Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100757 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Получавало ми се е такова нещо, но тогава още не си бях оправил зъбите а и не бях сменил пастата със сода.
Не е било по време на гладуване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Не съм получавала. Но аз не съм била нито на сокове, нито на вода, нито на сухо (това последното как звучи  :Content_4 - emotloader: ).
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

познато звучи, Вери :)
 Не мога да гладувам ,но сутрин не ми се яде и така се получава нещо като профилактика, защото до обяд почти всеки ден съм на течности. Правила съм 3 дневно плодово и 3 дневен житен режим - не ме затрудняват, но като видя с каква скорост отслабвам, се захранвам набързичко  tooth

Бра, как върви твоето разтоварващо приключение, за вчера нищо не си писал  :Content_22:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Вчера имах първата си сериозна очистителна криза, толкова ми беше зле сутринта, че едвам отидох до тоалетната и обратно,станах едвам към 11 от леглото. Но като пих малко чай от липа, и ми светна. Взе, че ми хареса, и си направих още литър и половина... По-нататък денят мина без особени ексцесии.
Днес сутринта също се чувствах слаб, но след разходка до Кауфланд за 11 литрова "Девин" ми мина донякъде, сега като си направя чая, ще се почувствам пак достатъчно добре за следващата разходка.

А иначе Рима - ако се надяваш само на хранителния режим да отслабнеш, няма как да стане толкова ефективно и трайно. Трябва да го съчетаеш с някакви двигателни упражнения по твой избор, дали ще са по-интензивни като бягане, или по-пасивни  - като Йога, това си е твой избор, но без това няма как да постигнеш бързи и трайни резултати. Плодовия и житния режим са идеален компромис за хора, които си мислят, че не могат да гладуват, и двата можеш безпроблемно да ги практикуваш 10 дена, и като ги съчетаеш с дълги разходки - час сутрин и час вечер, няма начин да нямаш задоволителни резултати...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

имах в предвид обратното - отслабвам доста бързо ако правя режими, затова гледам да са кратки :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

имах в предвид обратното - отслабвам доста бързо ако правя режими, затова гледам да са кратки :)

Аа, тогава ти си знаеш, аз останах с впечатлението, че отслабваш нищожно малко, и затова се обезкуражаваш от метода и прекратяваш. А иначе при всички е така - първите три дни се губи почти по килограм телесна маса, но след 6-тия ден намаляват загубите, докато достигнат до около 200 грама на ден...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

7-ми ден на вода, сутринта пак едвам ставам до тоалетната, чувство на безсилие, но не ми е толкова гадно, колкото предните 3 сутрини, отново сънувах кошмарите на тема "неправилно захранване със възможно най-вредната храна", това вече се изтърка, няма ли да сънувам нещо друго  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Пих липов чай, сега ще изляза на разходка, дано ми дойдат сили, и отмине безсилието...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Вчера се престраших да се разходя до Кауфланд да купя батерии, но доста се подпирах по пътя, за да си почивам, и като се прибрах, направо се трупясах на канапето, доста изтощителна се оказа за мен тази разходчица...

