Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100707 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Не мога да се сдържа и ще се изтипосам и аз тук, за да систематизирам патилата си, които мисля, че са достойни да влязат поне в нечии медицински анали  :Confus_3:

     Преди 4 седмици ме изписаха от болницата след направена операция на аноректален абцес. След като ме резнаха, ми вкараха класически чрез системи антибиотик, след като излязох от болницата, пих друг.
От изписването до вчера ми течеше красива гной. Днес не ми тече, но за сметка на това до вечерта се събра солидно количество, температурата ми се покачи на 37.6, и раната заприлича на огромна гнойна пъпка, която пробих с игла и изстисках, излезе солидно количество гной, около 8 супени лъжици... (не че съм мерил количеството с лъжици,просто не се сетих за подходяща мерна единица).

Днес ми беше 3-ти ден на подготовка за гладуване (чисто или уриново, ще видя как ще  потръгне).
Менюто ми последните три дена беше еднообразно - сутринта 1 литър сок от ябълки, на обяд 1 литър сок от зеле и моркови, вечер - почти литър сок от тиква + накиснати орехови ядки 30 минути след това.

Мисля от понеделник да пускам вече тежката артилерия, че вече цял месец се влача с памперсите на жената  :Confus_3:  :surpris_25:  :-[

Сега си лягам спокоен, че съм се разписал тук, и че съм изцедил ненужните неща от мен.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ето ти книгата за билките. Сега не им е сезона, но в аптеката трябва да има сушени. Обърни внимание на тези, за които пише, че действат кръвопречистващо (има няколко такива там) и си прави чайове и компреси.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Ето ти книгата за билките. Сега не им е сезона, но в аптеката трябва да има сушени. Обърни внимание на тези, за които пише, че действат кръвопречистващо (има няколко такива там) и си прави чайове и компреси.

Благодаря много !  :thankyou:

Сега ако някой ме светне дали има значение от гледна точка на лунните фази,
кога точно ще започна това дълго гладуване, и кога да го приключа, ще е супер, нещо съм бос все още по тази тематика...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Най-близкият разтоварващ ден е 14-ти лунен ден - започва утре от 14.31. Но защо ти е да се хвърляш на дълго гладуване като нямаш опит и освен това още си с инфекция и ти трябва питателна, но лека храна (от сорта на крем-супи).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Най-близкият разтоварващ ден е 14-ти лунен ден - започва утре от 14.31. Но защо ти е да се хвърляш на дълго гладуване като нямаш опит и освен това още си с инфекция и ти трябва питателна, но лека храна (от сорта на крем-супи).


Откъде съдиш, че нямам опит?
Иначе се хвърлям на дълго, защото знам, че ще трябва по-дълго, за да изчисти нещата, които искам да махна.
А инфекцията ще замине много по-качествено с гладуването, отколкото със смотаните антибиотици, които не гарантират рецидив...
Аз нямам особено добро мнение за традиционната медицина, предпочитам да я ползвам само за диагностика, защото реално може да излекува много малко болести, повечето просто ги замазва, за да ти избият на друго място..
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

А, сетих се защо си мислиш, че нямам опит, моето изказване те е подвело, с него имах предвид, че не съм навътре с биоритмологията, иначе с гладуванията имам добър стаж.

И искам да те питам за тази книга с билките - как и откъде мога да разбера с коя билка да си правя компреси, и с коя - чай...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Сетих се за един начин,ама ще трябва да изчета всяка билка за какво е... лошо няма, ще ги понауча поне :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

Здравей! знам за какво говориш ,пробвай с бани с смрадлика,ако не се изчисти напълно има вероятност да повтори  успех с гладуването :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Лечение с антибиотици или не се започва или се кара докрай. Иначе започваш да разнасяш резистентни бактерии.

Сетих се за един начин,ама ще трябва да изчета всяка билка за какво е... лошо няма, ще ги понауча поне :)
Добре ще е да ги изчетеш - ти най-добре си знаеш какво ти е състоянието.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравей! знам за какво говориш ,пробвай с бани с смрадлика,ако не се изчисти напълно има вероятност да повтори  успех с гладуването :peperudi:

Благодаря за съвета, явно си патила подобно нещо, но какво точно се крие зад термина "бани" - да накисна раната с отвара от смрадлика, или само измиване?
А за изчистването ще разчитам на гладуването...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

 Здравей,да и седиш  седящи топли вани с , смрадлика, колкото се може по дълго ,смрадликата помага за изсмукване на гнойта ,аз го правих два пъти сутрин и вечер ,за съжаление не помна съотношението
 седящи топли вани с , смрадлика,.

Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравей,да и седиш  седящи топли вани с , смрадлика, колкото се може по дълго ,смрадликата помага за изсмукване на гнойта ,аз го правих два пъти сутрин и вечер ,за съжаление не помна съотношението
 седящи топли вани с , смрадлика,.



Баните със смрадлика се оказаха изненадващо ефективни за мен, секрецията от раната намаля доста.
Благодаря !
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Честит дневник! :flowers2:
Все пак, като си вече окончателно "наш човек", как би трябвало да се обръщаме към теб? Извинявай, но "bpa" някак си не ми звучи  :). Ако не искаш да си казваш името, поне някакво фиктивно дай ;) ;D.
Успех с възстановяването и гладуването после  :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Честит дневник! :flowers2:
Все пак, като си вече окончателно "наш човек", как би трябвало да се обръщаме към теб? Извинявай, но "bpa" някак си не ми звучи  :). Ако не искаш да си казваш името, поне някакво фиктивно дай ;) ;D.
Успех с възстановяването и гладуването после  :love_028:.

