже/пише някой: "аз съм на сокове", съм доста критично настроена. По-добре да не се почва, ако не са проучени нещата.
Споделям от опит.

Естествено, че гладът ми е помогнал да се излекувам тогава от бронхита, все пак той дава възможност на организма сам да изчисти всичко, включително и бронхита, а портокаловия сок (около 2 литра на ден) беше по-скоро за залъгалка, да не усещам глад и безсилие.
      А  критичната ти настройка по този въпрос я усетих на свой гръб  tooth
      Искрено ти благодаря за загрижеността, оценявам я, но мисля, че имаш незаслужено негативно отношение към плодовата захар, която незнайно как "ферментира" в организма, и то при положение, че човек е само на сокове  :Confus_3:
 Ферментация по моето скромно мнение може да се получи, ако направиш глупостта да ядеш или пиеш плодове след като си ял друга различна храна преди това, иначе плодовата захар се усвоява безпроблемно от нормален организъм...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

но мисля, че имаш незаслужено негативно отношение към плодовата захар...
Напротив. Прочети и ще разбереш.
Едно е да ядеш плодове, друго е да изпиеш чаша плодов сок, трето е да се наливаш с дни.
Ако беше толкова полезно, щеше да го препоръчват. Аз досега не съм срещнала такава информация. Може би ти ще ми посочиш източници подкрепящи плодовите сокове.
:)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Най малкото, логично е соковете в големи количества да повишават захарността на организма. Има и други фактори обаче, в които аз вярвам. Чували сте, че храната трябва да се приема с благодарност, което е особено важно според мен. Колкото и прецизно да подбираме менюто си, то няма да е по полезно за нас от всяка друга храна, ако не го консумираме в добро разположение на духа. И обратното, човек от всяка храна може да извлече полза, дори само с позитивното си отношение към нея  :peperudi:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Адски си права, сега чета книга на тази тематика, горещо я препоръчвам на всички, които имат време за четене на нещо полезно и приятно

http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=697

А иначе днес ми е втори ден на водичка и се чувствам сносно, дори се изпотих, като се връщах към къщи от Гранд-Мол-Варна, където бях на турнир по шах...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

А забелязвам според мен нещо нетипично за подобен род прочиствания  - задните ми зъби (дъвкателните)
лепнат много здраво, и нямам шанс да ги изчистя, пробвах с урина, с паста за зъби - нъцки...
Някой да е забелязал подобен ефект при прочистване ?
Явно и аз като започна захранването ще се възползвам от съвета на един съфорумец, който беше цитирал препоръката на Малахов - пълнозърнест хляб, натрит с чесън, или друго нещо люто, добре звучи...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Можеш да пробваш с кислородна вода. Мисля, че беше 1ч.л. от нея в малко вода.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Зъбите се мият добре със сода. А като свършиш с гладуването може да пробваш следното - като изядеш една ябълка веднага след това ги натрии със сол.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Благодаря, ще пробвам.
Но не ми казахте и двамата дали е имало при вас такова лепнене ?

Иначе днес за протокола ще отбележа, че 3-тия ми ден на вода мина без особени произшествия.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.