Днес пък получих изненадваща дефекация сутринта, след която спах докъм 10, станах, направих клизма и нямам чак такова чувство на безсилие, сега излизам на разходка да видя как ще ми подейства. А устата ми последните 4 дена мирише по-ужасно от всички кенефи, които съм посещавал  :-[
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Днес отново се чувствах много безсилен, направих усилия, и се разходих около 5 км, върнах се и се трупясах пред телевизора. НО след клизмата и банята, придружена с обтриване с грубата ръкавица, живнах, изчезна чувството за слабост, там била истината значи...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Правилно си подходил към очистителната криза  :). Аз имах такива моменти по време на сухите гладувания - малко, но доста неприятни (слабост, прилошаване, на два пъти и температура). Тъй като при сухото нито се правят клизми, нито може вода или чай да пиеш, просто си лягах и чаках да ми мине. Най-много ми помагаше да се разсея с нещо - книжка, телевизия, музика, да звънна по телефона я на нашите, я на половинката... Ако умът се измести достатъчно дълго от неразположението, минава наистина бързо  ;).
Успех! :flowers2: Колко дни ти остават още?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Благодаря, Вики  :flowers2:
Днес 10-ти ден, сутринта пак не ми е нещо кеф, ще трябва да си направя една баня с обтриване, и ще ми стане кеф, в устата ми пак цялата гадост на света...
А иначе от раната ми тече пак чиста кръв, дано пак не се появи гной, след банята...
Планувал съм 14 дена, но ако не се оправи раната дотогава, съм склонен да стигна и до 21...  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Сигурна съм, че ще се оправи бързо - гладуването заздравява всякакви рани по-ефективно от каквито и да било химии. Болестите пък изчезват като с магическа пръчка - примери, достатъчно  :). Един съвет - ако раната не те боли (така че да не можеш да я игнорираш), гледай да не мислиш много-много за нея, дори да не я поглеждаш. Струва ми се, че така ефектът идва много по-бързо - иначе ако само я гледаш очаквателно ("ще заздравее ли, няма ли?"), мозъкът подава сигнали за стрес, организмът се напряга и това забавя резултатите. Трудно е наистина, но си струва - хиляди пъти съм проверявала  ;).
Гадният вкус в устата и неприятният дъх също са нормално явление, но за щастие - временно :). Мий зъбите, изчиствай езика от налепите, а в краен случай - ако ти се налага да проведеш "речево общуване в близък план" и се притесняваш, че ще уплашиш събеседника - сдъвчи 2-3 стръка карамфил (подправка де, не цвете - че много хора от глад са готови да проядат и цветя  tooth). Оправя всякакъв лош дъх, ликвидира дори миризма на лук и чесън прясно изядени, и е много по-полезен от дъвките с всичките им аспартами и глупости  :). Като ги сдъвчеш добре, ги изплюй, но и да ги глътнеш случайно, не е страшно, нито ще ти навреди на режима или ще ти раздразни стомаха. Поздравления за постоянството, продължавай все така! :Content_22:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Така е, вече от два дена тече почти изцяло кръв, което значи, че гнойта е почти 100% ликвидирана, и остава само зарастването, което е нищо работа... А иначе раната изобщо не и обръщам внимание, само като си сменям превръзката се сещам за нея, не ме боли изобщо. Всъщност рана е силно казано, една малка дупчица, остатък от дренажа на операцията...

А иначе споделям на 100% мнението ти за лука и чесъна, нямам търпение да се захраня, и да си направя елексира от счукан чесън, лимон, зехтин, от него мога да изям огромни и смъртоносни за околните количества:)
А лука си го рупам почти като ябълка, особено когато ям боб,леща или картофи...

А иначе днес- 11-ти ден, ставам от леглото значително по-лесно, без "подготовка", силата ми е повече, определено вече е завършил процесът на преминаване на пълноценно вътрешно хранене, както върви така, утре може и едно 15-минутно бягане да си спретна...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Забравих да се похваля, сутринта отново имах самоволна, непредизвикана дефекация, 4 малки тъмни, почти черни дарадонки, но без мирис. Предния път когато ми се случи това, имаше и тъмна течност, но тя вероятно е била заблудена и изостанала урина от последната клизма...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

Здрасти Бойко, как си ? Не си писал тези 2 дни, дано всичко да е наред. :love_028:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здрасти Бойко, как си ? Не си писал тези 2 дни, дано всичко да е наред. :love_028:

Всё в порядке :)
Днес, на 14-тия ден на вода, се захраних в 15.34 със сока от един портокал
След 2 часа изпих още един портокал, а след преди малко изпих 4 портокала, и приключих за днес.
Раната ми пуска по мъничко кръв, не ме притеснява.
Утре ще включа и сок от зелени ябълки в по-сериозно количество  :essen: :essen: :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

И защо точно в 15,34  :surpris_23: :surpris_23:  :Content_14: :Content_14: Поздравления :Content_14: :Content_14: :Content_14: Колко килограма свали? Гладувал ли си толкова дълго досега?
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477


[/quote]

Всё в порядке :)
Раната ми пуска по мъничко кръв, не ме притеснява.

[/quote]
Браво . :Content_14:
Нормално е означава че се е изчистила ,зараства малко по- бавно, защото е на закрито място.
Успех със захранването  :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Честито! :flowers2: Поздравления за постигнатото - не е никак лесно и не мисли, че всички се справят така добре, особено от първи път продължително гладуване (не за 1-2 дена), и то през зимата  ;).
Успех със захранването и да закрепиш резултатите  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

 :flowers2:
Браво!
Успех със захранването! Аз там често се провалям  :surpris_25:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.