Благодаря за пожеланието, Вики !
Нямам особени причини да си крия името, нито съм толкова богат, че да ме е страх от отвличане, нито пък ме е срам от нещо в живота ми  :pensif_29:
Бойко се казвам.

Напоследък след консултации с личност, която е патила и теглила със здравето и алтернативните методи за оправянето му, реших, че няма да е целесъобразно да се подлагам на чист глад по Коледа, и след 7 дена чисто суровоядство (период с невиждана от мен досега дължина ), се насладих на някои готвени храни, което пък от своя страна провокира раната ми отново да секретира гной, а тъкмо беше спряла  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

От тогава спрях готвеното, и от около седмица пак съм само на сурово, предимно сокове от зеле, моркови, целина и тиква, и тиквени семки, бадеми, орехи...Убедих се, че връзката между готвена храна и гной от раната е правопропорционална  :pensif_29:

Новият ми план е тези дни да започна най-накрая чистото гладуване, защото още едно светило в традиционната медицина ми потвърди, че няма да ми се размине второ лягане под ножа, за да ме "оправят" окончателно. Събирам си хубави книги и филмчета, да има какво да правя през периода на гладуването...
Ако някой може да ми препоръча такива, да се чувства свободен да ги сподели.

Да, и не на последно място - много съм доволен от клизмите с изпарена приблизително между 1/3 и 1/4 от първоначалния обем урина, невероятно действие, направо се пристрастих  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Здравей Бра, на мен ми харесва псевдонима ти, благозвучен е ;)
Как вървят твоите патила около празниците? Иии... колко опит събра с уриновите клизми, по схема ли ги правиш? Аз стигнах до там, само да ги харесам и после се разсеях нещо  :Confus_3:
През периоди на гладуване много добре ми действат книги на учителя Дънов. Успокояват ме и ми разведряват настроението като цяло :)
А, мислил ли си за житен режим?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравей Бра, на мен ми харесва псевдонима ти, благозвучен е ;)
Как вървят твоите патила около празниците? Иии... колко опит събра с уриновите клизми, по схема ли ги правиш? Аз стигнах до там, само да ги харесам и после се разсеях нещо  :Confus_3:
През периоди на гладуване много добре ми действат книги на учителя Дънов. Успокояват ме и ми разведряват настроението като цяло :)
А, мислил ли си за житен режим?


Благодаря, радвам се, че псевдонима ми се харесва и на теб !
Последно бях сам на 24-ти и 25-ти декември, направих си по случая една баница, изядох си я сам с огромен кеф, и от тогава до края на годината карах на сокове от зеле, моркови,цвекло,целина, тиква, и цели банани в последния ден на годината.

Първия ден на тази година го изкарах на 3-4 лъжици мед, разтворени във вода, вчера си направих сок от зеле, после от тиква, днес пих сок от портокал, след малко пак ще си правя сок от зеле, моркови и цвекло.

Мисля и утре да съм на сокове, и след това преминавам изцяло на вода и урина.
Какво точно имаш предвид под схема, не знам, гледам да ги правя през ден, че да не съм "се раздразвал" прекалено много. Досега съм направил 6 уринови клизми с изпарена до около 1/4, и добре ми се отразяват, не излизат кой знае какви чудни неща, за които пишат "колегите", но за сметка на това смърди
 качествено :)
Ще видим дали и при мен ще има такива съкровища, за които пише Малахов и другите...

За житен режим не съм мислил като цяло, но ще го направя без да му мисля, по време на захранването :)
Но за в момента ми е нужна максимална енергия, за да ми "закърпи" дупката в червата, която ми пробиха хирирзите, за да изтече гнойта преди 6 седмици. От дупката нямам теч последните 3 дни, тече само след като съм правил клизма и съм вземал душ.

Много се кефя на чистенето, което си причинявам, от 4-5 дена ми е едно леко на душичката и тялото, когато излизам да се разходя, направо летя от скоростта, която ми идва отвътре... голяма работа е това да се разтовариш храносмилателно...


Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Хубави празници си направил, дано така ти върви и годината  :Content_14:
не като мен - традиционно с рибоци, млечни... живо наказание си беше. Поне се зарекох, повече никога! Оства да си го спазя сега tooth
Житния за захранване не е ли малко хард. Не съм го чувала в този вариант, но ти си знаеш  :love_028:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Хубави празници си направил, дано така ти върви и годината  :Content_14:
не като мен - традиционно с рибоци, млечни... живо наказание си беше. Поне се зарекох, повече никога! Оства да си го спазя сега tooth
Житния за захранване не е ли малко хард. Не съм го чувала в този вариант, но ти си знаеш  :love_028:

Да, позната история, пожелавам ти да си го спазиш !
Това е хубавото на правилното хранене (сурово и разделно), че нямаш проблем с преяждането -
много е трудно да преядеш с нещо сурово, и да имаш проблем, просто гладът изчезва далеч преди да изядеш фаталното количество...

А иначе житния няма да е от раз за захранване, ще го включа поне седмица след началото на захранването, ще видим как ще се чувствам, но определено няма да е чист житен, поне не и докато има тикви, моркови, зеле :)
Не мога да се спра да ги пия тези сокове, но ще си го наложа...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Днес успешно приключвам 4-ти ден на сокове, зеле с моркови, чудни зелени ябълки, и портокали.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Че какво им е лошото на соковете? Стига да не са само от плодове, може и по 3 месеца човек да кара на тях.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.